Şimdi Ara

Fiber hatta vdsl modem takma ??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
754
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • VDF fiber internet kullanıyorum VDF'un verdiği Nokia G-140W-C fiber modemi mevcut (arkasında direkt GPON girişi var). Arayünde wan bağlantısını kes/yeniden bağlan seçeneği olmadığı için hızlı şekilde ip resetleyemiyorum. Bakım>yeniden başlat kısmından cihazı yeniden başlat yaparak oluyor ancak o da 2dk civarında sürüyor internetin yeniden gelmesi.

Kullanmak istediğim modem: tplink TD-W9970

resimdeki gibi bir switch ile bu modemi kullanabilir miyim? ya da tplink in fiber destekli benzer bir modelinide alabilirim. 9970de fiber desteği yoksa. Tplink in sitesinde gpon girişli fiber modem bulunmuyor, Türkiyede satışını göremedim.

Fiber hatta vdsl modem takma ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Amcui -- 8 Aralık 2020; 15:36:27 >

• Hayır

• AMC A kullanıcısına yanıt

Sadece gpon girişli modem mi kullanabilirim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet

• Kullanılabilir gibi görünüyor. Sizde dönüştürücü var. Wan seçeneği menüde varsa kullanılabilir.

Interchangeable LAN/WAN Port –Compatible with Fiber/Cable service

The TD-W9970 supports VDSL/ADSL or Ethernet WAN connections (EWAN) that allow users to have the flexibility of different Internet connections. Featuring an interchangeable LAN/WAN port, it is compatible with Fiber/Cable service. This unique feature makes it easier when users need to change to fiber or cable services when necessary.
  • Bende Nokia modemin arayüzü kısıtlı olduğu için, benzer bir yol izledim gpon aldım, airties 5750 wan girişinden bağlanmaya çalıştım ama modem ip almadı, Huawei hg255s denedim oda ip almadı. Sanırım Nokia modemin maç adresi ile bir eşleştirme yapılmış.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gpona kullanıcı adı ve şifresini girmeniz gerek diye biliyorum onunda modem gibi arayüzü var diye biliyorum

• TT kullanıcı adını versede şifreyi vermez... PPPoE desteği olacak... wan yazan yerde...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.