Şimdi Ara

Fiber kablo çekildi ya internet? 3 katlı bina

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
815
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 7 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 6
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2
  • Ortalama Mesaj Aralığı 4 saat 7 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • pekbiumursanmaz (2 mesaj) ressi1 (1 mesaj) arda753 (1 mesaj) NitroNos (1 mesaj) Mugzy (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Mobil (3 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • Selam herkese 2 sene önce taşındıgımız 3 katlı bina da telefon hattı bile yoktu. 1.5 Senelik başvuru ardından bugün fiber kablo çektiler.
    Binaya yarın alacaklar. Fakat bir yerde okuduguma göre fiber kutusu için en az 8 katlı bina olması lazımmış bu ne derece doğru?
    Fiber kablo çekildiği halde ben fiber internet alamayacak mıyım? Ne yapmam gerekli? Mahallede tek fiber bende olacak eğer olursa
    (Tabi site olan yerler hariç)

|
    |
  • 3 katlı ama her dairede 4 hane yaşıyorsa buda toplam 14 daire yapar giriş'te 2 daire olsa buda TTnet'in işine gelir ayrıca önünüzden fiber hattı geçiyorsa çekmişlerdir maliyet bakımından düşük olur ama geçmiyorsa belki yanlışlık olmuştur hipernet bağlayabilirler kalın siyah kablo eğer fiber olduğuna eminseniz pek uğraşmazlar kutuyu koyarlar bizim yan apartmanımıza koydular 13 daireydi fiber hat çekip koydular üzerinde türk telekom fiberinternet öyle birşey yazıyordu.Akla hizmet yan binamızda olmasına rağmen 14 dairelik apartmanımıza hipernet kablo çektiler normalde fibernet çekmeleri gerekiyordu anlamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos

3 katlı ama her dairede 4 hane yaşıyorsa buda toplam 14 daire yapar giriş'te 2 daire olsa buda TTnet'in işine gelir ayrıca önünüzden fiber hattı geçiyorsa çekmişlerdir maliyet bakımından düşük olur ama geçmiyorsa belki yanlışlık olmuştur hipernet bağlayabilirler kalın siyah kablo eğer fiber olduğuna eminseniz pek uğraşmazlar kutuyu koyarlar bizim yan apartmanımıza koydular 13 daireydi fiber hat çekip koydular üzerinde türk telekom fiberinternet öyle birşey yazıyordu.Akla hizmet yan binamızda olmasına rağmen 14 dairelik apartmanımıza hipernet kablo çektiler normalde fibernet çekmeleri gerekiyordu anlamadım.

3 Kat 3 daire . Dandik bir yer.
    En yakın fiber bizim burayla 1-1.5km uzaklıkta.
    Yani ilk defa geliyor bizim mahalleye bizim isteğimizle sokağa F/O yazan kanal kapağı(?)nı koydular yarın binaya alıcaklarmış
    Bilemiyorum nasıl anlayacağım ki? Fiber mi hiper mi? Kalın siyah derken?

• Kapakta Superonline yazıyorsa fiber kablo gelmiştir. Bu arada Süperonline Hipernet hizmeti sunmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arda753 -- 11 Eylül 2015; 18:13:43 >
  • Turktelekom'dan bahsediyorsanız onların fiber için minimum devresi 24 daireydi yanılmıyorsam. Bir ara Telekom müdürü söylemişti fakat net sayıyı hatırlamıyorum. Size büyük ihtimal VDSL üzerinden erişim sunarlar. Alacağınız hız fiberden çok farklı olmayacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fiber kutunun binaya konulması o kadar önemli değil, mahallemize kablo çekmişler. Saha dolabiniza uzaklaiginiza oranla 100mbit e kadar alabilirsiniz.

Binaniza fiber değildi büyük ihtimalle telefon hattı çekerler. Ordanda yüksek hızlara ulaşırsınız sıkıntı olmaz

• Annemlerin 8 daireli apartmaninda ttnet fiber, Superonline fiber ve uydunet var. Gerisini siz hesap edin, sayılara takilmayin.

Hiçbir şeyin standardı yok bu ülkede.

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.