Şimdi Ara

FiÇiPi - Serenay Sarıkaya & Mehmet Günsur & Ozan Güven & Berrak Tüzünataç (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
545
Cevap
5
Favori
27.901
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kral_Jumong

Yeni bölüm ne zaman

21 00
  • Yeni bölüm 21.00 gibi mi arkadaşlar. Meraka düştük

• Şu durunun salak saçma triplerini izlemekten harbi bıktım. İyice baymaya başladı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 8 9 genel olarak iyiydi.

Özge ve smk ilişkisi bi tek benim ilgimi çekmiyor değil mi? Ajsjs

Oyuncular iyi evet ama iskelet bir hikaye yok ortada Bakırköy konusu bi nebze gider ama bu asıl çözülmesi gereken daha sürükleyici bir hikaye olmalı diye düşünüyorum yine de ilerleyen bölümlerde göreceğiz.

Kitabı okumadım okumayı düşünmüyorum sadece diziden takip edeceğim.

O yüzden şunu anlamak istiyorum. Can Duru ya sadece güzelliği yüzünden aşık olmadı ortadaaltın oran mmevzusu var evet ama bunu sadece ilk bölümde dans ederken gördük. Sadece bunu görüp aşık olması bana inandırıcı gelmiyor. Sadece yüzüne aşık oluyor bu adam başka birşey yok yani. Duru ona birini hatırlatsa daha inandırıcı gelirdi.

Yine de izlettiriyo mu evet izlettiriyo. Beklemeye devam

• Can Manay: Taktik maktik yok.
  • Can manay karakteri psikopat olsada kendine hayran bıraktı. Duru zorda kalınca hemen cana koşuyor yapışıyor falan sonra suçu adama atıyor. Eh duru hanım yine zorda kalınca cana koşarsın artık.

Diziye bugün başlayıp bütün bölümlerini izledim son bölümlerde iyi samsung reklamı yapmışlar.

9. bölüm can sıkıcı bir bölüm olmuştur bu arada.
  • 1-6 arası aldığım tadı 7-9 arası alamadım. Bi düşüş var gibi.

• 8-9'da ufak bir düşme var ama sonra ki bölümlerde yine yükselişte olacaktır. Bu arada dizinin izlenmesi epey fazlaymış. Bu yeni diziler için güzel bir örnek oldu.
  • Ozge furkan sadik kolhan iliskisi en cok dikkatimi ceken sahneler nedense cok komik oluyo

• Duru Can'a kesin verecek
  • Reklamlara laf etmeye gerek yok dizinin maliyeti belli adamlar bedavaya dizi çekmiyor heralde, ben diziyi izlerden ad block devre dışı bırakıyorum emek var sonuçta
  • bombombombom B kullanıcısına yanıt
    Bilge kime verecek?

• quote:

Orijinalden alıntı: istanbulturkusu

Bilge kime verecek?

Kaya'ya, bak görürsün. Türk dizilerinde klasikleşen bir durum, önce birbirlerine karşı bir nefret duyarlar, rakip olurlar, tartışırlar, kavga ederler ... sonra gerisi malum.
  • quote:

Bilge kime verecek?

AGİR SPOILER!

bilge ile can birlikte olacaklar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kagan1ane

quote:

Bilge kime verecek?

AGİR SPOILER!

Kitaptan mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Frozzy45

quote:

Orijinalden alıntı: Kagan1ane

quote:

Bilge kime verecek?

AGİR SPOILER!

Kitaptan mı?

evet

• quote:

Orijinalden alıntı: Recharged

8-9'da ufak bir düşme var ama sonra ki bölümlerde yine yükselişte olacaktır. Bu arada dizinin izlenmesi epey fazlaymış. Bu yeni diziler için güzel bir örnek oldu.

İzlenmeleri nereden görebiliyoruz?
  • ekşide bir arkadaş yazmış, buraya da atıyorum ama ağır spoiler içeriyor!!!!

üç kitabı da bitirmiş bir tip olarak merak edilen soruları cevaplamak istediğim yapım.
    mademki böyle bir hamallık yaptım o zaman neden herkes faydalanmasın. aşağıda üç kitabın özeti olarak karakterlerin hikayelerini kısaca yazdım fakat dizide kitapla örtüşmeyen yerler var ve çok fazla değişiklik de olabilir. o yüzden siz bunu kitapların hikayesi olarak düşünün.

--- çok ağır spoiler ---

duru'nun ailesi: anne babası ölmüş. bahçeli ev duru'ya onlardan kalmış. deniz onun yanında kalıyor.

deniz: köyde doğup büyümüş ve imam hatip mezunu deniz. ama lisede müzikle kendini bulup filtre kahve seven bir fularlıya dönüşümünü tamamlamış. kendini kaybettiği bir süreçte duru onu terk ediyor. dizide arada bir içtiği sigara mevzuu aslında deniz'in marihuana kullandığına gönderme. can da onun bu keş halinden faydalanıp duru'yu kendine çekiyor zaten. deniz duru'dan sonra bir buçuk sene kadar bir köyde ırgatlık yapıp kendini iyileştiriyor. sonra istanbul'a dönüp ütopik diyebileceğimiz hoşlukta bir sokakta sanat organizasyonu kuruyor.

eti: babasının tecavüzüne uğrayıp çok genç yaşta çocuk sahibi olmuş. ensestten doğan bu çocuk deliriyor. akıl hastanesinde bizim can manay olarak bildiğimiz umut'la tanışıyorlar. çocuk intihar edip ölüyor. aynı zamanda umut'un kimliğini çaldığı, kendisiyle aynı yaşta ve ölümü şaibeli bir çocuk daha var. gerçek can manay o. (bu kısım kitapta da (pi) çok kısa geçiyor. net anlatıl(a)mamış. )

eti ve can manay'ın da bir oğulları var ayrıca. fakat eti can'dan uzakta yurtdışında okutuyor oğlunu. çocuk babasının kim olduğunu bilmiyor. can manay da umursamıyor oğlanı.

bilge: can manay duru'yu elde edip saplantılı halleriyle elinden kaçırdıktan sonra bilge'ye sığınıyor. evleniyorlar. hiçbir kadını sevmediği kadar bilge'yi seviyor. onda huzur bulduğunu söylüyor sürekli. bilge hamile kalıyor can'dan.

duru: (baştan söyleyeyim bence yazar duru'yu sevmiyor, evlat olsa sevilecek bir tip değil zaten) deniz'i terk edip can'la sevgili olduktan bir süre sonra can'ın aşırı sahiplenici tavırlarından bıkıp kaçıyor. can o kadar sapıtıyor ki ilaç verip baygınken duru'ya tecavüz ediyor ama duru'nun derdi can'ın onun dans etmesine izin vermeme ihtimali. tası tarağı toplayıp tekneyle avrupa'ya gidiyor. ingiltere'de çok büyük bir tiyatroda müzikallerde baş dansçı oluyor. oluyor ama serde gurbetçilik var. orda istanbul'daki gibi magazin sayfalarında görünemeyince uff çk skldm ya triplerinde geziyor. can bilge'yle evliyken konferans için ingiltere'ye gidip geldiğinde duru'nun izini buluyor. her akşam gizlice onu izliyor tiyatroda. sonra istanbul'a dönüp avrupa'nın en büyük sanat merkezi olacak bir bina yaptırıyor ve duru'nun aklını çelip geri dönmesini sağlıyor. duru gelince çok etkileniyor kendisi için bir mabet yapılmasına. can'a yanaşıyor fakat can duru'nun kaşarlanmış halinden onun ilgi budalası, bencil bir kadın olduğunu anlayıp yüz vermiyor. kavga ederlerken yüzünü yumruklayıp bileğini kırıyor. (dans hayatı bitti sanırım) duru bu noktada hikayeden çıkıyor zaten.

ada: ada reklam jingle'larıyla başlayıp alıp yürüyor. türkiye'nin en meşhur şarkıcı/bestecisi oluyor fakat kendisini uyuşturucuya alıştıran ve parasını sömüren reklamcı bir herif yüzünden burnundan eroin çekip izbede ölüyor. (evet sene 2017 ve burnundan eroin çekip ölüyor)

sadık murat kolhan - özge: aralarında çekim olsa da beraber olmuyorlar. sonunda özge deniz'le sevgili oluyor.

ha işin en absürd tarafı özge'nin önlenemez yükselişi. özge anarşistlikten yükselip önce milletvekili, sonra muhalefet lideri, sonra washington'ın darbe için seçtiği lider oluyor. fakat darbe günü sağduyusuyla yine çok süper bir konuşma yapıp ülkeyi güneş enerjisi ve organik tarıma ikna ederek kitleleri coşturuyor. sadık ipi çekildiği için yurtdışına kaçıyor tabii bu esnada. özge deniz'le organik organik çiftlikte takılıyor. müzik yapıyorlar kütüphane kuruyorlar.

bilge can manay'ı tuzağa düşürüp tımarhaneye kapattırıyor. finalde bakan ya da onun gibi nüfuzlu bir abla olan özge gelip tımarhanedeki can'a hayatının ayarını veriyor ve hikaye kısmı burada bitiyor.

yukarda biri can manay'ın hastalığını sormuş. narsisistik kişilik bozukluğu'ndan muzdarip kendileri.

can'ın gençken çiçek diye bir sevgilisi varmış bu arada. aşkından ölüp biterken kafasına dank edip onun da bencil, sürekli ilgi, sevgi bekleyip zerrece umursamayan bir skyler white olduğunu anladığı için tapınma sürecinden sonra öldürmüş. duru'dan soğuması da aynen bu şekilde oluyor.

--- çok ağır spoiler ---

kitapta vaziyet böyle. işte olumlu düşünce, kuantum, organik hayat, tasavvuf, dinler arası diyalog meselelerinin dışında olay örgüsünde başka bir şey kalmadı gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jouska

quote:

Orijinalden alıntı: Recharged

8-9'da ufak bir düşme var ama sonra ki bölümlerde yine yükselişte olacaktır. Bu arada dizinin izlenmesi epey fazlaymış. Bu yeni diziler için güzel bir örnek oldu.

İzlenmeleri nereden görebiliyoruz?

Göremiyoruz, söylemleri bu şekilde röportajlarda.
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.