Şimdi Ara

/// FIFA 18 ANA KONU [PS4] \\\ (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
6.873
Cevap
71
Favori
400.208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    iyi yakalamışsınız hocam. çoğu kişinin isyanı buna. rezalet bir yapay zeka var oyunda. online oynarkende bizim kontrolümüzde olmayan oyuncuları bu yapay zzeka yönetiyor. mesela online seasonsta oynuyorum fifa 17 de. . sırf şu savunma duraksaması yüzünden onlarca gol yedim. kendi elimizde olmayan bir sebepten dolayı golü yiyincede sinir oluyoruz ister istemez. fut a her sene yeni modlar duyuracaklarına önceliği buna vermeliler bence
  • sen o işi kavrayamamışsın zaten bunu bilerek yapıyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: avei21

iyi yakalamışsınız hocam. çoğu kişinin isyanı buna. rezalet bir yapay zeka var oyunda. online oynarkende bizim kontrolümüzde olmayan oyuncuları bu yapay zzeka yönetiyor. mesela online seasonsta oynuyorum fifa 17 de. . sırf şu savunma duraksaması yüzünden onlarca gol yedim. kendi elimizde olmayan bir sebepten dolayı golü yiyincede sinir oluyoruz ister istemez. fut a her sene yeni modlar duyuracaklarına önceliği buna vermeliler bence

Bilerek yaptıkları için sorun yok hocam. İsteseler en güzelini de yaparlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: N3DV3D11

sen o işi kavrayamamışsın zaten bunu bilerek yapıyorlar

onu biliyorumda ben yine iyimser bakmaya çalışıyorum
  • İyimser yanı yok ki bunun sinir ediyor sonuçta mesela ben futu bıraktım bu saçma olaylardan beri en son fifa 16 da oynadım fifa 17 de de 1 ay baktım herkeste ronaldo messi dolmuş gene birde 1 ay sonra olaylar patlak verince bıraktım ama bu momentum ve olağan dışı direklere defalarca çarpma ki bu sene aşırı sinir bozuyor orta sahadan vuruyor direğe çarpıyor kaleciyi durdurmaya çalışıyorum vuryor korner yada gidiyor vuruyor tutamıyor adamın önüne gidiyor gol birde şuvar top fiziğinde bir şey var top içinde sanki mıknatıs varmışçasına hareket ediyor yani şöyle deyim topu sağa doğru yönlendiriyorsun ama top sola gidiyor anlamsız şekilde yer yer bazen hani diyorsun ya top bir türlü karşı sahaya gitmiyor sebebi bu dönen toplar hep rakibe gidiyor buda çok fazla gerek offline gerek online bu saçmalık çekilmez hale geldi toplasan 1 hafta anca oynamışımdır son 1 ayda şu fifa 17yi

en son online seasons'a başladım tüm kupaları alan biriyim div1 title dahil div1 den div2 ye sonra baraj maçında 2-0 dan 2-2 oldu maç geri yükselme maçında ne olduysa oradan ta div5 e düştüm şimdi de div5 div4 kaldım ne olursa olsun çıkamıyorum hangi takımı alırsam sapıtıyor maç başı saçma gol yiyor santradan felan

şu oyunların sağlıklı oynanma süresi ilk çıkışından itibaren 2 ay gerisi yamalarla bozuluyor direk
  • quote:

Orijinalden alıntı: avei21

Buna bir dönem oyuncular yakındığı için önem vermişlerdi. AI zorluğunu yukarı çekmişlerdi (singleda professional veya bir üstü seviyeye denk geliyordu) bu sefer de gol atamıyoruz diye zırladılar tekrar beginner seviyesine indirdiler
  • mirliva34 M kullanıcısına yanıt
    EA PLAY etkinliğinde oyunu deneme fırsatı bulan bir yabancı oyun yazarının izlenimlerini okumuştum. siteyi hatırlayamıyorum. okuduğumdan hatırladığım kadarıyla yenilikler şöyle:

- ortalar fifa 17 de balon gibi şişip yüksekten gidiyodu ama fifa 18 de ortalar daha sert daha alçaktan gidecek ve 17 ye göre daha etkili olacak.

- stand tackle ve sliding tackle arasında bir müdahale türü daha eklenmiş sanırım. örneğin vakit geçirmek için sırtını dayayan veya köşe gönderinde zaman geçirenlerden top almayı daha kolay hale getiriyomuş.

- atılan gollerden sonra golü atan oyuncuyu tribünlere koşturunca tribünlerdeki seyirci aşağı tel örgülere doğru yığılıyomuş (çok hoşuma gitti)

- ronaldo, messi, sterling, robben gibi ve ilave bazı oyuncuların hareketleri ve koşu stilleri aynen oyuna aktarılmış.

- 1 e 1 kalındığında özellikle çalım yeteneği yüksek oyuncularla, sol analogla yapılan hareketlerde 17 ye göre daha rahat adam geçiliyomuş.

- doğrudan paslar (through pass) 17 ye göre biraz daha efektif olacak demiş.

- yeni hareket yakalama teknolojisi ile oyuncu hareketleri daha doğal ve akıcı görünüyomuş.

- 17 de yüksek zorluk seviyesinde tüm takımlar barca kesiliyodu. deli gibi pas yapıyolardı. fakat 18 de bunu düzeltmişler. Ypay zekaya 5 tip hücum stili ve 5 tip defans stili tanımlamışlar. Takımın gücüne, oyun tarzına uygun şekilde hücum ve defans yapcakmış. Yani akhisar belediye legendary seviyede barcelona gibi oynayamıycak.

- Journey moduna co-op seçeneği eklenmiş. Journey modunu bi arkadaşımızla beraber oynayabilcez

şimdilik aklımda kalanlar bu kadar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi waryete41 -- 12 Haziran 2017; 14:34:42 >
  • bende fifa 14 ile başladım fifa ve fut a. hatta dh ile tanışmamda fut sayesinde oldu. 2014 ün nisan ayında heves ettim aldım oynamaya başladım. 2-3 gün herşey çok güzeldi. sonra ne olduysa paslar ve şutlar saçma sapan yerlere gidiyordu. acaba benim yaptığım yanlış mı var diye başladım internette bu olayı araştırmaya ve dh ile tanışmam momentum ile oldu. girdm konulara herkes momentum diye şikayet ediyor. o gün başıma gelenin ne olduğunu dh de öğrendim sonra 15-16 yı da tüm sene oynadım. ama 17 de sizin gibi çok az dayandım önce fut u bıraktım, sonrada azaltarak online seasons ı. sadece kariyer oynuyorum artık 17 de. sadece geçen gün şu efsaneler ps4 e gelecek diye belki fut oynarım dedim 18 de. ve girdim fut seasons lara antrenman olsun diye. momentum dan çektiğimiz yetmiyordu birde şimdi 1-0 öne geçip 90 dk zamana oynayan embesiller türemiş futta. kazanayımda nasıl olursa olsun kafasındalar. iyikide girip antrenman yapayım dedim . muhtemelen aynı embesiller 18 de bu futbola devam edip sinir krizi yaşatacaklar.
  • Tıpış Tıpış alacağız :) Her sene aynı senaryo

Demo Çıkar Süper
    Full Oyun Çıkar Demo ile alakası yok
    Momentum hala devam ediyor
    Ea' nın Allah Belasını versin

Sonuç Arkadaşlar Fifa 18 aldım oyuncu önerileriniz neler :) Hangi tatik iyi
  • frd34 kullanıcısına yanıt
    Almayı düşünmüyorum hocam. Demoya göre 50 60 liraya düşerse alırım belki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • frd34 kullanıcısına yanıt
    Aynen oyle hocam cunku illa ki ben kendim icin soyluyorum bir futbol oyunu oynuyorum simdi gidip pes donmeyecegim icin bu saatten sonra gene para vericez o yuzden pek sey yapmamak lazim yok momentum diye aglamaya butun bir sene gerek yok bu momentum herkese var cunku bir tek sana bana degil.

• fifa 16 yı bugün aldım ilk defa aldığım fifa oyunu oldu bakalım artık seneyede fifa 18 i alırım oyuna alışırsam
  • Fifa 16 bende var yav onda zemin buz pateni yapar gibiydi oyuncular yerde kayar gibi gidiyordu hele messi sanki otobüs gibi gidiyordu fifa 15 te de santradan alıp gitme orta kafa gol vardı saçma sapan skorlar çıkıyordu 5-5- 6-6 gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: N3DV3D11

Fifa 16 bende var yav onda zemin buz pateni yapar gibiydi oyuncular yerde kayar gibi gidiyordu hele messi sanki otobüs gibi gidiyordu fifa 15 te de santradan alıp gitme orta kafa gol vardı saçma sapan skorlar çıkıyordu 5-5- 6-6 gibi

santradan alıp gitme momentumu hala var!! bitmeyen gerçek..
  • waryete41 W kullanıcısına yanıt
    - stand tackle ve sliding tackle arasında bir müdahale türü daha eklenmiş sanırım. örneğin vakit geçirmek için sırtını dayayan veya köşe gönderinde zaman geçirenlerden top almayı daha kolay hale getiriyomuş.

şu müdahale türü doğruysa benim için en büyük sorunlardan biri ortadan kalkmış olacak onlineda. üsttede yazdığım gibi 1-0 öne geçip 90 dk zaman geçiren embesiller türedi oyunda .

• bu adamlar pazarlamayı çok iyi yapıyor. ben almayacam dedikçe ila aldırtacaklar. maradona ve henry de eklenmiş efsanelere

• quote:

Orijinalden alıntı: waryete41

EA PLAY etkinliğinde oyunu deneme fırsatı bulan bir yabancı oyun yazarının izlenimlerini okumuştum. siteyi hatırlayamıyorum. okuduğumdan hatırladığım kadarıyla yenilikler şöyle:

- ortalar fifa 17 de balon gibi şişip yüksekten gidiyodu ama fifa 18 de ortalar daha sert daha alçaktan gidecek ve 17 ye göre daha etkili olacak.

- atılan gollerden sonra golü atan oyuncuyu tribünlere koşturunca tribünlerdeki seyirci aşağı tel örgülere doğru yığılıyomuş (çok hoşuma gitti)

- ronaldo, messi, sterling, robben gibi ve ilave bazı oyuncuların hareketleri ve koşu stilleri aynen oyuna aktarılmış.

- 1 e 1 kalındığında özellikle çalım yeteneği yüksek oyuncularla, sol analogla yapılan hareketlerde 17 ye göre daha rahat adam geçiliyomuş.

- doğrudan paslar (through pass) 17 ye göre biraz daha efektif olacak demiş.

- yeni hareket yakalama teknolojisi ile oyuncu hareketleri daha doğal ve akıcı görünüyomuş.

- 17 de yüksek zorluk seviyesinde tüm takımlar barca kesiliyodu. deli gibi pas yapıyolardı. fakat 18 de bunu düzeltmişler. Ypay zekaya 5 tip hücum stili ve 5 tip defans stili tanımlamışlar. Takımın gücüne, oyun tarzına uygun şekilde hücum ve defans yapcakmış. Yani akhisar belediye legendary seviyede barcelona gibi oynayamıycak.

- Journey moduna co-op seçeneği eklenmiş. Journey modunu bi arkadaşımızla beraber oynayabilcez

şimdilik aklımda kalanlar bu kadar

Through pass daha ne kadar efektik olabilir, o kadar basitki şimdi bile, gerçek futbolla alakası bile yok, tam tersi daha zor olmalı.

Bu arkadaş orta kesmeyi bilmiyor, ortalar Fifa 17'deki en iyi şeylerden biri olabilir.Her şekilde havadan, yerden, ortadan, sert, balon istediğin gibi kesebilirsin.

Bu yazılanlardan tek ama tek heyecan verici nokta yapay zeka ile ilgili 5 hücum 5 defans tipi mevzusu.Becerebilirse çok iyi olur ama ben hiç zannetmiyorum, yine beceremezler.Yapay zeka ile uğraşmak programcılıktaki en zor iş.Daha çok yolları var.

Geri kalanlar zaten Fifa 17.Hatta 15, 16 bile diyebiliriz.Yeni bir şey yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Port Valdez -- 12 Haziran 2017; 22:24:7 >
  • Fut icons bunlar yeni mi eklendi yoksa beyler Hagi Bergkamp falan devam mi kalkiyor mi

• Ben bu lisans olayı ni bir türlü çözemedim

Pes barça takımını lisanslı olarak alıyor 3 yıllık anlaşma yapıyor 2 oyunda lisanslı oluyor

Fifa Bayern Münih ile Anlaşma yapıyor

Pes de Bayern Münih yok lisansiz bile yok

Pes maradona ile 2020 ye kadar sözleşme imzaladı

Şuanda fifa da var

Fifa anlaşma yaptığı için pes alamıyor deniliniyor koca bir yalan mıydı bu

Benim bildiğim fifa anlaşma yaparken başka kimseye veremezsin diye anlaşıyorlar pes dünyaları verse o ligleri alamıyor İngiltere ligi gibi

Çok tuhaf bir durum

• Her sene önsipariş için kandırmayı başarıyor bu ea.Geçen sene yeni oyun motoru şimdide ne zamandır beklediğim klasik oyuncular.Yine kandırdın beni ea

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uncle Trevor -- 13 Haziran 2017; 1:12:35 >
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.