Şimdi Ara

FİFA 17 Nvdia Ekran Kartı Hataları Çözümü (Kernel hatası,Oyun Yükleme Ekranında Atma)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
3
Favori
25.319
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Fiffa 17 de Nvidia ekran kartı kullanıcıları için ilk olarak Reus ekranında donma ve daha sonrasında oyun içinde maç yükleme ekranında karşımıza çıkan '' Nvidia Kernel Driver sürücüsü yanıt vermeyi kesti'' ve yolculuk modu hatalarının çözümü için dün gece yoğun uğraşlar sonucu sorunu çözmüş bulunmaktayım :) EA forumundan ve kendi denemelerim sonucu şuan için herhangi bir hata almadım.

Elimden geldiğince çözümü sizlere de sunmaya çalışacağım.

İşlemlere başlamadan önce DDU programı ile eski tüm ekran kartı direverlarını kaldırıp temiz bir NVİDİA 373,06 dirveri kurulumu yapın.

Sistem kıyaslaması yapmanız için sistemim =
    Nvidia Geforce GT 720M ekran kartı, 6GB Ram, İntel i5 işlemci, 120 GB Samsung SSD...

1 ) İlk olarak Fifanın oyun ayarları aşağıdaki resimdeki gibi olmalıdır.
     FİFA 17 Nvdia Ekran Kartı Hataları Çözümü (Kernel hatası,Oyun Yükleme Ekranında Atma)

2 ) Nvidia denetim masası 3D Görüntü ayarları kısmına girerek öncelikle FİFA 17 exe. dosyasını nvidia ile çalıştırılabilir hale getiriyoruz. Bunu çoğu kişi yapmıştır zaten. Yine de tedbir amaçlı tekrar kontrol ediniz. Program ayarlarından ekleye basarak ---> C/Program Files (86)/ Origin Games/ Fifa17/fifa17.exe dosyasnı ekleyerek aşağıdan Yüksek Performanslı Nvidia İŞlemcisini seçiyoruz. Aynı işlemi Fifasetup.exe için de yapıyoruz.

Bu işlemleri yaptıktan sonra fifa17.exe seçili olduğundan emin olarak nvidianın ayarlarını aşağıdaki resimde olduğu gibi birebir aynı yapın.

3) Son adım en önemli olanı...
    Windows arama bölümüne ''regedit'' yazıyoruz. karşımıza çıkan ekrandan :
    HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/Control/GraphicsDrivers 'e tıklıyoruz. Sağ bölümde REG_DWORD adında dosyalar mevcut. Buraya biz yeni bir DWORD ekleyeceğiz. Sağ bölümde boşluğa sağ tıklayarak ''yeni'' butonuna basıyoruz.
    Açılan kutucuktan DWORD (32 bit değeri) ne tıklıyoruz. PC niz 64 bit olsa bile sıkıntı olmaz kafanız karışmasın.

Yeni oluşturdğunuz bu DWORD dosyasının adını TdrDelay yapıyoruz. Üzerine çift tıkladıktan sonra değer penceresi açılacak
    Buradaki değer kısmına sağ taraftan ''ondalık'' seçeneğini seçerek rakam yazacagımız kısma da 15 yazıyoruz. Tamam'a bastıktan sonra tüm pencereleri kapatabilirsiniz.

Bu işlemlerden sonra hala oyunda hata alırsanız ekstradan yapmanız gerekenler =
    1 ) Windows güvenlik duvarını kaldırın veya FİFA17 için izin verin.
    2) Antivirüs sisteminizi oyun oynarken geçici süre için kapatın.
    3) Afterburner programı yardımı ile Ekran Kartı değerlerinizde çok ufak bir oynama yapın. ( tabi bu programı kullanmayı bilmiyorsanız bilgi almadan asla ayarlar ile oynamayın ekran kartından olursunuz :))
    4) Oyunu repair edin.

Takıldığınız bir yer olursa pm değil de konu başlığı altında yazarsanız cevaplamaya çalışırım müsait oldukça.

Oyun açılmıyor diye de kimse ekrankartı falan yenilemeye kalkmasın. bendeki kart çok da iyi bişey olmamasına rağmen gayet stabil online offline tüm modlarda oynayabiliyorum şuan.

Şimdiden herkese kolay gelsin.

• Maalesef olmadı.
  • Sorunu tam olarak tarif eder misiniz. bir de ekran kartı modeli
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdar6055

Sorunu tam olarak tarif eder misiniz. bir de ekran kartı modeli

820M var.

Sorun şu: Online sezon da hiçbir sıkıntı yokken UT, Pro Clubs da maça başlarken gelen antrenman kısmında oyun kapanıyor.

Asıl sorun: Bu durum her zaman geçerli değil. Bazen 6-7 maç sorunsuz olurken bazen bu şekilde problem oluyor.
  • Ben o sorunu 3. Adımdaki işlem ile çözdüm. Şuana kadar 10 a yakın maç yaptım daha donma, atma vs olmadı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 610m kartimla ut'de kasmadan oynuyordum, 10macta 1falan atiyordu. pro clubsta hep atiyordu.

İşlemleri yaptım. Journeyde 4. Hafta maçında oyundan atıyordu orda kalmıştım. Denedim geçti orayı :)
    Tüm modları gece denerim. İnsallah onlarda sıkıntısız olur. Emeğine sağlık hocam

• magiceva M kullanıcısına yanıt
    Diğer modlarda da sıkıntı olmayacaktır inşallah :) bu işlemlerden sonra benim tüm modlarda yarım kalan yerlerden devam ettim. Sadece ut de iki maç üst üste bağlantı koptu santrada. Onlar da hilecilerdi büyük ihtimalle :)

• Hocam bende de işe yaradı gibi. Fut proclubs sorun çıkarmadı. Elinize sağlık.

• LuckySlevin kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam iyi oyunlar :)

• dostlar benim problemim ut de rakip ararken donuyor ve server beni otomatikman başa atıyor. 1 maç oynuyorum diğer maça giricem tekrar atıyor. yani 2 kere deniyorum 1 maç yapıyorum :)

645 m ekran kartı + 6 gb ram
  • zifiri34 kullanıcısına yanıt
    Ağ ile ilgili bir sorun olabilir. Denetim masası---sistem güvenlik----güvenlik duvarından fifa17 için hem özel hem de ortak ağ için izin ver'e tıklayıp bi de öyle deneyin. Ekran kartı ile ilgili bi sıkıntı olsa başa atmaz direk masaüstüne atar veya hata mesajı gelir. Ağdan kaynaklı bir sorun gibi..

• Hocam dediklerinin hepsini yaptim repaer yappiyorum oyun 1 defa âaciliyor sonra 2
    .macta atiyor 2. Defa repair yaptim gene acildi 2 macta atti ge force 820 ndvia var

• Gokboru1907 kullanıcısına yanıt
    Pm attım.

• GeForce GT 720M - - 373.06 (En güncel Driver)
    İntel core i7-3537U CPU @ 2.00 GHz
    8 GB Ram

Asus Laptop um var özellikleri yukarıda. GTA V i medium ayarlarda hatta bazılarını yüksek falan yapıp rahatça oynuyorum ama Fifa 17'de oyunu açıyorum, oyun sorunsuz açılıyor ancak dili seçtikten sonra gelen başlat yada boşluk tuşu na basın seçeneğine geldikten sonra siyah ekran geliyor ve öyle kalıyor. Yukarıda söylemiş olduğunuz herşeyi denedim ama hala aynı sorun. Hatta tüm grafik sürücülerini ddu ile silip yeniden yükledim. Bu siyah ekranda da şöyle bir hata veriyor  FİFA 17 Nvdia Ekran Kartı Hataları Çözümü (Kernel hatası,Oyun Yükleme Ekranında Atma)
    https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/2351347/e1675a63-397c-47b2-9e09-c8451bf86176.png

Acil yardım lütfen delirmek üzereyim. :)
  • merhaba ben sıkıntı yaşamıyorum ama arkadaşım için geldim 130 tl verdi ve daha oynayamadı hiç. sorun şu fifa17.exe ye tıklıyor oyna seçenekler falan gelen yer gelmeden çalışmayı durdurdu diyor varmı çözümü
  • hocam yazdığın bütün adımları yaptım yine aynı kernel hatasını alıyorum..
  • bozanni B kullanıcısına yanıt
    3 adım sonrasında yazılan ekstra yapılması gereken işlemleri de yaptınız mı? Win güvenlik duvarını kaldırdınız mı? Eğer onları da yaptıysanız Windows u ön yükleme yapmadan çalıştırmayı dener misiniz. Driver çakışması olabilir.

Edit: bir de yazılım nedir? Win 7 gibi duruyor. Ben win 8,1 ile yaptım tüm işlemleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdar6055 -- 11 Ekim 2016; 16:11:06 >
  • Cruelly kullanıcısına yanıt
    Sistemi nedir açıklar mısınız. Bir de yukarıdaki adımları denediniz mi

• mertkangok M kullanıcısına yanıt
    Win 7 veya win10 da yaptınız işlemleri sanırım.

• Sistemim windows 8.1
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.