Şimdi Ara

FIl BOX KULANICILARI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
1
Favori
5.325
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni platform kulanicilari ve ilgi duyanlar gelismeleri burdan takip edebilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• görüş öneri istek ve elestirilerinizi yaza bilirsiniz.

• yararli bi konu olabilir ama cokta gereksiz mesaj atanlar var

• ismi çok kötü olmuş filbox nedir yahu internette amatör yayın yapan tv siteleri gibi

• 1 aydır filbox modül kullanıyorum/digitürk ve d smart aboneliğimde mevcut) , izlenimlerim şöyle ;
    - türkiyede bir platformun satabilmesi için türksattaki şifresiz kanallar hariç 30 a yakın kendine has kanal yayınlaması şart gibi duruyor,yoksa insanların ilgisini uyandırmakta güçlük çekiyor (futbol yayınları hariç) dolayısıyla en az 10 kanal daha eklemeden patlama yapması zor
    - yayın (görüntü) kalitesi yükseltilmeli,hd yayın yapıyor helal olsun denmesi için,şimdilik idare eder kalitede
    - biss key olayını çözmeli (d smart CI+ modül biss key çözüyor,filbox ta CI+ o yüzden sorun olmamalı)
    - diğer platformlarda mevcut ve çok tercih edilen dizi ve belgesel spor kanallarından en azından birini getirmesi şart (Fx ,eurosport ,discovery yada national,aşikar olduğu üzere national lar olursa çok daha iyi iş yapar,d smart ekleyecekmiş sanırım,elini çabuk tutsa iyi olur filbox )
    - kanal ekleme işini çok uzatmaması lazım,bizi izlemeye devam edin tarzı yaklaşımların tepki çektiğini görüyorum sosyal medyada
    - ben şimdilik pişman değilim üye olduğum için,hakettiği ilgiyi çekemediğini düşünüyorum,saydığım eksiklikleri hızlıca hallederlerse büyük platformlar ligine dahil olup güzel bir alternatif olacağını düşünüyorum

• Kanal sayısı az. 80-90 TL yıllık ücret makul.
  • pulvo47 P kullanıcısına yanıt
    bedava modul alan var .

• Eurosportları eklesinler. Türk Sineması yayınlayan kanal açsınlar yeter. Bir de BBC Knowledge fena olmaz. Geri kalan kanallar D-Smart'ta var zaten. D-Smart'ta olmayan kanallar getirsinler yani.
  • bir turk sinema kanali sart. ayrica eurosport,larda olmalı

• Asıl patlamayı önümüzdeki yıl yapacaktır. Tivibu ile alt lisanslama anlaşması yaparlarsa tivibu'nun verdiği şl ve al maçları filbox'da yayınlanabilir. Şu ana kadar gelen kanallar tatmin edici. Tabii yetersiz. Ben de bedava kullananlardanım. Filbox'ın resmi facebook sayfasında düzenlenen yarışmada kazandım. Filbox'ın tek topici olsa forumda daha iyi olur. Sürekli konu açılmamalı.
  • çok pahalı
    az kanal var
    zenginlere hitap etmiyor fakirler ne yapsın?
    sokağa atacağına parayı fil box almak daha mantıklı tabiki
  • Bu modülü almak isteyenler n11'den alsınlar. ilk üyelikde 11 tl indirim kuponu veriliyor. Onu da kullanırsanız indirimli olur. Bir de pepsi şifresi ile alım devam ediyor mu tam bilmiyorum. Onunla birlikte daha da düşer. Yılbaşından sonra fiyatı artacaktır filbox'ın. Şimdiden alıp kullanmakta fayda var.
  • yukarıda bedava alanların olduğu söyleniyor.
    bedava alanlar varken para verip almak insanı rahatsız eder.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Prof.Matematik -- 3 Aralık 2014; 16:38:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Prof.Matematik

yukarıda bedava alanların olduğu söyleniyor.

tanitim amacli verilmistir bu herseyin ilk ciktigi zamanlar cogunlukla olur haksizlik degil. reklam amacli

• yeni başlık hayırlı olsun Celalettin
  • aticus3 kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim dostum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Prof.Matematik

yukarıda bedava alanların olduğu söyleniyor.

Resml facebook ve twitter sayfasında bir kez yarışma yaptılar zaten. O da platformun ilk aylarında promosyon amaçlı.Diğer bedava alanlar büyük ihtimalle hd uydu cihazı yanında hediyeli olanları almışlardır. Yoksa bedava alanlar parmakla sayılacak düzeydedir.

• su an bedava yok ama karakoyden cok hesapli alinabilir

• Beyler selam

Ben de "beleş" almıştım

1-Aslın da "Beleşe almak" diye bir şey yok,dalgaya düşmeyin veya milleti de yalnış yöndirmeyin ltf
    sadece bu tip platformlar,dünyanın her yerin de ilk başta bu abonelikleri(Card/Cam veya STB v.s gibi izleme aparatlarını) belirli kişi veya kurum v.s
    yerlere "Tester" tabir ettiğimiz biçim de ücretsiz verirler,bana da bu şekil de verilmiştir geçtiğimiz Mart ayın da

2-Ucuzdur-pahalıdır v.s tartışması da bence gereksiz,netice de 150 kağıt 1 yıl için çoksa o zaman zaten konuşmaya gerek yok,TR de platform sayısı
    zaten malum,bu FB de üçüncü platform olarak 9/10 aydır yayın da ama bana göre özellikle resim kalitesi hala iyi değil! veya bir diğer kriterime göre ise
    özellikle "HD" ler kötü,amiyane tabirle ise çakma-HD bunlar! ben bu kaliteye HD filan demem,üstelik elim de süper iki tane Receiver olmasına rağmen
    bu yayınları hala beğenmiyorum!

3-"bit-rate" düşük,diğer önemli durum ise adamların teknik altyapıları üst seviye özellikle FILM işleme/aktarma v.s konuların da iyi değiller(masraf açmasın diye)
    Belliki scaling/video-processing cihazları istediğimiz veya bildiğimiz kalitede(seivye de) değil ve bunlar ciddi öaliyet ister $ 2/3binlik cihazlar ile bu olmaz en az
    bir kaç yüzbinlik cihazları istiyor($ milyon dolarları zaten geçtim!)

Teknik "FILM" işlemede/aktarmada bana göre hiç iyi değiller,ciddi "karanlık sahneler" ve nasıl bir sistemleri var bilemiyorum ama Filmler de istenen baclight sistemi
    kötü!

4-Bazı kanalları SD ve bunlar da hikaye! hoş HD ler de hiç iyi değil,adamların nu konu da "yatırım" yapmaları gerekiyor!

5-Ben FB den sadece FILM leri izlerim,bu konu da içerikler ve özellikle "yabancı sinema"(Hollywood harici yapımlar dan bahsediyorum)konusun da beni tatmin ediyor
    zira her tarafımız Hollywood dolduğu için;dünya sinemaların da örnekler olması çok güzel ama biraz yetersiz!

Bu konular da danışman sıfatıyla veya kendi personeli olarak işi iyi bilen birisinin olması şart! TR de böyle sinemayı çok iyi bilen prof.uzmanlar da var,zira şu an da platformun
    zaten ana yapısını "FILM" işi götürmektedir,zaten başka bir şey de yok

++

Not;bu ara da ben de son 15/20 gündür FightBox+DaVinci+EnglichClub+Viasat kanalların da "freeze and drop-out" dediğimiz teknik (donma-taklıma ve ileri karelere atlama) sıkıntısı vardır
    bugün az evvel bu msg ı atmadan önce tekrar kontrol ettim bu sıkıntı FightBox da olmuyor ve düzelmiş ama diğer yazdığım 3 kanal da devam ediyor!

Diğer Receiver e takıp bir de on da deneyeceğim,o zaman daha net anlıyabilirim,cihaz kaynaklımı yoksa başka bir şeymi var

Saygılar

• albani kullanıcısına yanıt
    faydali olmus tessekurler

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.