Şimdi Ara

FİAT SİENA TEAM (158. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
3.562
Cevap
52
Favori
648.650
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 156157158159160
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aynen dediğiniz gibi bendekide yeşil di çıkardım 5 dk sonra taktim motor soğuktu bi kısa mesafeli turladim sanki biraz fark var gibi hissettim tam emin değilim birazdan tekrar deneme yapacağım bunu yapmakla ne tur olaylar olur
  • Erdogan turan E kullanıcısına yanıt
    15dakka hocam 15dakka bekleyin evet efi yazan 30amperlik sigorta
    Hocam aracın kendi beyninde haritalar vardır bir kaç tane bunlar map haritası dediğimiz benzin enjektörürnün kaç MS açık kalacağını hesaplar ekzoz gazı sensörü motor suyu sıcaklık sensörü manifold basınç sensörü emilen hava sıcaklık sensörü dış ortam basınç sensörü gaz potansı gibi sensörlerden veri alıp buna göre bi harita oluşturur ve kaydeder. Siz şimdi aracı LPG ile kullandığınız için bu sensörler özellikle de egzoz gazı oksijen sensörü fakir veya zengin karışımdan dolayı aracın o hartasını bozar . Burada bu sigortayı sökmekle bu sonradan oluşan haritayı silip fabrikanın koyduğu harita ile devam ettiriyoruz. Yani aracın beyni fabrika ayarlarına dönüyor . Bu işlemi genelde LPG kaynaklı bir arzamı var yoksa parça arzasımı bunu anlamak için yapıyoruz
  • Allah senden razı olsun devir normale bindi 3500 de değiştirdiğim vitesi şimdi 2000 de değiştiriyorum arabanin çekişi gidişi düzeldi gözümden dusmustu şimdi aşık oluyorum sarjim az haber vermek istedim teşekkürler
  • Şimdide kutup başını çıkarıp taksam ne dersin yoksa kalsın mi
    Estağfurullah hocam benim araç benzinde çalışmıyordu resmen sabahları aracı çalıştırmak işkenceydi ısınana kadar. (Aracım 1.2 tam sıralı sistem ısınınca gaza geçen enjektörlü LPG) direksiyonu çevirsen stop ediyordu Bende bu forumlardan öğrendim kutup başını sök tak yapa yapa baya idare ettik ama sonra baya düzeldi ayarla şimdi burumu biraz düzeltince ayar kablosu alıp kendi ayarımı kendim yapacağım. arza demekki LPG ile alakalı şimdi güvendiğiniz bi LPG yi bu işlemleri tekrar yapıp benzinde gidin eğer benzinde düzgün çalılmıyorsa araç bu işlemi LPG cide yapın fabrika ayarı bozuk ayardan herzaman daha iyidir ne gerekiyorsa o zaman yapsınlar belki LPG ayarı belki de LPG sisteminde problem var. Gereksiz konuşuyorsam affola
  • Benzinle çalıştırmak biraz sure gerektirecek şimdilik böyle dursun yarın kutup başını sokup taktiracagim Bi muddet böyle dewam edeyim km ne yakıyor bi kontrol edeyim bu sigortayi cıkarıp taktik ya tekrardan gaz ayarını yaptırmaya gerek varmi acaba
  • Dier 3 sigorta neyinki onları da çıkarıp taksam ne olur
    Sigortayı sökmek kafi hocam kutup başını sökmeye gerek yok. 4sigortanın biri beyinin sigortası biri kontağın sigortası yanlış hatırlamıyorsam biri benzin pompasının diğerini bilmiyorum . Yok gaz ayatı yaptırmaya gerek Yok söküp takınca gaz ayarı bozulmaz benzin ayarı fabrika ayarına döner sadece . Yani gaz ayarı yaptırmaya gerek yok derken bu nedenden dolayı gerek yok ayar bozuksa tabiki yapılması lazım
  • En son Muayeneye giderken benzinde çalışmamıştı 3 aydirda öyle duruyor herşey için teşekkürler km ne yaktığını bulayim en kısa sürede benzinide halletmek gerek inan varya araba gözümden çok dusmustu birde ilk arabam yakıt olayını baskalarina anlattığımda ya devirsiz kullanıyorsun yada acemisin diyorlardı ne saçma oysa 15 yıldır araba kullanıyorum..

Kimsenin aklına gelmezdi Allah senden razı olsun

Birkaç gün deneme daha yapalım bakalım ne olacak selametle
    Dua edin yeter hocam. Benzin işinde ufak bi tavsiye vereyim enjektörde zaten vardır da yok olduğunu varsayıyorum

Enlektör ve benzin pompasını role ile uyutun hocam gazdayken .
  • Hocam arabayı ilk çalıştırdığımda soğukken arıza lambası yanıyor ve rölanti de düzgün çalışıyor. Ama gaz verince biraz düzensiz patlamalı çalışıyor. Arıza lambası motor biraz ısınınca sönüyor. Ayrıca yolda viteste ayağımı gazdan çekince silkeleme yapıyor. Bunu 1. 2. 3. viteslerde çok belirgin yapıyor. Ayrıca devir düşükken çekince çok belli ediyor ama yüksek devirde çekince pek belli olmuyor. Bunların sebebi ne olabilir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • braveheartgs43 kullanıcısına yanıt
    Isı müşürü eğer arzalıysa bunu yapabilir. Akünün hemen yanına sigortalar var 4 tana. 30 amperlik sigora olacak bi tane motor tarafında radyatöre bakan yerde ki sigorta (anladınız siz onu.) bendeki yeşil renk onu akşamdan bi en az 15dakka sökün tekrar takın beyin sıfırlansın LPG den de olabilir çünkü benimde başıma gelmişti LPG kaynaklı benzer bi arza belki LPG dendir. Bedava yöndemden başlayalım çözüm aramaya

• mikailhanaltınkaya M kullanıcısına yanıt
    Tamam hocam onunla haftasonu ilgileneyim.

Ayağımı gazdan çekince silkelemeyi buldum. Hava filtresinden çıkıp kelebeğe giren bi boru var. Üzerinden 2 çıkışı daha var. O çıkışların birisinden çıkıp üst kapağa giren tarafı yarılmıştı. Onu idare etsin diye elektrik bandı ile dolamıştım. Haftasonu onu değiştirdim ve düzeldi bu problem

• braveheartgs43 kullanıcısına yanıt
    Yağ havalandırma hotumu o hocam ysğ buharı zebil olmasın diye emme manifoldundan verilip yakılıyor tamir ettiğiniz iyi olmuş onu tamam hocam neticeyi yazarsınız ona göre bi yol buluruz Allahın izniyle

• Palio ile siena nın ön düzeni ve ön çamurlukları aynımı

• teknecim T kullanıcısına yanıt
    Bildiğüm kadarıyla aynı araç herşeyiyle aynı araçlar zaten

• Arkadaşlar merhaba 1.4 99 model siena sahibiyim bir sorum olacak bu çok sık fan açma ayrı bir dert ama onun dışında fan çok yüksek sesle çalışıyor bi cıyırdama takırdama bi yere sürtme gibi bir ses değil ama 50 metre ilerden rahatlıkla duyulabilen bir ses bunun bir çözümü falan varmıdır?
  • mikailhanaltınkaya M kullanıcısına yanıt
    Hocam ben bulamadım sigortaları bir de sen bakıver

FİAT SİENA TEAM

• 
Sayfa: önceki 156157158159160
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.