Şimdi Ara

Fiberaltyapı Port Yok

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Superonline kullanıyorum.

Aynı sitede yan bloğa taşınıyorum şansımıza bu blokta port kalmamış.

Mevcut sitemizde FFTB var. Bloğa kadar fiber gelip dairelere cat kablo dağıtılıyor.

10 gün önce kapasite arttırımı için işlemlere başladıklarını ilettiler ama bu süreç ortalama ne kadar sürer hiç yaşamış olan var mı ?

• Ayni sekilde bizde de superonline altyapisi var kablonet ile. Millenicom tarafindan basvuru yaptim ancak port yok diye oyaliyorlar diye dusunuyorum beni.

• sanırım SOL fiber alt yapısını sisteme geç işliyor, millenicom veya vodafone sistemde aktif olmadığını görünce işlem yapamıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erol_ist -- 9 Nisan 2022; 17:59:34 >
  • Vodafone ve SOL fiber alt yapıda ortak kullanım yapıyorlar.

Sitede SOL var fiberde port yok kapasite arttıracağız vs dediler.

Vodafone fiberde alt yapı gözüktü, sorduğumda boş port var dediler. Başvurdum belki 3-5 portu Vodafone kendine ayırtıyordur şeklinde düşündüm yine eve Turkcellden geldiler port yok diyerek bağlamadılar  

Turkcellin kapasite arttırımını bekliyoruz bakalım. Ortalama 1 hafta sürer diyorlar zaten 10 gün oldu. 

• sürekli ara mobbing yap  

• Günde 2 arama ile 14. güne girdik. Az önce aradığım temsilci çözüm merkezi müdürüne aktarıyorum yarın hızlıca size dönüş sağlanacak dedi. Bekliyoruz bakalım.  

• Range.. kullanıcısına yanıt

twitter adreslerinden de dm atın.

• Sizi bölgenizde Superonline bölge bayisi vardır, işte onlarla temasa geçerseniz daha iyi bilgi alabilirsiniz diye düşünüyorum.

• Dün birisi çözüm merkezi yöneticisine yönlendirdiğini iletmişti.

Bugün sabah arayıp bağladılar.

Sanırım ekledikleri switch Gbps bir Switch. 100Mbps paket kullanmama rağmen 200Mbps download hızı sabit olarak alıyorum.

Süreç 27. sinde başlamıştı bugün itibari ile çözüldü.

Turkcell fiber alt yapısında port sorunu yaşayanlar için süre açısından fikir verebilir.

Ben TT adsl abonesiyim.Bir sorunum yok süperonline fiberden memnunmusunuz?

• azata A kullanıcısına yanıt

konumunuza göre değişir ben ankarada kullanıyorum süper

• azata A kullanıcısına yanıt

Oturduğum yerde olurda hiç bir operatör port açmasa yine ADSL almazdım.

ADSL'den hangi teknolojiye geçerseniz geçin bence mutlu olursunuz.

Turkcell fiberden genel olarak memnunum. 100Mbps paket parası ödüyorum 200Mbps kullanıyorum   2 yıla yakın süredir ciddi bir sorun yaşamadım. Ara sıra gece 4 de internet 5 dakika kesiliyor sadece oda benim için en azından ciddi bir problem değil.

merhaba,

100 mbps paket abonesi iken 200mbps hız alma konusu ile ilgili bir şey sormak istiyorum.

Ben de 100 abonesiyim, hız testlerinde dediğiniz gibi 200-300'ler havada uçuşuyor, anlık olarak 400 bile görüyorum

Ama gerçekte internetten bir şey download ettiğimde hızım 100.

Siz de durum nasıl sadece hız testlerinde mi 200 görüyorsunuz, sitelerden ya da torrentden dosya indirirken 100'ü geçiyor musunuz ?

• tuzsuz_deli_bekir kullanıcısına yanıt

Evet , 20MB/sn'ye yaklaşık indirme hızları yakalıyorum.

• selam

evım anayola sıfır yoldan 6 mt karsımda superonline fıber altyapı dosedı ve logar koydular kablo cektıler doseyen ekıp 1 ay once sınyal verecez dedı.fakat superonline bayıye evıme altyapı ıstedım fıber sonlandırma veremeyız yanıtı geldı sonuc tek ozel ev oldugu ıcın veremıyorlarmıs.

eve baglatma cozumu yokmudur hıc..baglatan varsa nasıl bır yol ızlerım

ne yapabılırım

tek ozel nda oturmak omur boyu fıber alamadıktan sonra fıber gelmıs onumde alamadıktan sonra :(((

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frantic2 -- 27 Haziran 2022; 20:31:15 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.