Şimdi Ara

FİKRİ OLAN GELSİN forum oyunu 2 bu sefer teknolojiye fikir olarak ekleme yapıyoruz + 1 inizi kapın

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
1
Favori
449
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu birinci oyunduhttps://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=115937007 bu link biraz derin bilgi gerektirebilir ama bazı durumlarda tabi
    Gelelim 2. Oyuna

Evet arkadaşlar duydunuz ama bu sefer +1 değil direk beğenme butonuna ( her yorumun yani fikrin sağ üst köşesinde bulunuyor)

Önce tabi birkaç tane soru, görüş, öneri cinsinden yorumlarınızı aldıktan sonra başlangıcı yapabiliriz.

Kim kaç puan almışsa yani el butohuna basılmışsa burada liste halinde yazıcam

Başlangıç olarak örnek verim (tabi sizler bu fikirleri yani sadece bu satırda yazanları değil bütün konuyu beğendiyseniz oylayın,beğenin yani butona basın) (bu yazdıklarım yani bundan önceki satır parantez içindekiler sadece bu sütunla ilgili yoksa sizin yazdıklarınız tabiki oylansın)

Örneği mühendislik notları, ihtisas, doktara tezi gibi yazamıyacağım yani teknik derinliğine inemedim sizlerde inebiliyorsaniz eğer inin ama bendeniz gibi ileri düzey alt yapınız yoksa fikri verip geçebilirsiniz de birileri zaten sizin yerine yapılabilirliğine bakar ama sizinle dalga geçilicek şekilde ise bana özelden de yazabilirsiniz bende onu düzeltip yayınlayabilecek edebiyat kapasitesine sahip olmasam da fikir fikirdir okurum en azından bu fikir olayı hoşuma gidiyor da çıkar olayım fikir hırsızlığı yapma niyetim yok ama birlikte değerlendiririz yardımcı olmaya çalışırım ama zaten bu telif hakları olayına temkinli yaklaşırım yani hukusal ahlaki bir sorun çıkmasını istemem bendenizin ki biraz eğlence biraz gerçeklik ama örneklerde de görüceksiniz zaten örneklerim de tam örnek sayılamaz buraya yazıcağım örnekleri de siz yazabilirsiniz hatta çünkü bilirsiniz zaten bu tip konuları açan insanların aklına bir fikir gelmeyebillir zaten konuyu açma fikrini bulmuş olduğu için o kişi bir rahatlık vardır ve bu rahatlıkla fikir de düşünemiyebillirler. Bendenizin fikirleri eskiden düşünülmüş zaten güncel olarak da düşünülen fikirler

--》 Örnek --》 Google taramasının düşünceyi okuyup tepki vermesi meselesi daha da açıklayayım bazen internette bir şey aricak oluyorum ama kelime kurmadaki cümle kurmadaki eksikliğimden midir nedir o şeyi bulamıyorum belki o bir site, bir bilgi, bir dosya, bir oyun belki de internette var ama bulamıyorum işte ďüşenceyi hatta o anki duyguyu okuyup araďığım hissettiğimiz şeyi bulabilecek bir kask olur, bileklik olur, yüzük bile olabilir yapılabilirliğine gelince bizi sosyal medyada takip edebilen, parmak izlerimizi alabilen, o anki yuz ifademize isterse ön kamera ile bakabilen teknolojileri kullananlar bunları belki yapabilirler çünkü bir insanın hislerini madde denmeyen şualarla ışinlarla filan radyosyonla yayabildiğini biliyoruz hatta köpek örneği hep söylenir onların gözleri farklı görüyor diye yani belki zor bir kohuya değindim ama insanların beynine düşünce yerleştirme teknolojisini kullanarak dersleri kolay bir yolla öğrenebileceğimizi bulanlar bunu da bulabililirler bunun bulabildiklerini gazetede okumuştum araştırırsam kaynağını tekrar bulabilirim ama haberde daha bir kelimeyi zar zor aktarabildiklerini gelişirse işe yarıyacağını yazmışlardı... ölümden başka her derde çare var dünyada değil mi. Şimdi örnekle dalga mı geçiyorsun diyebilirsiniz veya siz dalga geçicek olabilirsiniz ama hiç yapılamıyacak bir şey değil bence google olmadan önce bir tek adres çubuğu varken de ara motoru olayi bir hayaldi değil mi?...

Ama sizlerin vericeği örnekler ekleme örnekler de olabilir mesela bir cep telefonuna şu parça eklensin veya bilimin, fennin diğer konulariyla da ilgili de olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ulerte -- 9 Nisan 2016; 2:07:48 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Fikir çalacak yazmayın.

• Hakkını Arayan Serçe kullanıcısına yanıt
    Yav fikir çalıcak olsam bi kenarda birikmiş bir hazılıklarımın olması gerekir hiçbir mağazaya da firmaya da bağlı değilim anca onu da anca o olur diye yazıyorum birlikte kickstarter filan yaparız oda aklımın ucundan şimdi geçti düşünsenize Türkiye de eğer böyle fikirleri engelleyen böyle bir sistem olursa Amerikada ki fikir üretme girişimcilik özgürlügü nasil ortaya çıkıcak şuan da kazandığim şeyler 1 mesaj ve eğlence kaybettiğim uğraştığım zamanı düşündün mü hiç acaba konu dışında bulunan diğer başlıklara bakarsan bu konunun en azından biraz daha nitelikli olduğünu görürsün biraz bile nitelikli olanları ayırıyorum

Edit

Bir de aradan zaman geçince farkettim o yazdıklarında ciddi olmadığını düşündüm yada jet gibi yazıp geçtin ciddi değilsin derken takıldığını düşündüm

Eğer ciddiysen de

İstersen daha önce açtığım konulara profilimden bakarak da anlayabilirsin bazı şeyleri tabi eskiden çok daha amatördüm bu konu açma olayında

Hem şuana kadar forumdaki yazılara bakıp cep telefonlarını müşterinin isteğine göre değiştiren bir sürü marka var sadece bu siteden değil tabi burda hem müşteri istediği özelliği istediği cihazda, yazılımda herneyse görerek mutlu oluyor hem üretici firma kazanıyor.sadece fiyat artışları biraz durumu değiştiriyo ama bu son yazdığımı da fikrinizi çalma niyetinde olmadığımı belirterek yazmış olim de benimkisi küçuk çaplı bir oyun zaten senin veya bendenizin yazdıklarından sonra yazan da kalmadı ama hala bekliyorum yazabilirsiniz bu tartışmayı yada başka tartışmaları da sürdürmeye devam etmiyeceğim sıkilmadan yazabilirsiniz kazan kazan formülüne de kim hayır derki ama illa da çalma işine kafayı taktıysanız da şunu diyeyim bendeniz çalmam ama 3. Bir kişinin çalmıyacağına da garanti veremem sonra suçu bana atmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ulerte -- 9 Nisan 2016; 2:00:37 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.