Şimdi Ara

Filim arşivi depolama sistemi

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
23
Cevap
1
Favori
803
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> Filim arşivi depolama sistemi
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    486 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: exeter

Ne kadar sıklıkla diskin acildigi yada download da kullanilacagina gore diski degistirmenizi oneririm. Mesela seagate survaliance diskler tercih edebilirsiniz. Surekli disk calisir durumda kalacaksa o zaman en iyisi surekli calisma ozelligi olan bir disk almak en iyisi.
    qnap bu konuda benim duydugum bir isim. snyology olabilir. zyxel olabilir. diger marka tr de kim getiriyor bilmiyorum.

Her gün olarak sıklık derecesini diyebilirim.

HDD olarak WD RED serisi olarak düşünüyorum.
    Ürün olarak Qnap çok fiyatı yüksek ama kaliteli olduğu bilinen bir ürün olduğu söyleniyor.
    Dark marka bir DAS ürün ilgimi çekti şu sıralar ama kalitesi hakkında bilgim yok. Malum artık devir NAS ürünler devri ve Qnap ve Thecus NAS ürünler üzerine ancak benim alacağım ürünü harici bir HDD olarak kullanacağım için NAS ürün fazla kaçıyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Austin powers -- 20 Şubat 2013; 23:03:50 >

• Binbaşı
    1407 Mesaj
    Merhabalar birkaç ay önce satın aldığım ve şuan ihtiyacım kalmadığı ve nakit ihtiyacım olduğu için satılık olan Seagate 4 Bay NAS Server'ımı satıyorum. hafızası 16TB. Bir ömür yetenceğini düşünüyorum :)
    Eğer düşünürseniz pm atın.

http://forum.donanimhaber.com/m_85574076/f_//tm.htm#85574076
    |
    |

Orijinalden alıntı: Austin powers

quote:

Orijinalden alıntı: exeter

Ne kadar sıklıkla diskin acildigi yada download da kullanilacagina gore diski degistirmenizi oneririm. Mesela seagate survaliance diskler tercih edebilirsiniz. Surekli disk calisir durumda kalacaksa o zaman en iyisi surekli calisma ozelligi olan bir disk almak en iyisi.
    qnap bu konuda benim duydugum bir isim. snyology olabilir. zyxel olabilir. diger marka tr de kim getiriyor bilmiyorum.

Her gün olarak sıklık derecesini diyebilirim.

HDD olarak WD RED serisi olarak düşünüyorum.
    Ürün olarak Qnap çok fiyatı yüksek ama kaliteli olduğu bilinen bir ürün olduğu söyleniyor.
    Dark marka bir DAS ürün ilgimi çekti şu sıralar ama kalitesi hakkında bilgim yok. Malum artık devir NAS ürünler devri ve Qnap ve Thecus NAS ürünler üzerine ancak benim alacağım ürünü harici bir HDD olarak kullanacağım için NAS ürün fazla kaçıyor...

Selam Austin ,
    konuyu açalı epey bir zaman olmuş gerçi ama =) Film depolama ihtiyacını muhtemelen halletmişsindir.

Ben bu o-konuda oldukça fazla araştırma yapmıştım. Bütçemi ayarladığım ilk fırsatta evime alacağım mükkemel bir ürün Synology DS213j istersen 2 HDD ile RAID yapıp verilerini güvence altına alabilrsin. Ayrıca Dropbox gibi bir sistemi kendi evinde kurabiliyrosun üzerindeki HDD ile sınırlı mükemmel birşey ipad yada telefonunda evdeki tüm fotoğraf müzik dosya gibi verilere ulaşabiliyorsun. Sitesinden detaylarını incele hala ihtiyaç durumun varsa.

Saygılar,
    NAdir
    |
    |

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Mobilya Takımları
Bey Azura
Media Sözlük
kolayoto.com
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,172
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.