Şimdi Ara

FIFA 16 [PC ANA KONU] (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.871
Cevap
20
Favori
72.214
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • şuan oyun bana göre çok iyi. Ama şu dümdüz top sürenler deli ediyo ona bi çare bulunması lazım. En azından sarı kartlık faul yapmak olmalı gerçekte ki gibi.

Ne zaman hızlı koşan bi oyuncuya kaysam adamın ayakları ufalıyor sanki geri mi çekiyor ne anlamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vict0ry -- 27 Mart 2015; 14:22:08 >
  • Şutları hissetmek istiyorum
    Oyunun daha ağır olması gerekir, özellikle online modlarda top ayağına gelmeden rakip presi yemek çok gerçek dışı, oyuncu koşuları çok hızlı olduğundan topu kontrol etmeden pres yiyorsun böyle olunca kaos gibi hızlı çekimde maç yapıyorsun
    Saçma sapan faul ve penaltı olmasın
    Her maç tıklım tıklım olmasın tribünler
    Şampiyonlar ligi olsun
    Devamı az sonra

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vict0ry

şuan oyun bana göre çok iyi. Ama şu dümdüz top sürenler deli ediyo ona bi çare bulunması lazım. En azından sarı kartlık faul yapmak olmalı gerçekte ki gibi.

Ne zaman hızlı koşan bi oyuncuya kaysam adamın ayakları ufalıyor sanki geri mi çekiyor ne anlamadım

Benim de en nefret ettiğim oyun tarzı bu
    Bireysel ronaldo messiyle skiller oyuncular koşturanlara ayar oluyorum, çok fazla fark var koşu hızlarında

• Ben kesinlikle kariyer modunun geliştirilmesinden yanayım nasıl olsa Fifa manager de çıkmıyor artık , daha detaylı bir teknik direktör olmak lazım , 5000 euro maaş alıyoruz 50milyonluk adam transfer ediyoruz garip. Mesela yeni aldığımız futbolcu gol attıgı zaman bizi göstermeli tebrik etmeli şut kaçırdığında sinirli halleri görünmeli bunun dışında ekonomi elden geçirilsin yani biraz fizikten çok oyun modlarına içeriklerine yoğunlaşsınlar
  • Top fizigi gelistirilsin hatta PES'ten araklansa super olur Onun disinda herseyiyle cok guzel bir oyun.

• Oynanışın FiFA 14 gibi olması.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ezicioyuncu

Ben kesinlikle kariyer modunun geliştirilmesinden yanayım nasıl olsa Fifa manager de çıkmıyor artık , daha detaylı bir teknik direktör olmak lazım , 5000 euro maaş alıyoruz 50milyonluk adam transfer ediyoruz garip. Mesela yeni aldığımız futbolcu gol attıgı zaman bizi göstermeli tebrik etmeli şut kaçırdığında sinirli halleri görünmeli bunun dışında ekonomi elden geçirilsin yani biraz fizikten çok oyun modlarına içeriklerine yoğunlaşsınlar

Şahsım adina bu yil ut haric diger modlara nerdeyse cok az baktim kariyer sanki sirf telefonda daha rahat oynanirmis gibi geliyo :)

• Türkçe dil desteği olmasını çok isterdim ama imkansız oldugunu dusunuyorum.
  • Şu momentum kalksın yeter.
  • xargusx kullanıcısına yanıt
    World aslında epey güzel bir oyun ama çok eksiği var. Stabil bi oyun değil bir kere. Oyundaki kitlenmeler, donmalar.. Bunları çözemediler hala..

Ve çözmeye de çok uğraşmazlar çünkü oyun bedava ve asıl ama gerçek fifayı sattırmak..
  • - Momentum dengeli olmalı bu sistem EA'nin ticari menfaatleri için kullanılmamalı.

- Oyuncular özellikle momentum ağırlığını gösterdiğinde hakemle ve birbirleriyle çarpışıyor bu saçmalık düzeltilmeli.

- Özellikle 45 ve 90. dakikada meydana gelen kolay gol bulma şansı kaldırılmalı oyun akışına bırakılmalı.

- Hakem kararları geliştirilmeli çok kolay penaltı oluyor.

- Menü geçişleri hızlandırılmalı.

- Hileyi engelleyemiyorlarsa kara liste seçeneği sunulmalı hilecileri engelleyerek bir daha karşımıza çıkmasını engelleyebilmeliyiz.

- Santradan alıp gitme olayını biraz daha zorlaştırmalılar.

- Şutlar çok fazla direkten dönüyor.

- Gölgeler biraz daha yumuşatılmalı görüşü kısıtlıyor.

- Oyuna dinamik hava durumu getirseler güzel olur akşam üzeri başlayan bir maç oynanırken hava kararabilmeli veya yağmurlu başlayan bir maçta sonradan güneş açabilmeli. Hava şartlarının oyuna yansıtılmasını yetersiz buluyorum.

- Zemin gerçekciliği yetersiz her stadın zemini halı gibi stadlara göre zemin kalitesi farklılık göstermeli mesela kalitesiz stadlarda zemin kötü olmalı kel çamurlu kısımlar bulunmalı.

- Futbolcular yerde kaydığında, yere düştüğünde üzerlerine çim lekesi veya çamur bulaşmalı.

- Tezahüratlar daha gerçekci olmalı.

- Türkçe dil seçeneği eklenmeli.

- Türkçe spiker artık gelmeli.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar x)

• Beklenti çok ama yaparlar mı muamma.

Momentumun oyuna etkisi %1 seviyesinde kalsa yeter. Arada güzel oluyor.

Fizikler, mekanikler her türlü gelişmeli.

Bunlar zorda olsa gerçekleşmesini isteğim yenilikler.

Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi gelsin ilk ayakta yeter diyorum.

• Arkadaslar world oynuyorum bir hafta 10 gundur elbette fifa15 e gore gorsel acidan eksikleri var ama keyifli momentum 15 kadar yuksek degil gibi geldi bana fifa 16 almayip worlddan devam edebilirim.....

• quote:

Orijinalden alıntı: Spawn2

Şu momentum kalksın yeter.

KALKTI KARDEŞ
  • quote:

Orijinalden alıntı: bcnrugur

quote:

Orijinalden alıntı: Spawn2

Şu momentum kalksın yeter.

KALKTI KARDEŞ

• Çoğu şey yazılmış.

• Birde Pro Club ile alakalı bazı değişiklikler yapılabilir. Örneğin;

-Oyuncunun toplam özellikleri bir kredi gibi yazsa ve hangi özelliğe daha fazla verip vermemeyi biz ayarlayabilsek. Örneğin boyu biraz uzun bir oyuncu yaratıyorum 1.85 civarı ama sprint ve acceleration'ı hemen 77 ler civarına düşüyor ancak normalde bildiğin kadarıyla Ronaldo 1.85-86 civarında boyu var ve sprint'i (ultimate team'i baz alırsak) 90 üzerinde. İllaha gidip kısa boylu adam alıp speedy gonzalez gibi oynamak istemiyorum belki. 1.85 lik adama sprint ve acceleration verirken belki heading'ten kısacağım yada long shot'tan. Zaten özelliklerin hepsi kendi arasında sınıflanmış durumda. finishing, long shot, heading vb. birini arttırıp (sınır koyulabilir) diğerinden düşse.

-Gameface bölümünü biraz daha geliştirebilirler diye düşünüyorum. Bazen tam uyan resimlerden gameface yarat dediğimizde abuk sabuk sonuçlar ortaya çıkıyor.

-Oyundaki bazı futbolcuların saçları ne yazık ki pro'da oyuncu yaratırken yok. Mesela Aguero'nun saçı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ael

Birde Pro Club ile alakalı bazı değişiklikler yapılabilir. Örneğin;

-Oyuncunun toplam özellikleri bir kredi gibi yazsa ve hangi özelliğe daha fazla verip vermemeyi biz ayarlayabilsek. Örneğin boyu biraz uzun bir oyuncu yaratıyorum 1.85 civarı ama sprint ve acceleration'ı hemen 77 ler civarına düşüyor ancak normalde bildiğin kadarıyla Ronaldo 1.85-86 civarında boyu var ve sprint'i (ultimate team'i baz alırsak) 90 üzerinde. İllaha gidip kısa boylu adam alıp speedy gonzalez gibi oynamak istemiyorum belki. 1.85 lik adama sprint ve acceleration verirken belki heading'ten kısacağım yada long shot'tan. Zaten özelliklerin hepsi kendi arasında sınıflanmış durumda. finishing, long shot, heading vb. birini arttırıp (sınır koyulabilir) diğerinden düşse.

-Gameface bölümünü biraz daha geliştirebilirler diye düşünüyorum. Bazen tam uyan resimlerden gameface yarat dediğimizde abuk sabuk sonuçlar ortaya çıkıyor.

-Oyundaki bazı futbolcuların saçları ne yazık ki pro'da oyuncu yaratırken yok. Mesela Aguero'nun saçı.

Ronaldo fazlasi ile siradisi bi oyuncu... herkes onu yapardi kolayca dedigin sistem olursa

• xargusx kullanıcısına yanıt
    Xargus elbette sıra dışı bir oyuncu ama dediğim sistemde boy oranına göre hızı biraz yüksek tutsan diğer yerlerden açık vermek zorunda kalman gerektiği. Bir nevi kredi misali. Kısa boy ile dengeli bir yapı olabilicekken belki o uzun boylu yapı için bazı özelliklerden feragat etmek gerekicek. Pro Club kısmının biraz daha göze hitap ettiğini düşündüğüm için bir maça girdiğimde açıkcası herkes 1.60 boyla önceden de yazdığım gibi şirinler/speed gonzalez misali olması hoşuma gitmiyor. Ha bunu sallamıcak EA orası ayrıda.

Zaten Ronaldo her özelliği yüksek ve öyle bir talep değil benim kastettiğim. Bir yerden alırken bir yerden kısmak. Ronaldo gibi her özellikten almak değil :)
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.