Şimdi Ara

FİAT SİENA TEAM (159. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.562
Cevap
52
Favori
648.651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 157158159160161
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hocam işte şu kara kutu o kapağı kaldırınca 30a olan motor tarafa bakan radyatör taraftaki sigorta
    Efi 30a yazıyor bakın o kapağı sökünce tam o efi yazanın altındaki sigorta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mikailhanaltınkaya -- 21 Ocak 2017; 23:19:21 >
  • mikailhanaltınkaya M kullanıcısına yanıt
    30 amperlik sigortayı çıkardım araba çalışmadı bu sefer de
    Ayrıca o sigorta sanki benzin pompasının sigortası gibiydi. Çünkü kontağı ilk çevirdiğimizde gelen pompa sesi gelmedi.
    Şimdi ne yapalım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi braveheartgs43 -- 23 Ocak 2017; 23:45:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • braveheartgs43 kullanıcısına yanıt
    Hocam o beynin sigortası çıkarınca pompa da çalışmaz tabi beyinsiz olduğu için o sigorta yokken araba da çalışmaz onu çıkartacaksınız minimum 15dakik bekleyip geri takacaksınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mikailhanaltınkaya -- 24 Ocak 2017; 17:15:06 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam öyle söylesene ya

Eee o zaman 15 dakika sonra takınca neyi anlayacağız? Bozuk yer yine bozuk olmaz mı? Sigortanın içi kalın bir tel gibi. Birleşik ve sağlam görünüyor.
    Ayrıca bu benzinde zaten yapıyor. Çünkü motor soğuk iken yapıyor ve zaten bu sırada motor çoğu zaman benzinde oluyor. Cumartesi kütahyaya geliyorum. Uzun yolda bir deneyeyim istersen benzinde kullanıp?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi braveheartgs43 -- 24 Ocak 2017; 19:48:21 >
    Değişen şey beyindeki haritaların fabrika verilerine dönüp arza kayıtlarının silinmesi. Şimdi LPG kaynaklı arzaysa haritayı bozar bu da benzin de çalıştırmaz saçmalatır arabayı e benzinde sağlıklı çalışmayan araba LPG de de aynısonı yapar çünkü sıralı sistem LPG li araçlarda LPG sistemi benzini taklit eder o iyi kötü ne yaparsa aynısını yapar siz sadece LPG de bi kaç ufak dokunuş yaparsınız o da benzin ayarını bozmaz buna LPG ayarı denir işte

Dediğini yapacağım hocam. O zaman bu dediğin beyni sıfırlamak için akü ile bağlantısını kesmenin değişik bir yolu

Aynen hocam çok daha basit bir yolu

• hayırlı geceler cümleten :)

fiat sieana 2000 model 1.4 95bin km arabanın durumu bu. geçen yaz eskişehire giderken göstergede enjeksiyon uyarısı verdi (arabayı çalıştırıken solda yanan) ama zaten lpg kullanırken bu uyarıyı verdiği için önemsemedim ama bu uyarı varken araba çekişten düşüyor sanki motora yakıt gitmiyor. tıkalı olabilir diye daha da yüklendim gaza bazen çözüm oluyor bazen hiç işe yaramıyor. öyle durumlara geldi ki yolun kenarına çekip düzelmesini bekledim bi kaç kurcalamayla.. geri geldiğimde sanayiye götürüp baktırdım ekzos tıkalı olabilir dediler hatta değiştirelim dediler tamam dedim bin liraya ekzos taktırdım. yine yaptı hatta ekzos patladı az daha araba yanacaktı. ekzos tekrar değiştirdim. şimdi benzinde kullanıyorum ve halen yapıyor bir türlü çözemedim sanki motora yakıt gitmiyor tıkalı gibi oluyor sonra geçiyor ama insanda tedirginlik uyandırıyor güvenemiyorum arabaya. bunun nedeni ne olabilir bilginiz var mı ?

• techturk T kullanıcısına yanıt
    Gaz potansı olabilir ateşleme düşük ihtimal olabilir ısı müşiri olabilir ama bana gaz potansı gibi geldi tabi en iyi bilgisayara bağlanarak öğrenilir ezbere olur bizim konuşma

• quote:

Orijinalden alıntı: mikailhanaltınkaya

Gaz potansı olabilir ateşleme düşük ihtimal olabilir ısı müşiri olabilir ama bana gaz potansı gibi geldi tabi en iyi bilgisayara bağlanarak öğrenilir ezbere olur bizim konuşma

hemen bi bilgisayara bağlatayım o zaman
    Hocam dediğini yaptım. Akşam üzeri sigortayı çıkardım sabah taktım kontağı çevirdim arıza lambası yine sönmedi. Çalıştırdım motor ısınınca söndü yine. Yani soğukta bilgiyi yanlış gönderen bi sensör var sanki.

Hocam benimde başıma gelen bişey bu ateşleme bobini sizin sorunun da o olabilir benimki biraz farklı yokuşta düşük devirde dip gaz yapınca araç bi gitmemek istiyo sonra emme manifoldunda gaz sıkışıp patlıyo o arada patt diye bi ses ve sonra devrini bulunca düzeliyo. Ve sabahları çok hırıltılı çalışıyo ilk 1dakka falan. Benim 3.silindirin bujisinin bobini arzalı çıktı. Nasıl farkettim anlatayım. Yakıt fazla yakıyor patlama yapıyor ve sıkıştırdığımda güçten düşme var. Gaz ayarcıya gittim haritan çok düzgün dedi hakkaten de düzgündü ateşlemeye baktır dedi. Sırasıyla buji kablolarını söktüm ilkini söktüğümde atlatmalı ateşledi ikinciyi söktüm normal 3. Ve 4.de de normal aha dedim 1.bobin arzalı baktım 3.silindirin bobini o pazartesi değiştireceğim. Şimdi videoya çekip yükleyeyim daha kolay anlamanız için

Tamam hocam bir de onlara bakayım

https://youtu.be/cmBZwABoYdE

Hocam ısı muşiri dicem ama o da lamba yakmaz yani. Benim aklıma bir bobin geldi başka bişey gelmedi açıkcası aynı şekilde siz de kontrol edebilirsiniz

Hocam dediğini anladım ama ben bundan 7-8 ay önceki gaz kesme arızasından sonra bobin değiştirmiştim. Bu arızayı yine yapıyordu yine yapıyor. Bobinden olmadığına emin gibiyim. En iyisi cihaza bağlatmak. Bağlayacak yer de zaten Ankarada 1 tane buldum oraya gideceğim

Hocam yardımcı olmak isterim ama tamirci değilim malesef arzayla ilgili aklıma geleni söylüyorum. Kusuruma bakmayın size yardımcı olamadım

Estağfurullah hocam siz makine değilsiniz ki. Benim de başıma birsürü arıza geldi ama bunu bulamadım ben de şu ana kadar. En iyisi bilgisayara bağlatmak. Yine de ilgileniyorsun saolasın. Bakıpta hiç cevap vermeyen bile vardır

Hocam flash s varken benim başımdan bilgisiz usta sonucunda şanzıman indi. İşte benim bilgisiz ustam motorla beraber şanzımanı indirdiği için baya bi işçilik aldı benden. Aslında tek şanzıman inebiliyormuş. Bir diğeri de gene flash s varken bu benzinde problemli dediğimizde bunlar böyle oluyor hep hem napacaksın benzinde binip bin işte gazda demişti sonra hava flitre hazesini söküp karbüratörün saplamalarına baktığımda 3 şaplaması tamamen sökülü birisi de yarım tutuyordu bunu bi usta nasıl bilemez dedim. işte asıl o zaman başladı bendeki bu otomobil tamiri merakı araştırıyorum kendi sorunlarımı çözüyorum elimden geldiğince başkalarına yardımcı olmaya çalışıyorum ki insanların cebi daha az yansın.

Kardeş Ankara'da neresi bağlıyor makinaya adres verebilir misin

• teknecim T kullanıcısına yanıt
    88 otoda bi yer ama unuttum ismini

• 
Sayfa: önceki 157158159160161
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.