Şimdi Ara

FİAT TİPO KULÜP (690. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
13.909
Cevap
89
Favori
2.585.352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 688689690691692
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kardeşim araban o dediğin yakıt sarfiyatını benzindemi gazdamı yapıyor. Eğer gazdaysa o dediğin miktar çok fazlaymış gerçektende. Birde aldığın yakıt fiyatı ne. Hep aynı fiyatta aldığın halde öyleyse sorun olabilir. Hava filtresini yağ filtresini en spn nezaman değiştirdin. Bu ikisi önemli derecede etki eder yakıta. Eğer eskiyse ikisinide değiştir. Yine düşmezse gaz ayaroyla karbüratör ayarına baktır belki karbüratör ayarı kaçıksa o da çok etkileyebilir. Trigerinede baktır sente atlaması varmı. Benim aklıma gelenler bunlar. "İNŞALLAH" sorunun tez zamanda ve masrafsız çözülür.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: İstanbullu58

Kardeşim araban o dediğin yakıt sarfiyatını benzindemi gazdamı yapıyor. Eğer gazdaysa o dediğin miktar çok fazlaymış gerçektende. Birde aldığın yakıt fiyatı ne. Hep aynı fiyatta aldığın halde öyleyse sorun olabilir. Hava filtresini yağ filtresini en spn nezaman değiştirdin. Bu ikisi önemli derecede etki eder yakıta. Eğer eskiyse ikisinide değiştir. Yine düşmezse gaz ayaroyla karbüratör ayarına baktır belki karbüratör ayarı kaçıksa o da çok etkileyebilir. Trigerinede baktır sente atlaması varmı. Benim aklıma gelenler bunlar. "İNŞALLAH" sorunun tez zamanda ve masrafsız çözülür.

Hocam Yağ bakımı yapıldı
    Hidrolik yağı değişti
    Triger kayışı değişti
    Bujiler değişti
    Hava filtresi değişti
    arabada silkelenme hala gitmedi
    Benzinde de gazda da bu sorun var
    gazı aldığım yer aynı yer opet 2.16 fiyat
    önceki gün gaz aldım yine 20 tl 46 km gitti
    Bakım yaptırmadan önce aynı fiyat 90-95 arasında kalıyordu
    inanılmaz bir yakıt artımı var adeta kamyon gibi yakmaya başladı
    arabanın stop etmesi kesilmedi
    soğutucuyu değiştirdik dediler problem hala devam ediyor
    20 günde 400 lira masraf yaptım hala sıkıntı çözülmedi maalesef

•  FİAT TİPO KULÜP
    bu da benim aracım arkadaşlar 98 1,4 sx ie, şehir içi yakıt tüketimi yüksek geliyor bana ama ne yaptıysam düşüremedim, km 30 krş yakıyor şehir içinde, uzun yolda ise 17-18 krş u geçmiyor, ş.içi yakıt tüketimini düşürmek için önerisi olan var mı ?
    Şimdiden teşekkürler

• Arkadaşlar bu tipo lardaki arka spolier orjinal mi sonra dan mı takılıyor. 1998 1.6 sx için soruyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: osmannejat

Arkadaşlar bu tipo lardaki arka spolier orjinal mi sonra dan mı takılıyor. 1998 1.6 sx için soruyorum

arka spolier aksesuardır, sonradan takılır.
  • Arkadaslar 97 model 1.6 tipo s var buna hidrolik direksiyon taktirna ihrimalimiz nedir?

• baris1919 B kullanıcısına yanıt
    6. sanayi Topaç oto. Sedat ustaya git. Afyonlu Sedat diye de bilirler. Taptığı iş temizdir. Önü boş olmaz zaten. Ben hep oraya giderim. Kurban bayramına ön düzene gireceğim bende :)
  • sternboy S kullanıcısına yanıt
    Takılabilir. Maliyetli olur. Sonradan yapılan işten randıman alamazsın.
  • SAHBAZ19 S kullanıcısına yanıt
    İlk 10 km de yakıt sarfiyatı fazla olur. Gaza fazla dokunmazsan sorun olmaz. Bendeki tüketim miktarı ş.içi 20-25 kuruş, ş dışı 15-16 kuruş. Basarsam iş değişiyor. Birde senin araç 1.4. basarsan fazla yakar.
  • Arkaşlar Tipo aracımın farlarını veya sislerini açınca hararet göstergesi yükseliyor kırmızı çizgiye kadar geliyor kontak açıp kapatınca normala dönüyor nedeni nedir veya neden dolayı böyle yapar farlar veya sisler kapalıyken sıkıntı yok farları açtn mı hararet göstergesi yüksek gösteriyor.Park lambası takmıştım parklar yanıyo ama arıza ışığıda yanıyo bundan kaynaklarnırmı
  • Ufuk Gün U kullanıcısına yanıt
    Kardeşim neyaptın sorununu çözebildinmi? Eğer devam ediyorsa benzin otomatiğine, karbüratör ayarına ve gaz beyniyle ayarınada baktır baktırmadıysan. Eğer benzinde yakıyorsa karbüratördende olabilir. Gazdaysa dediğin sarfiyat gaz beynine ve kaçak olup olmadığına baktır. Benzin ve gaz hortumlarınada baktır birde öyle dene. Sorunu çözersen buradan bizede bilgi verirsen sevinirim neymiş arabanın derdi ve masrafı. @Ufuk Gün

• Arkadaşlar fiat cılara özellikle tempra uno ve tipoculara şaşıyorum halkımız mazoşist anlaşılan sadece 230 sayfa olmuş tipoda hemen hemen herkes arabasının açtığı sorunları yazıyor belayı bu kadarmı sever insanlar benimde eskiden 2 tane kartalım olmuştu bela beladır hesabı sorunları bitmezdi misal şu anda colt var bende forumda zaman zaman bakıyorum genelde kullanıcılar memnuniyetlerini yazarken sorun yazan çok az burdaysa hep sorun hep sorun.
    Derdim polemik değil sadece mitsubişhi içinde demiyorum japonların geneli olsun avrupa arabaların bir çoğunda olsun insanlar arabalarından aldıkları keyfi anlatıyor tipo sayfasını biraz takip etsen tamirci ustası olacaksın nerdeyse.
    Hani tipolar ucuz olsa tamamda 14-15 bin istiyorlar 17-18 yaşında arabalara 5 daha koysan 10 yaşında düzgün bir japon yada avrupa araba alırsın başın ağrımaz.
    Saygılar...
  • ilyas erkul İ kullanıcısına yanıt
    Kardeşim iyi demişsinde tipo piyasada çok olduğundan haliyle arıza yaşayan sayısıda çok oluyor ama bu demek olmuyorki tipo hep arıza çıkartır. Hayır temiz araba kolay kolay arıza yapmaz. Var bizdede 1 yıldır hemde 1996 model temiz. Keyfi masraf yapmazsak masraf sorun çıkartmıyor. Hangi ustaya gösterdimse bununla Dünya turu bile atarsın hiç korkma dediler. Tipo renoultlar kadar sorun çıkartmıyor emin ol. Benim aracımın 15-20 yılda çıkardığı sorunu renoult 5-6 yılda çıkartıyor emin ol.

• Dostum kafama göre yazmadım burdaki kullanıcıların şikayetlerini görerek yazdım burdaki japon arabalarını takip edersen farkı görürsün gerçekten genelleme yaparak konuşuyorum senin araban düzgün olabilir ama bu kadar birbirinden bağımsız hep sorunlar yazıyosa daha ne denebilirki!
    Ya kardeş sen aslanla leoparı kıyaslar gibi konuşmuşsun öyle olurmu. Japon arabalarıyla yalnızca Alman arabaları kıyaslanır diğerlerini kıyaslaman hata senin. Üstelikte dünyanın enaz arıza yapan araçları sıralamasında fiat 8.sırada. Okadarda kötü değil hani. Bir peugeot, citroen, renault vs kadar çok arıza vermez.
    Herşeyi geçtim tiponun sürüş keyfi bambaşka. Adına funclublar kurulmuş bir arabadır tipo. Kullanmayan bilemez. Bilmiyorum hiç tipo sahibi oldunmu. Tiponun sx modeli en sorunsuz modelidir. Eğer birgün sahip olursan konforunu, yol tutuşunu, araçtaki farklı havayı hissedersen anlarsın. Çok arıza olayı dediğim gibi sayı fazla olduğundan haliyle fazla arıza yaşayan insan sayısı olarak geri dönüyor. Bak abs bile olmayan tipolar piyasada 15-16dan gidiyor. Bunun nedeni boş nedenler değil heralde ;-)

• Derdim aslan leopar karşılaştırması değil 5-6 bin daha çıkıp sorunsuz keyifli arabaya binmek varken bu ızdırap niye tipo kullanmışlığım var ama şu anki arabamla kıyaslamam mumkun bile değil ne yakıt ne yol tutuşu ne freni benim colta ayıp olur derdim arabamı kıyaslamak değil bu kadar ızdırap değermi ilginç bir halkımız var japonlar para etmez ama kıyaslanamayacak kadar kötü yerli arabalara çuvalla para ödenir gerçi bizde bu sayede binebiliyoruz japonlara ama genede enteresan...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilyas erkul -- 11 Eylül 2016; 0:14:45 >
    Bu iş zevk meselesi ve senin söylediğin kadarda büyük masrafları olan araçlar değilki tipolar. Buradaki arızaların çoğuna dikkat et elektronik gösterge hataları falan. Yani ızdıraplık şeyler pek yok ufak tefek şeyleri büyütmeye ne gerek varki. Ben çok seviyorum tipo'mu. Önce aynı sayılacak paralara Honda Civic alacaktım sonra arkadaşım ikisinide kullandı biliyor. Bana tipoyu önerdi aldırdı ve iyiki almışım. Aldım alalı keyfe keder olarak daha geçen hafta CUMA GÜNÜ Rot kollarını rot başlarını aks körüklerini direksiyon körüğünü (yırtılmışlardı körükleri mecbur değiştirdim.) denge kollarını değiştirdim tüm malzemeler toplam 150TL tuttu. İşçiliğede 70TL tüm o saydığım şeyler yenilenmiş oldu. Aynı şeyleri Honda yada diğer Japon arabalarda yapsaydım masrafım ne olurdu buyur sen düşün artık. Oyüzden pek sıkıntılı değiller tabiki temizini alacaksın alacaksan. Kalkıpta masrafı az olur diyede hurdayı almayacaksın. Bu tüm arabalarda böyle. Sen sevmezsin belki ama Ben severim öteki sever bu işler zevk meselesi yani. Ben enaz 1yıl daha kullanacağım NASİP OLURSA HAYIRLISIYSA "İNŞALLAH." sonrada satıp Honda civic, Mazda lantis yada Toyota falan Alacağım yine NASİPSE VE HAYIRLISIYSA "İNŞALLAH." Yani bende biliyorum Japon arabalarının daha uzun ömürlü ve özellikli olduklarını ama bu hevesimi aldıktan sonra onlarada sıra gelecek elbet. Emin ol bir çok Tempracı-Tipocularında akıllarında buna benzer şeyler vardır. Saf gibi işe yaramaza yönelme falan yok yani. Ayrıcada Tipo-Tempra gibi arabalarda işe yaramaz araçlar değiller senin sandığın gibi. :-)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İstanbullu58 -- 10 Eylül 2016; 22:33:22 >

• arkaşlar elinde fiat tipo dikiz aynası vb çıkma parçalar olan varmı acaba ??
  • Slm arkadaş lar bende 1.6 tipo sx var dijital göstergede parkları yaktığımda park ışığı
    Sebebini bilen varmı şimdiden teşekkürler saygılarımla

• selamun aleyküm arkadaşlar tipo 1.6 slx ie mp motor araba aldım lpg taktıracam düz mü sıralı mı beni bilgilendirirseniz mutlu olurum acil ama
  • 
Sayfa: önceki 688689690691692
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.