Şimdi Ara

FİAT TİPO KULÜP (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
13.909
Cevap
89
Favori
2.585.132
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • al bakalım okancım buda arkadan görünüşü

• çok güzel ahmet sağolasın.
    bayram şekeri gibi valla
  • TİPO CABRİO yu paylaşmak istedim sizlerle.

• quote:

Orjinalden alıntı: tipocu 16v

TİPO CABRİO yu paylaşmak istedim sizlerle.

/>

ahmet döktürüyosun valla.
    bayramın hatırına mı bunlar?
  • hepinizle paylaşmak istedim
    bayram hediyesi olsun
  • Bizim arkadaş yürüyen ışıktan taktırmıştı analog göstergeye süper hoş gözüküyordu,ama akşamları çok rahatsızlık veriyordu sonra tekrar kapattırdı...
    Yürüyen ışık değilde düz mavi bir ışık iyi olur bence,ama piyasada varmıduır bilmiyorum
    Sen yinede tam ustanın eline düşmeden bu işe kalkışma derim
    Benimkide Analog ve ışığı yetiyor ya tam net ışıtmasada..(yeni artistik modellere göre)
    Ama gösterge,fan ışıklarında patlaklık olmasın onlar uzun süre gitmiyormuş

• quote:

Orjinalden alıntı: ilksar

Bizim arkadaş yürüyen ışıktan taktırmıştı analog göstergeye süper hoş gözüküyordu,ama akşamları çok rahatsızlık veriyordu sonra tekrar kapattırdı...
    Yürüyen ışık değilde düz mavi bir ışık iyi olur bence,ama piyasada varmıduır bilmiyorum
    Sen yinede tam ustanın eline düşmeden bu işe kalkışma derim
    Benimkide Analog ve ışığı yetiyor ya tam net ışıtmasada..(yeni artistik modellere göre)
    Ama gösterge,fan ışıklarında patlaklık olmasın onlar uzun süre gitmiyormuş

haklısın abi usta diye geçinen çıraklara denk gelirsek iyice berbat ederler.
    benimkinin göstergeler de fena değil aslında ama
    biraz daha ışık iyi olur yani.
    iyice bi araştırayım ben.

• quote:

Orjinalden alıntı: okanisilak

arkadaşlar bir sorum olacak.
    analog göstergesi olan tipolarda
    göstergenin ışıklandırması yetersiz bence.
    ışıklandırmayı arttırmak mümkün müdür?
    bilgisi tecrübesi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

okanisilak arkadaşım benim de epeydir bu konu kafama takılıyor.Benim Tipo da S serisi.Geçtiğimiz yaz komple göstergeleri söktüm bir inceleyeyim diye.Patlak ampülleri falan değiştirdim.Çalışmayan bazı yerler çalıştı.(Jikle ,emniyet kemerv uyarısı vb.).Ancak incelediğimde göstergeye ışık sağlayan sadece 3 ampül olduğunu gördüm.Oda üstten.Gösterge kaplaması falan araştırdım internetten.Otopolda buldum.(Gerçi tempra S diyor ama farketmiyor).Oda beyaz renk.Başka rank bulamadım.Siyah fona yeşil gibi.Tam oturmama olasılığı var.Taksak bile yeterince homojen olmayacak.Eskisini arar hale gelebileceğiz.Öncelikle ışıklandırma ampül sayısını arttırmak gerekiyor her yönden ve arkadan özellikle.Sen bu konuda bir şey bulursan yada uygularsan ve bizimle paylaşırsan sevinirim.

• Balunox Şimdi mutlaka o 3 lamba yuvası olan hat arasında belli bir mesafe vardır,buraya tecrübeli bir elektronik ustasına kalem havya ile extra birer delik ve aynı ışıktan lehimleme yoluyla takılabilir ve olur 5 lamba...
    Ama okanışılak arkadaşa da söylediğim gibi iyi bir usta olması lazım çevreye soracak ve bu işten anlayan birine yaptıracaksın..
    Bu arada bende Elektronik mezunuyum ve çok kolay yaparım ama aracımın orjinalliğini bozmak istemiyorum...

• öncelikle yeni yılınızı kutlarım.

evet lamba sayısı arttırıla bilir belki ama iyi bi usta şart.
    zaten o renkli göstergelerden hoşlanmıyorum(şahinlere vs. sıkça yapılan tip)
    orjinalliği pek etkilemez bence sonuçta daha iyi bi görünüm kazanacak ve göz önünde olan bir yer değil.
    peki lamba sayısı arttırılırsa herhangi bir değişiklik gerekir mi?
    (ek sigorta vs.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okanisilak -- 1 Ocak 2007; 1:56:48 >
  • Istanbul da trafige çıkmadan önce gardınızı alın:<http://www.istanbul.net.tr/istanbul_trafik_kamera.asp#>
  • Benide ekleyin 98 1.6 SX
    50.000 Km. de
    Beyaz
    ( Hastasıyım )
  • aramıza hoşgeldin dursun arkadaşım.
    quote:

Orjinalden alıntı: Dursun

Benide ekleyin 98 1.6 SX
    50.000 Km. de
    Beyaz
    ( Hastasıyım )
  • quote:

Orjinalden alıntı: Dursun

Benide ekleyin 98 1.6 SX
    50.000 Km. de
    Beyaz
    ( Hastasıyım )

hıoşgeldin dursun abi...
  • Tüm yeni katılan arkadaşlara hoşgeldiniz diyor ve paylaşımlarını beklediğimi iletiyorum,YENİ YILINIZDA KUTLU OLSUN,Kazasız masrafsız bir yıl dilerim..

okanisilak göstergeye takılacak ek 2 lamba fazla etki yapmaz eğer illaki yaptıracağım diyosan sen yinede 10 luksa 15 lik yap işini garantiye al derim
  • quote:

Orjinalden alıntı: ilksar

Balunox Şimdi mutlaka o 3 lamba yuvası olan hat arasında belli bir mesafe vardır,buraya tecrübeli bir elektronik ustasına kalem havya ile extra birer delik ve aynı ışıktan lehimleme yoluyla takılabilir ve olur 5 lamba...
    Ama okanışılak arkadaşa da söylediğim gibi iyi bir usta olması lazım çevreye soracak ve bu işten anlayan birine yaptıracaksın..
    Bu arada bende Elektronik mezunuyum ve çok kolay yaparım ama aracımın orjinalliğini bozmak istemiyorum...

Teşekkür ederim ilksar.Dediğin gibi arada bir kanal var ve orada 2-3 ampul arttırmakla bir fayda sağlanacağını pek sanmıyorum.Önemli olan fon.Herşeyden evvel fonun ışığı geçirmesi lazım.O yüzden değişmesi gerek.Dediğin gibi o da arabanın orjinal halini bozabilir.Kötü durabilir.Bu tip ince işlerle uğraşan adam gibi bir usta yok.Ben adama dedim gösterge ampüllerini değiştirelim diye adam yaptı eskisinden beter oldu.Sonra kendim söktüm yaptım.Bahsettiğin 10 lu 15 li ledler nasıl birşey bir faydası oluyormu?Birde orjinal fonun arkasından rakamların olduğu kısmı açamazmıyız acaba?İçten seri çekilen ışıklandırmada hiç olmassa rakamlar canlı ve net okunur bir hale gelir.Ama yine de tüm bunlarla uğraşırken fazla zarar vermeden kötü olduğu takdirde eski haline dönebilecek bir şey yapmaya dikkat etmeli.

• Arkadaşlar benim tiponun bagaj amortisörleri zayıflamış, bagajı açık konumda tutmuyor, ağır ağır bagaj kapanıyor. Bu amortisörlerin fiyatı nedir acaba? Bir bilen var mı?
  • eh madem benide ekleyin

1997 tipo 1.4 ie SX AC
    116000km.
  • Balunox
    ARKADAŞIM 10 İSE 15 LİK YAP DEDİĞİM AMPÜL TAKILARSA 15 AMPERLİK SİGORTA DEMEK İSTEMİŞTİM..
    BİR ARA SATIŞ SİTESİNDE TİPO PARLAYAN GÖSTERGE SATIŞI VARDI MUTLAKA YİNE VARDIR AMA ARAŞTIRMAK LAZIM..
    IŞIK GÖRÜNCE PARLAYAN YAZI KALEMLERİ VAR İNCE BİR EL İŞÇİLİĞİ İLE RAKAMLARIN ÜZERİ YAZILIRSA PARLAR AMA NASIL BİR GÖRÜNTÜ OLUR BİLEMİYECEĞİM,SABRET BİRAZ DAHA GÜN GEÇTİKÇE YENİ IŞIKLANDIRMA ÇEŞİTLERİ ÇIKIYOR ELBET BİRİ GÖSTERGEYE YAKIŞACAK ŞEKİLDE OLACAK DERİM...
    BU SİTEDEN TAKİP EDEBİLİRSİN;

http://urun.gittigidiyor.com/Elastik-Ledli-Neon-Lamba-Mavi-25-cm-371146_W0QQidZZ3319149
    Modacar firması bu işle uğraşıyor..

volkan67 BAGAJ AMOSTÖRLERİNİN ÇİFTİNİN FİYATI 22,5/25 YTL ARASI

FİAT TİPO KULÜP

• abi bu led'ler güzelmiş.
    alttan üstten yerleştirilse nasıl olur acaba?
    bu seferde çok parlayıp gözümüzü almasın
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.