Şimdi Ara

Fiesta 2012 - Dönüşlerde Direksiyon Titremesi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
1
Favori
745
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2012 model, benzinli bir Fiesta'ya sahibim. Soruya geçmeden önce öncelikle temel bilgileri vereyim:

1. Aracın rot ayarında bir sıkıntı yok. Çekme, kayma gibi bir sıkıntı mevcut değil.
    2. Balans ayarları düzgün.
    3. Akü mükemmel durumda olmasa da iyi durumda.

Sorunum ise şu: Direksiyonum dönüşlerde titriyor. Düz giderken hiçbir sıkıntısı yok, titremesi ya da tuhaf davranışları yok. Sadece direksiyonu döndürürken bir titreme mevcut. Sebebini anlayamıyorum. En ufak döndürmede bile hissediliyor ve hızla doğru orantılı olarak artabiliyor.

Benzer bir sorunun Focus'da yaşandığını gördüm, forum aramasından çıktı ancak ona bir çözüm bulunamamış.

Bir fikriniz var mıdır? Yani, yaklaşık bi' 5bin kilometre kadar ciddi bir sorun çıkartır mı? Şu an şehir dışındayım ve yabancı yerde servise vermek istemiyorum.

Teşekkürler.

• hocam merhaba facebookda fiestam.com grubu var 23bin kişilik orda sorununuza fikir verebilecek arkadaşlar var.
  • ayni sorun bendede var normalde sehir ici sorun belli olmuyor seyir halinde virajlarda titryerek topluyor direksiyonu sorun nedir cozemedik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba. Ayni dertten muzdaribim. 2001 Polo aracim. Son 2 aydir bu donuslerdeki kesik kesik titreme ve toplarken titreyerek toplama olayim mevcut. Bi cozum bulabildiniz mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.