Şimdi Ara

FİAT SİENA TEAM (155. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
3.562
Cevap
52
Favori
648.651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 153154155156157
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cok tesekkurler bir sorum daha var cevaplarsan sevinirim kalorifer ayar dugmesi 1/2/3 yazan 1/2 calismiyior 3 calisiyor bunun sebebi nedir ne yapabilirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.2 EL aracı yeni aldık ses yalıtmı nasıl aracın standart bir ses sistemi ile yol sesinden rahatsız olmadan dinleyebilirmiyiz?

Birde ön camlar manuel bunu otomatik motorunu alıp takabilirmiyiz uğraşmaya değermi sizce?
  • kavlan K kullanıcısına yanıt
    Fan hızını ayarlayan direnç vardır o bozulmuş sizin 3 te çalışmasının sebebi de 3 te tam güçte çalıştığı için direk bağlıdır 1.2 de dirençle hızı düşürürlür fanın

• Rastaman77 kullanıcısına yanıt
    1.2 el donanım ve ön camlar manuel bu biraz tuhaf el donanımındaki tüm palio/siena ların ön camları otomatiktir. Ha yaparsınız yerleri hazır herşeyi hazır olarak üretmiş fiat belki elektirik tehsisatı da hazırdır mesela bizim arabada sigortasına kadar ön sis farı nın tehsisatı hazır. İlk sorunuza gelince araç klimalıysa ses yalıtımı bi nebze daha iyi ben çıtır bi tehsisatla güzel yolculuklar yapabiliyorum tehsisatı bi takım jbl gto-6508c goldmaster anf-911 amfim var yetiyor yani

• Mikail bey tesekkurler bunu sokup nereye gotursem yaparlar yapilmazsa nerden yeni parcasini bulabilirim sagolun cevap icin

• kavlan K kullanıcısına yanıt
    Elektirikçiler yapabilir internettede siena kalorifer rezistansı derseniz bulabilirsiniz büyük ihtimalle

• Bu rezistans nerede tum on aksami soktum bulamadim

• Onun hakkında bi bilgim yok İşte hocam

• Hocam bi problemim daha başladı. Bende problem bitmiyor. Marşa basarken elim marşa basar pozisyonda marş motoru hareket alıyor ama birden akü lambası zayıflıyor ve marş basması zayıflıyor. Bu sırada marşı bırakmıyorum tabi. Sonra tekrar güçleniyor ve çalışmazsa tekrar zayıflıyor sonra tekrar güçleniyor. Ya bir zayıflama ya da iki zayıflama sonrasında çalışıyor. Ama bu zayıflamayı neden yapıyor merak ediyorum. Bunun sebebi ne olabilir?

• braveheartgs43 kullanıcısına yanıt
    Tahmin yürütüyorum marş motorunun kömürlerinde bi sıkıntı var gibi sanki ya da elektirik akşamında bi sıkıntı olabileceği daha baskın şöyle bağlayalım kütüphane başlarını zımparalamayla bağlayarak ilerleyelim hocam oksit falan varsa zımparalayınca gider

• quote:

Orijinalden alıntı: mikailhanaltınkaya

Tahmin yürütüyorum marş motorunun kömürlerinde bi sıkıntı var gibi sanki ya da elektirik akşamında bi sıkıntı olabileceği daha baskın şöyle bağlayalım kütüphane başlarını zımparalamayla bağlayarak ilerleyelim hocam oksit falan varsa zımparalayınca gider

Fırsat bulunca önce onu deneyeyim hocam saolasın yazarım

• braveheartgs43 kullanıcısına yanıt
    Estağfurullah abicim haberdar edin bizi de meraktan kalmayalım bize yeter o

• S.aleykum... 2000 1.4 sienam var yeni aldım yakıtı fazla yaktini ve rampada çekiç düşüklüğünü fark ettim goturmadigim gazci kalmadı lpg beyni kesici bujiler kablolar ateşleme sistemi hepsini degistik fakat yine çekmiyor dip gaz yapıyorum banamisin demiyo. Ondan sonra motor ustalarına goturdum kimi subap ayarı olcak dio kimi motor açılacak diyo kimi subaplar yanık dio sasdim kaldım bu konuda başına böyle bise gelen varmı bilgi verirse sevinirim

• mikailhanaltınkaya M kullanıcısına yanıt
    İlginiz için teşekkür ederim. Ama benim arabadan gelen ses klima kumandası arkasından be daha derinlerden geliyor, belkide motor kısmından geliyor yani. Tabi yazarak bu sesi anlatmak biraz imkansız. @mikailhanaltınkaya

• Allahverdi_53 A kullanıcısına yanıt
    Ramada nası çekmiyor aracı kaç bin devirde kullanıyosunuz rampada ve yük durumu ne? 1.4 spi ler yani sizin motorunuz 1.2 den az gider 1.6 dan fazla yakar yakıta pek yapacak bişey yok yani

• O sesin bi videosunu çekin diyebilirim size sadece hocam

• Arkadaşlar merhaba 3 hafta önce 2001 model bir siena aldım satan çok şerefli arkadaşa hayır dualarımı yolluyorum araç sürekli su eksiltiyor üst kapak contasını yaptırdım onun yanık olduğunu söyledi ustam ancak hala aşırı derecede su eksiltiyor aracın şoför tarafının olduğu kısıma gelen tarafda motorun altında aşırı düzeyde antifiriz var ve sürekli alta damlatıyo ayrıca tekerin iç kısımlarına kadar antifiriz olmuş durumda aracın hortumlarını kontrol ettim gözle görünür birşey bulamadım kafayı yemek üzereyim sorun neden kaynaklanıyordur aracım 1,2 S model tek nokta LPG sistemi takılı. Bu konuda bilgi sahibi başına böyle bi sorun gelmiş varsa yardımlarını bekliyorum.
  • Ek olarak aracın kalorifer kısımlarına baktım içerde hiç ıslaklık yok kaloriferden baya antifiriz kokusu geliyor ama sızıntı yok ustada baktı yok dedi
  • FatihÇ. F kullanıcısına yanıt
    Sıkıntınızdan önce şunu belirtmek isterim bu araca tek nokta lpg takmak başlı başına hata sıkıntınıza gelince kaçak büyük ihtimalle lpg borularında gibi niye derseniz genelde lpg regülatörü sol tarafa takılıyor bu ARAÇLARDA ve sızıntı oradan yapıyor bi bakın lpg regülatörüne ve borularına kaçak var mı bi de araç klimalıysa eğer klima peteği klima çalışırken nemi toplar ve su olarak dışarı atar bu suyun atılması için de dışarıya bir boru çıkar yeri de sağ ön tarafta alta doğru bi boru vardır kalorifer peteği de delik varsa burdan suyu dışarı atıyor olabilir ha bi de anlattığınıza göre o ustadan uzak durmanızı tavsiye ederim bariz su kaçıran bi yer var ve bunu gerçek bir usta bulamayacak bana mantıksız geliyor tek açıklaması usta kılıklı kasap olabilir bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mikailhanaltınkaya -- 9 Kasım 2016; 2:42:42 >
  • Arkadaşlar Merhaba,

2002 Model 1.2 S Fiat Siena aracım var.
    Geçen akşam çok nazik kullanmama rağmen vitesi geri attıktan sonra aracın vitesi boşa çıktı.
    3. ve 4 . viteste 35 km gitmek zorunda kaldım.
    Sorun vites halatında sanırım sizin görüşünüz nedir?

Teşekkürler ,
  • 
Sayfa: önceki 153154155156157
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.