Şimdi Ara

FIFA Ultimate Team [Eski KONU] (1389. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
49.976
Cevap
226
Favori
1.188.897
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13871388138913901391
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    o düzelir sanırım çünkü maça girmeden önceki skill games ekranında body feint her yöne 15teki gibi çalışıyor , maç içinde ancak sağ ve sol analogu aynı anda aynı yöne basınca işliyor o da arada
  • Demo hakkındaki görüşlerim. Defansif müdahaleler fazlasıyla iyi görünüyor * doğru anı beklediğiniz de defans oyuncunuzun hızının bir önemi yok ancak defansif özellikleri maksimum önemli * akıllıca ve sabırlı olarak paslaşma orta saha hakimiyetini elinizde tutmak kilit noktalardan * Hücumda her türlü varyasyonu denemek gerekiyor * sadece orta, defans arkasına havadan top, göbekten saldırmak vb. tek bir hücum yöntemi yemiyor maç boyu herşeyi denemeniz gerekiyor * oyunu hızlı modda oynamama rağmen öyle hurra diyerek amaçsızca koşarak gol atmak maç kazanmak imkansız gibi * Sonunda kaleciler yan toplara çıkmaya başlamış çok hoşuma gitti * orta ile gerçekleşen ataklar sıkılıkla olacaktır yalnız ceza sahası içindeki stoperi iyi yönlendirirseniz kolay gol yemezsiniz ( Tüm maçlarımı legendary de oynadım ve tek bir kafa golü yemedim ) * kaleciler gerçekten kaleci olduklarını hissettiriyorlar, Courtois öyle toplar çıkarttı ki gerçeğinden ayırt edemedim * Tüm bunların yanında hücum yapmak zorlaşmış, ancak şut çekerken artık futbol oynadığınızı buram buram hissediyorsunuz * ayağa oturan toplar çok iyi gidiyor, ters ayağı iyi olmayan adamlarla ters ayakla şut çekince bayağı kötü gidiyor * Bu sene ilk defa oyunda yapay bir zekanın varlığından söz edebiliriz. Gerektiği yerde artık oyuncular sezgileriyle hayati müdahaleler yapabiliyor * Benim görüşlerim bunlar, sizinde dikkatinizi çeken yönler varsa öğrenmek isterim. İyi oyunlar...

• Sadece bende mi hızlı bu oyun yahu. Yoksa bana mı hızlı geliyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnşAllah düzelir dostum benim dikkatimi çeken body feint yaptığın zaman adam kendini toparlayamıyor sinir bozucu bir durum.

Oyunu özellikle world-class ta oynadım ki fifa 15 ut offline maçlarla kıyaslama yapabilmek için ve oyun da rakip yapay zeka ciddi anlamda gelişmiş yardırma hemen hemen hiç yok bu çok güzel bir durum.Orta kafa 1 kere yedim oyun daha çok pas oyununa dönmüş oyuncularda belirgin bir hantallık var iyi mi kötü mü bilemedim :) defans oyuncuları kazmalıklarını ilk defa hissettiriyor kaleciyle uzun vurmam hiçbir zaman hep defans oyuncuma pas atıp oyun kurarım ve demo da defans oyuncusu topu kontol etmeden pas çıkarayım dedim birkaç kere topu dağlara taşlara attı :)

Tribün atmosferi sönük geldi bana nedense fifa 15 daha iyiydi sanki. ve benim için en önemli konulardan biri görsellik ki gündüz maçları ve yağmurlu maçlarda mükemmel bir atmosfer oluyor zemin olsun görsel olarak olsun ama gece maçlarında zeminin rengi solukluğu nedir öyle rezil bir şey olmuş sulu boyayla boyanmış gibi gece zeminler çok kötü bütün hevesimi kırıyor bu durum en azından full sürüm de fifa 15 kadar olsun bari.

• demoda online maç yapılıyormu arkadaşlar, akk saçmalığına takıldık gine
  • ErnGnc kullanıcısına yanıt
    Yapılmıyor dostum
  • Henüz sadece 2 maç yapabildim, ancak cpu ya karşı yapılan maçları ölçü kabul edemiyorum malesef cpu çok farklı oynuyor hele ki son seviye :). Dediğim gibi 2 maç yapabildim henüz 2sini de kazandım ama bir tane karşı karşıya pozisyona giremedim, adamlar ileri çıkmıyor malesef cpu nun oyuncuları, iki maçta attığım iki golü de frikikten atmam beni düşündürmedi değil frikikler hakkında :) Oyunda değişen şeylerden bir tanesi dripling olayı olmuş, kimi oyuncu kontrolsüz ayağından aşarak sürerken özellikleri yatkın oyuncular top ayağına yapışık sürüyor resmen, skiller yerine göre kullanılınca çok daha etkili olacak gibi duruyor bu zorlu defanslara karşı. Yukarda da bahsi geçmiş, en çok kullandığım body feint böyle olursa oyun içinde artık kullanmıcam büyük ihtimalle :) Pek orta gol alışkanlığım yok, cpu yu özellikle kanatlara ittim orta kessin sürekli diye hiç gol atamadı, henüz bir fikrim yok ancak her saçma orta gol olmadığı sürece sorun yok zaten. Pres olayına gelirsek, bana göre çok rahat baskı kuruluyor, oyuncular zaten bölgelerine yakın oynadıkları için çok rahat pres yaptım, son seviye cpu olmasına rağmen bir çok kez taca falan vurdular topu bende şaşırdım açıkcası buna, çünkü izlediğim streamlerda bile cpu topu vermiyodu ben tam istediğim gibi pres yapıp baskı kurabildim bu özellik hoşuma gitti şimdilik. Şutlara gelirsek daha gerçekçi şutlar dikkatimi çekti, top fiziği daha hissedilir durumda, sadece body feint veya basit bir şut fake olayında bile topu ayağından aşıyolar bazen veya bir hantallık boyutuna giriyorlar, bu özellikler biraz daha düzeltilirse tam sürümde sorunsuz bir oyun olabilir görüşündeyim...

• quote:

Orijinalden alıntı: isoleite736

Henüz sadece 2 maç yapabildim, ancak cpu ya karşı yapılan maçları ölçü kabul edemiyorum malesef cpu çok farklı oynuyor hele ki son seviye :). Dediğim gibi 2 maç yapabildim henüz 2sini de kazandım ama bir tane karşı karşıya pozisyona giremedim, adamlar ileri çıkmıyor malesef cpu nun oyuncuları, iki maçta attığım iki golü de frikikten atmam beni düşündürmedi değil frikikler hakkında :) Oyunda değişen şeylerden bir tanesi dripling olayı olmuş, kimi oyuncu kontrolsüz ayağından aşarak sürerken özellikleri yatkın oyuncular top ayağına yapışık sürüyor resmen, skiller yerine göre kullanılınca çok daha etkili olacak gibi duruyor bu zorlu defanslara karşı. Yukarda da bahsi geçmiş, en çok kullandığım body feint böyle olursa oyun içinde artık kullanmıcam büyük ihtimalle :) Pek orta gol alışkanlığım yok, cpu yu özellikle kanatlara ittim orta kessin sürekli diye hiç gol atamadı, henüz bir fikrim yok ancak her saçma orta gol olmadığı sürece sorun yok zaten. Pres olayına gelirsek, bana göre çok rahat baskı kuruluyor, oyuncular zaten bölgelerine yakın oynadıkları için çok rahat pres yaptım, son seviye cpu olmasına rağmen bir çok kez taca falan vurdular topu bende şaşırdım açıkcası buna, çünkü izlediğim streamlerda bile cpu topu vermiyodu ben tam istediğim gibi pres yapıp baskı kurabildim bu özellik hoşuma gitti şimdilik. Şutlara gelirsek daha gerçekçi şutlar dikkatimi çekti, top fiziği daha hissedilir durumda, sadece body feint veya basit bir şut fake olayında bile topu ayağından aşıyolar bazen veya bir hantallık boyutuna giriyorlar, bu özellikler biraz daha düzeltilirse tam sürümde sorunsuz bir oyun olabilir görüşündeyim...

Fifa 15 bilgisayara karşı ile ultimate team arasında fark vardı baya. Bilgisayar karşı oynayınca hiç pozisyon vermiyor doğru düzgün bütün oyuncular çakılı oynuyor.

bazı youtube videolarında gördüm gamescom gibi yerlerde karşılıklı oynayanlar daha akıcı oynuyor.

Bu arada maça başlarken hızlı seçeneğini seçmek lazım fifa 15 hızına ulaşmak için.

• bu arada yazmayı unuttum. Draftı deneyen var mı? acayip kötü geldi bana.

Bi kaptan seçtiriyo mesela Toure diyelim. Bazı mevkilere premier ligten oyuncu vermiyo biraz garip geldi hoşuma gitmeyince çıktım deneyen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vict0ry

quote:

Henüz sadece 2 maç yapabildim, ancak cpu ya karşı yapılan maçları ölçü kabul edemiyorum malesef cpu çok farklı oynuyor hele ki son seviye :). Dediğim gibi 2 maç yapabildim henüz 2sini de kazandım ama bir tane karşı karşıya pozisyona giremedim, adamlar ileri çıkmıyor malesef cpu nun oyuncuları, iki maçta attığım iki golü de frikikten atmam beni düşündürmedi değil frikikler hakkında :) Oyunda değişen şeylerden bir tanesi dripling olayı olmuş, kimi oyuncu kontrolsüz ayağından aşarak sürerken özellikleri yatkın oyuncular top ayağına yapışık sürüyor resmen, skiller yerine göre kullanılınca çok daha etkili olacak gibi duruyor bu zorlu defanslara karşı. Yukarda da bahsi geçmiş, en çok kullandığım body feint böyle olursa oyun içinde artık kullanmıcam büyük ihtimalle :) Pek orta gol alışkanlığım yok, cpu yu özellikle kanatlara ittim orta kessin sürekli diye hiç gol atamadı, henüz bir fikrim yok ancak her saçma orta gol olmadığı sürece sorun yok zaten. Pres olayına gelirsek, bana göre çok rahat baskı kuruluyor, oyuncular zaten bölgelerine yakın oynadıkları için çok rahat pres yaptım, son seviye cpu olmasına rağmen bir çok kez taca falan vurdular topu bende şaşırdım açıkcası buna, çünkü izlediğim streamlerda bile cpu topu vermiyodu ben tam istediğim gibi pres yapıp baskı kurabildim bu özellik hoşuma gitti şimdilik. Şutlara gelirsek daha gerçekçi şutlar dikkatimi çekti, top fiziği daha hissedilir durumda, sadece body feint veya basit bir şut fake olayında bile topu ayağından aşıyolar bazen veya bir hantallık boyutuna giriyorlar, bu özellikler biraz daha düzeltilirse tam sürümde sorunsuz bir oyun olabilir görüşündeyim...

Fifa 15 bilgisayara karşı ile ultimate team arasında fark vardı baya. Bilgisayar karşı oynayınca hiç pozisyon vermiyor doğru düzgün bütün oyuncular çakılı oynuyor.

bazı youtube videolarında gördüm gamescom gibi yerlerde karşılıklı oynayanlar daha akıcı oynuyor.

Bu arada maça başlarken hızlı seçeneğini seçmek lazım fifa 15 hızına ulaşmak için.

Hocam bence oyun normalde oynanıcağı için ona alıştırın kendinizi yoksa tam sürümde online kısımda baya zorlanırsınız, gerçi demodan farkı olacaktır ama ne olur ne biter bilinmez hız konusunda ne yapacakları, şuan ki hız ideal aslında alışınca çokta ağır değiller, tek sıkıntısı sadece cpu ya karşı test edebiliyor oluşumuz. Bana göre kickoffta oynanan ikili maçlar ile online maçlar arasında fark çok fazla fifa 15te, bunda da gene farklar olucaktır umarım olumlu yönde olur bu farklar

• quote:

bu arada yazmayı unuttum. Draftı deneyen var mı? acayip kötü geldi bana.

Bi kaptan seçtiriyo mesela Toure diyelim. Bazı mevkilere premier ligten oyuncu vermiyo biraz garip geldi hoşuma gitmeyince çıktım deneyen var mı?

Fut draft ilginç bir deneyim olabilir. Kesin iyi ya da kötü diye bir kanıya varmak şu an için mümkün değil. Demoda tek maç yaptırıyor sadece. Dizilişin değiştirilememesi, rastgele oyuncular vermesi, düşük kimyaya rağmen oynanışta bunun bir handikapının olmayışı biraz düşündürüyor ama beklemek lazım. Tam sürümdeki draftta 300 fifa point ya da 15.000 coin ya da 1 token karşılığında girip yapıp üst üste 4 maç kazanmamız gerekecek. Her maç kazandıkça ödüller ona göre artacak. Daha başka detaylar da olabilir belki de. Ben şu an için pek olumlu bakmıyorum, garip geliyor bana açıkçası. Alacağımız bir oyuncuyu denk gelirse önceden denemek için iyi olabilir sadece. Başlarda coin sıkıntısı çekerken böyle bir modu oynamak mantıklı bir iş olmaz zaten. Token dediğimiz Türkçe dilinde fiş diye çevirilmiş, paketlerden çıkıyormuş. İnsanları daha çok paketlere, dolayısıyla fifa points satın almaya yöneltecek bir uygulama. Tamamen duygusal yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bulkane -- 9 Eylül 2015; 3:30:08 >

• Bayanlarda kıran kırana oynuyor.
  • quote:

fifa 14 ve 15 de demo ile full fut arasında çok fark vardı.

benim izlenimlerim penaltı olayı devam ediyor ceza sahası içinde dokunmak sakat hala

kafa topları etkili gibi umarım 14 deki gibi kafa topu odakli olmaz oyun.

tabiki en önemlisi ut de Script olayı yani namı değer momentum.

ea her oyunda birşeyin ölçüsünü kaciriyor.

• Bu sene oyunun en etkili taktikleri 3 lü savunmalı taktikler olabilir.Az önce fut draf ta girip denemek için 3 lü savunma seçtim ve savunma kesinlikle açık vermiyor kanat oyuncuları biz getirmeden kendisi gelip savunmayı 4 lüyor kanat gelmezse orta sahadan biri gelip savunma arasına giriyor hücumda da etkili gibi.

World-class ta oynadım yine.

Şansıma mess ve ronaldo geldi :)

FIFA Ultimate Team [Eski KONU]

EK:Bu arada fifa 15 te koşarken adam değiştirme tuşuna basınca oyuncu birden duruyordu bu özellik kalkmış mı başka tuşla mı yapılıyor onu da çok kullanıyordum l1 no touch dribbling tuşu olmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ottmn -- 9 Eylül 2015; 4:46:28 >

• ottmn kullanıcısına yanıt
    Koşarken birden durmak için yine koşma tuşunu kullanıcaz bu sene , ilginç olmuş bu... Ben R1 kullanıyorum koşarken (RB) basılı tutarak koştuğumuz anda durmak için, tuştan elinimizi çekip tekrar 1 kere basmak gerekiyor. Ama fifa 15 deki gibi zınk gibi durmuyo. Oyuncunun dengesine (balance) göre ya hemen duruyo ya da çok hızlıysa yalpalayarak toptan hafif uzaklaşarak duruyo. Aslında bu güzel olmuş.

Mesela bizde Quaresma dripling halindeyken zınk diye durur ne dengesi bozulur ne de toptan uzaklaşır. Ama pektemek dripling halindeyken durmaya kalktığı zaman dağıtır kendini, topu da kaybeder. bu özelliği yakalamışlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi appachii -- 9 Eylül 2015; 8:46:47 >
  • Demoyu indirmedim bilmiyorum nasıl işliyor orda ancak fut draft'ta ilk seçtiğiniz taktik ve kurduğunuz kadro değiştirilmeyecek.
    Yenilip turnuvadan diskalifiye olursanız tekrar fut drafta girer yeni bi taktik ve yeni bi kadro kurarsınız.Kadronuzda taktiğinizde 4 maç boyunca aynı kalır.
  • Fifa resmen baştan tasarlamış oyunu çok beğendim, heleki faul yaptıktan sonraki tartışmalar beni benden aldı sana puanım on kanka
  • Geçen sene demoda biraz kasmalar olmuştu fakat full sürümde hiç sıkıntı yaşamamıştım,sistem gereksinimlerim yerinde olmasına rağmen 16demods da biraz kasmalar mevcut,kasmayı gidermek için ek bir ayar var mı yoksa yine full sürümde düzelir mi?

• quote:

bu arada yazmayı unuttum. Draftı deneyen var mı? acayip kötü geldi bana.

Zaten olayın mantığı o hocam :) Aynı ligten çıkacak diye bir şey yok.Şansına hangisi gelirse 5 oyuncudan birini yerleştiriyorsun.Bence çok zevkli olmuş.Full sürüm dahja zevkli olacaktır :).Sonucta mac yapacağın adam da sen de eşit şanslara sahip olacaksın.
  • Dün oynadığım 5 dostluk maçı ve 1 draft maçına göre gözlemlediklerim. (Draftta 2. maçı yapamıyorsunuz tekrar başa dönüyor, draft demosu tek maçlık)

Defansta Müdahele (Top Kapma)
    Öncelikle ve bence en önemlisi L2+R2 basılı tutup şutla, rakipe omuz vurup topu alma devri kapanmış. 15 de rakibin 1 metre arkasında olsanız bile bu kombinasyonla rakibi yakalayıp bayıltana kadar omuz vurup, dengesini bozabiliyor, topu alabiliyorduk. 16 da böyle değil. Eğer doğru zamanda müdahele yapamazsanız geçmiş olsun. Anlık hamle hatası yaparsanız hücum oyuncusu uzayıp gidiyo yanınızdan. Bu da bize yine hızlı defans oyuncularıyla oynamamız gerektiğini gösteriyor. (hamle hatasını kapatmak için tekrar rakibi yakalamak lazım.)

Top Çevirme
    Orta alan çoğu kişide 3 lü bazılarımızda ise 4lü olacak. Pas çeşitliliği gelmiş oyuna. Geçen yıl düz ve skil paslar verebiliyorduk ki şiddetinin çok fazla bi önemi olmadan hedefe gidiyordu. 16 da ekstra olarak sert pas olayı gelmiş. Futbolu iyi bilenler bu sert pasların nerede kullanıldığını biliyordur ama bilmeyen kardeşlerimiz için yazıyım. Hücum edip rakip yarı sahaya yerleştiğinizde, dar alanda top çevirmek zorunda kalırsınız. Dar alanda kısa pas yapmak zordur. Rakibiniz pas arası yapıp kontra atağa çıkabilir. İşte burada hızlı pas (L2+pas) devreye giriyo. Bu bölümde hızlı yani sert pas yaparsanız topu kaybetme şansınız minumuma iner. Barcelonanın maçlarını izlerken farketmişsinizdir. Dar alandayken xavi,iniesta,messi,neymar kendi aralarında hep yerden şiddeti yüksek paslar verir.

Draft Modu
    Draft moduna girişti bir taktik seçmemiz gerekiyor. Bu taktiğe göre her bölgeye 5 iyi futbolcu veriyor ve bunlardan istediğimizi seçip takımımıza ekliyoruz. yedeklerde dahil 22 oyuncu için durum bu. Tek maçlık bi bölüm. Bana Ronaldo geldi mesela. Rakip olarak da B.M.gladbah'ı seçtim. 6-0 yendim ama hiç bişey olmadı. Tekrar en başa geri dönüyor. Yani draft için şu an net bişey söylemek zor, tam sürüm çıktığında daha net konuşabiliriz.

Hücum (Yan Top)
    Fifa 16 da Pele'nin 70 lerde yaptığı gibi tek başına topu alıp, sürüp gol atma devri olmayacak. (Hoş ben 15'de öle rakipleri yenmeyi seviyodum) Bu da demek oluyor ki bnm gibi merkez santrforu iri adamlarla oynamayı sevenler daha fazla zevk alacak. Benim herzaman kullandığım ve çoğu kez işe yarayan taktiğimi yazıyorum. Bunu yapanlar hem oyundan çok zevk alırlar hemde rakip kolay kolay önlem alamaz.
    Hücumun en önemli adamları bek'lerdir. Evet beklerdir. 4-3-3 oynayarak nasıl bekler hücuma çıkartılır ? Öncelikle sağ ve sol bek'iniz süratli ve ayağı düzgün olmalı. Defansı pek mühim değil. (TR'den örnek Caner Erkin) Aynı şekilde İleri 3 lü de santrforunuz Diego Costa, Benteke gibi yarmagüller olmalıdır. Kafa toplarına hakim cüsseli adamlar seçin. bu adamlar aynı zamanda kısa mesafede iyi deparcıdırlar ve sırtı dönük oyun kurabilirler. Sağ ve sol kanatlara hızları önemli değil ama ayakları düzgün adamlar koyun. Örneğin willian. (Chelsea'li)

Oyunu kurarken kalecinizden asla degajla başlamayın. Beklerinize veya stoperlerinize kısa topla başlayın. Orta sahada 1 tane baltazar savaşçı adamınız olsun ama onun yanında ayağı düzgün iki yönlü adam kullanın. toure, gerrard veya ilkay gündoğan gibi. Oyunun merkezini o adam kabul edin. (Örneğin gs de selçuk inan) Çok uzatmıycam top kısa pas yaparak hücumdaki kanat oyuncusuna atın. Burda olay başlıyo.

Bu kanat oyuncusuyla içe katedin. Çizgiye değil sahanın içine doğru. Bu şu anlama geliyo. Sizi takip eden rakip bek sizi kovalayarak yerini boşaltır. hücumcu ve süratli kanat bekiniz varsa bu boşluğa koşu yapar. topu onun önüne yuvarların. bek iyi orta yaparsa içerde hem kalabalık olur, hem de iyi kafa vuran oyuncularınız olur, hem de dönen topları kazanacak şekilde sahaya yerleşmiş olursunuz.

Bu sene bu hücum taktiği çok işe yarıycak. Bu sene bu tarz hücum ve defans kombinasyonları videolamak istiyorum. Görsel olarak izlemesi de zevkli oluyo.

Çok uzun oldu beyler sory :) Herkese iyi oyunlar

• 
Sayfa: önceki 13871388138913901391
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.