Şimdi Ara

/// FIFA 18 ANA KONU [PS4] \\\ (203. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
6.873
Cevap
71
Favori
400.284
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 201202203204205
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: oguzhan_48

quote:

Orijinalden alıntı: insane1907

quote:

Orijinalden alıntı: oguzhan_48

dayanamadım bastım parayı aldım.bakalım aslında sırf güncel kadro için aldım ama grafik kalitesinin artmış olması daha gerçekçi bi oyun deneyimi için her sene güncellemek şart.

ithal mi yoksa aral ın mı?

ithalatçı araldan alacak kadar zengin değilim :)

yok yanlış anladın, spotçular arasında da aral ın oyununu satanlar var 270e. ondan dedim.

ben de ithal almayı düşünüyorum, bir sıkıntı olmaz sanırım? türkçe dimi oyun?

• 99dan beri oynuyorum bu oyunu

Pc-ps3 - ps4

Ben offline kariyer oynamayi daha cok seviyorum

En sevdigim sezon da fifa 12ydi .. gerek yeni savunmaya gecis , kameralarin degismesi , gerek de sene sonuna dogru euro 2012 patch eklemeleri cok guzeldi..

Sizler gibi onlineda cok gol oluyo elestrisi yapmiycam cunku oynamadim

Ama offlineda bile 1-0 0-0 bitecek olan maclar daha oyunu yeni acmama ragmen 5-1 , 4-0 bitmeye basladi..

Analog sprint bir anda kendini bambaska bir yerde buluyosun.. fizik kurallarina aykiri hizlanma var..

Almanya italyada ve ingiltere 3.formalari eskiden 50-60 tane olurdu simdi 10-15 tane var.. neden boyle?

Oyunun saglam bir guncellemeye ihtiyaci var bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Değerli kardeşlerim ya Fifa 17 yi alın oynayın hazır çok ucuzken yada Pes 2018 alın....

Şimdi abartarak da yazıyorum Fifa 18 yüzyılın en kötü en berbat spor oyunudur.... Verdiğim paraya çok acıyorum ilk defa :(

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fifayı bırakıyorum gençler yoksa çıldırıcam

• Futta forma numaralarında bug mı var? Numaraları ısrarla kendi kendine değişiyor.

• Güncelleme geldiği ile bilgi var ama gece inen birşey yoktu , şuan için haber varmıdır acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: avei21

quote:

Orijinalden alıntı: TurboBoosted

quote:

quote:

18 çok saçma sapan olmuş sanırım. beğenen çok az. maçlar mahalle maçı gibi geçiyormuş. 3-4 4-5 3-3 gibi. her şutun gol olduğunu söyleyenler var. 400 lira para verip alacağım oyunda gerçeklik yoksa ben boşa para vermem. 17 ile devam ederim. 17 gayet güzel. oyuna yama gelse bile ne kadar düzelir tabi orası da tartışılır.

17 şu anda çok daha az sorunlu 18 e göre. ilk defa pişman oldum bir oyunu ön siparişle aldığıma. iyi yapmışsınız almayarak. aralık ocak a kadar güncellemelerle adam olursa indirmli alırsınız bir seferde

aynen o şekilde düşünüyorum. buradaki yorumlara göre karar veririm.

17de kadrolarda güncelleniyor ama dimi online oynarken? eksi kadrolar kalmıyor yani sanırım. bilginiz var mıdır?

yok 17 deki kadrolar artık güncellenmiyor maalesef

hadi ya. ben sanki güncelleniyor diye biliyordum. bu kötü. satış politikası yada kısaca. :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Provezza.

Beyler benim ilk konsol deneyimim olacak PC'de level 89 olmuştu bu coin boostları falan PS4'e aktarabiliyormuyuz yoksa sıfır hesap mı açmak zorundayız ?

hocam origine bağlı olan email inle sıfır psn hesabı açarsan otomatikmen aktarılıyor fifaya leveller

Anladım hocam teşekkürler bir de başımıza PSN Plus çıktı bunu hiç hesaba katmamıştım online oynamak için satın almak şartmış sanırım resmen soygun.
  • quote:

quote:

quote:

Beyler benim ilk konsol deneyimim olacak PC'de level 89 olmuştu bu coin boostları falan PS4'e aktarabiliyormuyuz yoksa sıfır hesap mı açmak zorundayız ?

hocam origine bağlı olan email inle sıfır psn hesabı açarsan otomatikmen aktarılıyor fifaya leveller

Anladım hocam teşekkürler bir de başımıza PSN Plus çıktı bunu hiç hesaba katmamıştım online oynamak için satın almak şartmış sanırım resmen soygun.

Aynen öyle. ona para buna para her şey para.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

18 çok saçma sapan olmuş sanırım. beğenen çok az. maçlar mahalle maçı gibi geçiyormuş. 3-4 4-5 3-3 gibi. her şutun gol olduğunu söyleyenler var. 400 lira para verip alacağım oyunda gerçeklik yoksa ben boşa para vermem. 17 ile devam ederim. 17 gayet güzel. oyuna yama gelse bile ne kadar düzelir tabi orası da tartışılır.

17 şu anda çok daha az sorunlu 18 e göre. ilk defa pişman oldum bir oyunu ön siparişle aldığıma. iyi yapmışsınız almayarak. aralık ocak a kadar güncellemelerle adam olursa indirmli alırsınız bir seferde

17de kadrolarda güncelleniyor ama dimi online oynarken? eksi kadrolar kalmıyor yani sanırım. bilginiz var mıdır?

hadi ya. ben sanki güncelleniyor diye biliyordum. bu kötü. satış politikası yada kısaca. :)

Aynen satış politikası yapacak birşey yok :)

• Yabancı kaynaklar da kısa süre içerisinde ps4 ve xbox one platformları içinde güncellemenin geleceğini söylüyor.

http://www.express.co.uk/entertainment/gaming/861991/FIFA-18-update-PS4-Xbox-One-Ultimate-Team-FUT-TOTW-3
  • quote:

quote:

quote:

Plus la biraz masraflı oluyor konsol. Konsolun da avantajı hile olmaması ve oyuncu sayısının fazla olması

• quote:

Orijinalden alıntı: becks1907

Yabancı kaynaklar da kısa süre içerisinde ps4 ve xbox one platformları içinde güncellemenin geleceğini söylüyor.

http://www.express.co.uk/entertainment/gaming/861991/FIFA-18-update-PS4-Xbox-One-Ultimate-Team-FUT-TOTW-3

Bu hafta sonuna kadar büyük ihtimalle güncelleme gelmiş olur.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Plus la biraz masraflı oluyor konsol. Konsolun da avantajı hile olmaması ve oyuncu sayısının fazla olması

Evet hilesiz oyun için epey masrafa girdik neyse mecbur alacağız artık 12 aylık almak mantıklı gibi 15 liraya geliyor ayda.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Aynen satış politikası yapacak birşey yok :)

kısacası 17 bitti geride kaldı 18 alın diyorlar resmen

• Winning Eleven, Pes ve 2011’den beri Fifa oynayan biri olarak yazıyorum. Yazacaklarımın tamamının offline oyun için olacağını belirtmemde fayda var. Uzun yıllardır aynı arkadaşımla karşılıklı oynarım, e rekabet var haliyle, her yeni oyunda da 2018 in ilk golünü kim attı gibi atışmalar var.

Fifa 2018 demo gözüme çok iyi gelmişti, Fifa 2017’den farkı yok değil çoktu. Full sürümde daha da üstüne koymalarını beklerken hüsran oldu. 7 maç yaptık;

1-) Kaleciler herkesin belirttiği gibi yok. Fizik olarak oyundalar ama beyin olarak değil. Ayrıca dikkatimi çeken gol tiplerinden bir tanesi, kaleci üzerine gelen topa abartmadan söylüyorum matrixte neo kurşundan yavaş çekimde ayaklar sabit omuzları hareket ettirerek kaçar ya aynı o hareketi yapıyor. Yani kendini salsa top çarpacak ama o özellikle toptan kaçmak için uğraşıyor. 3 gol gördüm bu şekilde.

2-) Özellikle havadan ara paslarında topu alan hücumcunun yanındaki defans oyuncusu 2 sn kadar hareketsiz kalıyor. Bu sene zaten ara paslarını aşırı etkili hale getirmişler, hareketsiz kalmasa dahi Bale, Ronaldo gibi hızlı adamları tutmakta sıkıntı yaşıyorsun, bir de hareketsiz kalınca 90% gollük pozisyonda yakalanıyorsun. Çok açık bir bug.

3-) Offline da oynasam taktiksel savunma sistemi ile oynarım. Genelde topun olmadığı yerde ya adam alır ya alan kapatırım ve toplu adam defansında cpu dan yardım alırım. Bu işi iyi de yaptığımı düşünürüm. Ta ki bu seneye kadar. En ufak bir bırakış anında cpu defans, hücumcunun önünü çiçek gibi açıyor daha uygun vuruş yapması için.

4-) 2017’de orta isabeti çok düşüktü, bazı ortalar saçma sapan yerlere de açılabiliyordu. 2018’de ise tam tersi durum var. Harika kesmeler var ancak sorun da burada. Tüm ortalar harika. Bir tane de mi ayağının o üst içine oturmaz be kardeşim. 2017’de kötüydü, 2018’de süper. Ortasını bulamamışlar, şu an oyunda en kolay gol atılabilecek organizasyon orta kafa gol. Hiç olmadı dönen topundan buluyorsun.

5-) Kalecilerin bacakarası çok gol yediğini gördüm. Muhakkak yaşamıştır burdaki arkadaşlar. Bacakarasından geçip kendisine de çarpıp tıngır mıngır gol olduğu oluyor. Olur olmaz demiyorum ama her maç olunca biraz kurgu hissi oluşuyor.

6-) Defans çok çok daha zor, burda defalarca yazıldığı gibi dikkatli olup, erken heyecanlı davranmayıp, en uygun zamanda müdahale etmek gerekiyor, yanlış müdahale sonrası adam toparlanamıyor, direkt oyundan düşmüş oluyor. Ayrıca omuz omuza koşarken müdahale et tuşuyla yaptığımız itme çekme için hakem daha çok faul çalar hale gelmiş.

7-) Şu ana kadarki bütün serilerde sadece yönlerle dahi rahat çalım yapmış bir oyuncu olarak söylüyorum, bu oyunda çalımı inanılmaz zorlaştırmışlar. Yok denecek kadar az, dolayısıyla pas oyununa daha da muhtaçsın, oyun tiki takaya dönüyor. Amaç ne olursa olsun kazanmaksa sorun yok ancak oynadığın oyundan zevk almaksa ki bende durum bu, burada sorun var.

8-) Kale filelerini beğenmedim, gol hissini oluşturamıyor, bu sorun demoda da vardı.

9-) Uzaktan atılan her şut gol olmuyor ama uzaktan atılan her şut kaleyi buluyor. Fifanın artık şu player ID hissini bize vermesi lazım, yoksa en kötü dönen topuna koşarım diyen vurur çatalı gördüğü yerden herhangi bir adamla, kaçarı yok.

Birkaç olumlu yön de var tabi oyunda;

- 2017’de 1 kornerle başlıyorduk, saçma sapan uzaklaştırmalar dolayısıyla 6-7 kornere dahi çıkabiliyordu, hatta uzaklaştırmada sürekli al bir daha der gibi korneri kullanan adama gönderiyorduk topu ki bunu düzeltmişler. 2 kornerden daha çok olduğunu hatırlamıyorum.

- İkili mücadeleler daha gerçekçi hale gelmiş, adam takılsa dahi kalkmak için uğraşabiliyor ki böyle kurtardığım bir top ile kontraya çıktım, tadından yenmiyor.

- Savunmada adamın arkasına yapışmak zorunda değilsin, erken davranırsan önüne geçip pas arası yapabiliyorsun. Burada biraz daha özgürüz.

- 2017’de frikiklerde arada da olsa saçma yere vuruş yapabiliyordu, bu oyunda o fizik daha düzgün geldi gözüme.

- Penaltılar biraz daha kolaylaştırılmış, çok fazla kullanmadım, biraz daha denemek lazım.

- 1-0, 2-0, 2-1 biten maç da oldu 4-2, 3-3, 5-1 biten maç da. Bol gollü ya da az gollü diyemeceğim, dengeli geldi bana. Sanırım bol gollü sorununu yaşayanlar online oynayan arkadaşlar ağırlıklı olarak.

Sonuç olarak şu haliyle ne beni ne arkadaşımı tatmin eden bir oyun oldu. Şu fiziki özgürlüğü, ikili mücadeleleri 2017’ye yedirselermiş çok daha iyi olurmuş. Kapsamlı bir güncelleme gelecek diyorlar, umarım birçok sorunu çözmüşlerdir. Almayanlara henüz almalarını tavsiye etmiyorum, bir süre daha buraları takip etsinler. Alanlar Hunter modunu sindire sindire lütfen, zira ben öyle yapacağım.

Tamamen kendi yorumlarımı, kendime güzel-kötü gelen yönleri yazdım, herkesin fikri beğenisi farklı olabilir, saygı duyarım.

• Arkadaşlar özetle;

Ben yıllar öncesinden pes ile süregelen serilerden sonra pesin 2014 de sıçması üzerine, 2014 de başlayıp, 4 yıldır Fifa oynuyorum, devamlı online maçlar olsun, arkadaşlarla kendi aramızda turnuvalar olsun sürekli hayatımızın bir parçası diyebiliriz. division 1 de takılacak kadar da iyi oynadığımızı söyleyebilirim, iki üç maç yapıp konuşan çoluk çocuk modunda değiliz yani,
    Her sene fifa çıktığında mutlaka alışılması gereken yönleri oluyor, oynadıkça oyun otuyor, gidiyordu, zamanla da artık nereden vurdun mu gol olur nereden vurdun mu gol olmaz, nerede nasıl çalım basılır vs. her şeyi öğrenirdik,
    ama bu sene çok farklı bir şey oldu, demonun çıktığı gün yine yeni bir heyecanla başına oturduk, inanılması güç bir saçmalıkla, bugüne kadar hiç bir fifa serisinde karşılaşmadığımız kadar saçma bir olayla karşılaştık, pes 2014'de böyle bir saçmalıkla karşılaştıktan sonra fifa ye geçmiş, o gün bugundür fifanın ne kadar muazzam olduğundan konuşuyor, herkese fifayı övüyorduk,
    ama bu sene :((( - (aman tanrım piyanist arkadaşım ozan, beni onunla aldatıyordu) gibi bir saçmalık oldu.
    oyun o kadar basitleştirilmiş ki, her maçta karşılıklı 4-4 , 5-5 gibi gollerin çok basit olduğu, ne kadar kastırsan da defans yapcam diye yarılsan da mutlaka golü yediğin, Galatasaray gibi mutlaka gol yediğin, ancak kazanmak için daha fazlasını atman gereken bir oyun olmuş, sakın maçı 1-0 iken üzerine yatayım diye düşünmeyin :d bir anda 4-1 geriye düşmüş görürsünüz kendinizi :D
    inşallah yapılacak güncellemelerle bu durum düzeltilir, düzeltilmediği takdirde bu sene büyük bir saçmalıkla boğuştuğumuz bir yıl olacağa benziyor,

Ama gelelim sadete: ne kadar sıkıntısı da olsa, şu da var, bir çok yönüyle pes den daha önde olan bu oyunu bu haliyle bile almanızı yine de tavsiye ederim. bu haliyle bile pes'den çok daha güzel, ikisinin arasında kalanlar için söylüyorum, futbol oyununu devamlı oynuyorsanız her türlü buna da alışırsınız, ben yine de fifayı alın derim. teşekkürler

• pes ne ya şu haliyle bile pesten bin kat daha üstün oyun. kaleci sorunları ve defansın bazı anlarda kitlenmesi çözüldüğünde muazzam bir oyun olacak
  • Beyler sizce ne zaman oyun indirime girer? Fiyatlar şuan çok fahiş.
  • Beyler kariyer icin takim onerir misiniz? uzun soluklu eglenceli birseyler olsun. ingiltere 4. lig aslinda guzel de cok mac var binbir tane kupa felan var

• 
Sayfa: önceki 201202203204205
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.