Şimdi Ara

FIFA ULTIMATE TEAM (ANA KONU) ( SIMAGE KULLANIN LÜTFEN )(COINS SATIŞI YASAKTIR) (6705. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
166.653
Cevap
270
Favori
4.454.333
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 67036704670567066707
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bir tane de koreliler vardı gümüş kadro div1 de oynuyodu forumdan birisi ama hatırlayamadım şimdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Camaleonte

önemli bir tartışma konusu başlatayım; ben bu chemistry kartlara kafayı taktım, geçen seferki tartışmalarda hangi chem kartının oyuncunun hangi özelliğini etkilediğini az çok belirlemiştik, tahminlerimiz aşağı yukarı aşağıda belirttiğim gibi, bunun ayrıntılarına fazla takılmayın, asıl sorularım bundan sonrası için geçerli;

+3 yada +2 shot özelliği; "long shot + finishing + shot power + curve" özelliklerini arttırıyor.
    +3 yada +2 heading özelliği; "heading + jumping + finishing" özelliklerini arttırıyor.
    +3 yada +2 defance özelliği; "marking + sliding tackle + standing tackle + agression + interceptions" özelliklerini arttırıyor.
    +3 yada +2 passing özelliği; "short pass + long pass + vision + crossing" özelliklerini arttırıyor.
    +3 yada +2 pace özelliği;"acceleration + pace" özelliklerini arttırıyor.
    +3 yada +2 dribling özelliği;"balance + agility + ball control + reactions" özelliklerini arttırıyor.

Soru 1 : -Peki bu kartlar arttırdıkları özellik miktarı kadar oyuncuların diğer özelliklerine eksi yönde etki ediyormu? bir başka deyişle oyuncuya Hunter kart bastığımız zaman hız ve şut özellikleri dışında kalan özelliklerde azalma oluyor mu?

Soru 2 : - Tamamına farklı yada aynı chem kartı basılmış bir takım ile tamamı Basic olan bir takım arasında oynanabilirlik farkı var mı? bunu test etme imkanınız oldu mu?

Soru 3 : - Chem kartlarının momentum üzerinde etkisi var mı? (Mesela Hunter kart basılmış bir Benzema'nın Basic bir kart basılmış Benzema'dan daha yavaş olduğunu hissediyorum oyun içinde, ulan keşke bu kartı basmasaydık adam daha da yavaşladı diyorum resmen, bu Balotelli içinde geçerli.

Soru 4 : - Herhangi bir Chem kartı basılmış oyuncunun artan yada eksilen özellikleri (tabi eksiliyorsa) oyun içindeki statslarda görünüyor mu?

hadi bakalım kolay gelsin :))

beni tartışmaya dağil etneb sevindirdi ama şimdi okuyamıcam dağil olurum sonra

• platonn kullanıcısına yanıt
    Hmm neuere devam ozman. Podolskiye hiç gerek yok Schürle çok iyi gidiyo Lw de ama degişiklik olsun diye aldıysan kalabilir.David luizle Thiago silva tam baş belası arkadaş geçilmez ikili gibi bişey :) Bide Sirigu Chem Bozmassa direk al.
  • ecAA kullanıcısına yanıt
    Abi daha hiç bir şey almadım kadro deniyorum 2 gündür :D sirigu chemi bozuyor ondan brezilyalı koydum.

birde şunu yaptım bu nasıl diğer yaptıgıma göre ? willianın şutları zayıf ama hunter basıcam

http://www.futhead.com/14/squads/11559320/
  • quote:

Orijinalden alıntı: istanblue001

ingiltere liginde oynayan veya ispanya liginde oynayan oyunculardan takım kurmak mı iyi uyum sağlar yoksa b.dortmund takımını kurmak iyi uyum sağlar mesela ben seasons modda b.dortmuntla çok iyi oynuyorum bundada iyi olurmu acaba şuanda ingiltere liginde oynayan oyunculardan kuruyorum takımı

İki takım kurarsan daha iyi olur. Ben iki takım kurdum biri ispanya ligi diğeri alman ligi. İki maç ispanya ligi takımı il, iki maçta almanya ligi takımı ile yapıyorum. Normalde tek takımla oynarsan ikinci ve üçüncü maçtan sonra oyuncular yoruluyor. Fitnesi düşüyor. Bunu yapmamın nedeni şu (aslında bir püf nokta). İspanya takımının yedeklerine Alman takımının oyuncularını, Alman takımının yedeklerine de İspanya takımı oyuncularını koyuyorum. Böylece biriyle oynarken diğeri yedekte olduğu için Fitnesleri yükseliyor yani dinleniyorlar. Yedeğe almazsan fitnesleri aynı kalıyor. Böylece hep fizik olarak dinlenmiş takımla oynuyorsun. Bir diğer püf nokta mesela ispanya takımımda forvette Benzema ve Diego Costa var. Tek forvetli sistemde mesela 4-3-3 gibi. Maça diego costa ile başlıyorum, ikinci yarı benzema ile değiştiriyorum. Böylece Benzema yedekte kaldığı için hırs yapıyor ve daha iyi oynuyor. Tam terside yapabilirsin karar senin.

3-5-2 benim en sevdiğim taktiklerden.Alışırsan bu sefer diğerleriyle zor oynarsın.Kadro güzel fakat podolski ve diego alvesi geç.Şu şekil yapman senin için daha iyi olacak.Ayrıca futheaddeki yazan fiyattan çok daha ucuza toplayabilirsin.Piyasa düşük şuan.

http://www.futhead.com/14/squads/11560143/
    Benim önerim şudur sana dostum 4-3-3 begenmem ben pek fazla bu taktikle daha iyi daha saglam oyun çıkartırsın.

http://www.futhead.com/14/squads/11560733/

Lm Willianda olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: platonn

Abi daha hiç bir şey almadım kadro deniyorum 2 gündür :D sirigu chemi bozuyor ondan brezilyalı koydum.

birde şunu yaptım bu nasıl diğer yaptıgıma göre ? willianın şutları zayıf ama hunter basıcam

http://www.futhead.com/14/squads/11559320/

http://www.futhead.com/14/squads/11560823/

Kendi görüşüm aynı coinse bu kadro ile daha başarılı olabilirsin. Her şeyin birleşimi bir kadro. Zevk alabilirsin.

Dünya kupasında ki maçlar oyuna yansıyacak mı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sen Aydınlatırsın Geceyi -- 12 Mayıs 2014; 16:13:13 >

• Abiler ağalar emeğinize ilginize sağlık sağolun.

4-3-3 oynadıgım için bide oyuncuların çoğusu var bende musab hocamın önerdiği kadroyu kurucam.

Teşekkür ederim
  • quote:

önemli bir tartışma konusu başlatayım; ben bu chemistry kartlara kafayı taktım, geçen seferki tartışmalarda hangi chem kartının oyuncunun hangi özelliğini etkilediğini az çok belirlemiştik, tahminlerimiz aşağı yukarı aşağıda belirttiğim gibi, bunun ayrıntılarına fazla takılmayın, asıl sorularım bundan sonrası için geçerli;

+3 yada +2 shot özelliği; "long shot + finishing + shot power + curve" özelliklerini arttırıyor.
    +3 yada +2 heading özelliği; "heading + jumping + finishing" özelliklerini arttırıyor.
    +3 yada +2 defance özelliği; "marking + sliding tackle + standing tackle + agression + interceptions" özelliklerini arttırıyor.
    +3 yada +2 passing özelliği; "short pass + long pass + vision + crossing" özelliklerini arttırıyor.
    +3 yada +2 dribling özelliği;"balance + agility + ball control + reactions" özelliklerini arttırıyor.

Soru 1 : -Peki bu kartlar arttırdıkları özellik miktarı kadar oyuncuların diğer özelliklerine eksi yönde etki ediyormu? bir başka deyişle oyuncuya Hunter kart bastığımız zaman hız ve şut özellikleri dışında kalan özelliklerde azalma oluyor mu?

Soru 2 : - Tamamına farklı yada aynı chem kartı basılmış bir takım ile tamamı Basic olan bir takım arasında oynanabilirlik farkı var mı? bunu test etme imkanınız oldu mu?

Soru 3 : - Chem kartlarının momentum üzerinde etkisi var mı? (Mesela Hunter kart basılmış bir Benzema'nın Basic bir kart basılmış Benzema'dan daha yavaş olduğunu hissediyorum oyun içinde, ulan keşke bu kartı basmasaydık adam daha da yavaşladı diyorum resmen, bu Balotelli içinde geçerli.

Soru 4 : - Herhangi bir Chem kartı basılmış oyuncunun artan yada eksilen özellikleri (tabi eksiliyorsa) oyun içindeki statslarda görünüyor mu?

Öncelikle şunu belirtmek gerek kimya kartları oyuncunun özelliklerine direk +1,2,3 katmaz,maç içersinde total kimyasına göre değerlerini arttırır örnek veriyorum 10 kimyalı bir benzema hunter basılı halde bir maçta maksimum 87 ortalama pace e ulaşır.Basic bir benzema ise maksimum 85 ortalama pace e ulaşır.Yani burdan çıkarım oyuncu değişikliklerinde de kimyanın etkili olduğudur.

1-Eksi yönde şöyle etki eder basic 10 chemli bir benzema headingde maksimum 77 ortalamaya ulaşır hunter da ise 76.

2-Şöyleki aynı oyuncuyu farklı iki kimya kartında single maçta deneyerek farkı anlarsınız mesela iki etoyu kaleciyle karşı karşıya bırakın finisher bir eto artist bir etoya göre çok daha falsolu direğin çimle birleşim yerine mıknatısla topu yapıştırır veya kalecinin koltuk altından çok daha iyi bir vuruş yapar.

3-Bu yavaşlığın sebebi sizin oyuncuyu topsuz alan değilde topla giderken değerlendirmenizden kaynaklı olduğunu düşünüyorum.Yoksa hunter bir benzema ve finisher bir benzema aynı şiddette koşu yoluna atılan topa yetişme yarışı yapsalar hunter daha önce varır.

4-Oyuncunun özellikleri eksilmez sadece dediğim gibi basic de her stat için alacağı değeri alamaz.Artan değerlere dikkat etmek lazım bunun içinde ben gönüllü olurum birazdan bir benzema daha alırım bu sefer hawk yerine finisher olur değerlendiririm.

• Tif gelirmi ?
  • musab63 kullanıcısına yanıt
    Hocam birde almanya ligsiz kurabilirmisiniz?Bayern'i hiç sevmemde:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • David Luiz 42.7 milyon dolar karşılığı Barcelona'da imiş.

Seneye 532 oynayıp defans hattını alba ramos pique david dani yapıyoruz ve çarşamba pazarı oluyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kilo Moana -- 12 Mayıs 2014; 16:28:12 >
  • 100k lik paketler tam felaket. adam parlak gold u rare sayiyo. gomez den tutun averali 80 ni gecen herkes rare sayiliyo. hile olayina gelince 1-lige ciktim oynuyucak adam yok :D yüzde 99 u hileci resmen. ea ninde umrunda degil. leaderboard a bakin adam birgünde neredeyse 500 000 token topladi topluyosa demekki hala banlanmamis
  • hilecilerle mücadele edemez miyiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kilo Moana

quote:

Öncelikle şunu belirtmek gerek kimya kartları oyuncunun özelliklerine direk +1,2,3 katmaz,maç içersinde total kimyasına göre değerlerini arttırır örnek veriyorum 10 kimyalı bir benzema hunter basılı halde bir maçta maksimum 87 ortalama pace e ulaşır.Basic bir benzema ise maksimum 85 ortalama pace e ulaşır.Yani burdan çıkarım oyuncu değişikliklerinde de kimyanın etkili olduğudur.

1-Eksi yönde şöyle etki eder basic 10 chemli bir benzema headingde maksimum 77 ortalamaya ulaşır hunter da ise 76.

2-Şöyleki aynı oyuncuyu farklı iki kimya kartında single maçta deneyerek farkı anlarsınız mesela iki etoyu kaleciyle karşı karşıya bırakın finisher bir eto artist bir etoya göre çok daha falsolu direğin çimle birleşim yerine mıknatısla topu yapıştırır veya kalecinin koltuk altından çok daha iyi bir vuruş yapar.

3-Bu yavaşlığın sebebi sizin oyuncuyu topsuz alan değilde topla giderken değerlendirmenizden kaynaklı olduğunu düşünüyorum.Yoksa hunter bir benzema ve finisher bir benzema aynı şiddette koşu yoluna atılan topa yetişme yarışı yapsalar hunter daha önce varır.

4-Oyuncunun özellikleri eksilmez sadece dediğim gibi basic de her stat için alacağı değeri alamaz.Artan değerlere dikkat etmek lazım bunun içinde ben gönüllü olurum birazdan bir benzema daha alırım bu sefer hawk yerine finisher olur değerlendiririm.

görüşlerin için teşekkürler dostum, o zaman söylediklerinden şöyle bir sonuca ulaşabiliriz, oyun içerisinde 10 chem sahibi bir oyuncuya örneğin Hawk chem kart basarsak resimde gördüğümüz gibi bu oyuncunun Shoot, Heading ve Pace özelliklerinde +2'lik bir artış olacak, fakat diğer özelliklerinde bir artış yada eksilme olmayacaktır.

bu durumda chem kartları 2 şekilde çok işe yarayabilir ve bu durum oyuncudan oyuncuya farklılık gösterir,

1- oyuncuların eksik oldukları özellikleri geliştirmek için kullanılabilir. (tabi bu durum birazda kullanılan taktiğe ve oyuncunun hangi amaç için kullanıldığına bağlıdır) aslında buna en güzel örnek Ramires verilebilir isterseniz eksik olan Defans ve Pass özelliklerini artırmak için Powerhouse kartını kullanabilirsiniz, yada zaten iyi olan özelliklerini başka bir kartla arttırabilirsiniz.

2- oyuncunun zaten çok iyi olan bazı özelliklerini daha da iyi yapmak için kullanılabilir. Örneğin Pirlo'ya Artist yada Maestro kart kullanmak gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Camaleonte -- 12 Mayıs 2014; 16:46:18 >

• Camaleonte C kullanıcısına yanıt
    BASIC +1 ALL STATS
    SNIPER +3 SHO +3 DRI
    FINISHER +3 SHO +3 HEA
    DEADEYE +3 SHO +3 PAS
    MARKSMAN +2 SHO +2 DRI +2 HEA
    HAWK +2 PAC +2 SHO +2 HEA
    ARTIST +3 PAS +3 DRI
    ARCHITECT +3 PAS +3 HEA
    POWERHOUSE +3 PAS +3 DEF
    MAESTRO +2 SHO +2 PAS +2 DRI
    ENGINE +2 PAC +2 PAS +2 DRI
    SENTINEL +3 DEF +3 HEA
    GUARDIAN +3 DRI +3 DEF
    GLADIATOR +3 SHO +3 DEF
    BACKBONE +2 PAS +2 DEF +2 HEA
    ANCHOR +2 PAC +2 DEF +2 HEA

HUNTER +3 PAC +3 SHO
    CATALYST +3 PAC +3 PAS
    SHADOW +3 PAC +3 DEF

üstte ki sağlam listede hepsi mevcut arkadaşlar.

bu konuda bildiğim ne varsa paylaşayımm :D

Birincisi şu Loyalty ve Manager olayını kesinlikle atlamamamız gerekiyor. bunlar takım uyumu demek. takım uyumu ardından chemistry gündeme geliyor.

Öncelikle chemistry kartların fayda gösterdiği tek etkenin oyuncular arasında ki full yeşil bağlantılar olduğunu hatırlatayım. zaten yanlarında yeşil okların derecelendirmelerini görebilirsiniz.

yukarıda bulunan listede en altta belirttiğim chem kartlar special kartlardır. yani 3 bölgede 3 özel kart. defans (shadow), orta saha (catalyst), forvet (hunter) hattı olarak. en üst düzey performansı bu üç kartta alırsınız.

şimdi gelelim şıklarına;

Soru 1 : -Peki bu kartlar arttırdıkları özellik miktarı kadar oyuncuların diğer özelliklerine eksi yönde etki ediyormu? bir başka deyişle oyuncuya Hunter kart bastığımız zaman hız ve şut özellikleri dışında kalan özelliklerde azalma oluyor mu? eksi yönde etki etmez. oyuncunun kapasitesine göre kartlar olmalı. bu arttırımı. sayısal olarak düşünmeyin. yani 87 pace olan bir adama hunter bastığımız zaman sanki pace 90 olmuş gibi düşünmeyin. bu değişkenlik gösterebilir. kart karakter kartıdır. oyuncu karakteri yani. oyuncuya göre chemstry kartlar farkedilir etki gösterir. mesela pace düşük bir oyuncuya hunter basarsanız, adam uçmaz. ama pace konusunda önemli gelişmeler olur. bu sadece hız değildir. mesela koşarken eliyle ona asılan topçuyu iter, kalçalı oynar (kalçalı derken topa hakim olmak adına rakibe kalça atar) gibi gözle görülür değişiklikleri farkedersiniz.

Soru 2 : - Tamamına farklı yada aynı chem kartı basılmış bir takım ile tamamı Basic olan bir takım arasında oynanabilirlik farkı var mı? bunu test etme imkanınız oldu mu? farklı derken, yukarıda da bahsettim özellikleri kaldırır derecede chem. kartlar basılması elverişlidir. yani iniesta üst düzey bir futbolcudur. Bu adama chem. catalyst basmak anlamsız olur. basic kart bile yeterlidir. ama yaya toure'ye chem. catalyst kart basarsanız farkı görürsünüz. örnek. derinlemesine (üçgen tuşu) yerden bir pas attığınızda topun yerden nasılda tatlı falsolu gittiğine tanık olursunuz.

Soru 3 : - Chem kartlarının momentum üzerinde etkisi var mı? (Mesela Hunter kart basılmış bir Benzema'nın Basic bir kart basılmış Benzema'dan daha yavaş olduğunu hissediyorum oyun içinde, ulan keşke bu kartı basmasaydık adam daha da yavaşladı diyorum resmen, bu Balotelli içinde geçerli. şimdi en önemli konu burada işte. verim alamıyorsanız oyuncuda bir tuhaflık var demektir. Ben bunu çok yaşıyorum ve kesin çözümünü buldum. oyuncuyu hunter kartına rağmen verimsiz ve oyundan alakasız görüyorsanız kesinlikle oyuncu değişikliği yapın. maçınız bittiğinde oyuncuyu RESERVES bölümünde bekletin. inann herif yeniden doğmuş gibi takıma dönecek. sadece 2-3 maç bekletin bu bile yeterli :)

Soru 4 : - Herhangi bir Chem kartı basılmış oyuncunun artan yada eksilen özellikleri (tabi eksiliyorsa) oyun içindeki statslarda görünüyor mu? görünmez diye biliyorum, emin değilim, araştırmam lazım :)

son olarak şunu eklemek istiyorum, oyuna başladınız. maçta bir akıntı göreceksiniz. bu akıntıyı yakalayan oyunu alır arkadaşlar. düzgün ve isabetli pas bunun ilk basamağıdır. top ne yöndeyse analog o yönde olmalı bunu unutmayın, aksi halde oyuncularınızın hep geride kaldığını rakip takımın sahada su gibi aktığını görürsünüz.

örnek top bende kol ileri.. top rakipte kol geri..

oyunda kaç kişi kullanıyor bilmiyorum yerden sert orta bu oyunda müthiş yapılmış, kesinlikle pata küte birine çarpıp gol oluyor. %85 gol oranı vardır :) denemelisiniz.

oyunda havadan ve yerden kendini gösteren oyuncular var. suarez kesinlikle yerden agüero yerden. etoo havadan, balotelli havadan. mandzukic havadan. robben ribery yerden. ibra havadan. Bu oyunculara oyunda kendilerini gösterecekleri şekilde oyun düzeni kurarsanız başarı kaçınılmaz olur. bu tip durumlar orta saha için ve defans içinde geçerlidir.

• Arkadaşlar bu sorun bugun cereyan etmeye başladı. , Hiç bir maçtan coin alamıyorum. Seoson bitirmeme rağmen onuda alamadım. German Kupası bitirdim yine coin alamadım. Bir bilgisi olan var mı ?
  • Ps3 fif14 ü Store dan indirmiştim. Şimdi ps4 almak istiyorum. Ps3 için indirmiş olduğum fifa 14 ü aynı hesaptan ps4 te oynayabilirmiyim?
  • 
Sayfa: önceki 67036704670567066707
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.