Şimdi Ara

FIFA 2014 [PS4 ANA KONU] 'PS3 ve PS4 Sürümleri Çok Farklı' (168. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.077
Cevap
41
Favori
230.296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 166167168169170
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • fifa ve pes serisin yıllardır oynarım ikisinin de kendine has özellikleri vardır fakat bu sefer yeni nesil konsolların gelecek olmasından dolayı iki oyunda olmamış diyebilirim fifa 13 fifa 14 ten daha iyidi ortadan ve kanattan atak dağılımları fifa 13 te daha dengeliyken şimdi ise kanat ağırlıklı olmuş kafa golu atmak kolaylaşmış. ortadan ataklar çok zorlaşmış dengeyi kaçırmışlar yani.
    He biz proyuz sonuçta hepsine alışırız ama mesele alışmak değil zevk almak ve düşündüğünü oyuna yansıtabilmek yoksa görsel şölen yaşamak çokta önemli değil

anlayacağınız uzun zamandır fifacı olduk ama hala pes 5 ve 6 dan aldığım o tadı ne pes serisinden nede fifa serisinden alamıyorum.
    Akıcılık gitgide azalıyor oyunlarda grafiğe önem vereceğiz diye oynanıştan kısıyorlar eski pes serilerinde anlık hareketleri anında ekrana yansıtabiliyorduk şimdilerde iki seride de gecikmeli hareket yapıyoruz paslar desen aynen ben taktak iki pas veriyorum adam 2 saniye sonra pasa başlıyor e ne anladım bu işten.

kısacası 31 yaşındayım bugüne kadar kaç ödüllü turnuva kazanmış birisi olarak fifa 14 te pes 14 te olmamıs arkadaş diyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: mArio4BJK

Arkadaşlar favori takımınız nedir? Juve ile başladım ama yenilgi serisine kapılınca Man.U ya geçtim ve şuan için hiç fena değil takım..

Bir de online da karşınıza milli takım gelmemesi için ne yapmamız lazım? Rakip sürekli Brezilya.. :((

Fifa oynayan adama sorulacak soru değil bu :) Bu şekılde oynamaz fifa oynayan kısı bir ronaldoyu bir messiyi,ribery i 1sene boyunca nerdeyse görmemiştir, cunku 1.5 milyon coındır 300tl,400tl gıbı net rakam.

kısaca hangı takımı alıyorsunuz pesde, Ultimate team 'e ne taktık yapalım kımlerı alalım fifa'dadır. (soru cevabı)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BERGX -- 28 Eylül 2013; 12:31:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ReoxTR

Vuruş hissi geçen oyunlara göre daha güzelde Fifa 13 'teki akıcılığı göremedim ben

evet oyundakı tek gereksızlık topu bırturlu kontrol edememe edene kadar veya donene kadar defans veya rakıbın gelmesı ayagında top tutamama, çalımın o guzellıgı neredeyse yok devamlı Kendikendine bır topla mucadele etme var gercekcı olsun dıye yapmışlar ama akıcılıgı etkılemış.

Oyun fifa13den tamamen farklı oynanıs top fiziği vs patchle oynanısı duzeltemezler ancak belkı topu kontrol etme zorlugunu azaltırlar oyun herkese aynı zorlukta oyuzden fifa14 budur.
  • BERGX kullanıcısına yanıt
    Soruma verdiğiniz cevabı anlayamadım.. Sanırım soruları karıştırdınız.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar fifa 14 ultimate edition u kutulu olarak nerden bulabilirim?
  • Ben bu oyuna ısınamadım arkadaşlar isteyene hakkımı verebilirm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ank_yer_6

quote:

Orijinalden alıntı: Gny*

Şu oyunda niye yıllardır, full defans yapmama rağmen, atağa çıkarken cb'ler dahil forvete gelir biri bana açıklayabilir mi?
    3 sene oldu hep aynı arkadaş. Ben atağa çıkarken ise rakip 11 kişi çakılı bekliyor.

Mesela rakip top kaybı yapıyor, forveti dahil ceza sahasına kadar geri geliyor. Ben de top kaybı oluyor herkes bekliyor yerinde.
    Takımı geri çekme çağırma tuşu falan mı var? "Allahını seven defansa gelsin" hesabı...

Cd'li olsa vallahi alıp kırıcam artık Ps'e zarar gelmesin diye kapatıyorum direk.

Work Rate ile ilgili olabilir mi acaba?

Bence de work rate ayarlarindandir quick tactics ayarlarina en sadik fifa olmuş bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: ESvED1453

Arkadaşlar bu hata neden dolayı çıkar ve nasıl halledilir ne olur yardım edin
     FIFA 2014   [PS4 ANA KONU]  'PS3 ve PS4 Sürümleri Çok Farklı'

Oyunu tekrar sil tekrar yukkle dostum bazen olabilio bole seyler

• quote:

Orijinalden alıntı: Ottoman-iac

quote:

quote:

Şu oyunda niye yıllardır, full defans yapmama rağmen, atağa çıkarken cb'ler dahil forvete gelir biri bana açıklayabilir mi?
    3 sene oldu hep aynı arkadaş. Ben atağa çıkarken ise rakip 11 kişi çakılı bekliyor.

Mesela rakip top kaybı yapıyor, forveti dahil ceza sahasına kadar geri geliyor. Ben de top kaybı oluyor herkes bekliyor yerinde.
    Takımı geri çekme çağırma tuşu falan mı var? "Allahını seven defansa gelsin" hesabı...

Cd'li olsa vallahi alıp kırıcam artık Ps'e zarar gelmesin diye kapatıyorum direk.

Bence de work rate ayarlarindandir quick tactics ayarlarina en sadik fifa olmuş bence.

Hadi diyelim 14'te böyle, e beyler 4 yıldır mı aynı şey olur?
    Mesela Fifa 13'te birebir aynı kadro ut maçı yapıyoruz, ya 1 ya 2 adam farklı. Ben de 3-5-2 oynuyorum, rakipte.
    Dediğim olayları gene yaşıyorum. Gol attım full def çektim, bakıyorum dk 50 cb dahil herkes ileri geliyor. :S

Rakip ise bir top kaybediyor, Esswein-Reus dahil takım geriye alacaklı gibi yardırıyor. Ben de cdm bile kaleciyle muhabbete gelmiş artık o derece.
    Ben mesela tackle ları manuel yapıyorum, adamlar hiç alakası olmayan birini kontrol edip sürekli 2-3 tane cpu üstüme gönderiyor.
    Aynı şeyi ben yapayım diyorum, yanına bile yaklaşamıyor benim oyuncular. Ben sürekli kapalı defansları açmaya çalışırken rakipler halı saha edasıyla paslaşıyorlar.

Ben Pes kontrol düzeni ile oynuyorum, acaba bunun bir etkisi olabilir mi?

• Arkadaslar us store dan alinan oyunda online problemi olur mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: blacksnake03

Arkadaslar us store dan alinan oyunda online problemi olur mu?

Olmaz

• Bu anlatıklarını bende yaşıyorum ara sıra :) Özellikle ben öndeyken defansımın ileri çıkmasına zıt oluyorum
    Ayrıca ut de single oynuyorum arkadaş bilgisayar bile uzun toplarla oynuyor ya bu ne iştir, bide defanslarında sürekli 4 kişi ileri çıkmıyorlar bile
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ottoman-iac

quote:

quote:

Hadi diyelim 14'te böyle, e beyler 4 yıldır mı aynı şey olur?
    Mesela Fifa 13'te birebir aynı kadro ut maçı yapıyoruz, ya 1 ya 2 adam farklı. Ben de 3-5-2 oynuyorum, rakipte.
    Dediğim olayları gene yaşıyorum. Gol attım full def çektim, bakıyorum dk 50 cb dahil herkes ileri geliyor. :S

Rakip ise bir top kaybediyor, Esswein-Reus dahil takım geriye alacaklı gibi yardırıyor. Ben de cdm bile kaleciyle muhabbete gelmiş artık o derece.
    Ben mesela tackle ları manuel yapıyorum, adamlar hiç alakası olmayan birini kontrol edip sürekli 2-3 tane cpu üstüme gönderiyor.
    Aynı şeyi ben yapayım diyorum, yanına bile yaklaşamıyor benim oyuncular. Ben sürekli kapalı defansları açmaya çalışırken rakipler halı saha edasıyla paslaşıyorlar.

Ben Pes kontrol düzeni ile oynuyorum, acaba bunun bir etkisi olabilir mi?

Ben de oyle oynuyorum ondan olduğunu sanmıyorum. Diyebilecegim bir sey yok work rate oldugunu demekten başka

• oyunu oynaren tiksindim resmen 97 den beri fifa oynuyorum bu denli bug dolu saçma sapan oyuncu çarpıştırmalı bir oyunu ilk defa görüyorum. Ya ps4 için oyunu kastılar ve ps3 e aktarmaya çalıştıkları için olmadı yada cidden ea bi senede oturup aklını peynir ekmekle yedi. Defans yapabilme ihtimali hava toplarında yok , savunmada r1 tuşu resmen işlevszz kalmış cristian baroni gibi sadece 10 metreden refakat ediyor oyuncunuz. kontrol edebildiğiniz 2 oyuncu dışında kalanlar ise allahlık sadeece izliyorlar seyirci gibi maçı birde ara sıra script sağolsun ofsayt taktiği uygulamaya çalışıyorlar kafalarına göre.

Lafın kısası bu seneki fifa bildiğin fiyasko olmuş.
  • ayrıca boşa kaçan adamları yakalamak imkansız. Olayay tamamen inisiyatifine kalmış ve çoğu zaman atak yapandan yana. Yani rakip boşa kaçma tuşuna bastımı işiiniz yüzde 60-70 bitmiş oluyor. özellikle forvetleri hızlı oyuncularsa yakala yakalayabilirsen.

Ek olarak servet etin defans oyuncularının hepsinden daha kıvrak gerçek hayatta :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bar3 -- 28 Eylül 2013; 14:33:35 >
  • Arkadaşlar tr psnde oyunu aldim ama hediye edecekleri 4 pack gemedi halen. Bilgisi olan varmi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ekostros

quote:

Orijinalden alıntı: N3xT-Xp

Oyunda dynamic camera zoom sorunu var igrenc oldu bu

resmi forumda da gördüm bunu dynamic kamerada bozukluk varmış baya şikayet ediliyor sanırım yakın bir zamanda update ile düzelir

hocam düzeldi mi sorun + neden 13 teki gibi bırakmadılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Creativeflo -- 28 Eylül 2013; 15:07:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: quanch

Ben oyunu çok beğendim. Oyun tek duze ilerlemiyor ne zaman ne olacağı hiç belli değil. Paslar şutlar yapılan her hareket çok dikkatli yapılmalı. Oyunu önceden kurgulamak ve kurguyu sahaya yansıtma becerisi istiyor. Öyle L1 üçgen ile çat diye adamın ayağına top indirme olayı tarih olmuş. Aslında yine yapan var ama öyle gol bulmak her yiğidin harcı değil. Araya cok daha rahat girilebiliyor. Ara paslar bir harika. Kaçan adamların bolluğu yapay zeka çok yerinde. Oyun zor mu zor fakat her maç farklı olduğu için bir o kadar keyifli. Bu sene askerlik olmasaydı keşke. Ciddi manada iyi bir oyunu kaçırmanın üzüntüsü içindeyim.

Gerçekten futbol oynamak ve bunu hissetmek istiyorsanız bu sene fifa tam size göre.

Açıkçası önceki oyunlarda da aynı özellikler geçerliydi.Bunda dediğin gib daha fazla üzerinde durulmuş.Biraz futbol becerisi ve görüşü olan bir oyuncu kendini diğer oyunculardan ön plana çıkarabilir.

Askerlik kısa dönem değil mi? Bi oyuncu için zor dönemde gidiyosun.Hem de Next-gen arefesinde .

• quote:

Orijinalden alıntı: burocker86

quote:

Orijinalden alıntı: quanch

Ben oyunu çok beğendim. Oyun tek duze ilerlemiyor ne zaman ne olacağı hiç belli değil. Paslar şutlar yapılan her hareket çok dikkatli yapılmalı. Oyunu önceden kurgulamak ve kurguyu sahaya yansıtma becerisi istiyor. Öyle L1 üçgen ile çat diye adamın ayağına top indirme olayı tarih olmuş. Aslında yine yapan var ama öyle gol bulmak her yiğidin harcı değil. Araya cok daha rahat girilebiliyor. Ara paslar bir harika. Kaçan adamların bolluğu yapay zeka çok yerinde. Oyun zor mu zor fakat her maç farklı olduğu için bir o kadar keyifli. Bu sene askerlik olmasaydı keşke. Ciddi manada iyi bir oyunu kaçırmanın üzüntüsü içindeyim.

Gerçekten futbol oynamak ve bunu hissetmek istiyorsanız bu sene fifa tam size göre.

Açıkçası önceki oyunlarda da aynı özellikler geçerliydi.Bunda dediğin gib daha fazla üzerinde durulmuş.Biraz futbol becerisi ve görüşü olan bir oyuncu kendini diğer oyunculardan ön plana çıkarabilir.

Askerlik kısa dönem değil mi? Bi oyuncu için zor dönemde gidiyosun.Hem de Next-gen arefesinde .

Mühendisim büyük ihtimal kısa ama devletin vereceği karara bağlı sonuçta.

Next gen arefesinde gidiyorum haklısın ama şöyle bir avantajım var. Dolar şu an yüksek ben ileride düşeceğini tahmin ediyorum. İnşallah tabi

Eğer tahminim gibi olursa askerlikte de bir 6 ay geçiyor. Fiyat düşer diye tahmin ediyorum ama hayırlısı hocam göreceğiz.

• quote:

Cok fazla geri dönüyorsan sana desteğe gelirler o yüzden yediğiniz kontrada yerlesemeden atağı yersiniz. Yoksa kontrataklar tamamen bitti oyunda denebilir. Eger utde böyle ise work ratelere dikkat edin

• 
Sayfa: önceki 166167168169170
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.