Şimdi Ara

FİAT TİPO KULÜP (109. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13.909
Cevap
89
Favori
2.584.044
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese selam ilk mesajımı buraya yazıyorum. Ben bursadan ilker bendede 98 model 1.4 i.e sx klimalı tipo var.
    Arkadaşlar benim arabanın tavanında güneş yenığı var tavanı boyatsak ne kadar bir maliyet çıkar bir bilginiz varmı acaba
  • Orjinalden alıntı: tipo_16

Orjinalden alıntı: 16BRS16

MRB MİLLET YENİ ARK GELMİŞ .... HOŞ GELMİŞLER... 2 HAFTA ÖNCE ANTALYA YA GİTTİM 1400 KM 400 YTL BENZİN YAKTI YOLDA İYİ BASTIK AZ GİBİ NE DERSİNİZ

alttaki resmi hangi programla yaptın yardımcı olursan sevinrim

Çok yakmışsın arkadaşım. 300 den yukarı çıkmaması lazım
  • arkadaşlar sizlere bir sorum olcak arabaya gaz ayarı yaptırcam
    Acaba normal lpg yi taktırdığım yerdemi yaptırayım yoksa makinayla ayar yapıyorlar ya oraya mı yaptırayım hepinizden cvp bekliyorum
  • onlar elektronik destekli hidrolikler bizim araclarda mevcut değil
  • hafta sonu uzun bir gezi yaptım yaklasık 1000 km bu tipomla ilk uzun yolumdu masallah yoldada bırakmadı aslında belirtmek istediğim yaktıgım yakıt ve gözlediğim bir olay arac km 150 ykrş yakıyor klimalı 160 ykrş.araç bu arada paket yani full 100 ile gittim aynı 120 ilede 160 ve son olaral lpg 180 km/h ama hiç zorlanmadı 200 bile yapardı da ben gerek duymadım aracı gerek ekonomide gerekse power de kullandım ama değisen bişi olmadı km de 150 yakmaya devam etti ama klimayı açınca 10 ykr arttı lpg benzin gibi gaza fazla yüklenince birden gitmiyor mikserden belli bir ayarda çıktıgı ve emişle içeri alındıgı için çift bogaz diye tabir edilen karbüratör olayı lpg için BENCE fasa fiso oluyor.....93 1,6 karbüratörlü italyan klimalı :)

FİAT TİPO KULÜP
  • arkadaşlar sizlere bir sorum olcak arabaya gaz ayarı yaptırcam
    Acaba normal lpg yi taktırdığım yerdemi yaptırayım yoksa makinayla ayar yapıyorlar ya oraya mı yaptırayım cvp bekliyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: mdemir067

hafta sonu uzun bir gezi yaptım yaklasık 1000 km bu tipomla ilk uzun yolumdu masallah yoldada bırakmadı aslında belirtmek istediğim yaktıgım yakıt ve gözlediğim bir olay arac km 150 ykrş yakıyor klimalı 160 ykrş.araç bu arada paket yani full 100 ile gittim aynı 120 ilede 160 ve son olaral lpg 180 km/h ama hiç zorlanmadı 200 bile yapardı da ben gerek duymadım aracı gerek ekonomide gerekse power de kullandım ama değisen bişi olmadı km de 150 yakmaya devam etti ama klimayı açınca 10 ykr arttı lpg benzin gibi gaza fazla yüklenince birden gitmiyor mikserden belli bir ayarda çıktıgı ve emişle içeri alındıgı için çift bogaz diye tabir edilen karbüratör olayı lpg için BENCE fasa fiso oluyor.....93 1,6 karbüratörlü italyan klimalı :)

FİAT TİPO KULÜP

lpg en ne marka
  • quote:

Orjinalden alıntı: tipo_16

quote:

Orjinalden alıntı: mdemir067

hafta sonu uzun bir gezi yaptım yaklasık 1000 km bu tipomla ilk uzun yolumdu masallah yoldada bırakmadı aslında belirtmek istediğim yaktıgım yakıt ve gözlediğim bir olay arac km 150 ykrş yakıyor klimalı 160 ykrş.araç bu arada paket yani full 100 ile gittim aynı 120 ilede 160 ve son olaral lpg 180 km/h ama hiç zorlanmadı 200 bile yapardı da ben gerek duymadım aracı gerek ekonomide gerekse power de kullandım ama değisen bişi olmadı km de 150 yakmaya devam etti ama klimayı açınca 10 ykr arttı lpg benzin gibi gaza fazla yüklenince birden gitmiyor mikserden belli bir ayarda çıktıgı ve emişle içeri alındıgı için çift bogaz diye tabir edilen karbüratör olayı lpg için BENCE fasa fiso oluyor.....93 1,6 karbüratörlü italyan klimalı :)

FİAT TİPO KULÜP

lpg en ne marka

lpg beyni voltran (nekadarda kayınpederde voltran sevmesede onda sıralı sistem var 19 eropada oda 130 ytl yakıyor hız da fark ettmiyor)
  • taktırdığın yerde yaptır olası bir sorunda sen başkasına elletmişsin derler .işi garantiye al kardeş..

FİAT TİPO KULÜP
  • teşşekkürler öztekin kardeş cevabın için birtek sen cevapladın çok sağolasın dünden beri iki kere sordum kimse cevaplamadı
  • 8 Temmuzdaki drag yarışında 2 tipocu gördüm:(bense orayı tipocuların dolduracağını bekliyodum inanmıcaksınız belki ama kartal daha fazlaydı:(:(
  • ONUR 35 KARDEŞİM BAZI KONULAR İŞLENDİ AKLINIZA NE GELİYORSA PAYLAŞILDI GEÇMİŞ SAYFALARDA BAZEN SORDUĞUNUZ SORULARIN CEVAPLARI OLUYOR VE YAZ DÖNEMİNDE FAZLA ON-LİNE KİŞİ OLMUYOR VEYA GÖZDEN KAÇIYOR .BENCE YENİ GELEN ARKADAŞLAR GEÇMİŞİ KOMPLE Bİ OKUSUN ÇOK YARARLI BİLGİLER VAR BİRDE RİCAM HER MESAJA BİR SÜRÜ FOTO EKLEMEKTEN VAZGGEÇELİM..LÜTFEN KARIŞIK OLUYOR..

FİAT TİPO KULÜP
  • arkadaşlar öncelikli sorum arabanın kliması uzun yolda çok iyi soğutuyor fakat şehir içinde yetersiz kalıyor.buz gib felan değil yani.mart ayında almıştım ben arabayı o zamanlar hava soğuyunca kaloriferi açıyordum pek ısıtmıyordu acab aynı sebepden midir. birde klimayı kapatınca içeride nemlenme hissediyorum normalmidir?
  • ARkadaşlar benim araçta da güneş yanığı var. Kayseri de bir kaç yere sordum aracaın tamamını boyayalım. diğer yerlerde solma başlamış dediler içi hariç heryeri boyatma için 1100-200 ytl istediler.parayı peşin istiyorlar. bende vazgeçtim. acaba diğer şehirlerde daha mı ucuzdur. benim kaput un boyası daha fazla soldu. sadece onu boyatayım dedim onada 350 istediler.
    selamlar
  • geçenlerde yazmıştım arkadaşlar. sağ ön camım kumandadan arabayı kapatınca otomatik kapanmıyor demiştim. geçenlerde kumandayı yere düşürdüm dağıldı aldım birleştirdim kırılan yerini yapıştırdım. kumandadan basınca camlar kapanmaya başladı. 1 hafta çalıştı şimdi gene kapatmıyor. gerçi kumandanın kırılmasıyla alakalı mı bilmiyorum pekde sanmıyorum ama bilgisi olan varsa yazsın.
  • Kalörifer sıcak su musluğundan kaçırma yapıyor olabilir şehir içinde motor suyu sıcaklığı ve basıncı daha fazla olduğundan musluk tam kapanmıyorsa klima çalışırken soğuk havaya sıcak havada karışıyor olabilir.

Bunu anlamak için hararet 90 derecede ve sıcak/soğuk ayrı en soğukta iken kalörifer fanını açtığınızda ılık yada sıcak hava alıyorsanız musluktan şüphelenmelisiniz.

Diğer bir husus klima çalışırken aracın kaputunu açın ve radyatör soğutma fanının çok sık çalışıp durduğunu hatta hiç durmadan çalıştığını gözlemleyin. Eğer fan çalışmıyor yada çok kısa çalışıyorsa bu şehir içi trafiğinde düşük süratte gidildiğinden yeterince hava akımı radyatöre gelmediğinden evaparatördeki gaz soğutalımıyordur. Bunun sonucu klima soğuk uflemez ancak uzun yolda devamlı hava akışı olduğundan klima düzelir. Eğer fan yeterince çalışmıyorsa bu ısınan klima gazının basıncını çok arttıracak ve bir yerden patlatma yapacaktır.

Gözlemleriniz sonucunu yazarsanız arıza teşhisine geçebiliriz.

quote:

Orjinalden alıntı: fecihi

arkadaşlar öncelikli sorum arabanın kliması uzun yolda çok iyi soğutuyor fakat şehir içinde yetersiz kalıyor.buz gib felan değil yani.mart ayında almıştım ben arabayı o zamanlar hava soğuyunca kaloriferi açıyordum pek ısıtmıyordu acab aynı sebepden midir. birde klimayı kapatınca içeride nemlenme hissediyorum normalmidir?
  • Haftada bir sadece nemli bir bezle siliyorum. 2-3 üç ayda birde koruyucu kullanıyorum o kadar.
    quote:

Orjinalden alıntı: tipo_16

quote:

Orjinalden alıntı: volkan67

devamı...

FİAT TİPO KULÜP

FİAT TİPO KULÜP

FİAT TİPO KULÜP

abi arabanın iç kısmı göstergelerin oldugu kısımlar cok temiz sanki daha dün almısın arbayı fiattan gibi silerken bişemi kullanıorsun acıklarsan sevinrim
  • fecihi
    Çok para istemişler bendede ufaktan tavanda solma belirmeye başladı arkadaşta 120 ytl'ye 4*4 lük yaparım dedi,bence çevrende sor soruştur derim
  • quote:

Orjinalden alıntı: wing

Selamlar 94 tipo S marka aracımda bir şansızlık sonucu triger kayışı koptu , tamircide tüm subapların ve subap lastiklerini değişmesi gerektiği söylendi; tamir rakamı olarak bana kaça mal olur bir fiyat verirmisiniz?
    Tamirci her şey(subaplar yeni ) dahil 290 YTL istiyor!!!!

Tekrar Selamlar Bu arada da beni de kulübe eklerseniz sevinirim FİAT TİPO S 1994 1589 cc ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wing -- 13 Temmuz 2007; 13:26:24 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: fecihi

arkadaşlar öncelikli sorum arabanın kliması uzun yolda çok iyi soğutuyor fakat şehir içinde yetersiz kalıyor.buz gib felan değil yani.mart ayında almıştım ben arabayı o zamanlar hava soğuyunca kaloriferi açıyordum pek ısıtmıyordu acab aynı sebepden midir. birde klimayı kapatınca içeride nemlenme hissediyorum normalmidir?

selamlar....

klima tam verimli çalıştığında şehir içi kullanımlarda ve özellikle dur-kalk ve yokuş kalkışlarında klimaya aktarılan güç özellikle azalmakta motora aktarılmaktadır...bu da kimi zaman kısa aralıklarla klimanın devre dışı kalmasına neden olmaktadır..bu normaldir...

ancak; yaz ya da kış ...en az 15 günde bir 10 dakikadan az olmamak koşuluyla kliması çalıştırılan araçlarda 2,3 yılda bir ya da 40.000 km de bir............kliması yalnız yazın çalıştırılan ya da az çalıştırılan araçlarda her yıl ya da 15.000 km de bir klima gaz+yağ temizliği ve yenilemesi yapılmalıdır...

aksi takdirde klima gazı ve yağı ayrışıp tortular oluşacak ve sonuçta soğutma tedricen azalarak gitgide klima soğutamaz hale gelecektir...bu da özellikle şehir içi kullanımda çok daha fazla hissedilecektir..

uzun yolda soğutmanın daha iyi hissedilmesinin nedeni de genelde sabit hızda ve 3000 devirin üzerinde kompresörün az gazla da olsa çalışabilmesidir...

klimayı kapatınca oluşan nem camlarda buğulanma yapmayacak kadarsa normaldir..10-15 sn fan boş çalıştırılırsa sorun giderilir..ancak tipo-tempra otomatik klimalarda bunu yapmak mümkün olmadığından pencereleri aralamak gerekebilir..

saygılarımla......................
  • 
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.