Şimdi Ara

FİAT SİENA TEAM (31. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.562
Cevap
52
Favori
648.651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bende senin gibi siena almayı düşünüyorum. bende brava yı araştırdım. ama kimse tavsiye etmiyor. hem bu arabanın 2. eli de çok iyi değil. ben siena almaya karar verdim. 1,4 tipom var onu satar satmaz siena alacağım. temizini bulabilirsem 1,6 eğer bulamazsam 1,4 alıcam. sen de eğer alacaksın 1,2 nin yanın dan bile geçme derim. :)
  • Merhaba arkadaşlar

İnegöllü'nün yaşadığı problemin aynısını bende yaşıyorum.Bu sorunu çözmek için ne önerirsiniz.

Teşekkürler.

(arkadaşlar arabamın enjektör ışığı yolda giderken arasıra yanıyor sonra sönüyor sonra tekrar yanıyor sönüyor.
    normalde araba çalışmadan önce bir miktar yanıp sönmesi gerekiyor.
    bu sorunuma cevap yazrsanız sevinirim.
    )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ysf35 -- 12 Aralık 2008; 14:53:32 >
  • tesekkur ederım selçuk kardeşım. şu an renault megane ları da arastırıyorum. kafam çok karışık o yuzden siz arkadaslarımın görüşlerine ıhtıyacım var 12,500-13,000 lıraya kadar olabılecek araçlar içinde önerileriniz var mı? hangii model ve markayı tavsiye dersınız ?
  • Arkadaşlar foruma yeni üyeyim .2000 model 1,4 sieanam var orjinal lpgli.şehir içi km de 320 ykr yakıyor.Sizin araçlar ne kadar yakıyor.Bu yakıt bana göre çok eğer sizde tüketiminizi yazarsanız bi fikir edineceğim.
  • 2000 model siena el sol arka çamurluk düzeltilip boyanmış sizce 10000 ytl bu arabaya çok mu? ayrıca her sene enaz 2 kere 1800 km yol gitmem gerekiyor siena uzun yolda sıkıntı çıkarır mı ? tavsiyelerinizi bekliyorum
  • kardeş ben tam 1 yıl önce 2002 model değişeni boyananı olmayan 1,4 modelini 10200ytl ye aldım...
    bence sennki biraz pahalı hele şu aralar araba piyasası düşük.
    bir tavsiyem olacak bence klimalı bi araç bulmaya çalış.
    ben klimalı almadığıma pişmanım..
  • ya biz de inegölde oturoyoruz doğuda memurum uygun bi araç bulamıyoruzki bunda klima var ama sallıyomudur ? internetteki en ucuz siena o geldi 12 den 13 den bahsediyolar o sebepten bu düşük geldi. 10 bin civarında önerebiileceğiniz bir marka var mı
  • araç almak ciddi bi iş neticede öyle kolay değiştirebileceğin bişey değil
    o yüzden alırken çok dikkat etmen gerekir
    bende aracımı internetten buldum fakat almaya gittiğimde hemen tofaş servisine götürdük aracı
    orada bakıldı ve değişeninin olmadığı anlaşıldı bana aracın gayet temiz olduğunu söylediler
    bunun üzerine aldım aracı..
    ben sienadan oldukça memnunum bazı insanlarda önyargı var sienaya karşı fakat onlara aldırma
    bilen de bilmeyende konuşur.

adam ömründe arabaya binmemiştir.sienayı kötüler..
    uzun yol için oldukça konforlu bi araç...

şunu unutma aracına ne kadar iyi bakarsan, bakımını aksatmassan, o da sana iyi davranır ve seni yolda bırakmaz.

inşaallah hayırlısı olur senin için...
    inegöle geldiğinde görüşelim..
  • EVET o sebepten dolayı mayıstan beri araştırma yapıyorum gerçi benim gözüm focuslardaydı ama onlar malum iyisi 15-16 civarında . bütcemizi zorlamayacak hem de masraf çıkarmayacak aynı zamanda düşük model olmayan bir araba bakaarken siena ve hyundailer arasında gidip geldim o baktığım siena en uygunuydu ama siz de ona yüksek diyorsunuz. o zaman araştırmalara devam edeyim. buralar küçük yerler ve araç sayısı az olduğu için fiyatlar tavan yapıyor gerçi inegöl de pek ucuz sayılmaz yaz boyunca pazarı ve galericileri gezdik bayağı pahalıydı. neyse bu arada senin maili msn ye ekledim ama çalışır mı bilmiyom?
  • siena kullanan arkadaşlar lutfen araç hakkında ki goruslerınızı belırtmeye devam ednız. bu fıyatlara alınacak en guzel araç sıena mı ?
  • Sayın Özgür30m şu şartlar altında şehiriçi 320bin çoook.Yakıtı düşürmek için neler yaptığımı sizle paylaşmıştım.Benim aracım 99 1.4 el olup uzunyolda 90-100 km aralarında olmak şartıyla 126ile 130 bin arasında değişmekte,şehiriçi ise 170 kuruş civarında yakmaktadır.
    Diğer arkadaşlarda paylaşırlarsa sevinirim....Amaç paylaşım
  • quote:

Orjinalden alıntı: ysf35

Merhaba arkadaşlar

İnegöllü'nün yaşadığı problemin aynısını bende yaşıyorum.Bu sorunu çözmek için ne önerirsiniz.

Teşekkürler.

(arkadaşlar arabamın enjektör ışığı yolda giderken arasıra yanıyor sonra sönüyor sonra tekrar yanıyor sönüyor.
    )

Arkadaşım, enjeksiyon bölümündeki fişi çıkmıştır. Lpg takan servislere göster. Kolay bir şey. Yaptırmazsan enjektörlere, bujilere, marş dinamosuna zarar verebilirsin. Bu arada yakıt tüketimin de fazladır şu anda.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozgur30m

Arkadaşlar foruma yeni üyeyim .2000 model 1,4 sieanam var orjinal lpgli.şehir içi km de 320 ykr yakıyor.Sizin araçlar ne kadar yakıyor.Bu yakıt bana göre çok eğer sizde tüketiminizi yazarsanız bi fikir edineceğim.

Lpg'de mi bu kadar yakıyor, benzinde mi?
    Arkadaşım, sizin orada lpg'nin fiyatı 2-3 ytl arasında mı yoksa? Ya da senin araba tonlarca yükü olan bir römorku mu çekiyor?
    Eğer lpg'nin litre fiyatı bu kadar yüksek değilse yapacağın iki şey var:
    1- Aracını benzinde kullanmak
    2-Lpg sistemini ciddi bir şekilde elden geçirmek.
  • quote:

Orjinalden alıntı: barsantu

2000 model siena el sol arka çamurluk düzeltilip boyanmış sizce 10000 ytl bu arabaya çok mu? ayrıca her sene enaz 2 kere 1800 km yol gitmem gerekiyor siena uzun yolda sıkıntı çıkarır mı ? tavsiyelerinizi bekliyorum

Arkadaşım bu aracın donanımı ne? Kilometresinden ziyade uzun yol mu daha çok yapmış; şehir içi mi kullanılmış? Klima ve sis farı vs. var mı?
  • Önceden Çok yakıyordu,Beyin ile Mikseri yeniledim.Biraz mikserden bahsedeyim isteseniz.İlk takılan mikser plastik ve sonradan dikkat ettik ki yuvasından daima çıkıyor.GARAntiden mikseri en son çıkan metal mikserlerle değiştirdik(Atiker)Bakın şunu her zamann söylüyorum Gaz tertibatında sorun yoksa ayar tutar ve istediğiniz miktarlara çekebilirsiniz rakamı,şayet gaz tertibatındaysa sorun siddinsene ayar tutmaz.Bu arada arcımızın yakıt la ilgili ateşleme ile ilgili tertibatının da bakımlı olması gerekir.Rölantide de hala ayar tutmuyor gibi ama uzun yol ayarı gayet mükemmel,En ideal ayarı tutturduk ve sıvı conta ile ayarı sabitledik,Benden size tavsiye sık sık ayar yaptırmayın,Piyasadakilerin %70-80 i sahtekar.Öğrenmişler bilgisayra bağlıyorlar bütün değerleri yeşile çevirtiyolar gönderiyolar.Ben ayarı Bulunduğum yerdeki Endüstri meslek lisesinin motor bölümünde yaptıryorum.Aynı zamnda burada gaz ayarını emisyon ölçüm cihazına takıyolar ve yaklaşık 15 dakika falan sürüyor.Sahtekar ustalara para vermektense okullarımız kazansın....
    Ayrıca araçlarınızı hız yapıp yıpratmayın...ben bu rakamlara 90-100 km hız arasında ulaşıyorum......

• Arkadaşım ben senede ortalama 8000-9000 km yol yapıyorum ve emsalleerine hatta üst modellerinin çoğundan daha iyi durumda.Bakımlı ve hor kullanımmamış bir araç sizi asla yolda belde bırakmaz.Genelde hakim bir görüş ver uzun yol arabaları yorgun olur.alakası bile yok.Benden önceki sahibi istanbul-erzurum arası kullanmış genelde ve bende kullanıyorum uzun yolda gayet diri.
  • quote:

Merhaba arkadaşlar

Teşekkürler.

)

Arkadaşım, enjeksiyon bölümündeki fişi çıkmıştır. Lpg takan servislere göster. Kolay bir şey. Yaptırmazsan enjektörlere, bujilere, marş dinamosuna zarar verebilirsin. Bu arada yakıt tüketimin de fazladır şu anda.

öncelikle cevap için çok teşekkür ederim.Dediğiniz gibi yakıt tüketimi hayli fazla.Fakat benim anlamadığım, enjeksiyon bölümündeki fiş çıkmış olsa bu sorunu sürekli yapması gerekmez mi ? araba normal olarak çalışıyor,göstergede ki ışık normal olarak yanıyor sonra sönüyür. Araba sağlıklı bir şekilde çalışıyor.Daha sonra ne oluyorsa birden o enjeksiyon ışığı yanıyor ve araba boğulmaya başlıyor.Devir 200-300 lere kadar düşüyor bıraksan stop edecek.Sonra arabayı 3-4 saat bırakıyorum tekrar deniyorum ışık yeniden yanıyor ve sönmüyor arabada aynı düşük devirde çalışıyor ve gaz yada benzini yemiyor.Sabah arabaya bakıyorsunuz sanki bir gün önce o sorunu yapan araba gitmiş yerine başka bir araba gelmiş.Ama eminim yol yapılsa tekrar aynı sorunu yapacaktır.Ne yapacağımı arabanın sorununu tam olarak nasıl anlatacağımı bilemedm.yardımlarınızı bekliyorum.

• arkadaşım benim harret göstergem önceden zaman zaman çalışıyor zaman zaman çalışmıyordu.Ama sorunun hararet müşirinden olduğunu anladık.Muhtemelen senin enjektör lambanla ilgili müşir arıza yapmış olabilir.
  • quote:

öncelikle cevap için çok teşekkür ederim.Dediğiniz gibi yakıt tüketimi hayli fazla.Fakat benim anlamadığım, enjeksiyon bölümündeki fiş çıkmış olsa bu sorunu sürekli yapması gerekmez mi ? araba normal olarak çalışıyor,göstergede ki ışık normal olarak yanıyor sonra sönüyür. Araba sağlıklı bir şekilde çalışıyor.Daha sonra ne oluyorsa birden o enjeksiyon ışığı yanıyor ve araba boğulmaya başlıyor.Devir 200-300 lere kadar düşüyor bıraksan stop edecek.Sonra arabayı 3-4 saat bırakıyorum tekrar deniyorum ışık yeniden yanıyor ve sönmüyor arabada aynı düşük devirde çalışıyor ve gaz yada benzini yemiyor.Sabah arabaya bakıyorsunuz sanki bir gün önce o sorunu yapan araba gitmiş yerine başka bir araba gelmiş.Ama eminim yol yapılsa tekrar aynı sorunu yapacaktır.Ne yapacağımı arabanın sorununu tam olarak nasıl anlatacağımı bilemedm.yardımlarınızı bekliyorum.

Arkadaşım, öncelikle enjeksiyon bölümündeki o fiş yerinde sabit mi, bir kontrol ettir. Bağlantı noktasında kir, pas ya da bir temassızlık olabilir. Eğer bunlar yoksa rölantide ayarsızlık, enjektörde kir, pas tıkanıklığı ya da bujilerde bir sorun vardır. Size önerim, daha doğrusu işlem basamakları şu:
    1- Enjeksiyon bölümündeki bu ısıtıcı fişini kontrol ettirin.
    2- Bujilerinizi kontrol ettirin; gerekiyorsa değiştirin ve rölantinizi ayarlatın.
    3- Aracınıza 20-25 litre benzin alın ve benzinle birlikte deponuza enjektör temizleyici sıvı (benzin istasyonların hemen hemen hepsinde var ve çok ucuz) koyun ve aracınızı 50-60 km. bu şekilde kullanın.
    4- Arkadaşım yukarıdaki işlemler aynı zamanda araç için önemli bir bakım sağlar ve fazla bir para tutmaz. Özellikle lpg'li araçlar için bu işlem her yıl bir iki kez (katedilen kilometreye göre) tekrarlanmalı.

Arabanızın boğulma sebebi, bujilerin ve enjektörlerin sorunlu olduğunu işaret ediyor. Doğal olarak rölantisi de bozulmuş.

• arkadaşlar aranıza yeni katılıyorum 2 yıldır siena 1.4 kullanıyorum yakıt konusunda çok uğraştım bütün yolları denedim mikserin üzerinde bulunan contanın aynısından bir tane daha üstüne koyup mikserrin engellediği hava yolunu rhatlattım yakıtım çok değişti kurban bayramında kayseriye gittim lpg 1610 ytl km de 15 kuruş yaktı sienanın hava yolunda sorun var ayrıca mikserin içinde bulunan delikli kısım ayrılarak çıkabiliyor onuda çıkardığım zaman yakıtın etkilendiğini görürüsünüz bunlar 2 yıllık araştırma ve denemelerimin sonucu olarak yaşadım ayrıca bayramda motorun yarısını açtırdım siboblarım yanmış silindir kapak contam yanmış daha önce olan bir problemmiş o kadar iş yaptırdım 100 ytl parça 100 ytl işçilik tuttu başka bir araba olsa düşünemiyorum herkese slm
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.