Şimdi Ara

Fiber internet Superonline vs TTNET

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bu haftasonu Agaoglu myworld'e (istanbul ikitelli /ayazma) taşınıyoruz.
    Dairelere kadar fibernet çekili durumda olduğu söylendi , fazla bir bilgim yok ama superonline ve ttnet standlarını görmüştüm.Bir türlü konuşma fırsatım olmadı ordaki yetkililerle.
    Aceleci olup tongaya düşmeden dH üyelerinin fikrini almak istiyorum.

İnternet sağlayıcı olarak 4 sene boyunca smileadsl memnun olarak kullandım ve bu hafta kapatma dilekçesini verdim.

* Şimdi fibernetten beklentim , iyi ping süreleri ile bağlantı kaybı ve düşme yaşamadan online oyun oynayabilmek.

* Download yapmak için ttnetin ROKET ve superonline 'in TURBO hizmetini kullanmayı düşünüyorum.Ay sonuna doğru bir gün ayırıp yeterince download içerği sağlayabilirim , elimde download için yeterli HDD var ama SSD yok.

* Taahhüt olarak sadece 12 aylık kampanyaları kabul edebilirim.24 ay kesinlikle olmaz.Superonline daha iyi derseniz taahütsüz tarifelerine bakabilirim.Yani daha iyi hizmet için 10 tl fazla ödeyebilirim sorun değil.

* Müşteri hizmetleri önemli benim için.Yani haftalarca telefon başında deneme yanılma yöntemleriyle sürünmek istemiyorum.Ama her iki sağlayıcının da müşteri hizmetleri artık belli bir yere gelmiştir 10 sene öncesi kadar vasat değildir umarım.

*Paket olarak 20mbps yeterli diye düşünüyorum zira akk downloadı mümkün kılmıyor.24saatlik download hizmetleri de oldugundan sıkıntı yok görünüyor.

* ttnet roket ve superonline turbo arasındaki farklar kararımı önemli ölçüde etkileyecektir.roket ücretsiz ama bi seferlik turbo 10tl sanırım.10 tl verebilirim , dediğim gibi önerilerinize baglı.

* limitsiz paket kullanmayı düşünüyorum.

* Evimde telekomun telefon hattı var nakil yaptıracagım.Dolayısıyla karma kampanyalar ilgimi çekebilir.Dsmart modüle de sahip oldugumdan ttnetin 3 lü kampanyası ne kadar gerekli karar veremedim ama o kampanyada zaten internet dışında ek bir ücret çıkmıyor gibi.tivibuya geçip dmsart modülü de satabilirim belki.

* elimde zyxel modem (http://www.vatanbilgisayar.com/Modemler/zyxel-p-660hn-f1z-p-660hn-f1z-300mbps-kablosuz-n-4-port-adsl2+-modem/productdetails.aspx?I_ID=36226 ) var fibernette kullanamıyorum sanırım. superonline ve ttnet seçimimde sağlayıcıların verdiği modemler arasında ciddi fark var mı? Her iki şirkette alternatif modem sunuyor mu , yani sözleşme imzalarken hangi modemi tavsiye edersiniz? ( genelde dandik modemi kakalamaya çalışıyorlar aynı receiverlarda olduğu gibi diji,dsmart vs..)

Bu konuda tecrübeli olan ve bu hizmetleri kullanan üyelerin bilgi paylaşımı için şimdiden teşekkür ederim.

Not : Konu açmadan onca her iki irketin de sayfalarını forumda okudum.Tam bir karşılaştırma başlığı bulamadım.Kusura bakmayın.

/Melih

• Superonline diyorsunuz demek?

yoksa ttnet mi?

güncel
  • quote:

Orijinalden alıntı: frostburn

Superonline diyorsunuz demek?

yoksa ttnet mi?

güncel

Bence komsulariniza sorun memnun vs mi
    Benim kişisel tercihim superonline olurdu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MIKROP EMRE

quote:

Orijinalden alıntı: frostburn

Superonline diyorsunuz demek?

yoksa ttnet mi?

güncel

Bence komsulariniza sorun memnun vs mi
    Benim kişisel tercihim superonline olurdu.

Evet iyi fikir ama henüz 30 daire taşınmış durumda..Bakalım genel kanı superonline daha kaliteli hizmet veriyor diye.Eger forumda da ciddi uyarılar ve şikayetler ortaya atılmazsa SO tercih edebilirim..
  • superonline fiberde daha kaliteli hocam
  • süper online derim ama hız alansız olanınada yani kotasız olşanınadan tabi sözleşmeyi düzgün okuyup Tüketici hakları hakem heyetine gider sen belki bir şansız olur
  • süper online
  • Teşekkürler benim de tercihim sanırım SO olacak.
  • SO bir kaç sene önce attığı kazıktan dolayı tercih etmiyorum isterse AKK yi kaldırsın yine geçmem bu saatten sonra.
  • Türk Telekom (TTnet ile aynı kalitede aynı saha dolabı ve portlar kullanılıyor) altyapısıyla Doping ADSL Fiber 20mbps Sınırsız internet tarifesi 44,99 TL bağlantı aktivasyon ücretsiz. Düşünürseniz PM atmanız yeterli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doping ADSL -- 15 Haziran 2013; 11:22:32 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.