Şimdi Ara

Fiber hat çektirmek istiyorum. Tecrübesi olanlar içeri (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
12.183
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Evet varmış siz yapacaksınız dedi m.h'leri size ait dedi.
  • binanda fiber altyapı varsa daireye kablo çekmek zorundalar müşteri hizmetleriyle bi konuş tekrar istersen eğerki Cat6 kablo çekiceksen metresi 1TL kabloyu çekmek içinde elektrikçi 100TL almıştı benden sendende öyle bişey alır heralde.
  • yasal bir hakkım mı bu ? biryerde yazıyormu ? 150tl gidiyor o zaman masraflı birşey.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fkhan

Cat 6 çektirecektik ancak fiber çektir dediler.

Cat 5 Cat 6 fiber kablo zaten hocam neymiş onların dediği fiber bence hiç uğraşma değerlerin çok iyi fiber çektirsen de üstünü almazsın. Bu arada Türk Telekom kutusundan fiber çekmeyi diyorsan öyle bir şey yok zaten telekom fibere başvurduğunda evine onlar kabloyu çekmek modemi kurmak zorunda sen vodafone vdsl kullanıyorsun o altta ki kutu ile ilgin yok sakın elleme o kutuya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Man Of Earth -- 8 Nisan 2017; 1:19:26 >
  • Man Of Earth kullanıcısına yanıt
    Evet vdsl kullanıyorum, Vallahi bilemiyorum işte aşagıda turktelekomun kutusu var ortak alt yapı beraber vs deyince ben o kutu 2 sine ait zannettim tam detayları bilmiyorum. Arada düşüşler oldugu için bende bi hatta tazelemek istiyorum açıkcası yoksa hızımdan memnunum yani işimi görüyor. Vodafone buraya kutu mu koyacak şimdi fiber kullanmamız için ?
  • fkhan kullanıcısına yanıt
    Egerki fiber kullabıyorsan dairene kablo cekmek zorundalar ve bi sorun olursa degistirmekle yukumluler fakat VDSL de boyle bi sorumlulukları yok fakat telep edilirse kablo cekilebilecegini soylemisti bana musteri temsilcisi ara sor derim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam paketim fiber paketi ancak biz karşılamıyoruz dedi mhleri kendiniz yapacaksınız diyor elektrikçi çağırıp masraflar size ait dedi . Daire içine karışmayız diyorlar
  • quote:

Evet vdsl kullanıyorum, Vallahi bilemiyorum işte aşagıda turktelekomun kutusu var ortak alt yapı beraber vs deyince ben o kutu 2 sine ait zannettim tam detayları bilmiyorum. Arada düşüşler oldugu için bende bi hatta tazelemek istiyorum açıkcası yoksa hızımdan memnunum yani işimi görüyor. Vodafone buraya kutu mu koyacak şimdi fiber kullanmamız için ?

Binandaki fiber altyapı kime ayitse o firmadan hizmet alabilirsin o hat üzerinden ve binana kablo çekmek zorundadır. Vodafone VDSL kullanıyorsan böyle bi zorunluluğu yok Vodafone'nin fakat müşteri hizmetlerini arayarak bu yönde bi talepte bulunabilirsin ben VDSL kullanırken eğer bu yönde bi istekte bulunursanız kablo çekebiliriz fakat herhangi bi değişiklik olmaz demişlerdi belki dalgalanmalar yaşıyorsan o ortadan kalkar genede ama hattın 70Mbit destekliyosa kablo çekseler dahi 100Mbit alamazsın ilk önce müşteri hizmetlerini ara hattının kaç Mbps'ye kadar desteklediğini öğrem ardından binana VDSL kutusundan kablo çekilmesini istediğini söyle bilmiyorum belki benim binama 10-15 metre ötede olduğu için böyle bi işlem yapabilceklerini söylemişte olabilirler kesin bi bilgim yok ama sen konuş genede.

• Vodafone fiber kutusunu göremedim ben çevremde . Turktelekomunki var. Vdsl kullanıyorum bende şuanda ancak paketim fiber paket. 100/124 destekliyor denmişti sanki kuruluma gelen ekip elindeki cihazla baktıklarında tekrar sorarım yarın
  • güncel verilerim

Fiber hat çektirmek istiyorum. Tecrübesi olanlar içeri
  • quote:

güncel verilerim

Hocam verilerin gayet iyi kablo değiştirmekle uğraşmana masraf yapmana gerek yok 91 mbps'e kadar alabiliyorsun. 76 mbs tanımlanmış yani 64 mbs paketi %100 verimle kullanıyorsun.

Dediğim gibi fiber kutularıyla işin yok onlara hiç elleme vodafone fiber olsaydı senin evine fiber kabloyu binadan çekeceklerdi.

• quote:

güncel verilerim

Alabileceğin en fazla hız 91Mbit zaten oyüzden 100Mbitlik paket satamazlar eğerki 75Mbit alıyosan eleme ama alamıyosan bi konuş belki onlar kablo çeker çekmezlersede sana 100-150TL gibi bi masraf olur.

• Şimdilik olayı askıya aldım gidip görüşeceğim sadece vodafone yetkilileri ile bakalım fiber işi nasıl oluyormuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C0F8243CD

quote:

güncel verilerim

Alabileceğin en fazla hız 91Mbit zaten oyüzden 100Mbitlik paket satamazlar eğerki 75Mbit alıyosan eleme ama alamıyosan bi konuş belki onlar kablo çeker çekmezlersede sana 100-150TL gibi bi masraf olur.

Alıntıları Göster
    91 mbs indirme hızı varsa 100lük paket tanımlarlar 82mbs altı olunca 100lük tanımlamazlar

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.