Şimdi Ara

Fiesta - Punto - Cruze - Clio - (Cruze Alındı,)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
0
Favori
3.624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Arkadaşlar buna benzer konuların hepsini okudum neredeyse. Ama özel durumlar için özel tavsiyeler almak niyetiyle bu konuyu açtım.

1- Acemiyim. 2012'de ehliyet aldım ama tecrübe sıfıra yakın.

2- 29'um. Dolayısıyla biraz genç işi de olsun istiyorum. 2 kişilik aileyiz.

3- Etrafımdan duyduğum kadarıyla otomatik araç problem çıkardığında incir ağacı dikiyormuş. Manuel daha iyi olur gibi.

4- Dizel- benzin fark etmez ama ekonomi, düşük bütçeli her Türk vatandaşı gibi benim de önceliklerim arasında.

5- Araçlar konusunda araştırma yapmış olsam da forumdaki konuları okurken far görmüş tavşan gibi bakıyorum. Hasılı cahilim.

6- 35 bin tl bütçem gözüküyor.

7- Kendim şoförlüğü geliştirdikten sonra diğer ehliyetli cahil olan hanıma öğreteceğim.

8- 150 bin km üstü istemiyorum. (özel durumlar hariç. temiz, yeni araç vs)

9- Bursa'da ikame ediyorum.

10-Hız ve performanstan ziyade konfor ve ekonomi yanlısıyım. (Şoförlüğüm gelişince bu değişmez İnşallah.)

11-Özellikle Cruze çok hoşuma gidiyor ama forumdaki konuları okuyunca çekinmeye başladım. Temizi zor görünüyor bu paraya.

12-Tek atımlık kurşunu olanlardanım. Sanayi vs uğramak istemiyorum. O şekilde olanlar iyi anlar halimden. :)

13-Açıklamalı şekilde yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum. Konuyu güncel tutmaya çalışacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TahaKaradeniz -- 28 Mart 2018; 10:8:47 >

• 2007 model fiat 1.3 mj grande puno 5 kapı dinamik model kullandım.
    9 sene memnuniyetle kullandım. tavsiye ederim.
    donanımı fiyatına göre ve rakiplerine göre iyidir.
    tek sıkıntım yol sesini içeri fazlaca alması
    bunun haricinde bariz sıkıntım olmadı.
    1. vites biraz hantal ama 2000 devirde gayet tatminkar.
    en düşük vergi dilimi, dizel motor az yakar. ekonomik bir araçtır.
  • Bunlardan farklı olarak o bütçeye Aveo bakın derim. Cruze düşünmeyin çok yakar. Aveo nun dizeli denk gelir bu bütçeye

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de dizel aveo öneririm, bu paraya temiz cruze zor bulunur.
  • Hocam eski bir punto kullanıcısı olarak ve sizin durumunuzu gözeterek punto tavsiye ederim. Benim kullandığım model 1.3 multijet punto evo dynamic. Debriyaj hemen kavrıyor aracı stop etmek çok zor. Ben ilk aldığımda yokuş kalkış desteği var sanıyordum :) Bir diğer avantajı küçük olması hasebiyle şehir içindeki kullanım kolaylığı. Ve yakıtı. Multijet motorun sağlamlığı parçasının ucuzluğu ve bolluğu sizin durumunuz için ideal gözüküyor zannımca. Kötü yönü Fiat malzeme kalitesizliği diyebilirim başka bir şikayetim yoktu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tek atimlik kursunun ve dusuk gelirin varsa arkadasim benzinli atmosferik japon araclarindan birini al gec.

Hic dizele avrupa arabasina bulasma derim.

Yagini suyunu koyar binersin. Sanayiye yilda bir kere bakima gidersin o kadar

Yaris olur, colt olur, swift olur, micra olur, jazz olur butcene gore en temizi hangisini bulursan onu al

Hayirli gunler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 14 Şubat 2018; 19:34:28 >
  • Fiesta ,Clio ,punto hangisinin temizini bulursan al üzmez.

• Punto gence yakışır benim de ilk arabamdı vay be şöyle 150 200 bin km civarı 4-5 parça boyalı modifiyeli multijet bulabilsen arkana bakma çok çok city modunu 2000 3000 e değiştirir binersin az yakar iyidir

• kesinlikle clio3 1.2 tavsiye edrim 35 bin bütçeyle 50-60 bin km lelerde çok şık temiz araçlar alırsın acemi olduğun için bu araç seni tatmin eder donanım ve kullanış olarak.ve aşık olursun aracına öyle tasöylüyim.hiç bir kronik sorunuda yoktur sorunsuz araçlardır.
  • Aveo'nun tipini beğenemedim bir türlü. Cruze daki alım ve oturaklı duruş yok sanki. Cruze temiz olmaz diyorsanız Fiesta ve Clio 4 hakkında yorum yapabilir misiniz benim kriterlerim için?

Punto ile alakalı yorumlar içimi rahatlattı açıkçası. Pop serisi yüksek modelli olanlara bakıyorum, Punto 2010 üstü alırım diye düşünüyorum açıkçası.

• Bende punto oneririm acemi icin ideal debriyaji vitesi kullanmasi kolay

• üçünün de 2. eli iyi değil. punto yerine linea, clio yerine de symbol iyi gidiyor 2. elde. içlerinden punto'yu tercih ederdim. 1 hafta kullandım. tavan mesafesi çok iyi, bu bir ferahlık veriyor. 1.3 motorla hem çok az yakıyor hem de çok iyi kaçıyor. parça sorunu da çekmezsin. bu üçü içinde kötünün iyisi olarak en iyi 2. el punto'da dır. japon falan tavsiye etmişler ama o rakamlara çok eski japon alınır.
  • Punto tavsiyen eden arkadaşlar:

Pop veya Dynamic arasında yürüyen ve motorla alakalı fark var mı? Pop serisi yüksek model 2012-2013 tavsiye eder misiniz ?

Bir de şu üç ilan hakkında yorum alabilir miyim ?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-sahibinden-servis-bakimli-clio4-525675219/detay/

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-acil-satlik-528878959/detay/

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-sahibinden-satilik-527355995/detay/

Bel altı boyalı araç alınmaz mı ? Boya neden bu kadar önemseniyor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TahaKaradeniz -- 15 Şubat 2018; 11:20:4 >

• Punto öneririm o fiyata donanımlı araç alırsınız en azından kalite düşük olacak zaten aldığınız her araçta.

• Cruze'un acemiye uygun olduğunu düşünmüyorum çünkü tek park yerlerine bile zar zor sığan bir araba, fazla büyük ve paralel parklarda da sorun yaşarsınız içine oturduğunuzda anlarsınız zaten arabanın büyüklüğünü.

35 bin tl bütçe demişsiniz 2009 2010 model bulursunuz daha üstü temiz bulunmaz, 2011 ve üstü 40tan aşağı temiz başını ağrıtmayacak bulamazsınız. Alırken de benzinli alıp lpg takacaksan kendin takman daha güzel olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cooLpapa

Cruze'un acemiye uygun olduğunu düşünmüyorum çünkü tek park yerlerine bile zar zor sığan bir araba, fazla büyük ve paralel parklarda da sorun yaşarsınız içine oturduğunuzda anlarsınız zaten arabanın büyüklüğünü.

35 bin tl bütçe demişsiniz 2009 2010 model bulursunuz daha üstü temiz bulunmaz, 2011 ve üstü 40tan aşağı temiz başını ağrıtmayacak bulamazsınız. Alırken de benzinli alıp lpg takacaksan kendin takman daha güzel olur.

Benim ilk aracim cruze hala kullanmaktayim acemi soforken hic sikinti yasamadim dönüş çapı iyi aracın sıkıntı olmadı hiç park vs zaten sensör var

• quote:

Orijinalden alıntı: ambassador26

Bunlardan farklı olarak o bütçeye Aveo bakın derim. Cruze düşünmeyin çok yakar. Aveo nun dizeli denk gelir bu bütçeye

İst şehir içi sıkışık trafikte 100kmde 10lt LPG ortalama çok mu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: TahaKaradeniz

Punto tavsiyen eden arkadaşlar:

Pop veya Dynamic arasında yürüyen ve motorla alakalı fark var mı? Pop serisi yüksek model 2012-2013 tavsiye eder misiniz ?

Bir de şu üç ilan hakkında yorum alabilir miyim ?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-sahibinden-servis-bakimli-clio4-525675219/detay/

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-acil-satlik-528878959/detay/

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-sahibinden-satilik-527355995/detay/

Bel altı boyalı araç alınmaz mı ? Boya neden bu kadar önemseniyor ?

Bel altı boya türkiyede tavan hariç boyalı demek. Bu yüzden ön yargılı herkes.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Ryzen1200 kullanıcısına yanıt
    cooLpapa kullanıcısına yanıt
    Cruze gerek içinin ferahlığı ve donanımı gerekse dıştan çekiciliği ile cezbediyor ama benim aralığımda bulmak zor arkadaşların dediği gibi. Otomatiği çok yaksa da manueli C segmentine göre normal yakıyor diye biliyorum.

Bu arada linkini verdiğim araçlar hakkında ne düşünüyorsunuz arkadaşlar?

Yorum yapan herkese teşekkür ediyorum.

1-Fiesta
    2-Cruze
    3-Clio
    4-Punto olan sıralamam:

1-Fiesta
    2-Punto
    3-Clio
    4-Cruze olarak revize edildi şimdilik. Bilgi güçtür değil mi ? :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: TahaKaradeniz

Cruze gerek içinin ferahlığı ve donanımı gerekse dıştan çekiciliği ile cezbediyor ama benim aralığımda bulmak zor arkadaşların dediği gibi. Otomatiği çok yaksa da manueli C segmentine göre normal yakıyor diye biliyorum.

Bu arada linkini verdiğim araçlar hakkında ne düşünüyorsunuz arkadaşlar?

Yorum yapan herkese teşekkür ediyorum.

1-Fiesta
    2-Cruze
    3-Clio
    4-Punto olan sıralamam:

1-Fiesta
    2-Punto
    3-Clio
    4-Cruze olarak revize edildi şimdilik. Bilgi güçtür değil mi ? :)

Ben yerinde olsam cruzeu direk çıkartırım çünkü 35 bin tl ye temizi 113hp 2009 2010 model bulunur ama çok ararsın içine sinmeyecek bir yeri mutlaka olur, yakıtı normal onda sıkıntı yok. Araba fazla büyük ve ilk aracım olacak tecrübem yok diyorsun böyle olunca da B sınıfı clio, fiesta tarzı araçlar geliyor akla. Bu arada yeni cliodan bahsediyorsan fiyatlarını bilmiyorum ama puntodan çok daha iyi olduğunu düşünüyorum. Eski kasasını bilmiyorum yorumum yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cooLpapa -- 15 Şubat 2018; 19:12:45 >

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.