Şimdi Ara

FIFA 21 [PC ANA KONU] (96. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.644
Cevap
18
Favori
132.955
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9495969798
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: captain_turkiye

Bu her gelen topun gol olması normal mi? Defans yapmanın taktiği nedir? 

Fırsat gelmedikçe tackle yapmamaya çalışın. Sürekli pas yollarını kapatmaya uğraşın. Kademe tuşu (bende L2 / LT ) ile karşısında dikilmeye çalışıp mesafe sağlanınca da tackle yapabilirsiniz. Aynı zamanda ikinci oyuncu çağırma ( R1 / RB olmalı) olayını da kullanıp alanı daraltmaya çalışmak gerek. Genelde hızlı defanslar kullanılıyor. Arkaya sarkma çok oluyor ama yapabilecekleri şeyleri tahmin edip mesafe bırakınca, defans bir nevi kolaylaşıyor. Yine de bu fifada gol sayısı çok yüksek. İyi defans diye bir şeye yer yok. Pro maçlarda bile 5-10 gol olup duruyor.

Bu arada 4231 gibi formasyonlar seçerek orta sahada en az 1 defansif orta saha bulundurmak gerek. Kesici niteliğinde biri gerçekten şart. Hatta oyuncular müsade ediyorsa o kişiye geride kal denmesi gerekiyor. Hücum ağırlıklı taktikler ve düzenlenmeyen instruction kısmıyla takım çok dağınık oynuyor. Oyunculardan en iyi şekilde yararlanmak için özelliklerine göre talimat verilmesi mecbur olmuş oyunda.

Bu arada Ea bu sene şu friendlies görevlerini çok hoş yapmış. Hem ödülleri hoş, hem farklı takımlar kullanılabiliyor ve galibiyet ya da yenilgiler record olarak sayılmıyor. Tek sorun sunucular ve oyunun gereksiz değişken hızı. Bir bakıyoruz adam dönmüyor bir bakıyoruz oyuncunun hızına yetişemiyoruz. Fifa 20 de düzgün çalışan şeyleri ve sunucuyu nasıl bozabilirler aklım almıyor. Ancak sunucunun maliyetini kısarak bu kadar batırabilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mext -- 10 Kasım 2020; 2:56:23 >
  • Beyler ds4 kullanan varmı bende fut da sol analoğu aşağıya çekince pres kısımları falan ofsayt tuzagı kısmı seçemiyorum aynı problemi yaşayan varmı özelden yazarsa sewinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sürekli maç başladıktan 1 dakika sonra falan rakibinizle bağlantınız kesildi gibi bir uyarı veriyor. Sizde de bu sorun var mı?

• Arkadaşlar 500 k yaklasık kadro önerisi varmı

• Mext kullanıcısına yanıt

Teşekkürler. LT-RB olayını yapmaya çalışayım. Ama evet, araya kaçma çok oluyor ve defans hızlı değilse çok gol oluyor.

Genelde 1 dmc ile oynamaya çalışıyorum ama o dmcnin kalitesi de önemli tabi.

Friendlies dediğin şey division maçları mı?FIFA 21 [PC ANA KONU] 

• Steam ve mastercard indirimleriyle oyunu aldım ancak xbox one gamepad ile online oynayamıyorum. Bu sorunu yaşayan var mı? Bilgisayara karşı olan maçlarda sorun yok ancak FUT maçlarında gamepadi kullanamadım bir türlü.

• quote:

Teşekkürler. LT-RB olayını yapmaya çalışayım. Ama evet, araya kaçma çok oluyor ve defans hızlı değilse çok gol oluyor.

Genelde 1 dmc ile oynamaya çalışıyorum ama o dmcnin kalitesi de önemli tabi.

Friendlies dediğin şey division maçları mı? 

Dostluk maçları. Hatta şu an dostluk maçlarında RTTF Kounde, MLS den 3 oyuncu ve Mollet görevleri var.

• Fifa 16 dan beri oynuyorum, fenada değilimdir eski sistemde divison 2-3 arası takılırdım yeni divison sistemiylede 5-3 arası gidiyor geliyor ama bu Fifa 21 inanılmaz zor olmuş hayatım boyunca bu kadar sinirlenmedim defans yapamıyorum allahım yapamıyorum bu bana 1 kol 3 tshirte patladı kafayı yemek üzereyim bana information falan önerin bişey yapın valla monitörü patlatçam.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • CanDemirci12 C kullanıcısına yanıt

Hocam sakin.. Siz ne kadar alışırsanız alışın oyuna sürekli yeni patch geliyor ve başka bir şeyi güçlendiriyor. Siz bugün mükemmel defans yapmaya başlasanız,öbür ay atak futbolu güçleniyor ve elinizde bir şey gelmiyor. 21 oynamadım ama 20'yi 1500 saat oynadım. Sürekli böyle gidiyor sistem, inanın sakin kalmak en iyi silah, çok iyi oynamanıza gerek yok, eğer rakip sizden iyiyse sizi yenebilir ama sizden iyi birine karşı tek şansınız sakin oynamak .

• quote:

Orijinalden alıntı: KASAP1910

Hocam sakin.. Siz ne kadar alışırsanız alışın oyuna sürekli yeni patch geliyor ve başka bir şeyi güçlendiriyor. Siz bugün mükemmel defans yapmaya başlasanız,öbür ay atak futbolu güçleniyor ve elinizde bir şey gelmiyor. 21 oynamadım ama 20'yi 1500 saat oynadım. Sürekli böyle gidiyor sistem, inanın sakin kalmak en iyi silah, çok iyi oynamanıza gerek yok, eğer rakip sizden iyiyse sizi yenebilir ama sizden iyi birine karşı tek şansınız sakin oynamak .

+1

oyunun sistemi bu eğer acele ediyim derseniz siz gol atmak için 10 takla atarken adam 2 pasla gol atar free şekilde, bu sene en büyük silah sakin hücum etmek ve sürekli topu ilk kontrol edince rakibin oyuncusu ne tarafa koşmaya çalışıyosa onun tersine doğru top sürmek öbür türlü sakin şekilde top saklamak imkansız.. sene başında elastico çok etkiliydi nerflediler he yine mbappe neymar falan hızlı yapıyor ama depay promes falan daha ağır yapıyor nerften ötürü, farklı skiller öğreniyorum bende çünkü iyi kapanan adamı skill yapmadan bozmak çok zor..

ben geçen sene en fazla div3 gördüm he kasmadım üstüne ama kassam da belki 2 görürdüm 1 göremezdim ocakta başlamıştım oyuna ve sürekli oyuncu görevleri geliyodu bende rahat yapmak için div9 a falan düşürüyodum kendimi bu sene div5 girdim şu an 2000 sr üstü div 1 deyim oyuncu görevleri yine geliyor ama ona özel lobi olduğundan düşürtmedim kendimi orda devam ediyorum. wl de de 3 haftadır 20-20-20 yapıyodum geçen hafta girmedim belki bu hafta girerim bakalım.

• FIFA 21 [PC ANA KONU]
    FIFA 21 [PC ANA KONU]
    Hangi kadro mantıklı yada ekleme çıkarma ? 120-130k bandında bütçem var

• quote:

Orijinalden alıntı: Deniz4000

Hangi kadro mantıklı yada ekleme çıkarma ? 120-130k bandında bütçem var

Ofansif açıdan 1, defansif açıdan 2. Ben 1 numarayı seçerdim ama Savic yerine biri lazım.

• Savic yerine kim olabilir pace yüksek ortasaha bulamadım gomez yerine dybalada olabilir insigne yerine de hakan 83lük kartı olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deniz4000 -- 11 Kasım 2020; 20:39:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mext

Dostluk maçları. Hatta şu an dostluk maçlarında RTTF Kounde, MLS den 3 oyuncu ve Mollet görevleri var.

Alıntıları Göster

fut squad battle mı diyorsun? Onu oynuyorum ama kadro çok zayıf olduğu için zorlanıyorum.

Kadro için ya sbc yapıp şanslı olmak gerek ya da ticaret yapmak. Ticaret işi de para parayı çeker durumunda yani ucuz oyunculardan kar edilmiyor.FIFA 21 [PC ANA KONU] 

• Defans yapmayı beceremeyen tek ben değilmişim FIFA 21 [PC ANA KONU]  Güzelim kadroma yazık oluyor FIFA 21 [PC ANA KONU] 

• quote:

fut squad battle mı diyorsun? Onu oynuyorum ama kadro çok zayıf olduğu için zorlanıyorum.

Kadro için ya sbc yapıp şanslı olmak gerek ya da ticaret yapmak. Ticaret işi de para parayı çeker durumunda yani ucuz oyunculardan kar edilmiyor. 

Alıntıları Göster

Yok hocam şu sağdaki friendlies.

FIFA 21 [PC ANA KONU]
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mext

Yok hocam şu sağdaki friendlies.

Alıntıları Göster

Tamam, şimdi buldum. Türkçe kullandığım için karıştı biraz.FIFA 21 [PC ANA KONU] 

Yalnız oradaki maçların min. kadro istekleri var galiba, oynayamadım. Biraz para kazansam gümüş kadro falan kurarım.

• Selamün aleyküm arkadaşlar,bende çok sinir bozucu bir sorun var her oyuna girdiğimde oluyor bu, FUT giriş yaptığımda rakip bulduktan sonra rakip takımın kadroyu gösteriyor daha sonra siyah ekranda kalıyor ne kadarda beklesem geçmiyor mecbur oyunu kapatmak zorunda kalıyorum buda puan düşüşü yapıyor bunun çözümünü bilen var mı

oyun steam de

• Güncelleme gelmiş: https://fifaforums.easports.com/en/discussion/575147/fifa-21-title-update-5#latest

Steam indirimindeyken alıp almamak arasında gidip geliyorum. Arada sırada 20'yi açıp sezon modunda mı takılsam, yoksa 21'le FUT virüsüne tekrar mı bulaşsam kararsızım. :)

• 100k ya kadro önerisi alabilir miyim ? Sistem farketmez, savunmalar çok ağır olmasın yeter.

• 
Sayfa: önceki 9495969798
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.