Şimdi Ara

FIFA rakip bulamama / DNF sorunu çözüldü. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
85
Cevap
1
Favori
10.087
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Boşuna uğraşmayın fifa 16'daki rakip bulamama sorununun port açmakla bir ilgisi yok.
    Lütfen hatalı bilgilendirip insanları boş yere uğraştırmayın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende olması gereken tüm portlar açık, network'ten kontrol ettiğimde de nat type "open". Ama 1,5 saattir rakip bulamıyor sistem.
    Eee hani port açılacaktı vs vs.
    İlgisi yok. Sorun ea serverları ile alakalı. Yüzlerce kişi EA forumlarında yazmış sıkıntıyı, adamlar hala çözemediler. İnsaf yahu!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Furious_tr -- 14 Kasım 2015; 16:18:16 >
  • PS 4 te rakip bulamıyor.Oyundan soğudum valla ayıptır be 250 tl veriyoruz.Paramızla rezil olmak böyle bir şey sanırım.
  • şaka gibi resmen oyundan soğuttular.Bu sefer maç içinde dnf oluyo maç sonunu geçtim.
  • Burada bağlandığı internet ortak kullanım olan var mı? Benim sorunum ortak kullanım internet ağıyla ilgili ben bunu çözdüm. Online frendlies te bile arkadaşım ile maç yapamıyordum. Oyun takılıp kalıyordu. Kısacası NAT block oluyor , NAT ın ne olduğunu araştırınca anladım. Telefonun mobil internetini bağladım bilgisayara ve hiç bir sıkıntı olmadan direk bağlandım. Eğer böyle bir internet kullanıyorsanız yurt internetidir , apart ortak kullanım internettir , yönlendirici aracılı internettir vs. mobil interneti pcye bağlayıp bir deneyin eğer sorun oysa anlaşılır arkadaşlar. :)
  • Furious_tr kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle hocam.Geçen yıllarda 3-5 saniye arası rakip buluyodu.Tamamiyle EA ile alakalı bi durum.Port açmak falan filan hepsi hikaye.Denemediyimiz yol kalmadı.O kadar para bayılıyoz oyuna düştüğümüz hallere bak.
  • Selam arkadaşlar aynı durum bendede var 8 maç dnf olmuyorsa 9.maç kesin dnf yiyorum aynı zamanda rakip bulmakta sorun zaten port ayarlarını felan yaptım fakat sonuc aynı çözüm gösterebılecek bırısı var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Furious_tr

Boşuna uğraşmayın fifa 16'daki rakip bulamama sorununun port açmakla bir ilgisi yok.

Tamamen katılıyorum. O kadar para verip oyunu alıyoruz, iş stresini atalım diye ekran karşısında bir eğlenelim diyoruz, sonrasında bekle babam bekle. Bazen dakikalarca beklemesine rağmen rakip bile bulmaz. Beklediğimiz sürede 5 maç yapacaksak max. 2-3 maç yapabiliyoruz. Koskoca EA gibi firmanın koskoca ayıbı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Laseer -- 25 Kasım 2015; 20:37:06 >
  • quote:

Boşuna uğraşmayın fifa 16'daki rakip bulamama sorununun port açmakla bir ilgisi yok.

quote:

Bende olması gereken tüm portlar açık, network'ten kontrol ettiğimde de nat type "open". Ama 1,5 saattir rakip bulamıyor sistem.
    İlgisi yok. Sorun ea serverları ile alakalı. Yüzlerce kişi EA forumlarında yazmış sıkıntıyı, adamlar hala çözemediler. İnsaf yahu!

"İnsanları hatalı bilgilendirmeyin" diyene bakın... Sen NAT ın ne olduğunu bilmiyorsun gelmiş efelik yapıyorsun . Nat elbette açık olacak o portla alakası olmayan başka bir şey . Kapat bakalım internete bağlanabiliyormusun?

Burada portları kapalı olduğu için sorun yaşayan arkadaşlar var. Gayet düzgün birşekilde çözümü yazılmış. birçok kişi portlarının ayarlı olsa bile kapalı olduğunu bilmiyordu bu sayede öğrendi. Bahsedilen programla bir test et bakalım. Modemden networkden görebileceğin birsey değil ( NAT ın ne olduğunu bilmeden "network" la da ne anlatmak istiyorsan artık )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi single_factor -- 28 Kasım 2015; 21:21:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: single_factor

quote:

quote:

Bende olması gereken tüm portlar açık, network'ten kontrol ettiğimde de nat type "open". Ama 1,5 saattir rakip bulamıyor sistem.

"İnsanları hatalı bilgilendirmeyin" diyene bakın... Sen NAT ın ne olduğunu bilmiyorsun gelmiş efelik yapıyorsun . Nat elbette açık olacak o portla alakası olmayan başka bir şey . Kapat bakalım internete bağlanabiliyormusun?

Burada portları kapalı olduğu için sorun yaşayan arkadaşlar var. Gayet düzgün birşekilde çözümü yazılmış. birçok kişi portlarının ayarlı olsa bile kapalı olduğunu bilmiyordu bu sayede öğrendi. Bahsedilen programla bir test et bakalım. Modemden networkden görebileceğin birsey değil ( NAT ın ne olduğunu bilmeden "network" la da ne anlatmak istiyorsan artık )

Nat'ın ne olduğunu da open yada restrict type'ı da senden iyi biliyoruz.

Oyun iki konsolda da var (xbox one, ps4) her ikisinde de zaman zaman bu sıkıntıyı yaşıyorum. Bazen kimseyi bulamıyor 1-1,5 saat. Başka bir gün anında buluyor, hiçbir ayarı değiştirmediğim halde.
    Sıkıntı muhtelemelen ea ile alakalı, insanlar dünya kadar uğraşmasın boşuna.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: single_factor

quote:

quote:

Bana bak akşam akşam asabımı bozma! Nat'ın ne olduğunu da open yada restrict type'ı da senden iyi biliyoruz.

Oyun iki konsolda da var (xbox one, ps4) her ikisinde de zaman zaman bu sıkıntıyı yaşıyorum. Bazen kimseyi bulamıyor 1-1,5 saat. Başka bir gün anında buluyor, hiçbir ayarı değiştirmediğim halde.
    Sıkıntı muhtelemelen ea ile alakalı, insanlar dünya kadar uğraşmasın boşuna.

NAT ın ne olduğunu çok iyi biliyorsun madem; yazarmısın biz de bilelim portlarla ne ilgisi olduğunu :)

Bu sayede sorunu çözülen kişiler var. Sen daha kendi portunun açık olup- olmadığını bilmeden uzmanmış gibi insanlara öğüt vermeye kalkıyorsun.

not: aynı şekilde yazdığım İlk mesajım silinmiş enterasan kim neden rahatsız oldu acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi single_factor -- 29 Kasım 2015; 17:41:30 >

• Furious_tr kullanıcısına yanıt
    NAT internet bağlantınızı sağlayan bir protokol. Ev kullanıcıları için açık olmak zorundadır. sadece server yapılandırıyorsanız kullanılan nir operasyondur kapatınızsanız bilgisayarınızın internetle bağlantısı kesilir.

Konsol kullanıyorsanız program üzerinden portlarınızı check edemessiniz amahttp://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/ bu adrese girip alttaki konsolunuza ait portları kontrol edip sonucu paylaşırmısınız. Sizdeki sıkıntı da bu sebeple gibi görünüyor.

Xbox One 53, 88, 500, 3074, 3544, 3659, 4500 53, 80, 3074, 3659
    Xbox 360 53, 88, 3074, 3659 53, 80, 3074, 3659
    PlayStation 4 3074, 3478-3479, 3659, 6000 80, 443, 1935, 3478-3480, 3659, 10000-10099, 42127

• Size konuyu şöyle de gösterebilirim: ( ekteki resim )PC de maç için rakip arandığı sırada bilgisayarın 56878-3659-9999 numaralı UDP portunu kullandığını ve o anda 9999 un aktif olduğunu görüyoruz.
    Eğer Port açıksa ve bir engel yoksa rakip bulacaktır.
     FIFA rakip bulamama / DNF sorunu çözüldü.

Bu resimde de bir öncekinde açık olan 9999 UDP portunu kapattım ve tekrar denedim.
    Sistem burada 9999 kapalı olduğu için 65219-53462-56878-53462 numaralı portları kullanmaya başladı.
     FIFA rakip bulamama / DNF sorunu çözüldü.

Bütün portlarını kapattığımda ise sistem rakip bulabilmek için ardı ardına uzunca bir süre 15-20 farklı Port arasında geçiş yaparak bağlantı kurmaya çalıştı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi voltage78 -- 29 Kasım 2015; 22:46:29 >

• Beyler ben port açtım ama etkinleştiremedim biri 2 dkkasını bana ayırıp teamviewerdan sorunumu çözebilirmi ? portları test ettiğimde port kapalı diyor

internetten araştırıp açtım portu ancak etkinleştir diye bişiy yazıyor yanda bunu yazmaması lazım etkin yazması lazım nasıl etkin edildiğini bilmiyorum

bilen biri yardımcı olursa çok sevinirim 2 saat rakip bulamıyor oyuna verdiğim para boşuna gitti resmen (bana pm atın ben size tmviewer bilgilerimi paylaşırım )
  • Sana nasıl özelden ulaşablirim? Elim kolum bağlandı lutfen yardımcı olurmusun? Lütfen
  • bgraa B kullanıcısına yanıt
    Ö.M attım
  • voltage78 V kullanıcısına yanıt
    beyler ps3 de rakip bulamyorum!! çıldırcam kimse oynamıyor mu bu oyunu! çözüm nedir anlatabilecek var mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ps3 ün kullandığı portlarıhttp://www.canyouseeme.org/ dan kontrol edin. kapalıysa rakip bulamassınız.
  • Bu soruna kesin çözümü olan yok mu ya? PC'den PS4'e geçtim PS4 daha beter hiç rakip gelmiyor
  • Aynı modemde hem PC hem Konsolda sorun yaşıyorsanız sorun modem üzerindeki portların kapalı olması sanırım. portlarınızı kotrol ettinizmi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi voltage78 -- 30 Ocak 2016; 21:05:19 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.