Şimdi Ara

FIFA 21 [PC ANA KONU] (120. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.644
Cevap
18
Favori
133.023
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 118119120121122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tuş simgeleri hala Xbox ama geri kalan her şey aynı. Hiçbir ek ayar ve programa gerek olmadan tak çalıştır oynuyorum.
  • AtomCmyLMz kullanıcısına yanıt

bende de var f310 ama onla fifa oynanırmı . yoksa siz onla haftason ligine katıldınızmı?

kol çok iyi fakat fifa 2009 dan sonra o kolla oynanmaz fifa. xbox koluyla oynuyorum. f310 la emülatörden mario oynuyorum tvbox ta :)

yön tuşlarıyla futobol oynama devride çoktan kapandı. analogla oynama devri. eski ps oynayanlar halen tuşla yön vermeyi seviyor fakat oyunlar artık o şekilde oynanmıyor 8 yön verebiliyorsun tuşla ve düz istikametdönüşler falan.

analogla oynarken istediğin kadar 360 derece yön verip esnek davranabiliyosun. ama playstation halen vazgeçmedi yön tuşlarını öne çıkarıyor eski oyuncuları kaybetmemek için.

PS5 kolunda da aynı çıktı şaşırdım artık. yıl olmuş 2021 halen yön tuşları sol tarafta sol analog aşağıda.

sol analog aşağıda eli alışan oynar fakat onu logitechte denedim hiç konforlu değil. dualshock 4 ve 5 in sol analog la yön tuşları yer değiştirmeleri lazım artık. sırf o yüzden xbox kolu kullanıyorum. direk başparmağının altında analog. ps kollarında ise altta olduğundan elin yamuk bir şekilde alışmaya çalışıyosun.

• Ben o F310 ile 2020 ve 21'i oynadım bugüne kadar :D Gerçekten oynanmazmış, bunu yeni anlıyorum. Bir sonraki kol tercihim de xbox kolu olacak. Test etme imkanı bulamadığım için alamıyorum şu an.

• AtomCmyLMz kullanıcısına yanıt

F310 çok iyi bir kol orası ayrı yani araba yarışı vs diğer oyunlarda kaliteli ve en iyi pc kollarından biridir. fakat futbol oyunları için eski teknoloji kaldı. pes te sıkıntı etmiyor ama pes sanki ona göre yapılmış pes 20 de güzel oynanıyor :)

:D senin başına geleni ben geçen yıl yaşamıştım. pes20 de logitechle oynarken hoşuma gitti dedim bu xbox kolu çok pahalı satayım ben bunu 500 e gitti.

sonra fifa 20 aldım futchamp maçlarına çıktım kepaze oldum bildiğin çöp. xbox kolunu mumla aradım. letgoda günlerce kol peşinde koştum ve aldım.

kol şart yani fifa için özellikle yoksa hiç oynamayın derim.

fifa 21 i beğenmeyip satan kişiler de tahminimce yeni nesil bir kol yoktur ve tadını alamamışlardır.

• Asetil Co A kullanıcısına yanıt

ben de bir kaç beceri hareketinde yapıyor hocam, x360ce vs bir kaç yol deneyeceğim. Ds4 ü bir uygulama ile mi kullanıyorsunuz yoksa sadece win 10 üzerinden bluetooth bağlantısı mı var?

• ismailbbyigit kullanıcısına yanıt

İsmail hocam, bazı beceri hareketlerini yapmama olayı x360ce_x64 uygulaması ile çözülüyor, bilginiz olsun.

İsmail hocam selamünaleyküm geçtiğimiz günlerde orijinden Size bir şey danışmıştım ancak arada sanırım kaynayıp gitti ben de buradan ulaşayım dedim hocam FIFA’yı bilgisayarda oynarken fps Kilidi yok Olarak oynuyorum demiştiniz ekrandaki yırtılmaları nasıl gideriyorsunuz acaba monitörünüzün Tazeleme değerleri kaç acaba ve yırtılmayı önlemek için neler yapıyorsunuz bizimle de paylaşırsanız sevinirim saygılarımla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • F310 ile oynuyorum, neden oynanmaz dediniz, hassasiyeti mi kötü. Konforlu değil o ayrı konu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Schi20phrene

İsmail hocam selamünaleyküm geçtiğimiz günlerde orijinden Size bir şey danışmıştım ancak arada sanırım kaynayıp gitti ben de buradan ulaşayım dedim hocam FIFA’yı bilgisayarda oynarken fps Kilidi yok Olarak oynuyorum demiştiniz ekrandaki yırtılmaları nasıl gideriyorsunuz acaba monitörünüzün Tazeleme değerleri kaç acaba ve yırtılmayı önlemek için neler yapıyorsunuz bizimle de paylaşırsanız sevinirim saygılarımla

aleyküm selam hocam, çalıştığım için bazen bakamıyorum hocam kusura bakma. 144 hz monitör, 1050ti masaüstü pc, fps kilidi yok, herhangi bir yırtılma yaşamıyorum hocam ben :(

• quote:

Orijinalden alıntı: cemil-mustafa

İsmail hocam, bazı beceri hareketlerini yapmama olayı x360ce_x64 uygulaması ile çözülüyor, bilginiz olsun.

hocam hangisi mesela hepsini yapıyorum sadece bride yapamıyorum r1 koşma tuşu olduğundan ötürü, bunun dışında her skill i yapabiliyorum

şu da dahil ;

• Bu duruma saygı duymak ile birlikte kendi adıma katılmıyorum. PS1den beri -6,7 yaş- oynadığımdan elim bu tip düzene alışkın. Xbox kolu da beni çok zorluyor. Bir süre pcde onunla oynadım ama yok yapamıyorum. Benim gibi yıllardır bu tasarıma alışanlar için markanın bu değişime gitmesi kendi müşterisi açısından sıkıntılı olur düşüncesindeyim.
  • cemil-mustafa kullanıcısına yanıt
    Direkt kablo ile bağlıyorum. Herhangi bir şey kumuyorum. Win10 cihazı tanımlıyor ve oyuna giriyorum.

teşekkürler hocam

Bridge hareketini seri bir şekilde yapamama durumu çözülüyor. Ben ds4 kullanıyorum sanırım siz de. Bazen basit skillerde de sorun oluyor. Kombinasyonu doğru yapıyorsun sıklıkla yapsa da bazen hareketi yapmıyor. Uygulama ile tuş kombini doğru ise tüm hareketler sorunsuz-her zaman yapılıyor.

• caneker C kullanıcısına yanıt

hassasiyyeti güzel kol güzel de fifa oynanmaz bunu anlatarak açıklayamayız fakat xbox one s kolu ile oynayın 1 hafta sonra f310 a dönün öyle anlarsınız.

anlıyorum bende aynı sizin gibiydim elim ps ye alışıktı birgün birgün xbox 360 ın kolunu pc için satın aldım ps3 kolundan o kola geçmek başta çok zor geldi moralim bozuldu fakat inat etmeniz gerekiyor en az 1 hafta zorlayın kendinizi. insan vücudu alışkanlık kazanarak herşeye uyumlu hale geliyor. o zaman daha doğru karar verebilirsiniz.

hocam bluetooth ile bağlama şansınız yokmudur. bluetoottan daha rahat edersiniz diye düşünüyorum. ve aynı şekilde direk uyumlu olarak görür

• quote:

Orijinalden alıntı: Schi20phrene

merhaba hocam dediğiniz konuyu ben komple deneyerek 144 fps e sabitledim. FPS kilidi 60 olacak!

Fps kilidi açık yaparsanız dengesiz bir şekilde 250 fps 150 fps arası dalgalanıyor ve vsync hissiyatı alamadım o şekilde görüntü daha kötüydü.

60 a kilitleyince aslında 60 akilitlemiyor. menülerde 60 70 civarı möenüleri saymayın. tekrar gösterimleride saymayın..

Maç esnasında 144 fps e kilitliyor bu şekilde ayarladığımda. çünkü monitörüm 144 hertz olduğundan fps i de 144 olarak ayarlıyorum. 144 ün üzerinde fps almak ta istemiyorum. 250 fps fifa için gerçek dışı zaten. fps oyunuda değil bu ayarı tavsiye ederim. kaliteyi ben ultra ayarladım. onu otomatik yapabilirsiniz pc çok iyi değilse.

FIFA 21 [PC ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2khakan -- 11 Ocak 2021; 19:55:12 >

Geri dönüş yaptığınız için çok teşekkür ederim hocam ben de de 144 monitör var rx5700 ile fps sınırı yok yapınca 280lere çıkıyor fps Benim takım jet gibi oynuyor ama ekranda dalgalanmalar ve kırılma oluyor rakip takım ise hep kasarak oynuyor :)

• Hocam vakit ayırıp geri dönüş yaptığınız için teşekkür ederim bendeki ekran kartı FIFA için full hd çözünürlük de yüksek kalıyor sanırım çünkü 250 lerde dolanıyor:)

Dediğiniz şekilde yapınca ise hocam oyun hantallaşıyor tamam 144 kare saniye olarak alıyorum ama vsync on Olduğu için oyunda tepki süresi çok yüksek oluyor hareketleri falan hantallaşıyor hocam

• 
Sayfa: önceki 118119120121122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.