Şimdi Ara

Fiesta alacağım ama kazası var. Fotoğrafına bir bakar mısınız?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.041
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese ii forumlar, hayırlı bayramlar.
    İkinci el fiesta almayı düşünüyorum. Ancak bütçem çok fazla deil. Temiz araba bulmam çok güç. O yüzden hafif hasarlı araçlara bakıyorum. Bir tane buldum. Kaput, ön tampon ve sol ön çamurluk değişmiş. Başka bir sıkıntısı yok. Fiyatıda uygun sayılabilir. Kazanın fotosunu ekte gönderiyorum. Sizce alınabilecek bir araç mı? Ustaya filan götüreceğim ancak ondan önce bir fikir almak istedim.

• şase direkler e baktırın , motor durumuna iyiyse bence sorun yok 0 araba almıyoruz , kaput ve çamurluk düzeltilirmişti ama değiştirmişler bunuda bilin , kasko varsa kaskodan yaptırmıslardır.
  • tek kazası buysa yani haricinde bişey yoksa fiyatta uygun diyorsunuz bence alınır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu kazadaa pek bir şey yok .Ama ayrıca motoruna baktırın
  • Cok tesekkur ediyorum cevaplariniz icin. Kafama yatmaya basladi fiesta. Ama daha once dizel hic almadim ve kullanmadim. Nelere dikkat ettirmem konusunda yardimci olabilir misiniz? Dizellerde ozellikle suna bakman lazim diyeceginiz seyler var mi?
    Km 160000, bunun disinda baska birseyi olmadigi soyleniyor. Tabi kesin sonuc computestte cikar diye dusunuyorum. Saselerde sorun olup olmadigi computestte cikar mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tek kazası buysa, şasi direklerini kontrol ettirip alın. Eğer yamuk değillerse bu kazadan bir şey olmaz.
  • Şase ve direklere mutlaka baktırın ,bunun dışında klimasını da kontrol edin/ettirin.
  • Bugün akşam arabaya bakmaya gideceğim. Temizliğine, sürüşüne bakacam. Kafama yatarsa ustaya götürecem.
    Öncelikle gittiğimde kendim kontrol edebieceğim, öncelikle bakmam gereken neler var? Daha önce aynı model tüplü fiesta kullandım. Aklımda şunlar var;
    -Vites geçişlerini kontrol edeceğim. Daha önceki festada sıkıntıydı. Özellikle geri vites
    -Direksyion hareketlerinde bi sıkıntı var mı diye bakacam.
    -Klimayı kontrol edecem.
    -Rölantisine bakacağım. Çok anlamam ama sarsmaması lazım diye biliyorum. Yani bindiğim arabalarda rölantide devir genelde sabit kalırdı.
    -Direksiyona dokunmazken düz gidip gitmediğine bakacağım.
    -Yağın rengini kontrol edin diyorlar. Ona bakacam.
    -Egzos dumanını kontrol edin diyorlar. Duman çıkmaması lazım dyorlar. Ona bakacağım.

Aklıma gelenler bunlar. Bunun dışında nelere dikkat etmemi önerirsiniz?

İkinci olarak dediğim gibi ilk defa dizel alacağım ve kmsi yüksek olması beni biraz endişelendiriyor. Motoru ve mekank aksamlarını bir ustaya iyice kontrol ettirmek isitoyrum. Mesela arkadaşlardan duyduğum kadarıyla volant zinciri varmış. Ona baktırmam gerekiyormuş. Ne olduğunuda bilmiyorum ama.
    Bunun için ekspertize mi götürmem lazım yoksa computest yeterli mi? Computest ile ekspertiz arasında fark var mı onuda bilmiyorum? Ya da sanayiye gittiğimde ne arayacağım? Ne ustası bakıyor bu işlere?
    Ankarada önerebileceğiniz bir usta var mı?

• Dizel araçta yağ rengi yanıltır yalnız.
  • Hmm bunu bilmiyordum hocam. Araştıracağım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.