Şimdi Ara

Fiber kablo döşeniyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.847
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 13 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 12
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 6
  • Ortalama Mesaj Aralığı 4 saat 34 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 5
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Furkan (6 mesaj) throlll (3 mesaj) nevrans (2 mesaj) PcDestek (1 mesaj) kelli felli (1 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    756 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Kablo döşenmesiygle ilgili konu aradım ama bulamadım.

Yer: Aydın- Kuşadası

Az önce dedem aradı ve telekomun yeni kablo döşediğini ve telefonun çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için aradı.

meyersem cumartesi günü bizim siteye de gelmişler babamla görüşmüşler ana panoyu nereye yerleştireceklerini kararlaştırmışlar, ana panodan sitelere dağıtacaklarmış.

Bu kablo değişimi Türkiye çapında yapıldı mı acaba, yoksa yeni birşey mi ?

|
    |
  • Yüzbaşı
    341 Mesaj
    Bende Aydın'da oturuyorum.Burda da değiştirdiler.Ama fiber kablo falan yoktu.Sadece apartman girişindeki kutuya gelen kabloları değiştirdiler.
  • Binbaşı
    1455 Mesaj
    ayrıca güney sahilleri ege ve akdenizde telefon hatlarını direklerden yeraltına almaya başladılar....
    |
    |
  • Yarbay
    4874 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: Furkan

Kablo döşenmesiygle ilgili konu aradım ama bulamadım.

Yer: Aydın- Kuşadası

Az önce dedem aradı ve telekomun yeni kablo döşediğini ve telefonun çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için aradı.

meyersem cumartesi günü bizim siteye de gelmişler babamla görüşmüşler ana panoyu nereye yerleştireceklerini kararlaştırmışlar, ana panodan sitelere dağıtacaklarmış.

Bu kablo değişimi Türkiye çapında yapıldı mı acaba, yoksa yeni birşey mi ?

Site dediğin neresi, söke-kuşadası kavşağındaki davutlara giderkenki bölge mi yoksa kuşadası merkez mi?
  • Emekli Yönetici
    13626 Mesaj
    Türkiyenin her yerinde durum böylemi bilmiyorum ama Ankara öveçler tarafına işim düşmüştü ki her sokakata faklı büyük dolaplar görmüştüm. Elektirk trafosudur sandım . Ardan zaman geçti öveçlere tekrar gittim sokağın birinde dolap açıktı. İçinde akü, fan ve kartlar felan vardı hemen başında duran yetkiliye sordum vdsl2 mi diye. Vdsl2+ telefon + adsl olduğunu söyledi fakat daha devreye alınmadığını belirtti. İçi aynı bir merkezi network dolabının küçüğü 2 adet kart vardı dahada takılabiliyormuş.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    756 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orjinalden alıntı: ThisisaNightmare

Site dediğin neresi, söke-kuşadası kavşağındaki davutlara giderkenki bölge mi yoksa kuşadası merkez mi?

site dediğim "siteler" değil :)

biliyorsan kuşadasındaki stadyumun orada

ekleme: takılacak olan pano büyükmüş ve sadece bizim site için değil civardaki siteler ve evlerde oraya bağlanacakmış.

quote:

Orjinalden alıntı: maxi909

ayrıca güney sahilleri ege ve akdenizde telefon hatlarını direklerden yeraltına almaya başladılar....

telefon hatları zaten gömülü burda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Furkan -- 12 Mayıs 2009; 1:31:59 >
  • Yüzbaşı
    731 Mesaj
    telekom şu aralar dsl bağlantısının zayıf geldiği ve santrale uzak olan bölgelere yeni teknoloji saha dolabları döşemekte ve bu saha dolabları santrale fiber kablolarla bağlanmakta böylece santrale uzak olan bölgelerdeki kopma sorunu,sinyal kalitesi düşüklüğü sorunu ve hız sorunu ortadan kalkmaktadır.ilerde başlayacak olan ip tv ve benzeri hizmetler bu alt yapı üzerinden daha sağlıklı verilecektir.
  • Yüzbaşı
    756 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    2007 de ki bir haberi buldum

yazana göre 4 yıl içinde bütün kabloların fiberle değişeceği yazıyor
    sanırım onunla alakalı bir şey.
  • Yarbay
    2038 Mesaj
    ben daha oncede yazmıstım fıberoptık kablo dosenıyor dıye ızmırde en gec bır yıl ıcınde fıberoptık olayını bıtıreceklerını soylemıstı yetkılı buyuk dolaplar saha dolapları vdsl2 kullanıyorum bende saha dolabından alıyorum ve vdsl2 cok memnunum ımkanı olan vdsl2 gecsın derım
  • Binbaşı
    1174 Mesaj
    Bizdede fiber sistemi kurdular ama daha eski dolaptan yenisine geçişi yapamadılar kaç aydır,madem kurdun neen geçirmiyorsun.
  • Binbaşı
    1846 Mesaj
    1.5 yıl önce bizim burayada ip tv için kablo döşemişlerdi hala tık yok.
    |
    |
  • Yarbay
    4492 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: nevrans

ben daha oncede yazmıstım fıberoptık kablo dosenıyor dıye ızmırde en gec bır yıl ıcınde fıberoptık olayını bıtıreceklerını soylemıstı yetkılı buyuk dolaplar saha dolapları vdsl2 kullanıyorum bende saha dolabından alıyorum ve vdsl2 cok memnunum ımkanı olan vdsl2 gecsın derım

Şuan ki standart bağlantıya göre ne gibi artıları var ?
  • Yüzbaşı
    756 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Misal ben burda 8mb adsl alamıyorum bu saha dolaplarının devreye girmesiyle bu hızı alabilecekmiyim ?
  • Binbaşı
    1155 Mesaj
    quote:

Misal ben burda 8mb adsl alamıyorum bu saha dolaplarının devreye girmesiyle bu hızı alabilecekmiyim ?

Arkadaşlar tüm Türkiye'ye o dolaplardan döşeniyor ve evet yakınınıza bir yere o dolap kurulursa o hızı ve daha fazlasını alabilirsiniz.

Ancak biraz zaman alıyor tabi ki.
  • Yüzbaşı
    756 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orjinalden alıntı: throlll

quote:

Arkadaşlar tüm Türkiye'ye o dolaplardan döşeniyor ve evet yakınınıza bir yere o dolap kurulursa o hızı ve daha fazlasını alabilirsiniz.

Heryere döşendiğini öğrendim ve hatta kablonun daha önce çekildiğini sadece dolabın elektrik bağlantılarını, dolabın yerini ve çevre sitelerdeki mevcut bağlantıların durumuna bakmak için gelmişler.

50 mt olacak dolapla aram umarım bi sorun çıkmaz.
  • Binbaşı
    1155 Mesaj
    quote:

quote:

quote:

Heryere döşendiğini öğrendim ve hatta kablonun daha önce çekildiğini sadece dolabın elektrik bağlantılarını, dolabın yerini ve çevre sitelerdeki mevcut bağlantıların durumuna bakmak için gelmişler.

50 mt olacak dolapla aram umarım bi sorun çıkmaz.

bina içi bağlantısı çok kötü olmadığı durumda istediğiniz hızı rahatça alabilirsiniz.

bu arada ortada dolap yoksa eğer biraz daha beklemeniz gerekebilir

• Yüzbaşı
    756 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

bina içi bağlantısı çok kötü olmadığı durumda istediğiniz hızı rahatça alabilirsiniz.

bu arada ortada dolap yoksa eğer biraz daha beklemeniz gerekebilir

site içindeki bağlantılar geçen yıl telkom ve site tarafında yenilendi, binaya giren bağlantıda sorun olduğu için binadaki kutudan alıyorum ben.

dediğim gibi dolap için cumartesi yer tespitinde bulunmuşlar

çevre sitelerde gerekli gördükleri ara bağlantıları yeniliyorlar şuan

zaten benimde şuan için pek bir acelem yok :)

birşey daha merak ediyorum pingler de düşüş yaşanır mı?
  • Yarbay
    2038 Mesaj
    bana vdsl2 baglamaya gelen gorevlıyle gorustugumde vdsl2 kullananları fıberoptıkle bagladıklarını soyledıler adsl hızmetı alanları baglamadıklarını soylemıstı yetkılı gercekten gene dıyorum ımkanı olan vdsl2 gecsın cok memnunum 2000 hızında rapıd hesabımla fılm muzık ındırıyorum kolay gelsın
  • Binbaşı
    1155 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: nevrans

bana vdsl2 baglamaya gelen gorevlıyle gorustugumde vdsl2 kullananları fıberoptıkle bagladıklarını soyledıler adsl hızmetı alanları baglamadıklarını soylemıstı yetkılı gercekten gene dıyorum ımkanı olan vdsl2 gecsın cok memnunum 2000 hızında rapıd hesabımla fılm muzık ındırıyorum kolay gelsın

yok öyle birşey yetkili sallamış
  • Binbaşı
    1396 Mesaj
    Dün 14 Mayıs 2009 Istanbul Bağcılar Güneşli Evren Caddesinde turuncu renkli kablolar döşeniyordu, kabloların üzerindeki yazıda Optik Kablo yazıyordu. Umarım Internet icindir :)
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
valorant points
valorant vp
bankacılar
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

MAIL
0,494
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.