Şimdi Ara

FIFA 10 [Ana Konu | The World's Best Football Simulation !!] (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.110
Cevap
2
Favori
305.589
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: şanışer

stadlar bencede sacma anfield da kale arkası trıbun gercekte kalenın dıbındeyken oyunda kale arkası trıbun anca replay lerde gozukuyor o kdr uzakta yani :) bu dıger stadlar ıcınde gecerlı bırde su hava olayını kendımız secebılsek fifa09 bir kez karlı havada oynayabıldım madem yapıyorsun secenek koy kardesım artı grafıklerde bence yetersız bırde sutları duzeltırseler hepten dadından yinmez... hee bırde su tek top olayını kaldırsınlar oyun tamamen tek top uzerıne kurulu İSS yi hatırlatıyor bana ps1 de ondada hep tek topla gıdıyoduk :)

sen oyunu basdan yenileyin deseydin kisaca ama ilk dedigine katiliyorum özellikle kale aglari her stadin gercekteki gibi yapilsin mesela wembleyde kale aglati cok büyük ve san siroda kücük bunlar hep ayarlansa her stadin seyiri yakinligi kalelerinin sekili felan gercekteki gibi olsa iy olur saten bencede olacak birde sutlari düzeltsinler tmmdir oyun mükkemel ötesi olur

• quote:

Orjinalden alıntı: şanışer

stadlar bencede sacma anfield da kale arkası trıbun gercekte kalenın dıbındeyken oyunda kale arkası trıbun anca replay lerde gozukuyor o kdr uzakta yani :) bu dıger stadlar ıcınde gecerlı bırde su hava olayını kendımız secebılsek fifa09 bir kez karlı havada oynayabıldım madem yapıyorsun secenek koy kardesım artı grafıklerde bence yetersız bırde sutları duzeltırseler hepten dadından yinmez... hee bırde su tek top olayını kaldırsınlar oyun tamamen tek top uzerıne kurulu İSS yi hatırlatıyor bana ps1 de ondada hep tek topla gıdıyoduk :)

evet seninde dediğin gibi ingiliz stadlarında seyirciler hemen kalenin arkasında ama birtek manu nun sahasında bunu düzgün yapmışlar öbürr stadlarda kale arkalarında seyirci gözükmüyo çok uzağa koymuşlar.

Sürekli tek top oynamanın nedeni zaten dediğim gibi statların oyuncu boyutlarına göre daha küçük tasarlanmış olması. Saha içinde her yer dolu olduğu için hep tek top yapmak zorunda kalıyosun. Ayrıca uzun paslarda ağır gidiyo statta küçük olunca attığın uzun pasta rakip 3 adımda yetişiyo hemen. Frikik olduğu zaman 30 mt statta nereye geliyo bi bakın bakalım orta saha yuvarlağının bittiği yerden 2 adım önü.Gerçek bi boyutta oyundaki 30 metre 40-45 metreye denk. Zaten orta saha ile ceza sahası arasınada küçücük hiç mesafe yok 5 adımda gidiliyo. Sonuç olarak stat büyümesi lazım en büyük eksik budur. Şu akşam aydınlatmalrına gıcığım bembayaz bir orta saha kenarları karanlık seyirciler karanlıktan hiç gözükmüyo soluk renkler hiç gerçekçi değil.

• Practice bölümünü eklesinlerde geri kalan aynı kalsada olur
  • Boyut , serbest antrenman yapamamak , hava koşullarını seçememek ve bunun gibi çok önemli sorunları var aslında.
  • en son FIFA 2005 ondan sonra 06,07,08,09

oyunun ismi FIFA 2010 olur
  • Oyunun İsmi FIFA 10 Olacak Ama...
  • Be a pro ile ilgili gelişme var mı acaba.

Asıl değiştirilmesi gereken olay bu bence. Güzel mod ancak çok eksiği var.
  • Yeni Bilgiler beklioruzzzz daha çok var ama
  • hadi sencer bey, oyun içi full hd videolar istiyoruz senden....
  • Ne Zannettiniz Siz Beni,EASports Boss Falan Mı... ?

Yeni Bir Açıklama Gelmiş Yalnız Çeviri Lazım ;

Moore: PES is in FIFA's "rear view mirror" News

EA Sports president Peter Moore has claimed there's now "distance" between the quality of FIFA and fierce rival Pro Evolution Soccer, with Konami's kickaround now in EA's "rear view mirror".

But Moore, while admitting his team had done "so well" with FIFA 09, revealed he is demanding a Metacritic rating of 90 for this year's version, up from the 87 recorded by the 360 and PS3 versions of 09.

"I want 90!" he told Eurogamer last week, at the Emirates Stadium in north London for the unveiling of FIFA 10 "It's a challenge, and as I said in the presentation, it's not easy with sports games to continue to raise the bar every single year - and it's half tongue-in-cheek as I know how difficult it is."

Moore announced his desire for a 90 average during a briefing with UK journalists, as FIFA producer Dave Rutter watched from the sidelines.

"FIFA 09 has been spectacular and we've got a high bar for FIFA 10," Moore said afterwards. "So yeah, Rutter's got some work to do, but yeah, I'd like a 90 this year."

Speaking of the series' long-standing competition with Pro Evolution Soccer, Moore added: "I don't underestimate Konami. I've spent a lot of time, as you know, in Japan over the years and they're a great company. The day we start resting on our laurels is the day we start slipping back.

"We've got a little bit of distance in the rear view mirror between ourselves and our competitor right now, but we can't get complacent and we can't stop trying to innovate and making sure we keep that distance between us and them."

We've seen and played FIFA 10, but we're not allowed to tell you anything about it just yet thanks to a pesky embargo. But we will soon, promise. In the meantime, there's much more from Moore on

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Senceru -- 1 Mayıs 2009; 23:05:15 >

• Ana tema olarak , Pes'in Fıfannın gerisinde olduğunu ama bunun onların durması gerektiği anlamına gelmediğini soylemiş.Bişey yok oyunla ilgili
  • Teşekkürler cuoresportivo...

Bu Arada Yeni Bir Kapak Ekledim...

FIFA 10 [Ana Konu | The World's Best Football Simulation !!]
  • kolay ya bu kapagı yapmak
  • quote:

Orjinalden alıntı: Senceru

Teşekkürler cuoresportivo...

Bu Arada Yeni Bir Kapak Ekledim...

FIFA 10 [Ana Konu | The World's Best Football Simulation !!]

güzel çalışma senceru teşekkürler

• Kapak Benim Çalışmam Değil,Resmi Buldum Yanına Playstation'ı Ekledim Sadece...
  • EA bile dalga geçiyor Konamiyle artık şu hale bak

PES 2010 dan yeni detayler geldi beyler, oyuncular deve kuşu gibi koşmayacakmış

• @Senceru, Giggs'den nefret ederim. o yüzden hiç beğenmedim kapağı (sen yapmamış olsan bile. çünkü eklemen bile suçtur!)
  • quote:

Kapak Benim Çalışmam Değil,Resmi Buldum Yanına Playstation'ı Ekledim Sadece...

olsun oda iyi
  • quote:

Ne Zannettiniz Siz Beni,EASports Boss Falan Mı... ?

Yeni Bir Açıklama Gelmiş Yalnız Çeviri Lazım ;

Moore: PES is in FIFA's "rear view mirror" News

EA Sports president Peter Moore has claimed there's now "distance" between the quality of FIFA and fierce rival Pro Evolution Soccer, with Konami's kickaround now in EA's "rear view mirror".

But Moore, while admitting his team had done "so well" with FIFA 09, revealed he is demanding a Metacritic rating of 90 for this year's version, up from the 87 recorded by the 360 and PS3 versions of 09.

"I want 90!" he told Eurogamer last week, at the Emirates Stadium in north London for the unveiling of FIFA 10 "It's a challenge, and as I said in the presentation, it's not easy with sports games to continue to raise the bar every single year - and it's half tongue-in-cheek as I know how difficult it is."

Moore announced his desire for a 90 average during a briefing with UK journalists, as FIFA producer Dave Rutter watched from the sidelines.

"FIFA 09 has been spectacular and we've got a high bar for FIFA 10," Moore said afterwards. "So yeah, Rutter's got some work to do, but yeah, I'd like a 90 this year."

Speaking of the series' long-standing competition with Pro Evolution Soccer, Moore added: "I don't underestimate Konami. I've spent a lot of time, as you know, in Japan over the years and they're a great company. The day we start resting on our laurels is the day we start slipping back.

"We've got a little bit of distance in the rear view mirror between ourselves and our competitor right now, but we can't get complacent and we can't stop trying to innovate and making sure we keep that distance between us and them."

We've seen and played FIFA 10, but we're not allowed to tell you anything about it just yet thanks to a pesky embargo. But we will soon, promise. In the meantime, there's much more from Moore on

Yazıda pesi çok geride bıraktıklarını, dikiz aynasından baktıklarında çok geride kaldığını söylüyor. Fifa 09 ile çıtayı yükselttik , fifa 10 da bu çıtayı dahada yükseltmek için çok çalışmamız lazım. Futbol oyunlarında her sene büyük bi gelişim sağlamak zor ama başarıcaz. Ayrıca bu röportajı yapanlar fifa 10 u oynamışlar fakat ea yetkilileri oyunla ilgili hiç bir şey anlatmamalarını söylemiş. Çok yakında anlatıcaz diyor.

• A.S.O.T (As Seen On Tv) Cam istiyorum ben.

"Aga bu nedir?1 diyecek olursanız da hemen açıklayayım; Seçtiğimiz stadın gerçek hayattaki kamera açısı oyuna bire bir yansıtılsın, default yükseklik ve zoom ayarları aynen gerçek hayattaki gibi olsun, dileyen yine değiştirebilsin. Mesela Nou Camp'da sahanın genelini daha geniş bir açıdan görebiliyor iken Wembley'de nispeten daha alçak ve yakın bir bakış açısı ile sahayı görelim.

45'er dakikalık maç opsiyonu da geri gelse süper olur bence, çoğu kişi tarafından kullanılmayacak olsa da oyunun gerçekçilik öğesine yakışacak olması ve özellikle de 10'a 10 on-line modlarda maçın iyice keyifli hale gelmesi için süper olur.

Bir de bence en önemli adım, olayın iyice yerelleştirme ve güncel tutulması adına sürekli olarak çıkartılacak DLC (Downloadable Content)'ler olacaktır.

Oyunda yer alan bütün liglerin ve takımların stadlarının zaman içerisinde adım adım çıkartılıp ya cüzzi bir fiyata, ya da oyunu alırken tıpkı bu sene Adidas Live Season'da yaptığımız gibi default olarak seçeceğimiz tek ligde free olacak şekilde stadların, formaların ve yazı fontlarının çıkıp oyuna eklenmesi ve oyunun gerçek hayata gün be gün daha da yaklaştırılması. Yine gerçek hayatla paralel gidecek bir ligin oluşturulması, şöyle ki;

Diyelim ben Fenerbahçe'yi, ya da Manchester United'ı alıyorum ve, ya Turkcell Süper Lig'de ya da Premier Lig'deki haftalık maç sonuçları her maç gününden sonra otomatik olarak güncelleniyor (tabii ki seçtiğim takımın haricindekiler ) ve biz de gerçek zamanlı bir ligde kendi sonuçlarımızı alıp mücadeleye devam ediyoruz. Tabii ki söylemem gerek bile yok, sakatlıklar ve cezalı oyuncular konusu da bu güncellemelere dahil olacak.

Bir diğer DLC konusu ise, eski FIFA'ların PSP versiyonlarında mevcut olan Challenge olayı. Burada kendi challenge'ımızı kendimiz oluşturabileceğimiz gibi, gerçek hayattan alınacak challenge'larda yine DLC olarak oyuna eklenebilir, şöyle ki;

Oynamak istediğimiz takımı seçiyoruz, rakibimizi seçiyoruz, challenge'ın türünü de maçın kaçıncı dakikadan başlayacağı, skor avantajı veya dezavantajı ve takımlarda kırmızı kart gibi eksiklilerin olup olmadığını belirleyip maça giriyoruz veya 4-4'lük Liverpool- Arsenal maçının 4-3 olduktan sonraki son 5 dakikalık uzatma kısmını oyanyıp maçı berabere bitirebilmek, Manchester United'ın ilk yarısını 2-0 yenik kapatıp 5-2 kazandığı Tottenham maçını yine ilk yarıyı 2-0 yenik kapatıp maçı bizim 5-2'ye veya en azından galibiyete getirip getiremeyeceğimiz gibi gerçek hayattan alınma challenge'lar oyuna inanılmaz bir yeni heyecan getirecektir.

Oyunun default'unda gelecek 25 veya benzer sayıda ve gerçek hayatta geçmişten alınmış challenge da moda hızlı ve sağlam bir giriş yapmamızı sağlayacaktır.

Bütün bunlara ilave olarak yine ya oyunla gelecek ya da sonradan bir Pack olarak çıkacak "Classics" bölümü mutlaka ama mutlaka olmalı. Burada da klasikleşmiş maçları ve takımları seçip oynayabilmeliyiz. Eski FIFA'cılar bilir, yine oyunun eski serilerinden birisinde vardı bu bölüm ve gçok eskiden bir maç seçtiğinizde görüntü siyah beyaz olurdu ve dikişli topla yapardınız maçınızı

Bu bölüm altında da 1970 Brezilya Milli Takımı, 1999 Bayern- Manchester Şampiyonlar Ligi Finali, yakın zamandaki Euro ve Dünya Kupası finalleri, 1950'li yılların Real Madrid'i (tabii ki de o günkü orjinal forma tasarımları ile) gibi takımları ve maçları seçip oynayabilmeli oyuncular.

Aklımda dolaşan ve diğer yerlerde okumadığım fikilerim bunlar

Ne zamandır yazasım vardı, ilham bugün geldi

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.