Şimdi Ara

FIFA Ultimate Team (FUT) [PC ANA KONU] (794. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16.301
Cevap
120
Favori
483.915
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 792793794795796
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: serdoan

Nihayet sonunda bende bugün itibariyle oyunu alabilmiş bulunmaktayım nerden baksan şöyle 2-2 buçuk aylık bir zararım var ama sağlık olsun
    Fakat daha bismillah oyunun originden indirmesi bitipde oyuna girip futta bi maç yapıyım da şöyle pasım,oksitim gitsin diye bi maça girdim maçta da ne güzel 2-0 öndeydim sen tut pc alt köşeden bi bildirim aç tabi oyun şak diye attı bizi yaw olurda bu kadar olmaz daha bismillah yani neyse hemen çıktım o adware mi neydi o programı sildim attım neyse iş kazasıdır diyelim bu arada BEŞİKTAŞIM da hazır nağmalup son maçınıda yenip Ülke tarihine geçmişken hayırlısı diyelim

bende de ikide bir ilk girişimde oyunu arka plana attığınız için diye başlayan bi hata veriyo. oyun açıkken en ufak bi program izi olsun ekranda bu hatayı veriyor. o yüzden dikkat etmek lazım
  • Squad battle oynamaya çok vaktim olmuyordu, bu hafta maçların tamamını oynayayım dedim, 2 gün önce şu anki puanımla seçkin 1 olabilecekken şimdi tabloya baktığımda altın 1 bile olamıyor. Meğerse derece puanlarna zam geliyormuş. Niye böyle bir saçmalık yapıyorlar.
    işin püf noktası güncelleme geldiğinde herkesten önce maçları bitirmek midir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi single_factor -- 14 Aralık 2017; 22:57:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: single_factor

Squad battle oynamaya çok vaktim olmuyordu, bu hafta maçların tamamını oynayayım dedim, 2 gün önce şu anki puanımla seçkin 1 olabilecekken şimdi tabloya baktığımda altın 1 bile olamıyor. Meğerse derece puanlarna zam geliyormuş. Niye böyle bir saçmalık yapıyorlar.

Sıkıntı şu oynayan sayısı arttıkça ve başarı yüzdesi arttıkça baraj yükseliyor zam felan demen komik olmuş belli parametreler var her seviye için ve o parametreyi geçen kişi sayısı artınca o barajda yükseliyor doğal olarak.
  • quote:

Squad battle oynamaya çok vaktim olmuyordu, bu hafta maçların tamamını oynayayım dedim, 2 gün önce şu anki puanımla seçkin 1 olabilecekken şimdi tabloya baktığımda altın 1 bile olamıyor. Meğerse derece puanlarna zam geliyormuş. Niye böyle bir saçmalık yapıyorlar.

püf noktası filan yok. maçların çoğunu oynamak zorundasın üst levellar için.
  • single_factor kullanıcısına yanıt
    Ortada bir saçmalık yok.Hergün rakip güncellemesi oluyor.En son pazar gecesi saat 3’de olması lazımdı o hafta bitmiş oluyor ve aldığın puana göre sıralaman belli oluyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyi ki bir soru soruyoruz, Millete bilgiçlik yapmayı bekleyen ergenler ile dolmuş konu.

"komik" miş..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi single_factor -- 15 Aralık 2017; 3:46:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: buraqka

quote:

püf noktası filan yok. maçların çoğunu oynamak zorundasın üst levellar için.

Püf noktası nasıl olmaz?

Saaat 19:00 maçlarımı bitirseydim 19.600 puanla Gold 1 olacaktım, saat 23:te Gold 1 puanı olmuş 20,500 !ve giderek artıyor.
    O zaman; rakip güncellemesi yayınlandığı an demek ki Derece atlamak için ciddi puan avantajına sahip oluyorsunuz.
  • şu pro club'ı mypark gibi yapsalar ultimate team falan kalmaz ama yapmıyor namussuzlar. open world falan istemiyorum sadece şu botları kaldır icanfootball tarzı oynayalım onada razıyım ama oda yok. çıktığından beri aynı mod hiçbir değişiklik göremiyorum.

Daha halen anlamamışsın konuyu neyse sen böyle devam et , laf anlatılmaz sana

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam dereceler genel olarak bütün ultimate team oyuncularının yaptığı puanlara göre belli oluyor. Hafta içi 12 saatte bir, hafta sonu 8 saatte bir rakip guncellemesi geliyor.(uzun zamandir oynamıyorum, degismediyse boyleydi yani) Yani siz bütün maçları oynayıp puanlari biriktirmeniz gerekiyor. Siz oynamazsaniz başkaları oynuyor ve puanlarini alinca otomatik olarak derece puan sınırları da yükseliyor. Önce oynamışsınız sonra oynamışsınız fark etmiyor yeter ki bütün maç haklarınızı kullanın ve puanlari alın. Yani siz rakip guncellemesi çıktığı an 4 maçı da oynayıp derecenizi hemen yukseltebilirsiniz ama bütün herkes oynayınca o dereceniz tekrar düşecektir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenerliso -- 15 Aralık 2017; 9:45:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyunu çıktığında aldım fakat yeni oynama şansım oldu, bilgisayarda hala ağır geliyor oyun doğru mu bu ? yoksa ekran kartı vs ile alakası var mı ? ekran kartım gtx1050
  • quote:

İyi ki bir soru soruyoruz, Millete bilgiçlik yapmayı bekleyen ergenler ile dolmuş konu.

"komik" miş..

zam demen komik zam ne demek ürüne fiyat güncelleme si mi oluyor burada ettiğin lafa dedim.Bilgiçlik felan taslamıyoruz da bildiğimiz bu diğer kişide aynı yanıtı vermiş.Rakip güncellemesi olunca o baraj artıyor istersen bakabilirsin derece listesinde altta da yazar 5 dakika da bir güncellenir o liste 1 ile 100 ve diğer parametreler devamlı değişir.Oynayan sayısı arttıkça mesela

Sınır Seçkin 1 de sen oynamışın diyelim maçların bitmiş 50 bin kişi oynamış baraj puanı 55123 diyelim sonra aynı günün sonuna doğru oynayan sayısı artıp bu kişiler maçlarını başarılı şekilde tamamlamış olsun iyi puanlarla o baraj bu maçları tamamlayan kişilerin elde etmiş olduğu puanlarla artar sen tamamladığında 55.123 olan puan kıstası 58.267 olur mesela sende bu puanın altında kaldıysan bir alt seviyenin vermiş olduğu ödülleri alırsın.

Oyunda tavsiye ettiğim şey efsane ve yerine göre world class oynaman maçları en az 3 farkla yenmen ve gol yememen efsanede oynasanda böyle gol yeme 2-0 felan al gol yediğinde veya maç uzadığında orada belirtilen puanı vermiyor yensen bile mesela 1849 puan yazıyorya maçta gereken üstünlüğü gösteremedin gol yedin hatta uzadı ise az puan alırsın mesela yenmiş ve gol yemişin ve uzamış maçın diyelim 1555 puan verir attığın gol sayıları yediğin gol sayısı da etkiliyor onu.Bilgiçlik değil bildiğimizi söylemek için bu forum var zaten herkes paylaşınki merak ettiği bilmediği şeyler hakkında haberdar olsun diye.

Oyunda belli bir sabit derecelendirme yok mümkün olan en yüksek puanı almalısın yani ister sabah oyna ister sonra istersen hafta bitmeden son gün oyna pazar günü mesela oynadığın maçlardan en yüksek puanı almalısın zamanın bir önemi yok.Önce veya sonra oynamanın gol farkı gol yememe oynadığın maçın zorluk derecesi bunlar etkiliyor maçın uzaması felan.

Son not: mesela örnek verelim her maçını seçkin zorluk derecesinde 3-0 yeniyorsun diyelim bunu genelde kimse başaramaz zor baya maç uzamadan ve gol yemeden böyle bir başarı elde etsen her maçta zaten ilk 100de olursun.Ama senin elde etmiş olduğun başarı herkesin elde ettiği başarı puanı ile aynı veya düşükmüş o yüzden sonuç bu.Maçlarda gol yememeye maçlarının uzamamasına ve efsane moda alış illa yüksek puan almak istiyorsan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 15 Aralık 2017; 13:43:36 >
  • fut championsta öndeyken rakipler bağlantıyı koparıyor ve galip sayılmıyoruz ne güzel memleket ya , konsoldaki top 100cülerde ortaya çıkan no loss glitch yüzünden mi böyle bir şey yaptılar bana mı denk geldi anlamadım , düzelteyim derken beter etmişler eğer böyle yaptılarsa
  • İlk mesajını yanlış anlamışım özür dilerim, açıkladığın için ve konu hakkındaki detaylı yanıt için de teşekkür ederim.
    Değişen bir çok parametre olduğunu biliyorum ama dediğim gibi; vakit olmadığından Battles modunu daha önce önemsemedim, bir kaç maç yapıp bırakmıştım çoğunlukla. Bu hafta asılıp sistemin nasıl işlediğini anlamaya çalışıyordum; gayet yardımcı oldun.

Şimdi; Dün, 20,000 civar puana gold 1 olabilecekken şimdi baktım 24,500 e yükselmiş. Bu değişiyor ok. Fakat mevcut ünvanım değişmemiş? yani üst limit artmış omasına rağmen şu anda bulunduğum gold 2 > gold 3 e düşmemiş.
    Bunu biraz daha takip etmem gerekiyor sanırım. Bu kazanılan ünvanın daha sonra düştüğü konusuna eminmisiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi single_factor -- 16 Aralık 2017; 6:14:27 >
    Evet düşüyor. Futchamp gibi sadece galibiyet sayısı baz alınmıyor. Her derece için gerekli puan limiti oluyor ve ne kadar çok kişi oynayıp üst zorluk düzeylerinde yüksek puan alırsa bu limit yükseliyor.

Dereceler düşmeseydi çok saçma olurdu düşünsenize. Derece için puan limiti de sabit olurdu, diğer maçları oynamaya gerek kalmadan bir kere elit yapan orada hafta boyunca kalırdı. Önemli olan bir kere elite çıkmak değil, pazar gecesi hafta bittiğinde de o derecede kalabilmek. Mümkün olduğunca çok maç yapın & yüksek zorluklarda oynayıp kazanın ki puanınız da yüksek olsun olay bu.
  • Beyler ben oyunu bırakıyorum. fifa 18 de fut champsta oynadığım 5 haftada sürekli silver 1 oldum ve sorunun bende olduğunu düşündüm. Bu hafta ise bardağı taşıran son damla oldu. silver 1 seviyesine gelip 28 de 16 yaptıktan sonra benim oyuncularım ise koşmamaya 2 adım ilerisine pas atamamaya başladılar.Bu durum 1 maç veya 2 maç sürse yine iyi. 12 de 0 çekerek yine silver 1 de kaldım.

Bu 12 maç boyunca karşıma gelen adamların rahat 10 tanesinin kadrolarında ronaldo-messi-suarez-bale-gullit-carlos-petit-kante gibi iconların ve ya bulunması zor olan oyuncuların 3-4 tanesi bulunuyordu ve kadrolarının geri kalanı yine mevkilerinin en iyi adamlarıydı. Benim kadromda ise top kontrol edemeyen rui costa ile sbc den gelen 87 lik mustafi dışında 84 ü geçen oyuncu yok.

Şuan sakin kafayla yazıyorum ve sizlere soruyorum.

1- Karşıma gelen rakipler bu kadroları nasıl kurdu ?EA gerçekten coin alımına engel olamıyor mu?
    2- Ben mi çok bahtsızım ? Oyun beni kafasında silver 1 seviyesine layık gördüğü için ,16 galibiyet sonrası , elit oyuncular için kum torbasına çevirdi.
    3- eşleştirme sistemi gerçekten adil mi ? eğer benn silver 1 de oyuyorsam neden elite seviyedeki adamlara rakip oluyorum ? Eğer rakiplerim silver 1 ise ben çok bahtsız bedeviyim ve sürekli hayvani kadrolara karşı oynuyorum.

Biraz daha bağırıp masaya vurmaya devam edersem millet beni deli sanacak. O yüzden luiz hernandez sbcsini btirdikten sonra ya bırakacağım ya da squad battles takılacağım.
    Ve asla fifa 19 almak gibi bir hataya düşmeyeceğim.
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bar3 -- 17 Aralık 2017; 15:35:14 >
  • Güzel açıklamışsın eline sağlık.

Yanlız uzatmalara gidince puanın düşmüyo benim gördüğüm kadarıyla. Puanlar attığın gol, yediğin gol ve korner sayılarına göre hesaplanıyor. Hatta genelde 1-0 veya 2-1 yeneceğine maçların uzatmaya gitmesi daha iyi oluyor. Uzatmalarda gol atmak daha kolay çünkü, hele uzatmada erken buldun mu golü 1-1'lik maçın uzatması 4-1 gibi bir skorla bitiyor ve 1800 puan alcağına 2200 civarı puan alabiliyorsun. Tabi nadiren uzatmada da kitli kalabiliyor oyun, penaltılarla yenince de yine galibiyet puanı veriyor tabi ama az oluyor.

Edit: Hatta hiç unutmam, zar zor 1-1 uzatmaya götürdüğüm maçın 8-1 bitmişliği var. Oyun cidden çok dengesiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZaBeaT -- 18 Aralık 2017; 11:6:54 >
  • bar3 B kullanıcısına yanıt
    Oyunda online stabilizayson ve ping sıkıntısı var. Oyun modu p2p üzerinde kurulu olduğu için rakibinizden gelen/giden veriler ya da tam tersi durumlarında yaşanan geciklemer sizin oyun performansınızı etkiliyor. yani şöyle düşününün; rakip ms farkla sizden önce oyunu oynuyorsa yapa cağınız birşey yok. Çünkü bilgisayarınız gelen veriyi geç işliyor.

Öncelikle eğer donanımınız güçlü ise online değerlerinizi kontrol edin;
    Wi-fi ile oyun oynamadığınızı düşünüyorum, bunun dışında;
    Easo.ea.com ping ve tracert değerlerinize bakın. paket gecikmesi var ise servis sağlayıcınız ile irtibata geçin.
    Ben kullandığım servis sağlayıcı ile bu tip sorunlar yaşıyorum ve ay sonu sözleşmemi fesh edeceğim.

Diğer mevzu squad battle da da yaşanıyor, üst seviyelere çıktığınızda oyunun zorluk değeri bariz artıyor.
    Muhtemelen Champ modunda da ilerledikçe bulunduğunuz dereceye göre rakip veriyor olabilir.
    ayrıca XP level meselesi de var. şu anda 98 XP level dayım bana ömründe fifa oynamayan 1. level adamı vermeleri abes olurdu. Bu hesaplara dahil ediliyormu? emin değilim ama sistemsel olarak aynı yetenekteki rakipleri eşleştirmek amacıyla da kullanılıyor olabilir diye düşünüyorum.
  • Beyler bu teknik direktör kariyerinde oyuncu düzenle kısmı kilitli ne zaman açılır o.

Birde teknik direktör kariyerinde benim oluşturduğum oyuncu çıkmıyor.

Oyuncu güçlerini yükseltince çıkmıyor bunu nereden yapabilirim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 792793794795796
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.