Şimdi Ara

FIFA 10- SUPERSTARS LEAGUES

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.238
Cevap
1
Favori
65.076
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

FIFA 10- SUPERSTARS LEAGUES

LİG KURALLARI:

- Maçlar kesinlikle Head to head/unranked oynanacaktır. Çünkü başka türlü transferlerin oynatılması imkansız.

- Verilen süre içinde geçerli bir mazereti olmadan maçını yapmayan kişi uyarı alacak, tekrarında ihraç edilecektir.

- Turnuvada devamlılık ve düzenli oynamak esastır. Genelde katılmcılar akşam 8'den sonra müsait olabilmektedir. Akşam maç yapmayıp olayı hafta sonuna sıkıştırmaya çalışacak arkadaşlar başvurmasın.

- İki adet lig bulunacaktır. 1. ve 2. lig. Üst lig sona erdiğinde son üç küme düşecek ilk alt lig sona erdğinde ilk üç 1. lige çıkacaktır. ,

- Transferle ve maçlardan elde edilecek gelir ile ilgili ayrıntılar fatih, alkar ve yımah arkadaşlarımız tarafından bilahare kararlaştırılacak ve bu mesaja eklenecektir.

- Maçlar 1. yarı ve 2. yarı (sezonun 1. yarısı- 2. yarısı) olarak ayrı ayrı oynanacaktır. Bir takımla iki maç yapılıp bitirilmeyecektir. Hafta bazında maçlar bitmeden diğer hafta maçlarına geçilmeyecektir. Örneğin 2. hafta maçları bitmeden 3. hafta maçlarına geçilemeyecektir.

- Maçlar için genellikle 3 gün süre verilecektir. Arkadaşlarımızın hızına göre 2 güne bile inebilir.

- Takım sayısı 1. lig için 12, 2. lig için 12'dir.

- Maçlar için verilen süre sonları 1. ligde ve 2. ligde geçerli olacaktır. Örn: 5. hafta için süre sonu x tarihidir dendiğinde her iki ligdeki takımlar da maçlarını süre sonuna kadar yapmalıdır. Süresinde maç yapmayanın cezası önce uyarı sonra ihraçtır.

Transfer konusu şuradan takip edilecektir:http://forum.donanimhaber.com/m_37694593/mpage_1/f_/key_//tm.htm#37694593

II. SEZON

Katılımcılar (DH nick/psn/takım):

1- naturklich/serdar1981/werder bremen
    2-/BahdröztürkDrumFire23 /Osasuna
    3- slymndgn/slymndgn//birmingham
    4- NARKO35 /NARKO35/parma
    5- waikato/akonay/milan
    6- Gorkster/GorkyTR/Lille
    7- DewilBurak/DeWILs_sON /Hertha Berlin
    8- devilmaycry_trrr/orhan_cr9/Stoke City
    9- antemortem81/antemortem81/Wolfsburg
    10- __JokeR__/lionshell /Porto
    11- cempnr /cempnr /Monaco
    12- hinolma/FenerIST/Celtic
    13- Sercan1907/byseco/Trabzonspor
    14- abscess/abscess75/Marseilles
    15- freev/freevm /Fiorentina
    16-wwert/muro6710/AZ Alkmaar
    17- Sezo27/SeZo28/Boca Juniors
    18-yado1907/alicihan1907/Roma
    19- shopto /shopto777/Tottenham
    20-Rohirim/Melicious310/Sevilla
    21- joe dumars/FIFATR/Bordeaux
    22- Fataly/Iparhilogos /Everton
    23-visualize / atovski/Aston Villa
    24-CuTDaCRaP/GodCoX/Bologna

1. Lig Takımları:

1- Bologna
    2- Celtic
    3-Everton
    4- Boca Juniors
    5- Wolfsburg
    6- Bordeaux
    7- Aston Villa
    8- Birmingham City
    9- Roma
    10- Milan
    11- Monaco
    12- Tottenham

2. Lig Takımları:

1- Trabzonspor
    2- Porto
    3- Stoke City
    4- Marseille
    5- Lille
    6- Fiorentina
    7- Hertha Berlin
    8- Parma
    9- Az Alkmaar
    10- Werder Bremen
    11- Osasuna
    12- Sevilla

Fikstür:
    1. lig:http://www.fixturelist.com/leaguefixtures.php?l=9260
    2. lig:http://www.fixturelist.com/leaguefixtures.php?l=9260&d=2
    Puan Durumu:http://www.fixturelist.com/leaguetables.php?l=9260
    Gol krallığı:http://spreadsheets.google.com/ccc?key=0AtRjHYrgd8zCdEdTS3VMSFltSS1aUmQ2NmtkajhXSmc&hl=tr#gid=0

Onaylanan Transferler:
    http://spreadsheets.google.com/ccc?key=0AtRjHYrgd8zCdGFJQUtjTjNCTS1EZFF6RVhxRnVBNHc&hl=tr

SUPERSTARS CUP 2

http://spreadsheets.google.com/ccc?key=0AtRjHYrgd8zCdHAzd1ExT2l5NkZRTVItZ1o3TW1HYkE&hl=tr

Kupayı burdan takip edeceğiz arkadaşlar. Format basit, grubunuzdakilerle birer maç yapacaksınız. Final maçları da dahil tek maç tüm maçlar. İlk ikiler direk, en iyi üçüncülerden ise 4 tanesi üst tura çıkacak. Puan ve genel averaja bakacağız. Her şey eşit olursa aralarında maç yaptıracağız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi naturklich -- 19 Ağustos 2010; 13:32:53 >

• Heyecanla bekliyoruz.
  • Fikir müthiş. Çok eğlenceli olur. Ama bende bir tavsiyede bulunayım. Bazı takımları lige koymamak güzel olur bence. Örneğin; Barca-Real-Chelsea-Manu-Inter. Çünkü bu 5 takım gerçekten çok çok güçlü. Hele birde iyi oynayan birine denk gelirse ligin tadı bile kaçar :)
  • bekliyoruz hocam
  • Serdar yalniz bu transfer olayi bence isi bozar olmasa daha iyi! Bence 4,5 yildiz ve 5 yildizli takimlardan bi lig kur yeter cok zevkli olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fenerbahçe SK

Fikir müthiş. Çok eğlenceli olur. Ama bende bir tavsiyede bulunayım. Bazı takımları lige koymamak güzel olur bence. Örneğin; Barca-Real-Chelsea-Manu-Inter. Çünkü bu 5 takım gerçekten çok çok güçlü. Hele birde iyi oynayan birine denk gelirse ligin tadı bile kaçar :)

Bence sorun olmaz ben gs ile benimle aynı puandaki adama 8 atıyorum bazan adam inter. hiç belli olmuyo. ama çoğunluk senin gibi düşünürse çıkarırım 5 yıldızlı takımları.

@fatih transfer olacak yardım etmez misin? Bir de zaten 4,5 ve 5 yıldızlı takım az 4yıldızlıları da koyup transferle dengeleyeceğiz

• yardim ederim ama mesala transferde herkez messi yi alirsa nolucak her takimda ayni adam oynicak!! ozaman daha iyi bi sistem kurman gerek yani her adam sadece bikere alinsin!!
  • Hocam fikir güzelde uygulama aşamasında nasıl olacak çok merak ediyorum.Ama bir yoluna girersede tadından yenmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fatih_Kuran

yardim ederim ama mesala transferde herkez messi yi alirsa nolucak her takimda ayni adam oynicak!! ozaman daha iyi bi sistem kurman gerek yani her adam sadece bikere alinsin!!

Yok fatih diyelim açtık adama barca çıktı. Diğeri dedi ki ben messiye talibim zaten vermez herhalde büyük ihtimal o adamı Neyse verdi diyelim kaç para 50 milyon euro ilk mesajda attığım formüle göre o parayı önerecek. Başka biri pazarlığa girip "Alacak babam messiyi koyucam foverte kanırtacam herkesi" diyebilir (sezercikli zeynep değirmencioğlu lu kadrosuyla fıstık adlı bir sıpanın satıldı sahne canlandı gözümde de ) kim en yüksek verirse ona satacak barcanın sahibi. yoksa oyle herkes ben de aldım ben de aldım 1000 tane messi var şeklinde olmayacak sen yanlış anlamışsın. alan adam devre arasına kadar satamayacak karaborsa yok.

@waikato çok haklısın bunu ancak deneyerek görebiliriz. Tek sorun edit ve hile. Bunu da tanıdıkları alarak çözmeye çalışacağız üstat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi naturklich -- 5 Şubat 2010; 14:58:35 >

• ozaman olur tamam ama dedigin gibi ben messi yi vermem serdar bide böyle bisey olsun mesala ikitane 80 üzerinde adami karsilikli takas olsun parasiz adamlarin overall ayniyse tabi!
  • bu transfer işi zor olur abi çok çetrefel olur diye düşünüyrum. bence diğer lig gibi 4 yıldızlı olan takımları toplayıp 20 takımlık bi lig yapsak daha güzel olur. hatta 2. ligini de 3 yıldız takımlardan yapsak daha güzel olur. düşmeli cıkmalı falan :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: CyLess

bu transfer işi zor olur abi çok çetrefel olur diye düşünüyrum. bence diğer lig gibi 4 yıldızlı olan takımları toplayıp 20 takımlık bi lig yapsak daha güzel olur. hatta 2. ligini de 3 yıldız takımlardan yapsak daha güzel olur. düşmeli cıkmalı falan :D

ozaman 2. ligden çıkan o sezon tekrar 2. lige geri düşer yıldızlar eşit değil çünkü transfer olursa daha iyi olur bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: CyLess

bu transfer işi zor olur abi çok çetrefel olur diye düşünüyrum. bence diğer lig gibi 4 yıldızlı olan takımları toplayıp 20 takımlık bi lig yapsak daha güzel olur. hatta 2. ligini de 3 yıldız takımlardan yapsak daha güzel olur. düşmeli cıkmalı falan :D

Tamam can da işte 3 yıldızlık takım çıktı diyelim 1. lige. İlk hafta maçı barca ile, 20 yiyecek. O zaman sorumlusu sen olacak mısın? Çömelip sana doğru bakan kasımpaşa kalecisinin gözyaşlarını silecek misin ha? Bir tane atağı durduramayan shefield united savunmasının çocukları ile okulda "senin babayı gene yatırıp kaldırıp bida yatırdılar gene nihohaa" diye dalga geçilirken sen rahatça uyuyacak mısın can???
    Kardeş şaka bi yana gene transferli, ayrıca benim lig ile entegre sen bi lig aç 3 ve 3,5 yıldızlı takımlar olsun. Ama toplamda 40 kişi bulmak zor be can.
    Benim süper ligdeki 18 oyuncum kafadan katılır. geriye 22 kişi kalıyor. Ben 18+ sağlam 2 kişi de rahat bulurum ama 2. lige katılacak sağlam 20 kişi bulmak zor. Ama eğer bulunursa ve sen ya da bir başka arkadaşımız o ligi iyi yönetirse inmeli çıkmalı çok manyak bir organizasyon olur, tadından yenmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi naturklich -- 5 Şubat 2010; 15:58:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: naturklich
    Tamam can da işte 3 yıldızlık takım çıktı diyelim 1. lige. İlk hafta maçı barca ile, 20 yiyecek. O zaman sorumlusu sen olacak mısın? Çömelip sana doğru bakan kasımpaşa kalecisinin gözyaşlarını silecek misin ha? Bir tane atağı durduramayan shefield united savunmasının çocukları ile okulda "senin babayı gene yatırıp kaldırıp bida yatırdılar gene nihohaa" diye dalga geçilirken sen rahatça uyuyacak mısın can???
    Kardeş şaka bi yana gene transferli, ayrıca benim lig ile entegre sen bi lig aç 3 ve 3,5 yıldızlı takımlar olsun. Ama toplamda 40 kişi bulmak zor be can.

quote:

Hocam 40 kişi bulmak kolayda 40 tane adam bulmak mesele.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atleticos -- 5 Şubat 2010; 15:57:32 >

• Kesinlikle haklısın atleticos
    Sence olurluğu var mı bu 2. lig işinin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi naturklich -- 5 Şubat 2010; 16:02:00 >
  • Bence transfer olayını denemekte fayda var. zaten bi sezon öncesi bi de devre arasında olacağı için fazla karışıklık çıkmaz.peki şöyle yapabilecekmiyiz serdar? mesela bende guiza var. bi arkadaş 15 milyon EUR verdi ben burada açıklayabilecek miym 15 ten fazla veren var mı. gerçi örnek kötü oldu ama aklıma ilk guiza geldi nedense

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antemortem81 -- 5 Şubat 2010; 16:06:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: antemortem81

Bence transfer olayını denemekte fayda var. zaten bi sezon öncesi bi de devre arasında olacağı için fazla karışıklık çıkmaz.peki şöyle yapabilecekmiyiz serdar? mesela bende guiza var. bi arkadaş 15 milyon EUR verdi ben burada açıklayabilecek miym 15 ten fazla veren var mı. gerçi örnek kötü oldu ama aklıma ilk guiza geldi nedense

hocam öyle değilde mesela yine sende Guiza var ve doğal olarak satmak istiyorsun buraya satılık olduğunu yazarsın ve mesela 3 gün içinde en yüksek teklifi verene satarsın gibi tabi onu kim alır ayrı mesele ama neyse

• 4 yıldızlı takımların bütçesi fazla olmamış mı?Messi+Ronaldoyu almaya rahat yetiyor çünkü
  • quote:

Kesinlikle haklısın atleticos
    Sence olurluğu var mı bu 2. lig işinin?

Edit: Yanlış anlamışım.

Bence zor hocam 2.lig işi ama sen bilirsin yinede.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atleticos -- 5 Şubat 2010; 16:16:28 >
  • guizayı uste para verseler almam

serdar abi zaten dedigim şekil 4 yıldız takımlar 1. ligde 3.5 yıldız takımlar 2. ligde olacak şekilde. adaleti de şöyle sağlayabiliriz. tüm takımları akınsofta eklersin. 1 ve 2. lig dahil. herkes kaderine razı olur.

16+16 şeklinde ya da 10 + 10 şeklinde 2 lig hatta üstüne transfer abaaaaaaaaaaaaoooooooooooooooowwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww

liglerin feriştahı olur. hatta ligin adını da Fifa 10 Feriştah Ligi koyarz

koptum yalnız evde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cannavaro1903 -- 5 Şubat 2010; 16:19:42 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.