Şimdi Ara

FİAT SİENA TEAM (153. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3.562
Cevap
52
Favori
648.799
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 151152153154155
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar abiler siena 1.4 el 99 model aracımın vites topuzunu değiştirmek istiyorum nasıl sökülür bilen varmı yardım edermisiniz
  • çek yukarı çıkar :)
  • Arkadaşlar 1.2s siena var bende. Orijinal ön hoparlör ölçülerini bilen var mı bu aracın?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • braveheartgs43 kullanıcısına yanıt
    16 cm ön arka

Nasİl bir hoparlör alacaksınız ? Standart hoparalar mü yoksa çıtırdan bi tesisatı yapıcaksınız?tavsiyem her ikisinde de kasnak kullanın fotoları bi bakın kasnak kargo daki 13 tl gibi bişeye geliyor ben aldım memnunum detaylık bilgi isterseniz pm atın özelden numaramı vereyim konuşalım zamanında baya bi kafa patlattı satıcı falan da değilim kendim yaparken çok yardımı dokunanlar oldu bende yardımcı olmak isterim

• quote:

Orijinalden alıntı: mikailhanaltınkaya

Nasİl bir hoparlör alacaksınız ? Standart hoparalar mü yoksa çıtırdan bi tesisatı yapıcaksınız?tavsiyem her ikisinde de kasnak kullanın fotoları bi bakın kasnak kargo daki 13 tl gibi bişeye geliyor ben aldım memnunum detaylık bilgi isterseniz pm atın özelden numaramı vereyim konuşalım zamanında baya bi kafa patlattı satıcı falan da değilim kendim yaparken çok yardımı dokunanlar oldu bende yardımcı olmak isterim

Valla ses çıksın yeter modundayım :) sipariş verdik gelsinler bakalım...

• Arkadaşlar merhaba Acaba çıkma spoiler bulabilir miyiz ya da en uygun Spoiler nerede bulabilirim teşekkürler

Abim ilk bizim araba geldiğinde bende o moddaydım elimde dandik bi çift 16 cm hoparlör vardı bi tane de 13 cm 13 ü taktım vida delikleri olmadı 16 yı taktım arkasında boşluk kaldı ve de cam tam kapanmadı bende tesisat işine girince de kasnak aldım olursa olur modunda 13 lira değilmi bu diyerek ikide almışın camım da tam açılabiliyor ses de daha net tavsiye bi de kasnak spariş geç sen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mikailhanaltınkaya -- 30 Ağustos 2016; 20:21:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpaya

çek yukarı çıkar :)

Valla Hafif sola çevirerek çıkarmayı denedim zorlamama rağmen topuzun yumuşak plastik kısmı elimde kaldı bende geçici olarak yapıştırmak zorunda kaldım sağa sola öne arkaya kıvırarak çivi çeker gibimi yapayım mesela daha detaylı anlatırsanız sevinirim bir kaç yerde saat yönünün tersine çevirmek gerekir diye görmüştüm denedim zorlamama rağmen iyice beter oldu bende korktum işin açıkcası
  • Arkadaşlar Abiler Cidden detaylı anlatabilecek kimse yokmu çok merak ediyorum bu araçların vites topuzunu nasıl sökebilirim zorlayarak sıkıntı çıkarmak istemiyorum

1 direk güç kullanarak çekeyimmi
    2 yoksa sağa yada sola çevirmekmi gerekir
    3 yada vidalı bir yeri varmıdır ordan mı çıkarılır

yumuşak plastikten olan üst tabaka elimde kaldı alttaki sert plastikten olan topuz duruyor onuda güç kullanmadan oynatmak imkansız gibi görünüyor körük denilen deri kılıfı sıyırıp baktım vida falan göremedim

Resimli anlatım yada detaylı anlatım yaparsanız minnettar kalırım şimdiden çok teşekkür ediyorum

• recai32 kullanıcısına yanıt
    Sizin için bu gün biraz inceledim de onu Sökmen yürek ister usta değilseniz adamlar değişik bi sistem yapmış benim anladığım kadarıyla Sökmen için vitesin içerde tüm Aksamı dağıtmanız gerek

• Arkadaşlar ilginç bir sorunum daha oluştu. Araba rolantide düzgün çalışıyor. Gaz verince patlama yapıyor. Pat-pat şeklinde çalışıyor. Biraz bu şekilde gaz verirsem stop ediyor ve sonrasında 5 dakika çalışmıyor. Uzun yoldan gelirken bu olayı 100 km hız üzerine çıktığımda yapmaya başladı. Daha sonra gaza her bastığımda yapıyor artık. Bunun sebebi ne olabilir?

• recai32 kullanıcısına yanıt
    Hocam orjinal ise direk asıl hiç korkma bana güven hiç bir problem olmas bizim vitesler kaldır çek olduğu için içinde yay vardır her hangi bir vida mekanizma yoktur. Başka Bir vites topuzu takacaksan uydurman zor olur onu diyim. ama çıkmasından korkma asıl gelsin
    Araç 1.2 miydi. Üzerindeki tüp sıralı mı tek nokta mı önce bunları öğrenelim

• quote:

Araç 1.2 miydi. Üzerindeki tüp sıralı mı tek nokta mı önce bunları öğrenelim

Neyse hocam sorun çözüldü. Krank sensörünün içine sıvı girmiş ve sensör beyne düzgün bilgi vermediği için oluyormuş. Değişti düzeldi

O sensörden dolayı bayrama zehir omuştu araba kendi kendine gaz veriyor falan hadi onlar neyse kaç kez yolda kaldım ondan ötürü

• quote:

O sensörden dolayı bayrama zehir omuştu araba kendi kendine gaz veriyor falan hadi onlar neyse kaç kez yolda kaldım ondan ötürü

en hassas sensör arabadaki. şimdi sıra ayağımı gazdan çektiğimde yığılmayı nerden yaptığını bulmakta. ayrıca sabah çalıştırdığımda motor soğukken arıza lambası yanıyor ve gaz verirken sarsıntılı veriyor, ısınınca sönüyor ve düzeliyor. biraz rolanti sensöründen şüpheleniyorum ama bakacağız. var mı bir fikrin hocam?
    Rolenti sensörü değildir ya ateşleme ya enjektör ve ya lamda sensörü bence

• quote:

Rolenti sensörü değildir ya ateşleme ya enjektör ve ya lamda sensörü bence

ateşleme ful değişti. lambda sensörünü nasıl kontrol ederiz?
    Araç neydi hocam yani motor olarak

• 
Sayfa: önceki 151152153154155
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.