Şimdi Ara

FİBER-VDSL isteyenler ve bekleyenler yapmanız gerekenler burada

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11
Cevap
5
Favori
1.263
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle bağlı olduğunuz en yakın turktelekom müdürlüğüne gidin.

Direkt saha ekibinin bulunduğu teknisyen odasına girin. Teknisyenlere güzel ve sıcak bir selam verin. Varsa şeflerini bulup bilgi alın.

Sahada kabin kuran ve iş sırası olan teknikerler en net bilgiyi veriyorlar.

Yoksa giriş bankodaki halinden bıkmış bir bayan memurla diyaloga bile girmeniz zaman kaybı olur.

bölge saha ekibi odasını bulmaya çalışın. onlar size 1 yıl içinde gelecek yada şuan planda yok diyorlar. bazende belli olmuyor şirket nerde int müşterisi çoksa oraya kuruyoruz dediler.

Bizim sokakda karşı apartamana kurmuşsunuz dedim, orda müşteri çoktu ttnet uygun gördü kendisi fiber getirdi dediler. (Bizzat şirketin ticari politikası olduğunu söylediler. )

Bizde 24 dairede internet kullanan 7 kişiyiz. vdsl geldi zor bela. aynı karşılıklı çapraz sokakdan bahsediyorum. Fiber gelen apartmanla aram 50-100 metre yok, direk karşımda ve farklı sokakta.

TTNET saha montaj teknisyenleri bulun bi şekilde. Ben gittim konuştum. şefleri ankara bölge müdürlüğünden kabin vs talep ediyorlarmış talebe ve duruma göre değişen bir süreç.

Ayrıca fiber için apartman sakinlerinden dilekçe toplayıp ttnet ilçe müdürlüğüne bırakabilirsiniz. Bizim aprtmanda 24 dairede 10 genç yok. o yüzden vdsl bana kafi. Ancak dilekçeden sonra gelirseler daire başı ek 200 tl ücret cıkabilir dedi ttnet teknisyeni. ondan istemiyor insanlara fiberi dedi. (doğru mudur bilmiyorum. )kablolama masrafı vs. çıkar dedi.

fiber istriyoruz diye örnek dilekçeden tüm apartmana daire sayısı kadar çıktı alın herkesden imza alıp bırak ttnet müdürlüğüne, yada apartman toplantısında dile getirin. Apartman küçükse şayet yine dilekçe alın ve bırakın.

Dilekçe örnekleri için konu :https://forum.donanimhaber.com/turk-telekom-dilekce-ornegi-ornekleri-ve-altyapi-port-talebi-talepleri--140072962

Aklımdaki bilgiler bu şekildedir.

Yine tiwitterdanda ttnet ceo lara soru sorarak fiber talebinizi iletebiliyorsunuz. örnekleri var.

TTNET Müd. yard. Yusuf Kıraç ile birlikte Vali beyde ilgilenmiş, ilgili haber: https://twitter.com/kemalettin/status/1248967282191224832

Yusuf Kıraç talep sayfası : https://twitter.com/krc_ysf/with_replies

FİBER-VDSL isteyenler ve  bekleyenler yapmanız gerekenler burada

Not:
    Twitter etkinliği için ilgili hesapları etiketleyip twit atabilirsiniz. En kolay ses duyurma merci şuan.
    #turktelekom @TurkTelekom @VodafoneTR @TurkNet @BTKgovtr @UABakanligi @iletisim @tcbestepe @BTKbasin @umitonaltr @kablonet @TRSUPERONLINE @millenicom

Ülkemizin internet alt yapısının gelişmesi için desteklerinizi esirgemeyin. Bazı arkadaşlar kota kalktı faturada yükseldi diyorlar. Ancak talep olmasa 16 mbit aşamazdık şuan emin olun. Size romanya hızları örneği de vereyim.

Romanya dünyada üst sıralarda şuan speedtest verilerine göre buyrun bakın.https://www.speedtest.net/global-index

FİBER-VDSL isteyenler ve  bekleyenler yapmanız gerekenler burada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BurakLEE -- 19 Nisan 2020; 16:36:3 >

• teşekkürler
  • rica ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BurakLEE -- 20 Nisan 2020; 12:24:12 >
  • Takip

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bende binamıza nasıl fiber getirdik yazayım;

3 sene önce yeni ev almıştım.
    Evde bırakın fiberi bakır telefon hattı bile yok, sonuçta müteahhitin işi değil o bina içi iletişimi halletmiş neyse.

Turk Telekom'a gittim başvuru yaptım sıra var beyefendı 3-4 ay beklersiniz dediler tamam dedik.
    Bu arada bina 4 kat 8 daire. Tek taşınan benim hepsi satıldı ama daha kimse taşınmamıştı.

Bina baya doldu 8 dairenin 6'sı.
    6 kişide tam kafa dengi tamam dedim biz buraya getiririz.

Bina köşe, tam sokağın bitiminde logar var üzerinde turk telekom yazıyor.
    Logar kapağını komşularla açtık baktık 2-3 tane turuncu kalın kablo var aha dedik bunlar fiber hattı.

Sonra bizi karşı binadan bi genç gördü, muhabbet ettik.
    Kendilerinde fiber varmış hemde FTTH binaya girip kutuyu felan gördük.

Neyse sonra başladık BİMER-CİMER felan yazdık.
    Yetmedi Paul Doany'ye TT Ceosu.
    Yetmedi BTK'ya.

Hepsinden olumlu dönüş aldık yapılacak felan.
    Binaya bir gün 4 kişilik ekip geldi.

İncelediler buraya anca VDSL getiririz, fibere izin çıkmaz dedi.
    Yok abi dedim fiber olacak karşı binamızda fiber var herşey tam olmuşken tam olsun.
    Ben başvurunuzu alayım ama olmaz dedi.

Neyse 1-2 ay geçti gelen giden yok.
    Binadan 6 erkek buluştuk telekom il müdürlüğüne.

Girişte sekretere soruyoruz işte saha ekibi nerde felan diye. Birazda bağrış çağrış oldu.
    Yukarıdan biri seslendi noluyor sessiz diye güvenlik geldi.

Bi dakka felan derken sorunun çözdük üst kata çıktık altyapı servisine.

İçeriden bi adam bi gelirmisiniz dedi.
    Girdik hepimiz, nedir beyler sorun dedi.

Abi dedim bak sen yetkili birine benziyorsun bize bi yardım et böyle böyle dedik.
    Alt yapı şefi çıktı adam. :)
    Konuştuk felan aşağıya indik arabasına bindik geri kalanlarda kendi arabasına mahalleye gittik.

Adam şöyle bakındı birini aradı geldi o kişi mühendismiş.
    Şurdan hat çekin felan diye konuştular sonra bina içine baktı tamam dedi olur.
    Kaç kişi alacak internet eve dedi en az 6 hatta bütün daireler dedik.
    Tamam dedi, mühendise dönüp başlayın işlemlere dedi.

1 haftada kutu takıldı kablolar çekildi, sonlandırmalar yapıldı.
    Başvurumuzu yaptık netler bağlandı.

Yani arkadaşın dediği gibi telekomda şef, mühendis vs bulmanız lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cloud Nine

Bende binamıza nasıl fiber getirdik yazayım;

3 sene önce yeni ev almıştım.
    Evde bırakın fiberi bakır telefon hattı bile yok, sonuçta müteahhitin işi değil o bina içi iletişimi halletmiş neyse.

Turk Telekom'a gittim başvuru yaptım sıra var beyefendı 3-4 ay beklersiniz dediler tamam dedik.
    Bu arada bina 4 kat 8 daire. Tek taşınan benim hepsi satıldı ama daha kimse taşınmamıştı.

Bina baya doldu 8 dairenin 6'sı.
    6 kişide tam kafa dengi tamam dedim biz buraya getiririz.

Bina köşe, tam sokağın bitiminde logar var üzerinde turk telekom yazıyor.
    Logar kapağını komşularla açtık baktık 2-3 tane turuncu kalın kablo var aha dedik bunlar fiber hattı.

Sonra bizi karşı binadan bi genç gördü, muhabbet ettik.
    Kendilerinde fiber varmış hemde FTTH binaya girip kutuyu felan gördük.

Neyse sonra başladık BİMER-CİMER felan yazdık.
    Yetmedi Paul Doany'ye TT Ceosu.
    Yetmedi BTK'ya.

Hepsinden olumlu dönüş aldık yapılacak felan.
    Binaya bir gün 4 kişilik ekip geldi.

İncelediler buraya anca VDSL getiririz, fibere izin çıkmaz dedi.
    Yok abi dedim fiber olacak karşı binamızda fiber var herşey tam olmuşken tam olsun.
    Ben başvurunuzu alayım ama olmaz dedi.

Neyse 1-2 ay geçti gelen giden yok.
    Binadan 6 erkek buluştuk telekom il müdürlüğüne.

Girişte sekretere soruyoruz işte saha ekibi nerde felan diye. Birazda bağrış çağrış oldu.
    Yukarıdan biri seslendi noluyor sessiz diye güvenlik geldi.

Bi dakka felan derken sorunun çözdük üst kata çıktık altyapı servisine.

İçeriden bi adam bi gelirmisiniz dedi.
    Girdik hepimiz, nedir beyler sorun dedi.

Abi dedim bak sen yetkili birine benziyorsun bize bi yardım et böyle böyle dedik.
    Alt yapı şefi çıktı adam. :)
    Konuştuk felan aşağıya indik arabasına bindik geri kalanlarda kendi arabasına mahalleye gittik.

Adam şöyle bakındı birini aradı geldi o kişi mühendismiş.
    Şurdan hat çekin felan diye konuştular sonra bina içine baktı tamam dedi olur.
    Kaç kişi alacak internet eve dedi en az 6 hatta bütün daireler dedik.
    Tamam dedi, mühendise dönüp başlayın işlemlere dedi.

1 haftada kutu takıldı kablolar çekildi, sonlandırmalar yapıldı.
    Başvurumuzu yaptık netler bağlandı.

Yani arkadaşın dediği gibi telekomda şef, mühendis vs bulmanız lazım.
    Benbe böyle tecrübe ettim, ama sizinki daha güzel olmuş. Üst kata alt yapı ekibine çıkmanız şart. Canlı örnekleri bunlar. yoksa gişedeki kadınla vır vır yaparsınız işide çözemeden dönersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BurakLEE -- 20 Nisan 2020; 12:29:6 >
  • Yusuf Kıraç’a DM yoluyla bütün bilgileri ve sorunları aktardım mesajım şu şekildeydi;

Hocam selamun aleykum. Size ofansif tweet attım bunun için kusuruma bakmayın. Türk genci olarak her zaman geri plana atılmaktan sıkıldığımı söyleyerek mesajıma başlamak istiyorum. Öğrenciyim, ağabeyim öğretmen. Sürekli internet kopmalarından, düşük hızlardan ve upload hızlarından bıkmış durumdayız. Mahalle’de fiber kablo döşenmiş vaziyette fakat kimse ilgilenip apartmanımıza çekmiyor. Bu durumdan sıkıldığım için bir kardeşiniz olarak size sitem ediyorum. Lütfen ekiplerinize iletip durumu çözdürür müsünüz? 25-30 mb/s internet hızı, 5mb/s upload hızını Türk gençlerine çok mu görüyorsunuz? Ne ders çalışabiliyoruz, ne araştırma yapabiliyoruz. Vodafone Net aboneliğimi iptal ettirdim. İnternetsiz durumdayım. Kimse yardımcı olmuyor, kimse sorunu çözmek için elini taşın altına koymuyor. Lütfen, size yalvarıyorum bu işe el atın. Artık çok sıkıldım! 6 mb/s internet 0,20 upload ile çağ dışı olan bu dünyaya adapte olamıyorum. Lütfen ama lütfen yardım edin. Ekip yönlendirin, bir şey yapın. Sizin sözünüz geçer, sözünüzü dinlerler ve ben cidden delirme noktasına geldim. Evde 4 kişi aktif internet kullanıyoruz. Ablam üniversite öğrencisi son sınıf, ağabeyim öğretmen çocuklara ders veriyor, ben üniversiteye hazırlanmaya çalışıyorum. Bu durum yüzünden çok şey kaybettik, lütfen geleceğimizi de bu altyapı yüzünden yok etmeyelim... Lütfen

Bana geri dönüş şu şekilde oldu; “Tek mesajda adres ve iletişim numarası alabilir miyim“

Gerekli aksiyon alınırsa bu mesaj üzerinden edit yapacağım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • evet beyler bende yasadiklarimi anlatim
    2011 den beri aboneyim alt yapi en az 16 senelik tabi o zaman fiber yaygin degildi hatta cok azdi
    ilk fiber vdsl baswurusu icin 2017 de mailler atmistim ise yaramamisti cunku haklilardi mahallemiz bunu hak etmiyordu nufus olarak 20 30 bin arasi geride kalmis bir mahalle. 2018 ve 2019 da defalsrca kez mailler attim paul doany e tweetler attim bolge mudurlugune gidip soyledim dilekceler yazdim bimer cimer btk fayda olmadi.ben fiber degil vdsl sistem bekliyordum.en son muhendislerin odasina gittim il mudurlugune orada bizim mahalleye bakan muhendisin masasina oturdum anlattim durumu malesef yok dedi ileridede dusunmuyoruz dedi.umidi kesmistim 1 sene boyunca saha dolaplsrina her zaman bakardim belki degisir diye.2020 20 mart gunu isten eve giderken bizim mahalledeki saha dolabina bakim dedim bembeyaz dolap gordum saka dedim herhslde ben yaniliyorum dedim yanina yaklasana kadar inanmadim ve tip7 erisim kabini yazinca sevindim sasirdim.sonra arastirma yaptim ilimizin resmi sitesinde tt il muduru ile il belediye baskaninin konusmasinda bizim mahalle ve karsi mahallelerde donusum olacagini soylemis kendisine tesekkur ediyorum hic beklenmedik yerden sevinmek boyle bisi iste umarim bekleyenlerde bir an once kavusur.

• Fiber gelsede değişen bişe yokki 6 mb 8 mb paketi fiber diye satıyorlar

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.