Şimdi Ara

EA FC 24 Ultimate Team (FUT) [PS/XBOX ANA KONU] #Coin satışı yasaktır! PİNG SORUNU ÇÖZÜM İLK MESAJDA (5065. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: ahmtulsnn , ahmtulsnn , berkolo88 Daha Az
3 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 8 Misafir - 9 Masaüstü2 Mobil1 iOS
5 sn
172.257
Cevap
787
Favori
6.085.414
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
102 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 50635064506550665067
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: josrdr

hocam peki böyle yapınca rakip kanatlar kolaylıkla çizgiye inebiliyor mu?

Alıntıları Göster
    beklerin shadow basılı 99 pace e yakın olursa çok kolay yakalıyorsun tekrardan ayrıca rakibi kanattan gelmeye zorlarsan pozisyon bulması zorlaşıyor. Kanattan gelse çizgiye inse bile topa basıyorlar tekrardan o yüzden her türlü yakalıyorsun eğer baktın rakip sadece kanattan geliyo durduramıyorsun o zaman genişe al savunmayı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sinerfru

Arkadaşlar ne yaparsam yapayım WL'de 11-14 arasında kalıyorum. Ping problemim yok. Bağlantım çok stabil. Frankfurta pingim 50-60ms arası. Oyunda hızlanma vs hiç yaşamıyorum.

Bol bol pratik yapıyorum. Squad battles da kendi ratingimde takımları en zor seviyede yenebiliyorum. 60-70 ratinglilere zaten 5+ atıyorum.Defansı da iyi yaparım genel olarak.

Gözlemim; millet kolay pozisyona giriyor ve yakaladığını kacırmıyor. Bir kaç kolay gol atma taktiği var anladığım kadarıyla.

21 ve üzeri yapan arkadaşlar bana bir kaç ipucu verebilir mi? Nasıl yapıyorlar? Ovvy vs videoları da izledim sonuç alamadım. Şimdiden teşekkürler.

Genelde 4 2 3 1 oynuyorum.

Kaleci Neuer
    Defans: Schulz, Hernandez, Akanji, Mbabu
    Ortasaha Delaney IF, Goretzka
    Ofansif Ortasaha Reus
    Kanatlar: Gnabry, Bailey
    Forvet: Lewa IF veya Werner. Arada değiştiriyorum.
    Öncelikle Squat battle ile normal oyuncuyla oynama arasında fark var. Squat battle geride kal oynuyor pressiz oynuyor. Fut champions da rakip ise ne yapacağı belli değil her maç farklı rakip geldiği için şaşırtıyor insanları bir maç elini hız tuşundan çekmeyen rakip geliyo diğer maç topa basan skill yapan rakip geliyo insan psikolojisinin bunu kaldırması kolay değil.

Eğer pratik yapmak istiyorsan squat battle hafta içi oyna hafta sonu hiç bulaşma. Hafta sonu pratiği sadece rivals oynayarak yap.
  • quote:

Arkadaşlar ne yaparsam yapayım WL'de 11-14 arasında kalıyorum. Ping problemim yok. Bağlantım çok stabil. Frankfurta pingim 50-60ms arası. Oyunda hızlanma vs hiç yaşamıyorum.

Bol bol pratik yapıyorum. Squad battles da kendi ratingimde takımları en zor seviyede yenebiliyorum. 60-70 ratinglilere zaten 5+ atıyorum.Defansı da iyi yaparım genel olarak.

Gözlemim; millet kolay pozisyona giriyor ve yakaladığını kacırmıyor. Bir kaç kolay gol atma taktiği var anladığım kadarıyla.

21 ve üzeri yapan arkadaşlar bana bir kaç ipucu verebilir mi? Nasıl yapıyorlar? Ovvy vs videoları da izledim sonuç alamadım. Şimdiden teşekkürler.

Kaleci Neuer
    Ofansif Ortasaha Reus
    Merhaba,

Öncelikle squad battles oynamanız oyununuza pek bir şey katmayacaktır sonuçta karşınızdaki bir bot. Her maç aynı şekilde hücum ediyor aynı şekilde savunma yapıyor. İsterseniz 100 tane atın yine bir ölçü olmayacaktır. Belki yanlışım olabilir epeydir oynamıyorum squad battles ama hızlı bir kanatla kanattan koşarken fake shot stop yaptığınızda yada geri çektiğinizde zaten hiçbir zaman tahmin edemiyordu. Kanattan ortaya dönüp basitçe gol atıyorduk. Bu kadar basit yenilen bir yapay zekayı yenmek de işin ölçütü değil.

Savunma konusunda sıkıntım yok demişsiniz. Hücum konusuna gelirsek, önce en iyi oynadığınız formasyonu bulun. Talimatlarını ayarlayın oyun stilinize göre. Ondan sonra B planınız olan 2. formasyonunuzu bulun onu ayarlayın. Ardından sakince pas yapın. Bu oyunda en çok yapılan hata herkesin topu alıp her durumda dikine gitmeye çalışması. Halbuki arkanızda boşta olan bir oyuncunuz varsa tek pasta 2-3 savunmacıyı düşürebilirsiniz oyundan. Yeni skill movelar öğrenmeniz de oyununuzu geliştirecektir. Çok basitleri zaten bildiğinizi varsayıyorum(Fake shot turn, stepover, fake shot stop, dragback vs). Bunları nasıl etkili kullanacağınızı keşfedin. İnternette hepsinin videoları var ama sırf izlemeyle de olmaz açıp division rivalsta kendinizin oynaması lazım. Başarılar şimdiden
  • quote:

Kaleci Neuer
    Ofansif Ortasaha Reus
    online mekaniği ile squad battles arasında cok fark var olabildiğince az oynaman gerekli.Mümkün oldugunca pratik için rivals dısında cok oynamamak gerekli squad battlesı(icon swaps için görev yapmadıkça). O yüzden squad battles verileri cok bir anlam ifade etmemeli.

Kolay gol atma taktiğinden ziyade en doğru en müsait pozisyonu kovalama önceliği olması gerekiyor.Manuel savunma oldugundan bu sene rakibin hata yapma şansı daha yuksek.Topa daha cok sahip olup topun yonunu iyi değiştirirsen oyun temposunu gerektiğinden yükseltip azaltmayı iyi yapabilirsen şansın yüksek oluyor gol şansı bulma konusunda.Gerçek hayatta bunu Bayern cok iyi yapıyor mesela,bi anda tempoyu dusuruyor kanatta de marke oyunculara bi pasla birden halısaha golü atıyorlar.Bu verdiğim sadece bir örnek bunun gibi bir cok pozisyon oluyor oyun genelinde.

Son olarak kadron bence yeterli değil bir üst seviye için,Lewa Werner Bailey gibi,kişiden kişite değişir tabii ki ama hibrit kadrolara yönelmek,kadro eksiklerini o şekilde kapatmak en doğrusu.
  • PureHD kullanıcısına yanıt
    Cevaplar için saolun.

Skill moves kullanıyorum, tabiki abartmadan. Ozellikle fake shot, L1+fake shot, heel to heel,drag back.

Topu saklamada ve first touch da da cok sorunum yok aslında. Büyük sıkıntım; kaleci ile karşı karşıya çok kalamıyorum. Kalınca kaçırıyorum. Bol bol hemde :). Millet hiç affetmiyor.

Squadı bırakmayı düşünüyorum. Çok zamanımı alıyor.

Rivals de de bu sene 5 te takıldım kaldım. Geçen sene 3e kadar çıkmıştım. Problem aynı sanırım. Oyunu skora çeviremiyorum bir türlü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sinerfru -- 11 Kasım 2019; 15:36:38 >
  • quote:

Cevaplar için saolun.

Skill moves kullanıyorum, tabiki abartmadan. Ozellikle fake shot, L1+fake shot, heel to heel,drag back.

Topu saklamada ve first touch da da cok sorunum yok aslında. Büyük sıkıntım; kaleci ile karşı karşıya çok kalamıyorum. Kalınca kaçırıyorum. Bol bol hemde :). Millet hiç affetmiyor.

Rivals de de bu sene 5 te takıldım kaldım. Geçen sene 3e kadar çıkmıştım. Problem aynı sanırım. Oyunu skora çeviremiyorum bir türlü.
    Tabii bu sene zaten abartma olayı yok onu kısıtladılar 2 tane yapınca ayağından açıyor da demek istediğim nerde nasıl en efektif kullanacağını bilmek. Siz anladığım kadarıyla mekaniklere hakimsiniz. Bundan geriye de sizin yaratıcılığınız ve futbol bilginiz kalıyor. Mesela ben çok pas yapıp ayağımda tutuyorum topu forvetim de marke haldeyken ona top atıyorum. Sırtı dönük alıyor sağ sol keyfime göre bir yere dönüyorum ve vuruyorum yerleşik savunmalara karşı yada çizgiye inip pas çıkarıyorum. Hep aynı yere de dönmeyin bir süre sonra çok tahmin edilebilir oluyor. Forvetiniz 4 zayıf ayak veya 5 zayıf ayak ise bu dediğimi yapabilirsiniz. 1 sağa 2 sola rakibi epey şaşırtırsınız. Finishing ile alakalı tavsiyem de bu sene kaleci size çok yaklaştığında vurulan şutlar pek gol olmuyor eliyle ayağıyla bir şekilde çıkarıyorlar. Tavsiyem azcık mesafe varken vurmanız. Bakın erken davranıp pozisyonu harcayın demiyorum. Tam doğru bir finishing mesafesi var onu da gol attıkça anlıyorsunuz refleks olarak oradan vurmaya başlıyorsunuz. Oralardan vurmayı deneyin daha çok gol oluyor. Bir de uzak köşeye vurmayın her topu yakın köşeye bitiricilik de gayet iyi oyunda. Rakibinizin kaleciyi oynatıp oynatmadığını da analiz edersiniz. Kaleci oynatma 11-14 win seviyesinde çok olmaz ama elite seviyelerinde plaselerinizi savunuyorlar.
  • awesome1907 A kullanıcısına yanıt
    Takım presi nasıl yapılıyor ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: awesome1907

Hocam bir kac tavsiyem olacak size belki faydasini gorursunuz.
    1. Ben onceden 4k oynuyordum 720pye aldim oyuncularin tepkisizligi bir nebze olsun azaldi. Teknik olarak bi sebebi var mi bilmiyorum belki ps4 daha az zorlaniyordur. Belki daha az veri isleniyor ama daha rahat oluyor.
    2. Youtube da maclari home olarak yapma diye video var. Onu izleyin maclari oyle secin. Siz home oldugunuzda oyun akiciligi daha iyi. En cok bunun farkini gordum.
    3. Defanstan top cikarirken agir baski goruyorsaniz ve oyuncunuzun yonu kabaca rakip yarisahayi gosteriyosa yon tusuna basmaksizin orta tusu ile uzaklastirin. Lagli oyunda anlik tepki olmadigi icin ve gecikme oldugu icin normalden daha uzun sure yon tuslarina basiyoruz farkinda degiliz. Hele birde kosu tusuna da basiyorsak bu top kaybina sebep oluyor.
    4. Bundan cok da emin degilim ama rakibin team press i actigini hissediyorsaniz siz de acin. Acmazsam illaki gol yiyorum. Acarsam yesemde atiyorum gibi.
    Bu hafta ozellikle ilk 10 mactan sonra home secme olayina denk geldim. 10 da 6 gidiyordum. Deneyince kalan 20 macta 1 mac haric digerleri normaldi. 19 galibiyetle bitirdim normalde 16 yapiyordum. 3 maci da penaltilarla kaybettim. 90da yiyip kaybettiklerimde var. Bende ise yaradi. Sizde bir deneyin. Faydasini gorurseniz buraya tekrar yazalim.
    Tavsiyeler için sağol. 1080p oynuyorum ben zaten benim Ps4 ilk gün alınanlardan sıraya girip almıştım.

Home oynamaya çalışıyorum geçen seneden beri herkes buna kasıyor aslında yabancıların çoğu ev sahibi olmayınca maçtan çıkıyor. 1 tık daha iyi oluyor sanki veya psikolojik bilemedim.

Ben pres açınca baya boşluk veriyorum rakipteki pres gibi olmuyor nedense diziliş falan karman çorman oluyor.

Bilmiyorum pazar gece oynayamıyorum sanırım. 19-2 gelip yine Elite olamadım geçen haftalarda zaten İlk 20 maçta skorlarım hep benzer. 10-10-10 olarak bölmeye çalışıyorum maçları ve pazar gecesine kadar 20 maçta skorlarım hep benzer 20 maçta 17-18 galibiyet. Ne oluyorsa son 10 maçta oluyor. Bu takım ilk 20 maçta bu şekilde oynasa inan Gold 3 olamam.

Tabii ki oyun eleyecek herkes Elite olursa anlamı kalmaz iyiler kazanacak da takım koşmayacaksa direk beni Gold 1 yap ben de uykumdan olmayayım. Ne yapayım yani birebirde gol atamıyorum inan artık kaleye girene kadar şut çekmiyorum. Normalde ben emin olmadığım şutlar çekmem ama dün gece inan sağımda solumda boş adam bekledim yoksa gol atamıyorum direkleri dövdük.
  • aarda kullanıcısına yanıt
    Ne bileyim hocam ben yukleniyorum, dun paylaştım, sürekli atak buluyorum, adamlar dinamo kiev gbi, kapalı umrayna takımları gibi kapanıp, istediğğ anda gokü atıyorlar. Hücumda sıkıntıbyaşamıyorum her maçım, pozisyınlu geçiyor, yenilsem bile kafa kafaya çoğu zaman. Ama defansif anlamda sınıftayım.

• brokenwings kullanıcısına yanıt
    Bitiremedim hocam, ben messinde falan çok değilim çünkü o şans yok. Sadece 14 ve üzeri bitirince kendimi daha iyi hissediyorum mental anlamda, altına düşersem boğuluyorum.

Bir de 8 maçı kazanamak sinir moral bozdu bende.

• legacy of kain kullanıcısına yanıt
    Madde bağımlılığından farkı yok bu modun. Bu kadar zaman bu aptal moda nasıl harcanıyor yazık. Keyifli desen değil. Sinir, stres sürekli kazanma arzusu, dediğin gibi seni esir ediyor. Herkes egosunu tatmin etme peşinde.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Czn C kullanıcısına yanıt
    Keşke ara verip oynasaydiniz 8 maç üst üste mı yenilgi aldınız ara verince durum değişiyor ben 2 veya 3 maç üst üste yenilgi olunca ara veriyorum faydalı oluyor

• dün öglen saatlerinde oynadığımda oyun yavas diyebilirim.
    gece 12 de oynadım oyun bildiğin hızlandı.

normal olanı hızlı olması mı aradaki fark çok ciddi idi. eğer öyle ise öglen oynadıgımda galibiyet almam süper mucize.
  • Czn C kullanıcısına yanıt
    D-pad de asagi sonra sol yapiyorsun hocam

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alvarorecoba -- 1 Mayıs 2020; 7:58:19 >
  • TheCaliph_ kullanıcısına yanıt
    Takım presini ben de açıyorum ve rakip sahada basarken kesinlikle işe yarıyor ama top benim sahama geldiğinde arka taraf delik deşik oluyor. Rakip kullandığında ise topu onun sahasına götürmek bile bir işkence oluyor. Adamın savunma oyuncuları bile orta sahanın gerisine gitmiyor, kesinlikle ya ayarlarla alakalı ya da sürekli offside trap yapıyor.
  • Bugunki icon swap gorevinde 1 tanesi kkg ile gelecek bence, yuksek rating kkg bekliyorum. Yoksa bu 89-88 lvl oyuncularin coinsleri yerlerde surunuyor. 800 k lik 88_89 oyuncu stokladim suan zarardayim, acil yardom ea

• quote:

Orijinalden alıntı: legacy of kain

Bu mesaj silindi.
  • quote:

Cevaplar için saolun.

SB cidden zaman israfı, 30k için değmiyor

1 haftayı 1 güne indirgeyerek ticaret yapsak daha karlı oluruz

zaten SB nin verdiği paketler de leş ötesi
  • brokenwings kullanıcısına yanıt
    Yani hafta sonu pek şansım yoktu cumartesi 6 maç yapabildim 4 galibiyet aldım, 13’e de sorunsuz geldim ama sonra sıkıntılar başladı. Yani cuma cumartesi pazar mantıklı duruyor. Vakşt bulamadığım için 20 maç üst üste yaptım maalesef, bu da bi etken olmuştur belki

• 
Sayfa: önceki 50635064506550665067
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.