Şimdi Ara

FIFA rakip bulamama / DNF sorunu çözüldü.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
1
Favori
10.094
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Rakip bulamama problemi yaşayanlar için sorunun çözümünü yazıyorum.

Modemden port açabilirsiniz ya da windows dan ancak yanılıyorsunuz. bu portların çalıştığı anlamına gelmiyor.

Portlarınızın yanıt vermiyor olmasının bir çok nedeni var;
    - Windows Güvenlik duvarı
    - Modem güvenlik duvarı
    - İp bloku
    - Antivirüs programları
    - Birkaç bilgisayarlı bir server üzerinde ayrıcalık tanımlanmış bilgisayar kullanıyorsanız olabilir.

Benim sorunum ise şuydu; Bütün tanımlamaları yaptığı halde rakip bulamıyordum ve portlarım kapalı görünüyordu.
    Müşteri hizmetlerini aradığımda bana güvenli internet sağlayabilmek için "hattın ip bloğu özelliği olduğu söylendi. yani ne yaparsanız yapın port tanımlasanız bile devreye girmiyor. Portlar kapalı olduğundan ilgili portlara gelen giden istekleri oyun cevaplamıyor. sizde rakip bulamıyorsunuz.
    Talepte bulunuarak Blok un kaldırılmasını sağladım artık portlarım açık ve hiçbir sıkıntı yaşamıyorum.

http://portforward.com/help/portcheck.htm progRamını indirerek portlarınızın açık olup olmadığını test edebilirsiniz.

https://help.ea.com/tr/article/online-ports-for-fifa-16/ buradan hangi portların açık olması gerektiğini öğrenebilirsiniz

-Eğer portlarınız kapalı ise modem üzerinden portları açın. Eğer açmayı bilmiyorsanız; müşteri hizmetlerini arayın onlar açar. Ancak güvenmeyip işlem bittikten sonra yine test edin.
    - Portlarınızı tanımlarsanız ve çalışıyorsa Güvenlik duvarını kapatmanıza gerek yok ama isterseniz kapatabilirsiniz.
    -netice itibari ile eğer hala portlarınız açık değilse muhtemelen sizin de hattınızda "ip bloğu" olabilir. Müşteri hizmetlerinden kaldırmalarını talep edin.

Size konuyu şöyle de gösterebilirim: ( ekteki resim )PC de maç için rakip arandığı sırada bilgisayarın 56878-3659-9999 numaralı UDP portunu kullandığını ve o anda 9999 un aktif olduğunu görüyoruz.
    Eğer Port açıksa ve bir engel yoksa rakip bulacaktır.

Bu resimde de bir öncekinde açık olan 9999 UDP portunu kapattım ve tekrar denedim.
    Sistem burada 9999 kapalı olduğu için 65219-53462-56878-53462 numaralı portları kullanmaya başladı.

Bütün portlarını kapattığımda ise sistem rakip bulabilmek için ardı ardına uzunca bir süre 15-20 farklı Port arasında geçiş yaparak bağlantı kurmaya çalıştı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi voltage78 -- 29 Kasım 2015; 23:00:15 >

• ayrıca sürekli DNF nin de nedeni portların çalışmaması olabilir.
    çünkü şöyle; oyunları biz server üzerinde oynamıyoruz esasen. oyun server i bize rakibi bulduktan sonra aradan çekiliyor, rakiple network P2P bağlatısı üzerinde oynuyoruz.
    maç sonu ise server raporu çekiyor. Oyun birçok port kullandığı için maç sonu başlangıçtaki yerine farklı bir port kullanarak çekiyorsa o sırada port da bloklu ise ise DNF yersiniz.

Fifa16 online Portların tamamının çalışıp çalışmadığını yukarıda verdiğim linklerden kontrol edin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi voltage78 -- 14 Ekim 2015; 9:35:26 >
  • Hocam bendede ayni sorun var ve superonline kullaniyorum eve gidince direk yapicagim dediklerini ancak benim evimde salonda bir modem var odama sinyal iyi gelmedigi icin ordan odama kadar kablo cektirdim ordada router a bagli ondan aliyorum interneti ben bu islemi esas modem uzerinde yapicagim yoksa router uzerindemi? Cok anlamiyorum bu konulardan 😊
  • ReoxTR kullanıcısına yanıt
    Modem üzerinde yapılıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: voltage78

Modem üzerinde yapılıyor
    hocam ne yani şimdi bendede var rakip bulamama sorunu port açmaya çalıştığımda kapalı görünüyor o zaman benimki ttnet arayıp ip bloğunu mu kaldırtcam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: omer 1989

hocam ne yani şimdi bendede var rakip bulamama sorunu port açmaya çalıştığımda kapalı görünüyor o zaman benimki ttnet arayıp ip bloğunu mu kaldırtcam?

eğer hattınızda "ip blok" varsa kaldırılmasını talep edin. Benim kulandığım superonline da dahil olmak üzere aslında tüm servis sağlayıcılar TT-net altyapısı ile hizmet veriyor. aynı sey yani. Portlar kapalıysa rakip bulamazsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi voltage78 -- 15 Ekim 2015; 20:54:08 >
  • Mesajım bulunsun. Bende diyorum niye rakip yok kimse almadı mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: DjarumBlack-

Mesajım bulunsun. Bende diyorum niye rakip yok kimse almadı mı
    dnf sorunu yaşıyorum, dediklerini yaptım. programda portlar kapalı gözüküyor, müşteri hizmetlerini aradım, portların açık olduğunu söyleyip, modem firmasına yönlendirdiler, onlarda bir problemin olmadığını söylediler. güvenlik duvarını da kaldırdım ama gene dnf oluyor maç sonu. uydunet netmaster modem.
  • fguner88 kullanıcısına yanıt
    müşteri hizmetleri yetkilileri sizin portlarınınız açık olup olmadığını denetleyebilmeleri için sizin bilgisayarınızın başına geçmesi gerek . Onlar modem ayatlarına tanımladıktan sonra çalıştığını zannediyor.

Netekim portlarınız kapalı. Modem ayarlarından DMZ yi kapatıp proglamla test edin. eğer hala kapalı ise Hatıınızda Muhtemelen "ip blok " var. müşteri yetkililerinden eğer konuyu bilmiyorlarsa network bölümüne aktarmalarını talep edin.
  • voltage78 V kullanıcısına yanıt
    şuan herşeyi yaptım :) hatta google dns yi ayarladım alakası var mı bilmiyorum :) güvenlik duvarlarını kaldırdım. 6 maçtır bir sıkıntı olmuyor, bundan önce 1 maç veya max. 2 maçtan sonra dnf oluyordu, bakalım ne kadar böyle gidicek.

edit: 7. maç dnf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fguner88 -- 16 Ekim 2015; 23:30:19 >
  • Hocam ttneti aradım durumu izah ettim.Adam bana ip bloğu dediğiniz şeyin bizimle alakalı olmadığını modemin müşteri hizmetleriyle görüşmem gerektiğini söylediler.Modem müşteri hizmetlerini aradım onlarda size port yönlendirme hakkında mail atacaz dedi ikide bir bende üst üste sorunca modemi servise gönderin kontrol ederiz dedi baktım olacağı yok kapattım telefonu.
  • fguner88 kullanıcısına yanıt
    DNS ile ilgisi olmaz. Portlarınız açık mı peki. kontrol ettiniz mi? kapalıysa sıkıntı yaşamanız muhtemel gene.
  • modem degistirdim. sorun cozuldu. asus n17u ile 30 mac yapmisimdir hic sorun yasamadim
  • hıc bı etkı goremedım ben eger kı duzelen varsa haber verırmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zonguldaksporlu

hıc bı etkı goremedım ben eger kı duzelen varsa haber verırmı?
    Beyler bir şey sorcam. Benim normal şartlarda nat type 2 ama port açmayı yapınca nat 3 oluyor sıkıntı olur mu bu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: buyukaptan

modem degistirdim. sorun cozuldu. asus n17u ile 30 mac yapmisimdir hic sorun yasamadim

hocam bende modemle alakalı mı acaba diye düşünmeye başladım.Çünkü arkadaşımda superonline var baglantı onda oynuyoruz dnf'ten eser yok.Ve ne ayar yaptı ne dmz ne port.Sen herhangi bi ayar yaptın mı modeme? bide bağlantın nedir merak ettim
  • voltage78 V kullanıcısına yanıt
    Gene kapalı, portları açmak için program varmı acaba. Eskiden age of için böyle bir program vardı.
  • muslubrk M kullanıcısına yanıt
    ttnet 25 mbps 75 akk. ankara baglica da oturuyorum. port falan hic acmadim. modem orjinal olarak nasilsa oyle. ayrica lol oynarken pingim 70 80 olurdu. suan 61 de sabitlendi. fifa da da gecikme olmuyor gibi neredeyse. gervekten modem onemli
  • buyukaptan kullanıcısına yanıt
    bu modemi herkes çok beğenmis acaba benim işimi görür mü?Bağlantım dsmart 20mb 75 akk.Benim şu an kullandığım modem zte 168n öyle bişey

http://www.kliksa.com/urun/tp-link-td-w8961n-300mbps-n-kablosuz-4-port-2x5dbi-antenli-adsl2-modemrouterap/902067870
  • muslubrk M kullanıcısına yanıt
    hocam ben asus al derim
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.