Şimdi Ara

[FİFA 15 PS4 ANA KONU] NEXT GENERATION (644. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.115
Cevap
87
Favori
545.896
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 642643644645646
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar psn plus için ziraat bankart ımın numaralarını giriyorum kaydet dediğimde bu kart numarası geçersiz diyo.banka kartı geçerli değilmi plus almak için.
  • jigsaw79 kullanıcısına yanıt
    evet hocam adam seçme özelliği none yapınca otomatik seçmiyor tamamen biz kullanıyoruz seçme işlemini dezavantajı seri bir biçimde seçimi sürekli yapabilmek gerekir avantajıda kesinlikle yardımcılıda olduğu gibi defans hattını bozmuyor yani yardımcılıda sizin defansın son adamını seçtiğinizde defansın dengesi daha çabuk bozulabiliyor ve son hattın adamını none da istediğiniz zaman kullanabiliyorsunuz diğer türlü müdahale etmemesi gereken yerlerde kendini ileri atıyor hem ofsaytı bozuyor hemde defansın dengesi bozulunca çok rahat adam kaçırıp gol atabiliyorlar.Kendi görüşüm gerçeğe yakın defans anlayışını ben none da daha çok hissettim ve daha az gol yemeye başladım alıştıkça dahada keyifli olacağına eminim.Ayrıca r1 le adam çağırmanın çok zor durumda olmadığı sürece kullanmama taraftarıyım çok çabuk dağılıyor defans yani mümkün olduğunca alanları daha iyi korumak ve açık vermemek için none dene derim denedikten sonra yorumunu bekliyorum

• Ea oyun advisoru kaleciler için en kısa zamanda güncelleme geleceğini söyledi
  • franz_beckenbauer3434 kullanıcısına yanıt
    Direk konsoldan mı deniyosun bilmiyorum ama websitesinden denersen olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Le Blanc

quote:

Orijinalden alıntı: LordMurat55

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Recharged

Beşiktaş'ta Sosa yok. Muhtemelen ilk kadro güncellemesinde eklenir.

sosa var hocam kadroyu güncelle, reservede.

Ben güncelledim ama çıkmadı. Neden acaba?

editten güncelledim mi hocam, bir de ut açılırken güncelleme diye eskiyi yüklüyor

Evet denedim. Hatta yeni squad update yok diye uyarı verdi. İndirmiyor bir daha. Başka ayarı falan mı var?

online alışverişe kapalıysa alamazsınız hocam
  • Kaleciyi Ba ile yatırıp gol atma keyfi Paha biçilmez.

Ben oyunu beğendim. Çok beğendim ama şu da bir gerçek oyun defansif anlamda güncellemeye ihtiyacı var. Lob pass orta kafa bitmiş. Oyuncular çok aktif ve hareketli. 12 maçta tam anlayamadım ama şimdilik çok iyi gözüküyor. Beşiktaş'ı çok özlemişim.

En büyük eksi yedekleri düzenliyorum maçta ise bambaşka bir yedek kadrosu oluyor. Bunu düzeltme şansı var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kikocan

Direk konsoldan mı deniyosun bilmiyorum ama websitesinden denersen olacaktır.

direk websitesinden denedim eski kartımda bakiye yoktu bu kartı deneyim dedim geçersiz dedi.kartın üstünde alışveriş yapılabilir felan yazıyo zaten vadeli hesab nerde sıkıntı var bende tam anlayamadım.
  • Fifa 15 oyununu yerden yere vuruyorsunuz Allahin askina Pes 2015 demosunu indirin gorun bakalim oyle salliyorsunuzya acin oynayin bakalim size sunu soyleyeyim Pes 2015 oyunu Fifa 15 in yaninda 16 bitlik oyun gibi duruyor :)

Fifa 15 inanilmaz olmus kiymetini bilin daha ne yapsin adamlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    ayrıca internet bankacılığın varsa eğer oradan sanal kart aç hemen açılır zaten.oradaki bilgileri gir o zaman yüzde doksan olur diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kingkong100

Fifa 15 oyununu yerden yere vuruyorsunuz Allahin askina Pes 2015 demosunu indirin gorun bakalim oyle salliyorsunuzya acin oynayin bakalim size sunu soyleyeyim Pes 2015 oyunu Fifa 15 in yaninda 16 bitlik oyun gibi duruyor :)

kıyaslamalar fifa 14 ile yapılıyor zaten pes aynı klasmanda mı

• Futbol oyunları için "gerçekçilik" değerlendirmesi yapılırken gözden kaçırılan çok önemli bir faktör var: Maç süresi.

"Gerçek" bir futbol maçının süresi 90 dakikadır ve maç öncesi planlar, taktikler bu süre esas alınarak yapılır; maç sırasında olan olaylar, paslaşmalar, atak organizasyonları bu zaman zarfında gerçekleşen, gerçekleştirilen şeylerdir.

Bize bu oyunda verilen süre 12 dakika ve bu 12 dakika içerisinde gerçek bir futbol maçındaki gibi derinlikli bir pas organizasyonu yapıp bu paslaşmalarla rakip savunmayı delmemizin imkanı yok. Eğer oyun bize bu konuda "gerçekçi" bir oynanış dinamiği sunuyor olsaydı emin olun ki hiçbirimiz bu oyunun yüzüne dahi bakmıyor olurduk. Zira birçok maçta 12 dakikalık süre maça ısınmak için bile yeterli bir süre değil, zaten bu süre dahilinde atılan bir gol "erken gol" olarak nitelendiriliyor.

Bu durumda bir oyun için yapılacak iki şey var: Ya maçların süresini 90 dakikaya çekecekler ya da oyunun hızını ve gol olma sıklığını artıracaklar. Kimsenin bir maç için 90 dakikasını harcamak istediğini sanmıyorum. Futbol oyunu yapımcıları da aynı şekilde düşündükleri için bugüne kadar hep ikinci seçeneği tercih ettiler.

Bir çelişkiye de değinmek istiyorum. Oyunun hızı artırıldığında gerçekçiliğinin azaldığından bahsedilir. Aslında mantıken durum tam tersidir. 12 dakikada iki kat hızlandırılmış bir maç, 24 dakikada oynanan normal hızdaki bir maça denk gelir ki bu durumda 90 dakikalık süreye yani gerçeğe yaklaşılmış olur.

• quote:

Fifa 15 oyununu yerden yere vuruyorsunuz Allahin askina Pes 2015 demosunu indirin gorun bakalim oyle salliyorsunuzya acin oynayin bakalim size sunu soyleyeyim Pes 2015 oyunu Fifa 15 in yaninda 16 bitlik oyun gibi duruyor :)

Arkadaşım pes berbat zaten onu söylüyoruz ama bu fifanın kötü olmasını gerektirmez.O kadar para veriyoruz oyuna yetmedi oyun içi paralar harcıyoruz.Bize sunduğu oyun önceki oyunlarını aratıyor.Hemde yeni nesil de.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Recharged

Beşiktaş'ta Sosa yok. Muhtemelen ilk kadro güncellemesinde eklenir.

sosa var hocam kadroyu güncelle, reservede.

Ben güncelledim ama çıkmadı. Neden acaba?

editten güncelledim mi hocam, bir de ut açılırken güncelleme diye eskiyi yüklüyor

Evet denedim. Hatta yeni squad update yok diye uyarı verdi. İndirmiyor bir daha. Başka ayarı falan mı var?

teknik bir sorun heralde, ben dün 8de güncellemiştim

• Dün akşam arkadaşım online seasons'ta oynarken, rakip Real Madrid'i almıştı ve adam 1-0 geriye düştüğü golün santrasında tek uzun topla Ronaldo'yu bir kaçırdı, bir anda kaleci ile karşı karşıya kaldı penaltı noktasının orda ve haliyle golü attı

"Kick-off glitch" dediğiniz şey bu mu bilemiyorum ama, ağır çekimde golü izlediğimizde Ronaldo, Kızıldeniz'i yaran Hz. Musa misali takımın tam göbeğinden yardıra yardıra ilerledi maşallah

Şutlarla ilgili şöyle bir durum var; "Gol oldu!" diye beklediğiniz şutlar yandan auta çıkıyor, ve aynı şekilde sizin ya da rakibin özellikle ceza sahası içinden müsait pozisyonda vurduğunuz şutlar gene yandan dışarı çıkıyor, ki bu durum oyuna gerçekçilik katmış da diyebiliriz eğer olumlu tarafından yaklaşmak istersek konuya.

Yeni ve "gerçekçi" kaleci AI konusunda ilk kazığımı da dün yedim; 90. Dakika'da 2-2 berabere giden maçta, takımım Manchester United'ın kalecisi De Gea, yağmurlu havada, kornerden gelen topta topu elinden kaçırdı ve doğal olarak da Real Madrid forveti golü attı Onun haricinde, eğer üçgen tuşunu yerinde ve iyi bir şekilde kullanabilirseniz, kaleden çıkma ve açıyı kapatma konusunda kalecilerden çok verim alabiliyorsunuz oyunda, özellikle de FIFA14'e göre bu konuda ilerleme kaydedilmiş bence.

Şahsen ben keyif alıyorum şu ana kadar FIFA15 oynarken ve zaman geçip de alıştıkça ve daha çok oynadıkça hepimizde de benzer şekilde olacağını düşünüyorum. Tabii ki buna EA'in gerekli patch ve update'ler ile yapacağı makyajlar da bu konuda çok yardımcı olacaktır.

On-line gazozuna, unranked veya ranked maç olayının kaldırılması ve on-line oyunun temelde sadece Seasons ile sınırlandırılması ise çok kötü ve gereksiz olmuş bence.

• quote:

Şakamısın sen birader?PS4 Fifa 14 ile millet karşılaştırıyor kafa basmıyor senin herhalde.Her Fifa 15'e kötü diyene PESçi damgası vurmak kolayınıza geliyor herhalde..Kötü diyenlerin bende dahil hepsi PS4 için veya PS3 için dünya kadar verip oyunu deneyen insanlar , onun için boş boş konuşup durma bence..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kontratak

Futbol oyunları için "gerçekçilik" değerlendirmesi yapılırken gözden kaçırılan çok önemli bir faktör var: Maç süresi.

"Gerçek" bir futbol maçının süresi 90 dakikadır ve maç öncesi planlar, taktikler bu süre esas alınarak yapılır; maç sırasında olan olaylar, paslaşmalar, atak organizasyonları bu zaman zarfında gerçekleşen, gerçekleştirilen şeylerdir.

Bize bu oyunda verilen süre 12 dakika ve bu 12 dakika içerisinde gerçek bir futbol maçındaki gibi derinlikli bir pas organizasyonu yapıp bu paslaşmalarla rakip savunmayı delmemizin imkanı yok. Eğer oyun bize bu konuda "gerçekçi" bir oynanış dinamiği sunuyor olsaydı emin olun ki hiçbirimiz bu oyunun yüzüne dahi bakmıyor olurduk. Zira birçok maçta 12 dakikalık süre maça ısınmak için bile yeterli bir süre değil, zaten bu süre dahilinde atılan bir gol "erken gol" olarak nitelendiriliyor.

Bu durumda bir oyun için yapılacak iki şey var: Ya maçların süresini 90 dakikaya çekecekler ya da oyunun hızını ve gol olma sıklığını artıracaklar. Kimsenin bir maç için 90 dakikasını harcamak istediğini sanmıyorum. Futbol oyunu yapımcıları da aynı şekilde düşündükleri için bugüne kadar hep ikinci seçeneği tercih ettiler.

Bir çelişkiye de değinmek istiyorum. Oyunun hızı artırıldığında gerçekçiliğinin azaldığından bahsedilir. Aslında mantıken durum tam tersidir. 12 dakikada iki kat hızlandırılmış bir maç, 24 dakikada oynanan normal hızdaki bir maça denk gelir ki bu durumda 90 dakikalık süreye yani gerçeğe yaklaşılmış olur.

Benim de yıllardır savunduğum, ve bire bir katıldığım çok gerçekçi bir bakış açısı.

Hatta, şimdi hangi seneydi hatırlamıyorum ama belli bir yıla kadar FIFA serilerinde de maç süresini 90 Dakika olarak "da" ayarlayabiliyorduk ancak bu seçenek deneyenleri öyle bir baydı ki, EA SPORTS da kaldırmak zorunda kaldı muhtemelen.

Ve aslında, özellikle de on-line modlarda, oyunun yapısını biraz da biz belirliyoruz yaptıklarımız ve yapmadıklarımız ile. Mesela kaç kişi, orta sahayı bir kez geçtikten sonra rakipten biraz olsun baskı görse savunmasına doğru pas yapıp yeniden geriden oyun kurmaya çalışıyor? Ben, ters kanada atılan uzun topları, gene uzun çarpraz pasları bile çok az görüyorum oyunda, ve dediğim gibi belirlediğimiz oyun stratejisi ile biraz da biz oluşturuyoruz oyunun tarzını.

• Nightmare_00 kullanıcısına yanıt
    He sakayim ben birader goz var nizam Fifa 15 mukemmel olmus daha ne yapacak adamlar git oYunu iade et parani geri al.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • kingkong100 kullanıcısına yanıt
    Aferin birader sana:):)Fifa 15'i arkadaşıma satıyorum zaten Fifa 14 ile yola devam...
  • Her sene aynı muabbet dönüp dolaşıyor.Geçen sene de fifa 14 e laf atan olmadı mı oldu.Ama sonra naptınız oyunu oynadınız ve bu sene fifa 15 gelince yine eleştirilerde bulundunuz.Kalkıp birde fifa 14 daha iyiydi diyen arkadaşlar gelecek sene de fifa 15 e iyi diyecekler.Halbuki hersene fifayı kötüleyen insanlar bunlar.İnanın yorumlara bakınca gülüyorum.Bundan daha iyisi olana kadar şimdilik bunla idare ediniz.
  • 
Sayfa: önceki 642643644645646
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.