Şimdi Ara

FIFA 20 [PS4 ANA KONU] (197. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.899
Cevap
62
Favori
495.497
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 195196197198199
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ea sports bu zamana kadar online sistemi en berbat olan fifayı çıkartmış. Oyundaki gecikmenin haddi hesabı yol sunucular berbat durumda. İnternet bağlantım 4 diş olarak oynuyorum genelde ama sanki 2 diş ile oynuyor gibi oyun. Sunucular berbatında ötesinde ve oynayan bütün arkadaşlarım bu durumdan şikayetçi. Adam yürüyerek çalım atıyor bana sunucunun berbatlığından dolayı. Az önce oyunda 2 3 saniyelik takılmalar yüzünden maçı kaybettim. Her maçta sunucuların berbatlığından dolayı gecikmwli oynuyorsunuz. Takılma olmuyor fakat 1 2 saniyelik gecikmelee oluyor. Alacak olanlae bu durumu bilerek alsınlar. Umarım ileride bu durumu düzeltirler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İndirimi kacirdik yilbasinda guzel bir indirim bekliyorum fifa 20 de

• quote:

Orijinalden alıntı: duman2578

Arkadaşlar bir sorum olacaktı, yılların pescisi bu sene fifaya geçmeye karar verdim genellikle sezon maçları yaptım her sezon şampiyon olarak şu an 4. Klasmana yükseldim, ilk sorum aynı klasmanda ki oyuncularla mı oynuyorum sürekli seviye tespiti açısından 2. Sorum koşan oyuncuya yetişmek için hangi tuşu kullanacağız çok kötü savunma yapmıyorum ama ben koşarken bazı oyuncular arkadan anında bozup topu alabiliyor ama ben aynı şeyi yapamıyorum teşekkürler şimdiden...
    Hangi klasmandaysan o klasmanin oyuncuları ile eşleşiyosunuz
    Koşarken şut tuşuna basarsiniz eliyle oyuncuyu çekmeye çalişacak çok yakinsaniz alabiliyosunuz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • arkadaşlar merhaba,

biraz başlık dışı olabilir kusura bakmayın. fifa 20 yi kutulu olarak 2.el alırsak ultimate team i kendi account umuz ile oynamamızda bir sıkıntı olur mu? kutudan ultimate team için bir key vs çıkıyor mu bilmediğim için soruyorum.
  • defans olayını sevmeye sevmeye istemeye istemeye, kabul etmek zorunda kalarak çözdüm.

ilk mesajımda da belirtmiştim, şimdi tekrar ve daha emin olarak belirtmek gerekir ki oyunun içinde eden durum VOLTA

seven vardır, beğenen olmuştur saygı duyarım ama benim hiç sevmediğim ve bana hitap etmeyen bir tarz volta.

Oyunda çok fazla dinamik var, adı üzerinde sokak futbolu, topla cambazlık yapacaksın. Ee tabi defanstaki takımın top kapma dinamiğini fifa 19 daki (yada eski seriler diyelim) yaparsan o hareketleri yapamazsın.

ee o zaman ne yapacaklardı? saçma şekilde gerçeklikten uzak defans oyuncusu ile hücum oyuncu arasına mesafe koymayı akıl etmişler.

hadi tamam bunu böyle çözmek istedin. peki neden bu dinamiği sadece Volta'da bırakmadılar ki? normal moda (yani çim saha üzerine) bilinen maç motoru ile ilerlemedilerki?

wining eleven serisinden beri konsolda futbol oynarım, top saklama (L1)havadan ara pas (L1+üçgen) ve bir ara PES 14 'te 2. top sendeyken takım arkadaşını araya kaçırmak için R3'e tablardın. işte onun dışında futbol oyunlarında öyle çok aksiyona giren birisi değilimdir. çevremdekiler de aynı şekildedir. Taktiği, oyuncu yapısı ve oyun planı ile oyun akışında rakibin boşluklarını bulup sonuca giden bir mantıkla oynardık oyunu.

fifa 20'deki defans durumu ise şu, press yapmadan sadece yön tuşları ile rakibin pas açısını kapatmak, sadece topu ayağında olan rakibe değil, biraz daha geniş açıyla top aksiyon alanındaki rakip oyuncuları takip etmek, TAHMİN YAPIP nereye oynaycağını düşünüp - YADA top aksiyon alanındaki boşta olan oyuncunun koşu yapmaya başladığında defans oyuncusunu değiştirip, koşu yapanın yakınındakini seçip onunla koşmak. - Burada şöyle bir durum var rakip, topa sahip olan oyuncunun karşısındaki oyuncunun değiştiğini görünce kendisi driblinge başlıyor, işte orda da hızlı olup tekrar aynı adama geri alabilirsen bu iş oldu demekttir.

İşte istemediğim, sevmediğim durumda bu. eski oyunlarda özellikle ev arkadaşlarıyla yada çok sık oynadığın arkadaşlarınla oynarken illa ki şu tartışmayı yaşamışsınızdır. ' Olm sen oyunu akışa göre oynamıonki sen artık benim oyun taktiğimi çözdün nereye atacağımı önceden bildiğinden yeniyorsun. bana göre oynama' falan diye yaşanmıştır.

işte fifa 20'de ki olay bu. tahmin edeceksin, zihin okuyacaksın defans yaparken. press durumu en son koşudaki adamın karşında yakalamış olduğundan alabiliyorsun.

özetle presi tuşla değil yön ve sprint ile yapman gerekiyor ve rakibi kafeslemen gerekiyor.

bu durumu taktikle de sağlamlaştırman gerekir. taktik te şu şekilde

çift ön libero oynaman gerek ve her 2 oyuncunda ön libero rolünde olmalı.

pas yollarını kapat - ataklarda geride kal - agresif top kapma - merkezi kapat

ayrıca eğer 4 lü defans oynanıyorsa beklere sadece ataklarda geride kal görevi

defans dengeli - genişlik 4 diş - derinlik 5 diş olarak kullanırsan daha iyi sonuç alabileceğini inanıyorum.

• winwin35 kullanıcısına yanıt
    Çözüm pres için L2 tuşunu kullanmak. Daha iyi pres yapıyorsun veya pas yollarını kapatıyorsun. Ama keşke yakın markaj tuşunu L2’den X’e alabilsek benim için süper olurdu. Daha halen L2’ye tam alışamadım.

• Fifa 20, 4 gunlugune 199 tlye inmis bu nedemek oluyor son indirimmi acaba 24 unde bekliyorduk

• Bartınoğlu kullanıcısına yanıt
    Gerçekten çok saçma indirime gireli daha 10 gün oldu. 10 gün sonra aynı fiyattan indirim yapmak nedir ya dalga mı geçiyorsunuz. Madem öyle 2-3 hafta olarak yapsaydınız şu indirimi. Bu açıkça milleti bir daha indirim gelmeyecek havasına sokup satış yapmaktan başka birşey değil. 24ünde daha düşük fiyattan indirim gelirse de şaşmam. 24ünde daha fazla indirim verirlerse şimdi alanların aklıyla dalga geçmiş olacaklar resmen adamlar. Saçmalığa bakya hu. 24ünde ya indirim gelmeyecek gelse bile daha da düşmeyecek anlamına geliyor bence şu anki indirim.
  • kendinizi o şekilde şartlandırmayın indirim her an her zaman olabilir. bu son diye bir şey olmaz asla. PS store'un en önemli noktası sabırdır.

Ona bakılırsa black friday döneminde F1 2019 130 TL'ye düşmüştü. 24 Aralık'ı beklerim dedim kendime. Oyun Black friday döneminden sonra bir daha indirime düşmedi.
  • winwin35 kullanıcısına yanıt
    Her yilbasinda indirim gelirdi beklenirmi kararsizim.suanda

• Bence serideki en kötü fifalardan biri olmuşş 09 10 ve 20 hiç beğenmedim 19 la devam ediyorum bf5 gibi malesef buda çuvalladı

• quote:

Orijinalden alıntı: thecharı

arkadaşlar merhaba,

biraz başlık dışı olabilir kusura bakmayın. fifa 20 yi kutulu olarak 2.el alırsak ultimate team i kendi account umuz ile oynamamızda bir sıkıntı olur mu? kutudan ultimate team için bir key vs çıkıyor mu bilmediğim için soruyorum.
    Dijital al yılbaşında %50 düşecek oyun en son ve en büyük indirim olacak sanırım 22 aralıkta başlayacak Noel ile.

Kutulu çöp hem dijitalde yan hesap yapıp satma imkanında var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrVader

Bence serideki en kötü fifalardan biri olmuşş 09 10 ve 20 hiç beğenmedim 19 la devam ediyorum bf5 gibi malesef buda çuvalladı
    Kariyer için yeni oyun gerekli ha onlinde aslında transfer yaması yeterli olurdu işte yoksa ufak bir makyaj üç beş oyuncu yüzünden başka birşey yok.

Aslında fifanın oyun satma stratejisi yanlış bir oyun çıkaracak bu oyunun motoru 5 yılda bir değişecek yani oyunun ana hattı bir kere satılacak.Yenileme yani update paketi ise yıldan yıla olacak sen eğer yeni yıl destek paketini yeni yüz takım oyun lisansını almak istiyorsan diyelim 15 20 € ödeyeceksin zaten gerisinde gene online için alacaklar paket için para harcayacak bir anlamı yok yaptıklarının.
  • quote:

Orijinalden alıntı: M3lank0lik

Dijital al yılbaşında %50 düşecek oyun en son ve en büyük indirim olacak sanırım 22 aralıkta başlayacak Noel ile.

Kutulu çöp hem dijitalde yan hesap yapıp satma imkanında var.

Alıntıları Göster
    Suan indirimde 199 tl ayin 17 sine kadar, 23 u de bir indirim daha alirmi diyorsunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: Bartınoğlu

Suan indirimde 199 tl ayin 17 sine kadar, 23 u de bir indirim daha alirmi diyorsunuz

Alıntıları Göster
    Alır yine evet çünkü totty çıkınca oyun cortlayacak.Ha 199 ha 149 pek farkı yok ama alan bilir oyunu ben almıştım zaten almak veya almayı düşünenler için dedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: M3lank0lik

Alır yine evet çünkü totty çıkınca oyun cortlayacak.Ha 199 ha 149 pek farkı yok ama alan bilir oyunu ben almıştım zaten almak veya almayı düşünenler için dedim.

Alıntıları Göster
    Hocam totty nedir

• quote:

Orijinalden alıntı: Bartınoğlu

Hocam totty nedir

Alıntıları Göster
    Team of the Year yani yılın takımı oyuncuları en iyi kartlar çıkacak yani en iyi bunların üstü yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 13 Aralık 2019; 15:47:41 >
  • o değilde bu frikik ve penaltı sistemi ne kadar saçma olmuş o gereksiz ayrıntılar. rezalet tek kelimeyle..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Faustino

o değilde bu frikik ve penaltı sistemi ne kadar saçma olmuş o gereksiz ayrıntılar. rezalet tek kelimeyle..
    Penaltı bir nebzede, frikikler tam rezalet, frikikten çok her top bombeli top fiziği rezalet. Futbolcudan çok basketbolcunun faul atışı gibi..

• quote:

Orijinalden alıntı: Faustino

o değilde bu frikik ve penaltı sistemi ne kadar saçma olmuş o gereksiz ayrıntılar. rezalet tek kelimeyle..
    Online oynarken penaltıyı hiç bekletmeden ortaya yapıştırıyorum ben. Saniye düşünsen atmak zorlaşıyor, en temizi hemen vurmak. Frikikten de bir gol attım ama nasıl attım anlamadım, çok zor ve saçma gerçekten.
  • 
Sayfa: önceki 195196197198199
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.