Şimdi Ara

Fiber Yurtdışı Hız Düşüklüğü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
1.998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba, 100mbit internetim mevcut. Ankara içinde 91, Almanya üzerinden 30-50 ABD üzerinden 15-25 arası değerler alıyorum. Bağlantı kablolu. Upload hızlarım ise garip şekilde hep sabit 10.

Arkadaşım da kullanıyor, kablosuz olarak Ankara içi 42, ABD 25 alıyor. Yurtdışı hızlarımı mı kısmışlar? Ankara içi 42 alan da 25 alıyor, hem de kablosuz olarak, 91 alan da 25 alıyor hem de kablolu olarak çünkü.

Eğer böyle bir şey varsa cayma bedeli ödemeden çıkmam mümkün mü? Malum 25lik paket alsam yine ABD 25 alacağım. Hatta modem dayatmalarından dolayı VDSL geçmeyi bile düşünüyorum.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• Türknette bende 75 mbps kullanıyorum vdsl frankfurta 40 mbps anca ulaşıyor

• Hocam anlamadığım arkadaşım da superonline kullanıyor laptoptan yaptı kablosuz olarak kendi internetinde, Ankara içi 42 ABD üzerinden de 25 alıyor. Ben kablolu şekilde Ankara içi 91 alırken ABD üzerinden yine 25 alabiliyorum. Yani bir kısıtlama mevcut gibi geliyor. Hani Avrupa 100'den 70-80 lere düşse ABD de 50-60'lara düşse yine anlayacağım ama güya fiber ve 100mbit.

• TheDeviLofDark kullanıcısına yanıt

maalesef yurtiçinde vaadettikleri hızları yurtdışında vermiyorlar

• Hocam tam vermesini beklemiyordum ama %80 civarlarında kayıp çok fazla değil mi? Bir de dediğim gibi arkadaşım kendi evinde kablosuz olarak Ankara için 42 alırken ABD için 25 alıyor. Ben 91 alırken 25 alıyorum hem de kablolu kullanarak. Bu kısıtladıklarını göstermez mi?

• Türk Telekom 50mbps kullanıyorum,

Gerek yurt içinde, gerek yurt dışında hızım aynı.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Hocam ekran görüntüsü paylaşma şansınız var mı acaba speedtest üzerinden ip kapatarak? Gelecek ekiplere gösterebilmek için istiyorum.

İstanbul Fiber Yurtdışı Hız Düşüklüğü

Frankfurt Fiber Yurtdışı Hız Düşüklüğü Fiber Yurtdışı Hız Düşüklüğü

Vienna Fiber Yurtdışı Hız Düşüklüğü

Milan Fiber Yurtdışı Hız Düşüklüğü

Rome Fiber Yurtdışı Hız Düşüklüğü

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Çok teşekkür ederim hocam.

Hem de kablosuz üzerinden yapmışsınız daha da iyi oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheDeviLofDark -- 28 Haziran 2021; 7:1:10 >
  • Hocam bende Türk Telekom fiber 100 mbps kullanıyorum. Yurt içinde 93-94 mbps hız alıyorum. Sizin konuyu gördükten sonra test ediyim dedim. Sonuçlar aşağıda ki gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• gokbiloz kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim hocam, wifi üzerinden sanırım değil mi bunlar?

Gelecek ekibe sunacak güzel kanıtlarım oldu sayenizde.

• https://imgur.com/a/eDcCn5l

Kablolu test sonuçlarım.

Evet hocam wifi.

• Türk Telekom abonelerinin sonuçlarını göstermek yerine superonline abonelerinden test sonuçları isteseniz daha iyi olmaz mı? Turkcell çalışanı size Türk Telekom'da kapasite sorunu yok, sorunsuz hizmet sunuyorlar dese bir şey diyemezsiniz çünkü. :) Ama sonuçları gösterip diğer superonline aboneleri bu sorunu yaşamıyor derseniz (eğer yaşamıyorlarsa) ilgilenirler.

• Der Meister. kullanıcısına yanıt
    Hocam sonuç olarak taahüt edilen hızdan %50 ile %80 arası düşük hız veriyorlar. Başka sağlayıcı da şu yönden iyi olur diye düşündüm, başkası veriyor sen veremiyorsan sıkıntı sende, cayma hakkı ödemeden çıkmak istiyorum diyebilmek için. Dediğiniz gibi kapasite yoksa satmasın bana üst paketi.

Superonline abonesi olup wifi ile 42mbps alıp, abd üzerinden 25mbps alan aynı şehirde yaşayan arkadaşım da mevcut.

Göstermelik 100mbps alacağıma 50 alırdım o zaman, param cebimde kalırdı. Eğer haksızsam uğraşmayı bırakacağım tabii.

Tabii ki haklısınız. Superonline, 15-20 yıl öncesinin TTNet'i durumunda. O altyapı üzerinden Vodafone seçeneği de değerlendirebilirsiniz hocam. Komşularınıza bir danışın isterseniz, içlerinde kullanan varsa test rica edebilirsiniz.

• Der Meister. kullanıcısına yanıt
    Evet hocam öyle, çok felaket göz boyamalık hızlar resmen. Yurtdışı çıkışları ya çok kötü ya da bilinçli bir şekilde kısıtlıyorlar. Binada kullanan var mı bilmiyorum, gelen ekipler modem ve kabloda sorun yok demişti.

• Hocam ben 2 yıldır kullanıyorum 100mbit fiber,yurt dışı çıkışı hiç yurt içinden farklı olmadı. Herhangi bir sıkıntıda gerek oyun gerekse de downloadlardan anlardım. Playstation,Pc vs. Herhangi sıkıntı yaşamadım. Siz bir arıza kaydı açtırın.Speedtest yerine daha sağlam olan nperf üzerinden de test etmenizi öneririm.

https://www.hizliresim.com/drm84qn

• Yurt ici yurt disi ayni hizlari alan arkadaslar single modda yapsinlar bu testleri ve o sekilde ekran goruntusu atsinlar. Bende multi modda yurt ici hizi alabiliyorum ama single moda gecince testte iste ozaman 83-84 olan hiz 30lara dusuyor

• HaciTTOR kullanıcısına yanıt
    Normal diyorlar, bak ankara yapınca 91-92 çıkıyor diyor çok bilgili ekipleri

Beni havuz ipye almışlar acaba bundan mı kaynaklanıyor ki? 25tl statik ipye bayılmak istemiyorum.

Ekleme: Dediğiniz siteden yapınca TR içi 94, sizin seçtiğiniz sunucuda ortalama 64-75 arası sürekli dalgalanan değerler alıyorum mesela birinde ortalama 64 diyor alt kısımda 68 yazıyor, başka testimde ortalama 68 diyor altta 75 diyor. Datapacket Frankfurt sunucusu daha da düşük çıkıyor 40-50 arası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheDeviLofDark -- 29 Haziran 2021; 10:8:19 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.