Şimdi Ara

★★★ FIFA 16 (PS4 ANA KONU) ★★★ (521. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.874
Cevap
70
Favori
292.254
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 519520521522523
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Trainer (gösterge) o hocam. Opsiyonel olarak sunulmuş, yeni başlayanlar için temel tuşların ne işe yaradığının göstergesi.

Sağ analogun tepesine basarak yani R3 ile kapatabilirsiniz maç içinde. Hiç çıkmasın, tamamen devredışı olsun isterseniz de maç esnasında oyunu durdurun, Trainer (Antrenör) e girin. Oradan devredışını (disable) seçin bir daha hiç çıkmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Patikle penguentos

quote:

Orijinalden alıntı: SARIYILDIZ01

fifa 15 ve fifa 16 da arkadaşım ile internetten oynama sorunu yaşıyoruz. davet gönderiyoruz ve karşılıklı kabul ediyoruz fakat bağlantı kurulamadı diyor ve kapatıyor. sizde bu sorunla karşılaşan var mı acaba. fifa 14 ps3 te oynarken boyle bir problem ile karşılaşmamıştık. ps4 e geçtıkten sonra arkadaşımla oynayamadım. bu arada internetten başkalarıyla sezon maçları yapıyorum hiçbir sorun yok. intenet hızım da 11 mb yeterli yani. sizce neden olabilir. şimdiden teşekkürler. bu zamana kadar buraya yazıp ta çözümlenmeyen sorunum olmadı inşallah bu da çözülür. modem ayarı felan gerekiyor mu... araştırdım oyle şeyler yazıyordu ama nasıl yapılacağı yazmıyordu.

Port açmanız gerekiyor her iki tarafında böyle olması gerekiyor

teşekkürler cevabın için ama port açmam gerekiyor derken ne demek istediğini anlamadım. açıklar mısın. modem ile ilgili bir olay mı. onunla ilgili ise benim modemde nasıl port açılacağına baktım internet ten ama bulamadım. denedim birseyler ama olmadı galiba.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Patikle penguentos

quote:

fifa 15 ve fifa 16 da arkadaşım ile internetten oynama sorunu yaşıyoruz. davet gönderiyoruz ve karşılıklı kabul ediyoruz fakat bağlantı kurulamadı diyor ve kapatıyor. sizde bu sorunla karşılaşan var mı acaba. fifa 14 ps3 te oynarken boyle bir problem ile karşılaşmamıştık. ps4 e geçtıkten sonra arkadaşımla oynayamadım. bu arada internetten başkalarıyla sezon maçları yapıyorum hiçbir sorun yok. intenet hızım da 11 mb yeterli yani. sizce neden olabilir. şimdiden teşekkürler. bu zamana kadar buraya yazıp ta çözümlenmeyen sorunum olmadı inşallah bu da çözülür. modem ayarı felan gerekiyor mu... araştırdım oyle şeyler yazıyordu ama nasıl yapılacağı yazmıyordu.

Port açmanız gerekiyor her iki tarafında böyle olması gerekiyor

teşekkürler cevabın için ama port açmam gerekiyor derken ne demek istediğini anlamadım. açıklar mısın. modem ile ilgili bir olay mı. onunla ilgili ise benim modemde nasıl port açılacağına baktım internet ten ama bulamadım. denedim birseyler ama olmadı galiba.

İnternette ps4 fifa 16 port yaz,port numaralarını bulursun iki tür port çıkışı vardır tcp ve udp portları.Bu numaraları ilgili port çıkışları neyse modeme tanıtacaksınız ya da en kolayı kullanmış olduğun internetin müşteri hizmetlerini arayıp port numaralarını ver sana yardımcı olurlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar şöyle bir sorun var,mac yaptığım kişileri göremiyorum ne yapmam gerek bilgisi olup yardım edebilecek varmı?
     ★★★ FIFA 16 (PS4 ANA KONU) ★★★
  • Beyler fifa oynamaya yeni başladım oyunla ilgili falan soracağım şeyler var yardım edebilecek olan pm atarsa sevinirim.
  • Denizmax kullanıcısına yanıt
    Merhaba oyun ayarlarını daha fazla düşüremiyoruz çünkü o zaman farklı hatalar oluşuyor.Bu ayarlar ile oyun hızı gayet gerçekçi aslında.Bu ayarları semi assisted yada assisted olarak oynayan arkadaşlar için tavsiye ederim.Ben full manuel oynadığım için pas hızını 60 olarak kullanıyorum çünkü 50de pas geçişlerinde problem oluyor.Bu ayarlar üzerinde çalışan bir çok kişi var ve bu ayarlar artık tüm bu çalışmanın sonucu ortaya çıkmıştır.Bu işin başında Matt10l ve Orion523 var ben ve benim gibi birçok kişi yabancı forumlarda yada twitterden geri bildirimlerde bulunarak orta yolu buluyoruz.Fifa 16 bu sene özellikle çok zorlu oldu.Bu ayarları daha fazla değiştirmeye gerek yok ama sorarsan oyun hızını etkileyenler:sprint speed,acceleration,pass speed ve ft control bu 4 seçenekte değeri düşürürsen oyun hızı daha yavaşlıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SEVENH

Merhaba oyun ayarlarını daha fazla düşüremiyoruz çünkü o zaman farklı hatalar oluşuyor.Bu ayarlar ile oyun hızı gayet gerçekçi aslında.Bu ayarları semi assisted yada assisted olarak oynayan arkadaşlar için tavsiye ederim.Ben full manuel oynadığım için pas hızını 60 olarak kullanıyorum çünkü 50de pas geçişlerinde problem oluyor.Bu ayarlar üzerinde çalışan bir çok kişi var ve bu ayarlar artık tüm bu çalışmanın sonucu ortaya çıkmıştır.Bu işin başında Matt10l ve Orion523 var ben ve benim gibi birçok kişi yabancı forumlarda yada twitterden geri bildirimlerde bulunarak orta yolu buluyoruz.Fifa 16 bu sene özellikle çok zorlu oldu.Bu ayarları daha fazla değiştirmeye gerek yok ama sorarsan oyun hızını etkileyenler:sprint speed,acceleration,pass speed ve ft control bu 4 seçenekte değeri düşürürsen oyun hızı daha yavaşlıyor.

Teşekkürler bi deneyeyim , ft controlü düşürürsem olur diye tahmin ediyorum

Düzeltme yapıyorum ft kontrolü arttırman gerekiyor.Ayrıca hızlanmanın 51 olması ve pas hızının 60 olması oyunun hızını aslında fazla etkilemiyor sadece oyundaki hatalar giderilince (pas geçişi ve fizik mücadele gibi)akıcı oluyor buda hızlanmış gibi görünüyor ama emin ol çok farketmiyor.
    Hızı yavaşlatmak için sadece ft control yükseltilebilir diğer yazdıklarımın düşürülmesi de oyun hızını yavaşlatır.
  • Fifadan maksimum keyif almak isteyen arkadaşlara kendimce tavsiyelerde bulunacağım.Denemenizi tavsiye ederim.offline modlarda nacizane önerilerim.

1.iyi bir slider ayarı bulup onu kullanın
    2.Zorluk ayarında legendary de oynayıp hiç kafanızı karıştırmayın
    3.Kesinlikle analog ile oynamak çünkü yön tuşları ile oynanacak bir oyun değil 360 derece pas ve daha birçok özellikten faydalanamıyorsunuz.
    4.Kontrol ayarlarının tamamını manuel olarak oynamak kesinlikle oyunu daha gerçekçi yapıyor.Sadece save assistance semi olabilir.
    5.Sol analog ile beraber sağ analogda iyi kullanılmalı sağ analog defans yaparken oyuncu değiştirmeye atak yaparkende ekstra çalımlar,koşma gibi durumlarda yardımcı oluyor.
    6.Ekstra hareketler ve dribling gibi konularda çalışıp eli iyice alıştırmak gerekiyor.
    7.Tactic ekranındaki tüm öğelerden faydalanılmalı
    8.Maç içersinde rakibe göre taktik değiştirilmeli
    9.Gerçekçi kamera açıları kullanılmalı mesela broadcast camera yükseklik değeri:0 zoom:20 gibi en sevdiğim kamera açısıdır ve gerçekçi görünüme çok yakın olan kameradır.
    10.L2 tuşunu bol bol kullanın bu tuş orta sahadan pas ile çıkarken bile topu korumada çok önemli,birde defans yaparken doğru tuşu doğru zamanda kullanın.

Hocam, oyun hızını düşüğe almışsınız. En fazla yapabileceğiniz ayar budur. Oyun temposu daha da yavaşlamaz artık.
    Ft control dediğiniz , oyuncuların topa ilk dokunuştaki hata oranı, top kontrol hatası yani. Oyun hızına bariz bir etkisi olmaz.

Oyun mı hızlı oyuncular mı? Oyun temposunu dediğim gibi daha fazla düşüremezsiniz, ancak oyuncu hızlanma & sprint hızlarını düşürmek mümkün. Slider ayarlarında en üstte hızlanma & sprint hızı ayarı mevcut zaten. Bunu 40-30-25 gibi değerlere düşürerek test edebilirsiniz. Bu ayarların tamamı kişiseldir. Kullanıcıya göre değişir. Kimi default bırakır, kimi burada paylaşılan, uzun süre denenmiş, önerilmiş değerleri benimser , kimi de tek tek hepsini kendine göre deneme-yanılma yöntemiyle belirler.

Son olarak, paslaşmalar da eğer can sıkıcıysa, çok hızlı olduğunu hissediyorsanız, pas hızı ayarını da yine slider ayarlarından düşürebilirsiniz.

• S.a ben dün ps4 pes16dan fifa ya geçiş yaptim ve aşırı begendim oyunu hem turkce olma sebebi hemde gerceklik bakimindan ama yeni baslayanlar icin cabuk alismak icin ne gibi tavsiyelerde bulunursunuz analog la oynarken hareketler cok iyi ama el alismadigi icin zorluyo biraz simdiden saolun :)

• Fifa 16 PS4 Coins
    300k 100TL
    Kimsenin oyun zevkine tecavüz etmeden tamamen emekle kasılmış coinslerdir.
    Referans isteyene bolca referans verilir

• top 100'de bulunan pro kulübümüze ortasaha defans ve kaleci arıyoruz. daha önceden proclub tecrübesi olan arkadaşlar tercihimizdir. ilgilenenler mesaj atabilir. akşam oyundayız büyük ihtimalle.

takım adı : Snake Story
    youtube kanalı :https://www.youtube.com/channel/UCjjCM2_L9gTjjFn14EowfqQ
  • Neyseki göründüğü üzere oyuna tüm sene boyunca yöneltilen ağır eleştiri bombardımanları artık yok. ben bunu şuna bağlıyorum ya o eleştirenler oyunu beceremeyip zor geldiğinden bıraktılar, ya oyunu oynamasını öğrendiler yada pes trolleri trollemekten yorgun düştüler. o değilde ulen ne trollediniz be şu güzelim oyunu koca sene hadi oynamasak hak vericez gerçektende. :D
  • Arkadaşlar, Türkçe spikeri için imzamızı atalım. Ana konuda ilk sayfaya eklenirse sevinirim.

https://www.change.org/p/fifa17-de-ercan-taner-t%C3%BCrk%C3%A7e-spiker-olsun-easportsfifa/share?after_sign_exp=client_upsells&share=true

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: josh-smith

Neyseki göründüğü üzere oyuna tüm sene boyunca yöneltilen ağır eleştiri bombardımanları artık yok. ben bunu şuna bağlıyorum ya o eleştirenler oyunu beceremeyip zor geldiğinden bıraktılar, ya oyunu oynamasını öğrendiler yada pes trolleri trollemekten yorgun düştüler. o değilde ulen ne trollediniz be şu güzelim oyunu koca sene hadi oynamasak hak vericez gerçektende. :D

Oyun iki ay önce berbat durumdaydı defans update ile ayar çekmeselerdi hala millet saydırıyordu. bir oyunu körü körüne övmenin anlamı yok, eksiklerini söylemesini bileceksin çogu maçta sen fifayı deil fifa seni oynuyor. Yazılmış senaryoyu oynuyormuş gibi, malesefki şuan alternatifi yok.

@Skylined türkçe spiker için imzamızı attık tşkler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Easy Ice -- 28 Şubat 2016; 15:49:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Horoz Nuri

quote:

Orijinalden alıntı: josh-smith

Neyseki göründüğü üzere oyuna tüm sene boyunca yöneltilen ağır eleştiri bombardımanları artık yok. ben bunu şuna bağlıyorum ya o eleştirenler oyunu beceremeyip zor geldiğinden bıraktılar, ya oyunu oynamasını öğrendiler yada pes trolleri trollemekten yorgun düştüler. o değilde ulen ne trollediniz be şu güzelim oyunu koca sene hadi oynamasak hak vericez gerçektende. :D

Oyun iki ay önce berbat durumdaydı defans update ile ayar çekmeselerdi hala millet saydırıyordu. bir oyunu körü körüne övmenin anlamı yok, eksiklerini söylemesini bileceksin çogu maçta sen fifayı deil fifa seni oynuyor. Yazılmış senaryoyu oynuyormuş gibi, malesefki şuan alternatifi yok.

@Skylined türkçe spiker için imzamızı attık tşkler.

yok benim için o konuda herhangi bir sıkıntı yok mesela. yani fifa benle oynamıyor ben fifayı oynuyorum.

• Beyler plase tusu olarak hangi tusu ayarladiniz. Plase tusu ayni zamanda takim arkadasinla baski yap tusu. Bende r2 olarak ayarli atakta iyi oluyor ama defans yaparken r2 yi kullanmak zorlasiyor.

• Dribling cok overpower anasini satayim.. Ceza sahasi yakinlarinda paslasmak yerine, dribling yapmak daha kolay. Maclari kaydedip izliyorum bazen, gercekcilik sifir. Sahada 10 tane Messi var sanki.. Dribling nerf yemeli. Birbirinin kopyasi maclar oluyor. Fifa 14'e kadar hemen hemen hergun isten gelince mac atan ben 15-14 ile 2 ayda bir aciyorum makineyi, 1-2 saat sonra bayginlik geliyor.
  • 
Sayfa: önceki 519520521522523
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.