Şimdi Ara

Fiberoptik'ten Adsl'e Geçiş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
231
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Oturduğum sitede GPON altyapısı var. Ona göre fiber kurulumu yapıldı. Modemler ttnet'in mülkü, herhangi bir ücret almadılar.

Şimdi bu siteden normal bir apartman dairesine taşınıyorum. Ttnet'ten bilgi aldım, fiber altyapısı olmayan bir apartmanmış. Telekom müdürlüğüne gitmem gerekiyormuş.

Telefondaki yetkiliyle, diğer evimde modemlere herhangi
    bir ücret ödemedim, yine ücretsiz modem tahsis edeceksiniz değil mi dedim, hayır siz kendiniz modem alacaksınız diye cevap aldım.

Prosedür gerçekten böyle mi? İşyerime VDSL bağlattım, ücretsiz modem verdiler. Şimdi neden bana modem satın almamı söylüyorlar?

Ek olarak taahhütüm var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• prosedür doğru

fiber internet alırken fiber modemi ttnet kendi veriyor. İptal sonrası da geri alıyor. Taahhütü iptal ederseniz modemi eksiksiz iade ettiğinizde sizden herhangi bir cihaz bedeli ücreti almıyor.

vdsl de ise vdsl modem hediyeli bir kampanyaya üye olursanız modemi hediye etmiyor satın alıyorsunuz

aylık ödediğiniz tutar içinde vdsl modemin taksidi de var

taahhütü bozarsanız sizden o modemin kalan taksitlerini ya da parasını alıyor. İade edemiyorsunuz. O modem sizin oluyor.

ttnet in dağıttığı vdsl modemleri piyasada 70-80 liraya sıfırını 50-60 liraya ikinci elini bulabiliyorsunuz. Çok da sorun değil bence.
  • Aylık taksitle faturaya eklenerek modem veriyorlar internetten kendınızde alabılırsınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok teşekkürler bilgi için...

Bugün Telekom müdürlüğüne gittim, tilgin modemi ve adaptörünü teslim ettim. Hasarsız teslim ettiğime dair imzalı belge aldım ve nakil başvurumu yaptım.

Modem ile ilgili de konuştuk. Şu an ellerinde tek marka varmış. Tp-Link W9970 demişti yanlış hatırlamıyorsam. İşyerimde de aynı modem var, gayet memnunum. O yüzden telekomdan alacağım modemi.

-----------

25 Mbit 75 gb akkli Gpon fiber kullanıyordum. 23 mbit'e kadar hız alıyordum. Şimdi aynı kampanyanın ultranet 16 mbit 75 akk'lisini kullanacağım. Telekomdaki çalışanla aynı caddede oturuyoruz. O da ultranet kullanıyormuş haliyle. En fazla 8-10 mbit görürsün artık dedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reguse -- 20 Şubat 2017; 19:6:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: reguse

Çok teşekkürler bilgi için...

Bugün Telekom müdürlüğüne gittim, tilgin modemi ve adaptörünü teslim ettim. Hasarsız teslim ettiğime dair imzalı belge aldım ve nakil başvurumu yaptım.

Modem ile ilgili de konuştuk. Şu an ellerinde tek marka varmış. Tp-Link W9970 demişti yanlış hatırlamıyorsam. İşyerimde de aynı modem var, gayet memnunum. O yüzden telekomdan alacağım modemi.

-----------

25 Mbit 75 gb akkli Gpon fiber kullanıyordum. 23 mbit'e kadar hız alıyordum. Şimdi aynı kampanyanın ultranet 16 mbit 75 akk'lisini kullanacağım. Telekomdaki çalışanla aynı caddede oturuyoruz. O da ultranet kullanıyormuş haliyle. En fazla 8-10 mbit görürsün artık dedi.

Konuyla alakasız olacak ama bunlar gpon da bile hızı tam vermiyorlar ya insan hayret ediyor

• Man Of Earth kullanıcısına yanıt
    Bir de tilgin modemleri var ki, 55 m2 evde full çekmiyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.