Şimdi Ara

Filipinler: İslamcı isyancıların bulunduğu Mindanao'da sıkıyönetim uzatıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
196
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Filipinler: İslamcı isyancıların bulunduğu Mindanao'da sıkıyönetim uzatıldı

Filipinler'de Meclis, İslamcı isyancılarla çatışmaların yaşandığı Mindanao adasındaki sıkıyönetimi uzattı.

IŞİD ile ilişkili İslamcı örgütler adanın güneyindeki Marawi kentinin bazı bölümlerini mayıs ayında kontrolüne almıştı.

Adada o günden beri çatışmalar sürüyor.

Filipin Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, isyanı bastırmak için sıkıyönetimi uzatmanın şart olduğunu söylüyordu. Ancak bu hamlenin Duterte'nin daha fazla güç elde etmesi için yapıldığını düşünenler de var.

Mindanao adasında daha fazla özerklik isteyen çeşitli Müslüman örgütler bulunuyor.

Filipinler: İslamcı isyancıların bulunduğu Mindanao'da sıkıyönetim uzatıldı

Sıkıyönetim nedeniyle adada kanun yaptırımlarını askerler uyguluyor. Askerler insanları herhangi bir suçlama yöneltmeden uzun süre gözaltında da tutabiliyor.

Filipinler'in eski diktatörü Ferdinand Marcos'un yönetimi elinde tuttuğu sürenin çoğunda sıkıyönetim uygulaması nedeniyle bu, Filipinler'de hassas bir konu.

Fransız haber ajansı AFP'ye konuşan muhalif Senatör Risa Hontiveros, sıkıyönetimin Marawi kentinde değil de tüm adada ilan edilmesini eleştirirken, "Bir sonraki adımın ülke genelinde sıkıyönetim ilan edilmesi olmasından korkuyorum." dedi.

Askeri yetkililer Marawi'de 49 hektarlık bir bölgeye sıkışmış yalnızca 60 silahlı isyancı olduğunu söylerken, adanın geri kalanında 23 rehine tutan bine yakın IŞİD yanlısı militan olduğunu belirtti.

Kaynak: BBC

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ezin kafalarını böcek gibi ezin kimyasalı basın haşerat gibi yok edin teröristi insandan mı sayıcam birde soykırım bile düşünülebilir kökünden çözülür sorun
  • Filipinlerde ciddi olaylar var

• quote:

Orijinalden alıntı: ULU HAKANDAN istimdat

Filipinlerde ciddi olaylar var

islam nerdeyse huzursuzluk orda islam düşmanı diyeceksin şimdi ben din düşmanıyım dünyayı ben yönetsem bir tane tapınak bırakmam bütün dinleri de yasaklarım insanları sömüremezsiniz böylece.
  • Duterte yemin etti, Marawi'deki Islamistlerin hepsini teker teker duzecek. Ulkedeki uyusturucu saticilari ve kullanicilarini da sinek gibi eziyor zaten, her taraf kan golu su an Filipinler'de.

Filipinler'deki Islamistlere simdiden gecmis olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VirgilSollozzo -- 22 Temmuz 2017; 20:35:42 >
  • Kaynak BBC . hahaha Onu görünce haberin bütün ciddiyeti gitti gözümde. BBC , Fox News , euronews , CNN , NY Times vs Abd menşeli bütün haber kaynakları yalan haber ve propaganda üretmekten başka hiçbir şey yapmıyor.

• lider gibi lider rodrigo duterte. önce uyuşturucu kartellerini ters yatırıp düz öptü şimdi sıra islamcılarda.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gerçek İslam'ı Uzakdoğu'da da bulamadık

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.