Şimdi Ara

[FİFA 15 PS4 ANA KONU] NEXT GENERATION

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
18.142
Cevap
98
Favori
516.053
Tıklama
Tüm Forumlar >> Oyun >> PlayStation >> Spor >> [FİFA 15 PS4 ANA KONU] NEXT GENERATION
Giriş
    3322 Mesaj

Evet bende öyle biliyorum ama sorun diye bildirmiş biri mesaj atıp. Tek sorun Sosa değilmiş en azından,genel bir sıkıntı olduğu aşikar,bu durumda bir düzeltme gelir diye bekliyorum
    |
    |
    todiefor87 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    sosa bu kadar sorulduğunu duysa foruma bir ziyarete gelirdi bence:)

özet geçiyorum:
    atmosfer
    grafik
    oyun harici ekranlar fifa 4-5 adım önde 1 adım falan değil yani..

oynanabilirlik ise sanki bu sene pes te daha iyi gibi..

ama oynanabilirliği ne kadar iyi olursa olsun lisansı olmayan atmosferi yerlerde ve grafikleri fifanın yanına bile yaklaşamayacak bir oyun beni çekmiyor.
    çekeni illa ki vardır zevkler ve renkler tartışılmaz klişesi..
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: Deathcallsdeath

quote:

Orijinalden alıntı: Alkarsilverblade

Arkadaşlar,oyunda online durumda iken aşırı takılma,lag vb. problemler yaşayanlar var ise router/modem ayarlarınızdan UPNP seçeneğini disable edin

Aynen UPNP bağlantıya olumlu katkı yapması gerekirken, PS4'te tam tersi bir etki yaratıyor.

Alıntıları Göster
    quote:

quote:

Arkadaşlar,oyunda online durumda iken aşırı takılma,lag vb. problemler yaşayanlar var ise router/modem ayarlarınızdan UPNP seçeneğini disable edin

Aynen UPNP bağlantıya olumlu katkı yapması gerekirken, PS4'te tam tersi bir etki yaratıyor.

nasıl kapatılıyor. upnp sekmesine girince direk etkin yazıyor sadece. alt sekmesi olan upnp ayarlarında ise port yönlendirmesi açık veya kapalı sekmeleri var. airties 5650 modem

• Yüzbaşı
    502 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: deren05

quote:

Orijinalden alıntı: er7an

öyle bir özellik yok sanırım ama kulaklığı bağla kulağına takma, tv den ses gelmez bu sayede..

OYUN İÇİ SESLERİ NE OLACAK PEKİ,TÜMDENMİ SES GİDİYOR BU SEFER?

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alıntı: deren05

quote:

Orijinalden alıntı: er7an

öyle bir özellik yok sanırım ama kulaklığı bağla kulağına takma, tv den ses gelmez bu sayede..

OYUN İÇİ SESLERİ NE OLACAK PEKİ,TÜMDENMİ SES GİDİYOR BU SEFER?

ps4 te genel konsol ayarlarından kulaklığa ses verme opsiyonundan oyun seslerini de kulaklığa ver seçili ise kulaklığı takman lazım tabi, ben kulaklığa sadece sohbet seslerini verdiğimizi varsayarak bu öneride bulundum.
    |
    |
    #4ThePlayers PSN : ErKaN-EG7

• Çavuş
    86 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ilberhoca

quote:

quote:

nasıl kapatılıyor. upnp sekmesine girince direk etkin yazıyor sadece. alt sekmesi olan upnp ayarlarında ise port yönlendirmesi açık veya kapalı sekmeleri var. airties 5650 modem

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alıntı: todiefor87

quote:

quote:

Airties 5650 de upnp kapanmıyor,sadece upnp nin port desteği kapanıyor,lag bu yüzden olabilir o zaman :/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Yarbay
    4315 Mesaj

Alt sekmedeki port yönlendirmesini kapatırsanız upnp kapanıyor. Upnp zaten otomatik port yönlendirme demek.
    |
    |
    todiefor87 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Online'da sesli komut kullanabilen var mı ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Arkadaşlar costum bölümünden squad update yapın kadrolar güncellenecek sanırım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: Sonic.Storm

Alt sekmedeki port yönlendirmesini kapatırsanız upnp kapanıyor. Upnp zaten otomatik port yönlendirme demek.

Upnp otomatik port yönlendirme demek değil,universel plug and play demek,tak ve çalıştır...sadece portu kontrol etmiyor.bağlı olduğu aletlerin her türlü uyum özelliğini kontrol ediyor,port gibi veya sürücüsüz bir aygıt bağlarsınız,upnp sürücüye gerek kalmadan gerekli ayarları yapar aleti tanır vs..

PS4 le bi uyuşmazlığı olabilir belki port harici.çünkü bende upnp port desteği kapalı ama airties 5650 de bütün Upnp kapanmıyor,sorun Upnp deyse,5650 lag konusunda sıkıntılı olabilir Fifada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaamoz -- 25 Eylül 2014; 16:40:02 >
  • Yarbay
    3941 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Sahnal

quote:

Orijinalden alıntı: krnahmet

Abilerim kardeşlerim oyunu alabilmek için gerekli parayı hazırladım fakat kaç gündür burda okuduğum yorunlar yüzünden yaşama sevincimi kaybettim resmen. Fifa 15 i eninde sonunda alacam sizce hemen bugün yarın alayım mı yoksa beklemem için bi sebep var mı ??

Al bendende o kadar...

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alıntı: Sahnal

quote:

Orijinalden alıntı: krnahmet

Abilerim kardeşlerim oyunu alabilmek için gerekli parayı hazırladım fakat kaç gündür burda okuduğum yorunlar yüzünden yaşama sevincimi kaybettim resmen. Fifa 15 i eninde sonunda alacam sizce hemen bugün yarın alayım mı yoksa beklemem için bi sebep var mı ??

Al bendende o kadar...

Almamanız için bir sebep yok. Heves etmiş iseniz alın. Burda yazılanlar oyunun çıktığı ilk haftaları her sene yazılan şeylet. Bir sonra gelen patch'de düzeltilir.
    Oyun 10 üzerinden 9 almışsa burda o 1lik kısımdan bahsediliyor. Eminim seveceksinizdir.

|
    |

• Yarbay
    23939 Mesaj
    Ben oyunu genel olarak beğendim EA sanki oynatmaya yönelik yapmış oyunu biraz, evet top sürme çok daha rahat çok daha kolay bir şekilde adam geçebiliyoruz, defanslarda da sıkıntı var ama daha zevkli oldu maçlar böyle bana göre, top fiziği gelişmiş geldi bana daha sert hızlı gidiyor toplar ama hala PES'in gerisinde (Pes 2015 demoyu da denedim)

Online'da saydığım bu şeyler saç baş yoldurtabilir hak veriyorum ama ben online oynamıyorum sadece kariyer manager modunu oynuyorum.

Manager modunda avrupa kupası modu da var, bildiğiniz gibi CL'nin lisansı PES'te fakat EA skor tabelasını,reklam panolarını klasik koyu mavi CL tonunda yapmış sanki lisansı alınmış gibi hissediyorsunuz EA tam çakallık yapmış bu konuda ama helal olsun takdir ettim :D

Günlük maç challenge'larına girmiyorum bile 14'te de vardı bu özellik ve gerçekten adamlar aşmış artık dedirtiyor insana, günlük,haftalık form durumları vs oyun yaşayan bir dünya gerçeğin ta kendisi resmen o yüzden pes ile kıyaslamıyorum.

Son olarak bu Allah için artık bu oyunu broadcast kamerada oynayın şu lanet tele,co-op, yeni çıkan tele-broadcast gibi saçma kameralarda oynayıp oyunu mahvediyorsunuz görsel olarak.Youtube'da kimi izlesem bu kameralarada oynuyor birtane broadcastte oynayan yok.

• Yüzbaşı
    534 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: heavyblitzer

Ps3 de şöyle yapıyorum. Önce fanchants sitesinden takımın marşını bilgisayara indiriyorum. Usb belleğe atıp ps3 e bu usb belleği takıyorum. Makineye kopyaladığım elimdeki takıma ait tüm tezahüratları bir çalma listesi oluşturuyor atıyorum ismini fb yapıyorum. Oyunda customize den custom music vs. yerine gelip takımın custom chants ı yaptığın playlisti koyuyorum. Oyuna girmeden settings de audio kısmında en altta custom chants için ses ayarı var onu 6 ya da 7 yaparsaniz çok güzel bir ortam oluyor maçta. Biraz detaylı anlattım belki başkaları da yararlanır. İyi oyunlar.
    quote:

Orijinalden alıntı: heavyblitzer

Ps3 de şöyle yapıyorum. Önce fanchants sitesinden takımın marşını bilgisayara indiriyorum. Usb belleğe atıp ps3 e bu usb belleği takıyorum. Makineye kopyaladığım elimdeki takıma ait tüm tezahüratları bir çalma listesi oluşturuyor atıyorum ismini fb yapıyorum. Oyunda customize den custom music vs. yerine gelip takımın custom chants ı yaptığın playlisti koyuyorum. Oyuna girmeden settings de audio kısmında en altta custom chants için ses ayarı var onu 6 ya da 7 yaparsaniz çok güzel bir ortam oluyor maçta. Biraz detaylı anlattım belki başkaları da yararlanır. İyi oyunlar.

teşekkürler
    |
    |

• Yüzbaşı
    405 Mesaj
    RİCA ETSEM BİRİ PS3 TE ALTIGEN VARMI SÖYLEYEİBLİR Mİ

Vamos Rafa.

I am lost without my Boswell.
  • Yarbay
    2637 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Levi'm

Eğerki gerçek hayatta ki futbol gibi defans oyuncusu hücüm yapan oyuncuya karşı koşarak defans yaparsa, hücüm oyuncusu sadece topu sağa veya sola çekerek oyuncuyu çok basit geçer. Online'de bu şekilde santradan çok gol attım, neden peki karşı oyuncu ben santra yapar yapmaz deli divane üstüme geliyor.

Oyunu övmüyorum sadece biraz bu noktayı da gözden kaçırmayalım lütfen.
    quote:

Eğerki gerçek hayatta ki futbol gibi defans oyuncusu hücüm yapan oyuncuya karşı koşarak defans yaparsa, hücüm oyuncusu sadece topu sağa veya sola çekerek oyuncuyu çok basit geçer. Online'de bu şekilde santradan çok gol attım, neden peki karşı oyuncu ben santra yapar yapmaz deli divane üstüme geliyor.

10 numara tespit kardeşim. Gerçekten tebrik ederim.

• Yarbay
    3690 Mesaj
    Bende Online ile ilgili hiç bir sıkıtnı yok PS4 çok kolay rakip buluyor.

Ayrıca Momentum ve Scripting ile ilgili şöyle bir tespitimi yapmak istiyorum.
    Bunu net olarak tespit ettim sayılır.
    Divisionda kalma maçı, üst Division'a çıkma maçı ve Title alma maçlarında çoğunlukla scripting genelde aleyhinize çalışıyor bu zaten bilinen bir durum, 13-14 De zaten böyleydi.

Fifa 15'de tespit ettiğim kısma gelince yine aynı durumlarda scripting ile karşı karşıyasınız,
    özellikle belirgin pas hataları, pas hızlarında saçma sapan kararlar verme sneijder gibi bi adamın, 3 adım öteye pas atmak yerine ağıyla itmesi,
    kontrolde bir türlü topum yere inmemesi, kaval kemiğine çarpması, oyuncnun balansını kaybetmesi ve top kontrolünde çok fazla zaman kaybetmesi şeklinde ortaya çıkıyor.
    Ama 14 kadar absürd hatalara ve olağan dışı hareketlere dönüşmüyor bunları tespit eder ve gereğinden fazla dikkat eder, topu driblingle ayağınızda tutmaya çalışırsanız 14'e göre daha kolay bertaraaf edebiliyorsunuz.
    Gelelim en önemli özelliğe..

Momentumunuz ne kadar düşse, oyuncularınız sürünse de son 10-15 dakikalık kısımda Momentum iyileşiyor ve oyun sizi rahat bırakıyor,
    sanırım bu adamı sıktım bunalttım son 10-15 dakika özgür bırakalım o aşamada ne yapabilirse yapsın şeklinde en azından momentumun etkilerini azaltacak bir olay koymuşlar.
    Bunu yaklaşık 15 maçlık bir season serisinden sonra kesinlikle tespit ettim. 75 Dakika sürünen, kıvranan hantal oyuncular son 10 dakika normale dönüp, rahat pozisyon bulmaya ve koşu yapmaya başlıyorlar.

Bunların haricinde benim size bir sorum var.

Forumdan bir arkadaşla Us Psn'den aldık oyunu.
    Ben Secondary hesabım, arkadaşın bana verdiği Psn hesabı ile oyunu açıyorum,
    sonra kullanıcı değiştir yaptığımda bana ait kullanıcının DS4 ü kullanmasına izin vermiyor oyun ve kontrolü makina alıyor.
    Yine oyunu açtığım secondary hesaba dönersem oymaya devam edebiliyorum.
    Bu durum nedir, kardeşlikle alınabileceği konuşuluyordu forumda bununla ilgili bir çözüm var mıdır?

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    5 Not
    quote:

Orijinalden alıntı: S0NK0Z

HAYIR DOSTUM DENEMEDİM NASIL YAPABİLİRİM ?
    quote:

Orijinalden alıntı: S0NK0Z

HAYIR DOSTUM DENEMEDİM NASIL YAPABİLİRİM ?

burada her modem markasına göre anlatmışlarhttp://portforward.com/english/applications/port_forwarding/PS4/
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: jigsaw79

quote:

Alıntıları Göster
    quote:

quote:

Katılıyorum savunma bloklama ve alan kapatma, pas trafiğini kesme şeklinde yapılmalı. Kayarak, peşinde koşarak filan savunma olmaz.

• Yarbay
    5696 Mesaj
    Millet lob pasa takmis 14 de kademeyi duzgun yaprsan arkaya adam kacamiyor beceremeyenler buna laf etmesin oynanabirlik pes ve fifa 14 de daha iyi guncelleme gelmezse isi zor fifanin

Orijinalden alıntı: EnginAKB

quote:

quote:

Katılıyorum savunma bloklama ve alan kapatma, pas trafiğini kesme şeklinde yapılmalı. Kayarak, peşinde koşarak filan savunma olmaz.

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alıntı: EnginAKB

quote:

quote:

Aynen dostum. Arkadaş forumdaki en iyi tepiti yapmış. Dediği gibi maç başlar başlamaz hurra topa sahip adama saldırmaca. Böyle futbol olur mu? Gerçekte kaç dk dayanır bu oyuna topçular. Dediğin gibi, bekle, alanı daralt, bloklar arasındaki mesafeyi koru. Hadi geçsinde göreyim.

|
    |

Reklamlar
Mobilya Takımları
kolayoto.com
SEO
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,656
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.