Şimdi Ara

Fiddle 3 su ve yıkama problemi yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
725
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Fiddle 3 motora sahibim motoru yıkadıktan sonra yolda giderken motor birden gaz yememeye ve gaz kesmeye başladı. Neyse kenara çektim hava filtresini kontrol ettim bir sorun yoktu. Buji ve buji başlığını kontrol ettim yine bir ıslanma söz konusu değildi. Aradan yarım saat geçti motor kendi kendine düzeldi ve yoluma devam ettim. Geçen hafta motor yoğun yağış altında yarım saat kaldı, binip eve gelirken yine aynı şey başıma geldi. Evime yakın ustama gittim motoru anadan üryan soyduk sorunu bir türlü bulamadık bujiyi değiştiriyoruz onunla alakası yok, yakıtı boşaltıp yeniden yenisini dolduruyoruz yine yok, enjektörü kontrol ediyoruz güzel püskürtüyor derken motor beyaz duman atmaya başladı usta motoru bir şekilde çalıştırıp 5 dakika gaz verip o dumanı attı ve bana 'motorun yakıtına su karışmış dedi' ben olamaz diyorum o öyle oldu diyor. Daha önce motoru yıkadığımda da böyle oldu dedim şimdi de yağış altında kaldı ve yağışta gelirken yolda kaldım dedim. Bu arada motorun her şeyini ama her şeyini kontrol ettik soketler temiz ve sağlam, güzel bantlanmış ve su alacak durumları yok, elektrik sistemi ve beyni de temiz ve sağlam, derken işi düzelttik binmeye devam ediyordum geçen tekrar motor kirlendi motoru yıkayayım dedim, ulan yıkamaz olaydım yine aynı sorun oluştu sağ tarafta fan gibi dönen bir şey var ismini hatırlamıyorum onu da yıkamıyorum içine su kaçmasın diye özen gösteriyorum vs. motoru yıkadıktan sonra yola çıkıyorum 5 dakika içinde gaz verdiğim halde gaz yemiyor, stop ediyor çalıştırıyorum aküsü de yeni elektrikte problem yok rölantide de çalışıyor ama gaz kolunu çevirdiğimde gaz yemiyor kol boşa dönüyor hatta bazen gaz verince stop ediyor tekrar çalıştırıyorum. Rölantide öylece çalışıyor. Tam 3 kere başıma geldiği için artık bıktım. Sorunu bilsem ona göre çözeceğim motoru yıkamamaya karar verdim, yıkamaya korkuyorum. Bu nalet şeyin ne olduğunu bilen biri varsa bana yardımcı olursa çok sevinirim. Motoru söve söve götürüp otoparka bıraktım. Orada yatıyor ustaya iteklemeye üşeniyorum. Motorun bakımları tam bir eksiği de yok. Yardımı olacak biri varsa çok memnun olurum. Saygılar

• Hocam gecmis olsun. Elektronik bir sorun gibi geldi bana.
    Yerinde olsam sym ni yetkili servislerine götürürdüm.

Hatta gitmeden sym merkezini arayıp durumu anlatip onlara bilgi verip eger buyuk sehirdeysen hangi servise goturmen konusunda da onlardan yonlendirme isteyip götürmeni oneririm.

Bende arabamda lpg sisteminde bir sorun oldu, normal dışı bir arizaydi. Merkezlerini arayıp durumu anlattim. Sonra istanbuldaki en tecrubeli servislerini sordum. Onlar isim verdiler oraya gidip selamlarını ilettim. Hem daha cok ilgilendiler hemde merkezden teknik destek aldılar. Sorunum çözüldü.

Sende bence yetkili servisine gidip uretici tecrübesi ile arizani daha hızlı cozebilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkan_efe

Hocam gecmis olsun. Elektronik bir sorun gibi geldi bana.
    Yerinde olsam sym ni yetkili servislerine götürürdüm.

Hatta gitmeden sym merkezini arayıp durumu anlatip onlara bilgi verip eger buyuk sehirdeysen hangi servise goturmen konusunda da onlardan yonlendirme isteyip götürmeni oneririm.

Bende arabamda lpg sisteminde bir sorun oldu, normal dışı bir arizaydi. Merkezlerini arayıp durumu anlattim. Sonra istanbuldaki en tecrubeli servislerini sordum. Onlar isim verdiler oraya gidip selamlarını ilettim. Hem daha cok ilgilendiler hemde merkezden teknik destek aldılar. Sorunum çözüldü.

Sende bence yetkili servisine gidip uretici tecrübesi ile arizani daha hızlı cozebilirsin.

Yanıtınız için teşekkür ederim. Sorun kendi kendine çözüldü. İlk problemi yaşadığımda da kendi kendine çözülmüştü. Motorun yağmura ve yıkanmaya alerjisi var. Ustaya uğradım söyledim ateşlemeye müdahale etmiştir ateşleme kesik kesik çalışmıştır kuruyunca geçmiştir dedi. Velhasıl bir daha motoru yıkamayı düşünmüyorum. Bezle siler temizlerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: cubukcu

Yanıtınız için teşekkür ederim. Sorun kendi kendine çözüldü. İlk problemi yaşadığımda da kendi kendine çözülmüştü. Motorun yağmura ve yıkanmaya alerjisi var. Ustaya uğradım söyledim ateşlemeye müdahale etmiştir ateşleme kesik kesik çalışmıştır kuruyunca geçmiştir dedi. Velhasıl bir daha motoru yıkamayı düşünmüyorum. Bezle siler temizlerim.

Alıntıları Göster

hocam tamam bildiğin bir sorunu var, önlem alırsın anlıyorum.

peki, yağmur yağdığında yada senin dışında motoruna su geldiğinde ne yapacaksın... bir uygun zamanında bence bir baktır, önümüz kış...

Saglıklı günler dilerim.

• Motosikletlerinizi mümkün mertebe yıkamayın. Özellikle tazyikli suyla asla yıkamayın. Ben CF Moto 150 NK kullanıcısıyım. Motosikletimi şiddetli yağmurda kullanmıyorum ve asla yıkamıyorum. Naked türünde bir motosiklet olmasına rağmen uğraşıp bezle siliyorum. Özellikle böyle düşük segmentteki motosikletlerinizi yıkarsanız başınız ağrır.

• Hocam öncelikle geçmiş olsun.Bende de fiddle 3 var şimdiye kadar hiç yoğun yamurda kullanmadım ve 1 kere benzincide tabanca ile yıkadım.Bir sorun ile karşılaşmadım ama şimdi sizin sorunu okuyunca korkmaya başladım.
    Bütçe meselesi tabiki ama birgün Vespa yı alacağım .Ucuz etin yahnisinden kurtulacağım( Hoş artık fiddle lar ucuzda değil ama)

• cubukcu C kullanıcısına yanıt
    Motorunuz conta yakmış yağ kaçağı var muhtemelen yağışlı havalarda contalar yandığı için motor içeriye su alıyor olabilir sym fiddle 3 200i kullanıyorum aynı problemi yaşadım contalar değişti sorunum çözüldü
  • Selam dostum konu hortlamış olacak ama bende de aynı sorun var Fiddle 3 125 karbüratörlü model yağışlı havalarda ve yıkayınca tekleme yapıyor çalışmıyor conta setini hangi serviste değiştirdiniz ve ne kadar ücret ödediniz 2 yıl önce?

• Merhaba tekrar şifremi hatırlayıp giriş yaptım. Ben o sudan kaynaklı olayı çözemeden bıktım ve motoru o anlık düzelttirip sattım. Sattığım çocuğa da belirttim o şekilde aldı Sarıyer'de yaşıyordu o da bir kış vakti beni aradı aynı problemi yaşadı ve o da sattı. Kısır döngü...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cubukcu -- 1 Kasım 2022; 16:9:46 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.