Şimdi Ara

Fiesta MK4 - MK5 Kulübü (Flair, Fun, Ghia, Sport) (122. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2.430
Cevap
45
Favori
305.617
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 4 ay
  • Cevaplayan Üyeler 331
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 120
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 gün 19 saat 7 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 119
  • Favoriye Eklediklerim 45
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • gezmen (133 mesaj) Cossie (120 mesaj) Batistuta (104 mesaj) tural.i (70 mesaj) matchmaker_ (70 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (581 mesaj) Mobil (261 mesaj) Tablet (45 mesaj) (2 mesaj) Mini (34 mesaj) Uygulama (23 mesaj)
  • @
2 oy
Öne Çıkar
Giriş

Orijinalden alıntı: daggee

Merhabalar, uzun süredir 2000 model civarı fiesta almayı düşünüyorum. İnternetteki genel araştırmalarım sonucu pek sağlıklı bilgiler bulamadım, direk kullanan kişilere sormak istiyorum. Kilometresi fazla olmayan, temiz olan bir fiesta ne kadar eder. Ayrıca kronik sorunları var mıdır? Motorlarının ömrü ne kadar? Bundan bir önceki aracım yağ yakıyordu ve sorunu çözene kadar ufak bir servet harcadım. Benzer bir sorun fiestalarda karşıma çıkar mı? Bu araçları alırken dikkat etmem gereken yerleri nerelerdir, hararet yapar mı? Zaman ayırdığınız için teşekkürler.
    Merhaba 2000 model fista 3 modeli var flair,fun ve ghia ghia en dolusu flair en boşu fun modeli 1.4 motora sahip diğerleri 1.25 ben 1.4 ve 1.25 ni de kullandım ikisinin de performansı tatmin edici kronik sorunları klima düğmesi ve klima musluğu ,kapı iç döşeme sarkması ve cam altı döşeme kabarması,bunlar dışında aklıma şuan gelmiyor ama fazla sorun çıkaran araçlar değil.bu zamana kadar motor ile ilgili hiç bir sorun yaşamadım km yaşına göre düşük bulmak zor satan da ona göre fazla fiyat ister zaten şu piyasa da 30-35 yazıyorlar.

• Rasi-m R kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim,eliniz yatkınsa çok zor değil yapmak aslında ama yaptıracağınız yerler döşemeciler olacaktır.Kayseri'de olsaydınız yardımcı olurdum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emirhan114

merhabalar 98 flair aracın ızgaraları nereden temin edilebilir? hem sağ hem sol problemli aracımda

Bu parçaların sıfır temini ne yazık ki yok bende zamanında çok aradım çıkmacılardan temin edebilirsiniz fiyat olarak o zaman tekine 150 - 200 lira istiyorlardı.

• sinan943 s kullanıcısına yanıt
    Flair en boş modeli tek airbag var klima ve yolcu airbag fonksiyonel olarak alınanı var denk gelmişti,raido kaset çalar,ön camlar standart elektrikli tüm modellerde,13 inç sac jant aklıma gelenler.

Fun 1.4 90 bg motor olarak üretilmiş bu modelde de şöför airbag standart yine klimalı ve klimasız olarak var bazılarında 4 airbag olanı gördüm,beyaz kadran var,sis farı var 14 inç çelik jant.

Ghia en dolusu 4 aribag ve klima standart elektrikli dikiz aynası,sis farı,kumandadan bagaj açma,fonksiyonel tavan lambası kadife koltuk döşemesi cd çalar,maun kaplama ,14 " çelik jant,vs
  • son mesajdan 1 yıl sonra merhaba :) arkadaşlar bu araca yağ üreticileri 5w30 öneriyor fakat eski araba olduğu için yağ yakar diye düşünüyorum. 10w40 nasıl olur hangi yağı tavsiye edersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr0742 -- 16 Temmuz 2021; 0:46:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2001 Ghia'ın sağ, sol ve orta konsol havalandırma ızgaraları halen bulunabilir mi?
    Yaklaşık maliyeti ne olur?

• arkadaşlar 2001 fiestanın direksiyonunu yumuşatmanın bir çaresi var mıdır.

• mehmetbey_3434 m kullanıcısına yanıt

Merhaba hocam, bende de1999 flair var. Geçenlerde sağ sol salıncak, Z rot ve amortisör takozu değişti. Hem ön alt takımdan ses kesildi hem de direksiyon fark edilir yumuşadı.

• Merhaba sevgili dostum youtube ford ka lar ile ilgili video paylasan bir arkadas var onu bulabilirsen o videoda mevcut ben de kisaca anlatayim kaputu acinca sol ust koseden yedek su deposunu yerinden ayir polen filtre kazanini tutan 8lik olmasi lazim 2 vidayi sok kazani cikar altinda motor ustunde 2 yizin tutdugu bir kapak var onuda cikar motoru gorursun onuda 2 yildiz vida tutar onuda sok kablosunu da torpidonun altindan fisini sok yukari dogru cek motor elinde anlatim icin kusura bakmayin en kisa sekilde anlattim kesinlikle gogus sokulmesine gerek yoktur.... alintidir. Kanala abone olun lutfen emege saygi.

Fiesta MK4 - MK5 Kulübü (Flair, Fun, Ghia, Sport)FORD KA TUTKUSUyoutube
    Fan Motoru zamanla çok gürültülü çalışmaya başlar bunun belli sebepleri olabilir fakat genelde polen filtresiz kullanmadan kaynaklı yabancı maddelerin motor haznesine doluşmasından kaynaklı olur.bu videomuzda nasıl söküleceği ve neler yapılacağıyla alamkalı bilgi verildi İnstagram : ford_ka_technic Müzikler: Audionautix sanatçısının Pilots Of Stone adlı şarkısı, Creative Commons Attribution lisansı (https://creativecommons.org/licenses/...) altında lisanslıdır. Sanatçı: http://audionautix.com/ Mozart - Turkish March - Marcha Turca
    https://www.youtube.com/watch?v=NmNyij57dwo&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi massacre*** -- 3 Nisan 2022; 15:46:58 >

• Bursa da
    İyi bir usta var mıdır?
    Mk4 Fiesta aldım. Göstermek istiyorum. 1999 model klimalı

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.