Şimdi Ara

Fiberoptik kablo ile adsl kullanabilir miyim ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
19
Cevap
1
Favori
4.237
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba yeni eve taşındık netspeed 16 mbps akk siz 52 tl olan paketi baglatmayi dusunduk ama eve gelen kablo fiberoptik kablo bizden once bu fiber kullanıyolarmış heralde adsl kullanmak için ne yapabiliriz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bunu en iyi netspeed bilebilir. Fiberi Türk telekom döşediyse bazı yerlerde fiber döşediği zaman telefon kablosunu söküyor, adsl/vdsl alamıyorsunuz. Netspeed'i arayın ya da facebook'tan özel mesaj ile adresinizi yazın. Adsl verip veremeyeceklerini sorun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnemyTerritory -- 17 Ağustos 2018; 14:22:04 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fiber varken adsl istemek ?
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    16 bana yeter ucuz olsun dedi sanirim

• Fiberse fiber dsl verilmez.

• öğrenci evi zaten 16 mbps yi 52 tl ye almak varken hem vdsl modem alıp hem 70+ fiyat vermek istemiyoruz gerek de yok.Netspeed i aradım turk telekomun o bölgede fiberi yok dedi bizden önceki çocuklar superonline kullanıyomuş.
  • Bluelife07 kullanıcısına yanıt
    bu telekomun fiberi olmuş olsaydı bile vdsl modem almanıza gerek yoktu başvuracaktınız telekom kendi routerını getirip kuracaktı (ücretsiz) sonra kapatırken iade edecektiniz

Bu superonline'ın fiberiyse aynı fiber üzerinden vodafone fibermaxx alabiliyorsunuz bence 100 mbps lik öğrenci tarifesine bakın 12 ay taahhütlü 79₺ 100 gb akkli sonra 24 mbps'e düşüyor

Paketler bunlar 24 mbps te alabilirsiniz 12 ay taahütle 8 mbps e düşüyor akk sonrası ama 24 mbps yetiyor diyorsan superonline'a da bak onlarda 24 mbps akkli veriyor ama vodafone gibi 100 mbps akkli vermiyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Data -- 17 Ağustos 2018; 15:7:4 >

• Mr.Data M kullanıcısına yanıt
    download yapmıyorum sadece sosyal medya ve internete giriyorum ayrıca superonline ve turk telekom düşünmüyorum netspeed ve turknet arasında kararsız kalmıştım düşündük ki adsl yeterli netspeed in 52 tl 16 mbps akk siz paketi almaya karar verdik ama bu fiberoptik sorunla karşılaşana dek akk li paket görmek istemiyorum :)
    telekom un adsl i varsa alabilirsin ama onlar da fibere çevirebilirler altyapılarını genelde başka firma gelirse fiber döşeyebiliyorlar sonra paket değiştirmek zorunda kalabilirsiniz ve superonline altyapısından sadece sol ve vodafone dan hizmet alabilirsin millenicom da veriyor ama superonline ile aynı tarifeler

hayırlı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: AMC

Fiber varken adsl istemek ?
    valla hocam böyle konular görünce kafayı duvarlara vurasım geliyo, biz fiber için hergün arıyoruz, adamlar fiber olan yerde adsl kullanıyor

Allah çarpar millet fiber gelsin çöpten olsun diyo sen öğrenci evi diyosun. Bunca kişi var burda fiber gelmeyen dalga geçmiş gibi oluyor.
  • hocam elinizde bir teknoloji var kullanın gitsin 10-20 lira az para ödememek için bu kadar kasmayın şu teknolojiye sahip olabilmek için insanlar neler vermezler buna bende dahilim evlerini taşiyanlar bile var imkanım olsa bende taşirim
  • Bu olay bence tamamen ihtiyaç meselesi fiber de olsa adsl de olsa aynı isime yarayacak o yuzden adsl istedim sadece sosyal medya ve internetten arastirma yapma isime yarar

Dostum fiber internet para verip altyapı cektirenler var

• Vodafone. Bak fiyatlari iyi o kablodan alirsin.

• Benim kapıya kadar da Turk Telekom fiber kabloyu çekmiş ama sırf adı TT diye kullanmamayı planlıyorum.

Bölgede WiFi sağlayıcılar var, kıştan beri bir tanesini kullanıyordum. Bu binada da bunlarla devam edebilirim. 8 Mbit bağlantı 40 TL ve sınırsız, sıkıntısız, sinirsiz. Tek bir kez ev içindeki yönlendiriciyi sıfırlayınca PPPOE şifremi bilmediğim için sıkıntı yaşadım. O da firmayı aradım, kullanıcı adı ve şifreyi verdiler, bağlandım tekrar sıkıntısız...

Aylık 200 GB üstü veri kullanımım oluyor. 8 Mbit de kullanımıma gayet yetiyor. Garip garip AKN'li paketlere daha fazla para vermektense bu işime fazlasıyla geliyor.
  • sis651 kullanıcısına yanıt
    netspeed alabilirsin 75MBps hız akn 200GB 65TL
  • Netspeed Fiber veriyor diye biliyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.