Şimdi Ara

Fibere gecis icin iss tavsiyesi gerekli (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.798
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Ben kullandin 4sene sorun cikadi arizada cok fazla abone olmadigi icinde ekip anina yollaniyor. Sadece online oyunlarda ping sorunundan iptal ettim oda modemden kaynakliydi kabliyla baglamadimda superonline aldim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Neyse başvuruyu yaptım yarin bağlıyorlar vatana millete hayırlı olsun

• mcrew kullanıcısına yanıt
    O kadarını biliyorum hocam cahile anlatır gibi anlatmissin sağol

İkisi arasında stabilite ping vs gibi farklar var mi anlamında sormustum ama gerek de kalmadı netspeed de telekom altyapısını kullanıyormuş aslında güzel fiyatlar vardı.

Neyse yapacak bisey yok kablonete başvuru yaptım bakalım 25 mbps a kadar modemle 85 tl akn kota yok .İnşallah memnun kalırım başka seçenek yoktu

• Fatih211 kullanıcısına yanıt
    Yani o şekilde yapacağına 24 mbps akn li bir pakete geçip 24 ay taahhüt yapabilirsin.

Sene sonunda akn kalkacak. Yani 9 ay akn li 15 ay aynı fiyattan akn siz kullanmaya devam edersin

Ping senin için önemli ise kablonet büyük problem olabilir senin için. Stabilite ping bunlari fiber yada bakır çok etkilemez. İnternet servis sağlayıcınin omurgası yurt dışı çıkış kapasitesi bunlar önemli.

Kablonet de o bakımdan pek iyi değil sanırım. Ama şans çok memnun olan da var.

• mcrew kullanıcısına yanıt
    O secenegi de dusundum hocam ama zaten oyle bir paket alindiginda da 71tl ve uzeri fiyat oluyor.Hala 9 ay var akn kalmasina en az ve kalkacagi aciklandi ama fiyatlarin ne olacagi konusunda bir aciklama olmadi.Yani 50 tl ile sinirsiz internet olacagi bana pek gercekci gelmiyor.Gurultu patirti kopmasi da ihtimal dahilinde.71`i odedikten sonra 85`i de oderim problem degil acikcasi.

9 ay disinda akn kalkinca kalan 15 ay biraz yuksek odemeyi goze aldim cunku alternatifim yok an itibariyle.Ben apartmana yerlestikten sonra yoneticiyi kafalarim dilekceleri toplarim alternatif yaratiriz o sure zarfinda belki
  • Sonuç yaziyim da konuyu sonra araştıranlara referans olur belki.

Yaklaşık 10 gündür kablonetin 25 mbps akn siz kotasız paketini kullanıyorum.Aksam 20.00 ve 22 00 arası biraz ping artsa da genel olarak başka bir problem yaşamadım.Online işlemlerden ariza bildirimi yaptım ertesi sabah ekip gelelim mi diye sordu yani hemen cevap aldım.

Hız düşmediği için şimdilik bir işlem talep etmedim biraz gidişata bakmak istedim.

Genel olarak problemsiz ama bizim bina 15 katli akşam yoğunluktan ping yükseliyor sanırım onun dışında simdilik büyük bir sorun görünmüyor.

Gelen modem ubee ve çekim gücünü az buldum.Eski modemim asus n16 idi ve sokaktan bile çekiyordu bunda duvar kalınlığı ile mi alakalı bilmiyorum ama balkondan çekmiyor odalardaki duvarlardan da rahat geçemiyor.Ara dediğimiz hole den net çekiyor sanırım duvarları aşamıyor.

Konuya cevap yazmış arkadaşlara da bir kez daha teşekkürler sağlıcakla kalın

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.