Şimdi Ara

FİAT TİPO KULÜP (115. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.909
Cevap
89
Favori
2.584.015
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • "denizim1919" ve "smete75" arkadaşlar aramıza hoşgeldiniz. İsminiz listemize eklenmiştir, iyi forumlar
    denizim1919 arabanı kaça aldın acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VoLKaN067 -- 30 Temmuz 2007; 14:12:27 >
  • slm arkadaşlar benim henüz bir tipom yok yardım ederseniz olacak inş. iyi bir tipo arıyorum enjeksiyonlu ve hidrolik direksiyonlu hangi model bakmalıyım ama sitede satan varsa görüşelim farukadali@hotmail.com 05056782515
  • http://www.carsfromitaly.net/fiat/index.html

böyle bir sitenin olması çok güzel!!!
  • arkadaslar fren merkezlerinin benim cok sallniyor bozuk para sesi gibi ses cikaiyor merkei tutan bi deistirdim fakat sanirim karsisida yenmis bu bi cozum bulan var mi
  • selam arkadaşlar benide eklerseniz sevinirim 1997 1,6 sx k.mavi
    bir kaç sorum olacak kapı ışıkları araç soğukken yanıyor ısınıncada ayağımı gazdan çekince sönüyor gaza basınca yanıyor bunun bir diyot un değiştiği zaman gideceğini söylediler ama diyotun hangisi olduğunu bilmiyorlar yani diyor numarası lazım. ikinci sorum kontağı açınca hararet göstergesi ful gösteriyor kapatıp tekrar açıyorum normale dönüyor bunun sebebi nerden kaynaklanıyor acaba. üçüncü sorum aracın hava filtresini delikli bir kapakla kapatmışlar benim aldığımda böyleydi ben bunu söktürdüm araba daha iyi gaz yemeye başladı ama yakıtı ölçmedim daha bundan önce uzun yolda 0,14 ykr şehir içinde 0,20 ykr yakmıştı çıkardıktan sonra artarmı azalırmı artarsa nasıl gaz ayarı yapılması lazım bizim burada gaz ayarını tutturamayınca beyin ölü deyip işin içinden çıkıyorlar yardımlarınız ve evrdiğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: yeakin

quote:

Orjinalden alıntı: sebnem63

slm, bende de aynı problem oluştu, önce yoktu. debriyaj sisitemi değiştikten ve şanzıman yağı değiştikten sonra ortaya çıktı . ilk günlerde 3ten 2 ye geçerken ve 2 den 3e geçerken problem vardı. şimdi sadece geri viteste kaldı. çok yavaş ve sakin geri vitese takınca problem olmuyo, ama geri vitesten çıkartırken takılıyo zor çıkıyo.. henüz 1 haftadır bu problem var. usta zamanla geçeceğini söledi bakalım bekliycem artık geçmezse çaresine bakıcaz..

quote:

Orjinalden alıntı: ONUR_35

arkadaşlarla bendeki sorunda vitesi geriye takarken gacırt diye ses geliyor çok zor giriyor yani bu her tipo da veya tofaş fiat ta olan birşeymi normalmi yani

Zaten ustalar zamanla geçer der başından savmak için sizden kurtulmak için.Bu öyle zamanla geçecek bir şey değil.Zamanla geçer fakat şanzıman dişlilerinide aşındırarak zamanla geçer..

Vitesin veya viteslerin zor geçmesi genelde orijinal fabrika dolumu yağın boşaltılıp yerine yerli marka veya daha kalın vizkoziteli yağların konulması sebebi ile zor geçiyor.
    Daha önce başıma gelmişti debriyaj balatası değişmeden önce viteslerim hangi devirde olursa olsun yağ gibi geçiyordu yaz kış fark etmiyordu;ama şanzıman inipte yağ değiştikten sonra vitesler kemik gibi olmuştu ve sebebide uygun olmayan ve sanayideki ustaların genelde tercih ettikleri ve ucuz olan yağdı aracın kullanım kitapçığındaki önerilen yağı koyduğumuzda tekrar eski haline gelmişti.Bu tür sorunu olan arkadaşların yağlarını değiştirmeleri sorunlarını çözecektir.

ARKADAŞIM ŞU HERKESİN KİTAPÇIKTAKİ YAĞ....... DİYE BAHSETTİĞİ NE MARKA YAĞ???? MARKASI YAZILSA DA HERKES FAYDALANSA...
  • erolhasan arkadaşım aramıza hoşgeldin. İsmin listemize eklenmiştir. İyi forumlar
    quote:

Orjinalden alıntı: erolhasan

selam arkadaşlar benide eklerseniz sevinirim 1997 1,6 sx k.mavi
    bir kaç sorum olacak kapı ışıkları araç soğukken yanıyor ısınıncada ayağımı gazdan çekince sönüyor gaza basınca yanıyor bunun bir diyot un değiştiği zaman gideceğini söylediler ama diyotun hangisi olduğunu bilmiyorlar yani diyor numarası lazım. ikinci sorum kontağı açınca hararet göstergesi ful gösteriyor kapatıp tekrar açıyorum normale dönüyor bunun sebebi nerden kaynaklanıyor acaba. üçüncü sorum aracın hava filtresini delikli bir kapakla kapatmışlar benim aldığımda böyleydi ben bunu söktürdüm araba daha iyi gaz yemeye başladı ama yakıtı ölçmedim daha bundan önce uzun yolda 0,14 ykr şehir içinde 0,20 ykr yakmıştı çıkardıktan sonra artarmı azalırmı artarsa nasıl gaz ayarı yapılması lazım bizim burada gaz ayarını tutturamayınca beyin ölü deyip işin içinden çıkıyorlar yardımlarınız ve evrdiğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler
  • bayagıdır gelemıoz tipocular cogalmıslar :) bakıorumda bende arabanın tavanı boyattım bagaj kapagınıda tamponlarıda marşpiyerde yaptırdım cok tatlı oldu arabam cant sorunu var dolayısıyla paradaİ:) ya bu arka bagaj hoparlorunun kablosu nası tutturcam bu bagaj ortusune delınmıyor bıle sıcak cıvıylefalan bıseyde cakamıorum bantladım sımdılık oda acılıo ugrassam yapıcamda yapanınız varsa oyle yapıyım arkadaslaar arabanın yenı halınıde gonderırım bı ara resmını
  • arkadaşlar selam, benim araba debriyaj sistemi değiştikten sonra arda sırada lpgde çalışmamaya başladı, benzinle çalışıyoo lpgya alınca istop ediyo. yada lpgde çalışıyo hemen istop ediyo, tamire gönderdim . orda defalarca denemişler hepsinde çalışmış, sanki numara yapıyo, bakmışlar bişeyi yok demişler, bende anlamadım sizce sorun ne olabilir, ya da benzer problemler yaşayan arkadaşlar oldumuuu? bana yardım ederseniz sevinirimm...
  • quote:

Orjinalden alıntı: erolhasan

selam arkadaşlar benide eklerseniz sevinirim 1997 1,6 sx k.mavi

daha önce forumda bir çok defa verildi.sorunun kondansatörlerden.kondansatörleri değiştir sorun kalmaz.

tempra tipo gösterge problemi çözümü---sayfanın ortasında resimlerle anlatımı mevcut.

http://forum.donanimhaber.com/m_11271280/mpage_38/key_/tm.htm
  • quote:

Orjinalden alıntı: klogar

bayagıdır gelemıoz tipocular cogalmıslar :) bakıorumda bende arabanın tavanı boyattım bagaj kapagınıda tamponlarıda marşpiyerde yaptırdım cok tatlı oldu arabam cant sorunu var dolayısıyla paradaİ:) ya bu arka bagaj hoparlorunun kablosu nası tutturcam bu bagaj ortusune delınmıyor bıle sıcak cıvıylefalan bıseyde cakamıorum bantladım sımdılık oda acılıo ugrassam yapıcamda yapanınız varsa oyle yapıyım arkadaslaar arabanın yenı halınıde gonderırım bı ara resmını

klogar arkadaşım tavanı kaça boyattın güneş yanığımıydı.hangi yehirdesin birde onu sorayım. benim sadece kaput için 350 ytl istedilerde Keyseride.
    Birde arkadaşlar geçen FİAT"a mail attım. neden 15-20 yıllık avrupa arabalaın boyalarında birşey olmuyorda, Fiat"ın 95!li yıllarda çıkardığı metalik boyalı araçlarda boya yanığı oluyor felan dedim benim arabam 11 yaşında 30 yaşında araba gibi duruyor boyası dedim. Ertesi gün beni aradılar.Yetkili servise gösterin ilgilensinler. Hata firmadan mı kaynaklanıyor size bir cevap versinler tekrar irtibata geçelim dediler. Müsait olunca uğruyacağım. Gerçi kimse yoğurdum ekşi demez ama neyse. Sonuçtan haberdar ederim...
  • arkadaşlar saygılar bir sorunum var stop arıza lambaları kafasına göre yanıp sönüyor , şimdi birde farların içine beyaz led ışık taktım kendim yaptım süper oldu ama şimdi ön ışıklarda arıza veriyor bir uyumsuzluk söz konusu olabilirmi yoksa ben yanlış mı bağladım sislerin içine bembeyaz yanan ışıklardan takabilirmiyiz bilgi paylaşımlarınızı bekliyorum yeni katılan arkadaşlarımızada hoşgeldiniz diyorum iyi forumlar..

FİAT TİPO KULÜP
  • kardes tanıdık takas iş gıbı bısey oldu bız onun ısını hallettık oda bızımkını hallettı gunes yanıgından boyattım ankaradayım ben ama kaput 350 etmez ankarada her boyacıda 150 ye cıkarırsn dıye dusunuyorum 94 metalık cagla yeşii benım arbada koc gıbı oldu sımdı 98 erı bozuyo yan yana durunca maşallah
    quote:

Orjinalden alıntı: fecihi

quote:

Orjinalden alıntı: klogar

bayagıdır gelemıoz tipocular cogalmıslar :) bakıorumda bende arabanın tavanı boyattım bagaj kapagınıda tamponlarıda marşpiyerde yaptırdım cok tatlı oldu arabam cant sorunu var dolayısıyla paradaİ:) ya bu arka bagaj hoparlorunun kablosu nası tutturcam bu bagaj ortusune delınmıyor bıle sıcak cıvıylefalan bıseyde cakamıorum bantladım sımdılık oda acılıo ugrassam yapıcamda yapanınız varsa oyle yapıyım arkadaslaar arabanın yenı halınıde gonderırım bı ara resmını

klogar arkadaşım tavanı kaça boyattın güneş yanığımıydı.hangi yehirdesin birde onu sorayım. benim sadece kaput için 350 ytl istedilerde Keyseride.
    Birde arkadaşlar geçen FİAT"a mail attım. neden 15-20 yıllık avrupa arabalaın boyalarında birşey olmuyorda, Fiat"ın 95!li yıllarda çıkardığı metalik boyalı araçlarda boya yanığı oluyor felan dedim benim arabam 11 yaşında 30 yaşında araba gibi duruyor boyası dedim. Ertesi gün beni aradılar.Yetkili servise gösterin ilgilensinler. Hata firmadan mı kaynaklanıyor size bir cevap versinler tekrar irtibata geçelim dediler. Müsait olunca uğruyacağım. Gerçi kimse yoğurdum ekşi demez ama neyse. Sonuçtan haberdar ederim...
  • özktekin arkadaşım; bende parklara beyaz ampul ve arka plaka ışıklarına beyaz ampul taktım. aracım alev kırmızı akşam parkları ve sadece sisleri yakıyorum çok güzel oluyor. benimde aynı senin gibi ön farlar ve arka farlar arıza veriyor. ama bu önemli değil uyumsuzluk olarak görünsede bir problem değil. sadece arıza ışıkları yanıyor arkadaşta laguna var onunda aynı sorunu veriyor ve servis ışığı yanıyor. o biraz daha elektronik olduğu için giderken rahatsızlık veriyor. ama tipolarda sadece ikaz ışığı yanıyor. yani bu normal.
  • uzun zamandır uğramıyordum,
    bayağı çoğalmışız
  • tipo arıyorum klimalı ve 1995 ve üzeri
  • 98 1.4 i.e SX AC klimalı Benzinli hiç tüp takılmadı Kum Gri BURDUR'da Fiat 11.250 YTL istiyorum.
  • tipo 1.6 ie mpi kardeş o sorun normal parklar 6 volt la bizim taktıklarımız 1.5 volt la çalışıyormuş o yüzden arıza veriyormuş araştırdım paylaşım için teşekkürler herkese kazasız günler .SAYGILAR..

FİAT TİPO KULÜP
  • tipo'nun yedek parçası pahalı mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Frost11

tipo'nun yedek parçası pahalı mı?

neyi sorduğuna bağlı ama genel olarak ucuz sayılır
  • 
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.