Şimdi Ara

Fight club

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
732
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu filmi lise son üni başlarında izlemiştim çok beğenmiştim. Hayat felsefesi, toplum baskısı felan sürekli repliklerini okuyup felsefesini daha iyi kavramaya çalışıyordum, sürekli bir mutsuzluk çıkarıyordum. Bana göre herkes sıradan ben farklıydım. Şuan yaş 30 felsefesi felan boş gelmeye başladı onun yerine daha basit yaşamak gerektiğini ve mutluluğa odaklanmak gerektiğini düşünüyorum artık. Demekki olay gençlik ateşindenmiş.

Not: Tyler durden hala sevdiğim bir karakter.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Basit yaşamak, basit ölmek, dunyaya gelmiş yaklaşık 102 milyar insan gibi adının dahi bilinmemesi vs. bunlar da çok dert değil ancak puf olmak da korkunç geliyor

• hynque kullanıcısına yanıt
    Adı bilinen insanlar da ölüyor bilinmeyenlerde. Şimdi düşünüyorum çok çalışıp hayatı yasamayıp iz bırakıp adım bilinecegine, basit yaşayıp yaşadığım süreçte mutlu bir hayat sürüyüm adım bilinmesin seçeneği bana çok cazip geliyor.

• O filmin anlattığı 2 felsefe vardır.

1 - Stoa Felsefesi

2 - Kinik Felsefesi

Aslında boş değildir. Kasıtlı bir şekilde abartılmıştır. Bu abartılmış olma durumu ise asıl mesajı anlayan anlasın diye yapmışlardır. Şöyle video bırakayım.

• "Paran, eşyaların senin prangan onları yak moruq .s .s" diyen Brad Pitt bu cümleler sayesinde milyonlarca dolar kazandı.

Aldığı toplumdan uzak ve devasa bahçeli müstakil evinde her ay şezlonga çıplak uzanıp testislerini güneşlendirdi. (Testosteron için)

Fight Club, The Platform gibi sistem/kapitalizm eleştirisi yapmaya çalışıp, bu yolla milyonlarca dolar kazanan bütün filmleri reddediyoruz, hepsi ayaklarımızın altındadır.

Başa geldiğimizde bu filmleri yasaklayacağız.

• Dediğin felsefeleri tam olarak bilemiyorum ama haklısın bendede hayatın her yerine bir fight club felsefesi koymaya çalışma yani abartma vardı. O eski halimden eser yok şimdi. Abartmaya gerek yokmuş.

• RevengeRain kullanıcısına yanıt
    Gençken doğru mal mülk pranga gibi düşünüyor insan sonra yavaş yavaş mal canın yongasıdır demeye başlıyor. Zaten gerçek hayatta bu filmde anlatılanları yapmak çok zor. Yapılabilecek 2 şey toplanıp kavga edebiliriz bir de çok çok cabalanirsa pro bir şekilde çalışılırsa Tyler durden vücudu yapılır.

• Fight club
  • Fight club

İn we trust şakir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi braveheart92 -- 16 Mayıs 2021; 7:21:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: braveheart92

İn we trust şakir.

Herkese benden çay

• İnsanların çoğu hep farklı olduğunu düşünür zaten, gerçekte çoğumuz aşağı yukarı aynıyız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam zengin ve atılgan olsaydın böyle demezdin

• Ben istemem.

• Return to Monke kullanıcısına yanıt
    Aynen otobüste yada sokakta bir tek kendini tek zannediyor ama aslında hepimiz az çok ortalamadayız bence bunu farkeden insan daha mutlu oluyor.

• Hocam banamı dedin tam anlamadım ama zenginlikle alakalı değil belki bir tık Atılganlık olsa iyi olur ama.

• quote:

Hocam banamı dedin tam anlamadım ama zenginlikle alakalı değil belki bir tık Atılganlık olsa iyi olur ama.

hocam şu anlamda diyorum atılgan ve zengin olsaydın tamamen kafana göre yaşardın

istediğin her şeyi yapardın. bunu yapamayınca ve yaş ilerleyince bu felsefeden uzaklaşmış olabilirsin.

• Aslında bu felsefe zaten mal mülk karşıtlığı olduğu için zengin olmayla alakalı gibime gelmiyor. Daha çok herkes toplum ne isterse ona göre yaşıyor biz buna karşıyız gibi bir felsefesiydi. Gençken güzeldi. Şimdi boş geliyor. Heralde olgunlukla alakalı. Yine yaşla alakali olabilir artık mutlu olmak daha kolay benim için.

• quote:

Aslında bu felsefe zaten mal mülk karşıtlığı olduğu için zengin olmayla alakalı gibime gelmiyor. Daha çok herkes toplum ne isterse ona göre yaşıyor biz buna karşıyız gibi bir felsefesiydi. Gençken güzeldi. Şimdi boş geliyor. Heralde olgunlukla alakalı. Yine yaşla alakali olabilir artık mutlu olmak daha kolay benim için.

tamam işte kafana göre yaşayamadığndan olabilir.

haftada 60 saat çalışıp eve giden bir adamla

her istediği hafta başka ülkeye giden adamın bakış açısı aynı olur mu

• 22 yaşında bir çocuğum 22 yaşında bir çocuk. Kadınlar ve hiçlik gerçek erkek ve mutlak son tabiki bu filmi hayat felsefesi yapmayın arkadaşlar kaliteli bir hayatınız olmaz mantıklı kararları alırsınız ama ben tamamını hayatımdaki bazı kötü olaylardan dolayı örnek aldım benimsedim. Şu an hayattım gerçekten dipte. Fight club ta çok derin bir felsefe yatıyor önemli olan kendi yararına olanları çekip alabilmek. Fight club bir karizmadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bazen üzülüyorum -- 16 Mayıs 2021; 9:22:23 >
  • quote:

Ben istemem.

Sabahları kahve mi çay mı tercih edersiniz?

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.